ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ZvS
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Μάιος 11, 2010 2:56 am
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από ZvS »

Δεν ξερω για το σημα της αστυνομιας αλλα ξερω οτι στο αμεσο μελλον θα μας βγαλουν τον Σταυρο απο την Ελληνικη Σημαια!
daino
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 6:29 am
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από daino »

απο τι ξερω ως προς απαντηση για ενα αρχικο ποστ στην Ελ. Ας. Μπορεις να παρεις μια απο τις ειδικοτητες:1) Άμεση Δράση

2) Ομάδες Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ. ΑΣ.)

3) Διεύθυνση Διαβατηρίων

4) Διεύθυνση Αντιμετώπισης Ειδικών Εγκλημάτων Βίας (ΔΑΕΕΒ)

5) Διεύθυνση Εγκληματολογικών Ερευνών (ΔΕΕ)

6) Διεύθυνση Εσωτερικών Υποθέσεων

7) Διεύθυνση Διεθνούς Αστυνομικής Συνεργασίας

8) Διεύθυνση Πληροφορικής

9) Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα (ΕΚΑΜ)

10) Τμήμα Εξουδετέρωσης Εκρηκτικών Μηχανισμών (ΤΕΕΜ)

11) Υπηρεσία Εναερίων Μέσων

12) Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος

13) Γενική Διεύθυνση Ασφάλειας Επισήμων

14) Ομάδα Αστυνομικών Σκύλων

15) Διεύθυνση Υγειονομικού

16) Θρησκευτική Υπηρεσία

DIMITRA

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από DIMITRA »

Παιδια σπουδαζω στη νομικη. Μου εχουν πει οτι οι πτυχιουχοι νομικης αν εισαχθουν στην αξιωματικων παιρνουν πιο γρηγορα βαθμο. Κατα ποσο ισχυει; Λετε να το επιχειρησω;
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από alexissak »

Δεν ισχυει κατι τετοιο. οι αποφοιτοι νομικης δεν παιρνουν γρηγοροτερα βαθμους. απλα ειναι ενα συν οταν φτασουν να κριθουν για ανωτατοι αξ/κοι σε σχεση με τους μη εχοντες πτυχιο. η επετηριδα ειναι μια κ δεν αλλαζει παρα μονο σε περιπτωση αδραγαθιας η' φυσικα στερησης βαθμου.
DIMITRA

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από DIMITRA »

Θεε μου τι αερολογιες μου ειπαν. Εδινε μια κοπελα πτυχιουχος νομικης αθληματα για την αξιωματικων και μου ειπε πως αν τελικα εισαχθει στη σαεα ως δοκιμος θα επαιρνε γυρω στα 350 Ε παραπανω απο τους υπολοιπους δοκιμους και επειτα θα ανεβαινε πιο γρηγορα τοσο μισθολογικα οσο και βαθμολογικα. Εγω εχω σκοπο να αφησω τη νομικη, ειμαι Α' ΕΤΟς ακομα. Και αν ισχυαν τα παραπανω ελεγα να το κανω αργοτερα. Τελος παντων. Να εισαι καλα.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από alexissak »

Στην αστυνομια δυστυχως παιρνεις τα ιδια χρηματα ειτε δεν εχεις οποιοδηποτε πτυχιο ειτε εχεις ενα ειτε εχεις εκατο ! ολοι το ιδιο. δεν προβλεπεται καποιο επιδομα πτυχιου.
GEORGE

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από GEORGE »

Στην στυνομια πληρονεσαι κατηε πτυχιο χοριστα
ntemi
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 22, 2010 4:36 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από ntemi »

Γεια σας! Σκεφτομαι να δωσω του χρονου πανελληνιες ειμαι 22 για αξιωματικων αστυνομια Κ αν δεν τα καταφερω για αστυφυλακων. Το μονο που με προβληματιζει ειναι αν θα αντεξω το να ειμαι συνεχως κλεισμενη στη σχολη αφου εχω συνηθησει ελευθερη εξω! Και σας ρωτω. Μπορεις να βγαινεις απο τη σχολη η παθαινεις καταθλιψη απο την κλεισουρα; Αν υπαρχει καποιος που εχει αποφοιτησει κ το εχει βιωσει θα το εκτιμουσα! Σας ευχαριστω!
devil

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από devil »

Ρε παιδια τπτ για την σχολη της ναουσας ξερετε;(αν φυσικα δν κλεισει)
ρ

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από ρ »

Στην αξιωματικων τα 2 πρωτα χρονια εισαι μεσα νομιζω

jul123

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από jul123 »

Νομιζω ειναι και τα 4 χρονια μεσα Και οτι το 2 μεσα 2 εξω ισχυε παλια
jul123

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από jul123 »

Παιδια θελω κι εγω πολυ να μπω στην αστυνομια αλλα σκεφτομαι τις μεταθεσεις και τη δυσκολη εκπαιδευση της σχολης. Αληθεια οι μεταθεσεις σταματανε ποτε /
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από supermario »

jul123 έγραψε:Παιδια θελω κι εγω πολυ να μπω στην αστυνομια αλλα σκεφτομαι τις μεταθεσεις και τη δυσκολη εκπαιδευση της σχολης. Αληθεια οι μεταθεσεις σταματανε ποτε /
η εκπαιδευση ειναι πολυ πιο χαλαρη απο τουστρατου και δεν εχει καψωνια κτλ... Οσο για τις μεταθεσεις παλι δεν ειναι συχνεσ... Συνηθως βρισκονται σταθερα σε μια πολη γιατι χρειαζεται πρωτιστως η αστυνομια... Δεν ειναι οπως στο στρατο που καθε 2 χρονια μετατιθεσαι...

Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
jul123

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από jul123 »

Ευχαριστω πολυ! Θα ηθελα να κανω καποιες ακομα ερωτησεις. Θελω να μπω στο εγκληματολογικο. Πρεπει να κανω μετεκπαιδευση η να παρακολουθησω σεμηναρια; Επισης γενικα κοβουν παιδια στις ψυχοτεχνικες εξαιτασεις; Μπορω να αλλαξω υπηρεσια καθως θα δουλευω; Ο μισθος που ειναι 1200 ευρω ο αρχικος ειναι μονο για τον πρωτο χρονο και μετα παιρνουν περισσοτερα?
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από supermario »

jul123 έγραψε:Ευχαριστω πολυ! Θα ηθελα να κανω καποιες ακομα ερωτησεις. Θελω να μπω στο εγκληματολογικο. Πρεπει να κανω μετεκπαιδευση η να παρακολουθησω σεμηναρια; Επισης γενικα κοβουν παιδια στις ψυχοτεχνικες εξαιτασεις; Μπορω να αλλαξω υπηρεσια καθως θα δουλευω; Ο μισθος που ειναι 1200 ευρω ο αρχικος ειναι μονο για τον πρωτο χρονο και μετα παιρνουν περισσοτερα;
στις ψυχοτεχνικες εξετασεις που δωσαμε παρα πολυ δυσκολα σε κοβουν... Πρεπει να εισαι ψυχακιας ή ομοφυλλοφιλοσ... Καθως θα δουλευεις μπορει να σε μεταθεσουν εφοσον το θελλεις και εσυ βεβαια αλλα καμια φορα και χωρις την θεληση σου (πχ απο ασφαλεια να σε στειλουν στην τροχα) ... Οσο για τον μισθο ξεκινας περιπου με 1.150 νομιζω... Με τα χρονια υπηρεσιας και τις προαγωγες που θα παιρνεις παιρνεις περισσοτερα λεφτα... Πλουσιος δεν θα γινεις αλλα θα ξερεις οτι θα μπορεις να ζησεις ικανοποιητικα και αξιοπρεπωσ... Και τελος σε πληροφορω πως οι ενστολοι ειναι οι πιο καλοπληρωμενοι απο τους δημοσιους υπαλληλουσ... (για αυτο και εβαλα πρωτη επιλογη σαεα και ευελπιστω να ειμαι μεΣΑ)
Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης