Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
stelaras

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από stelaras »

Καλησπερα! Επειδή θελω να παω δοκιμος και ειδικες δυναμεις ποιο ειναι το οριο για μυωπια; Εχω 2 βαθμους στο ενα ματι και 1,75 στο αριστερο! Επισης στο αριστερο εχω και 0,5 αστιγματισμοσ
Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από panos2171 »

Μπαίνει πάντως Ι1, δε θα χεις θέμα σε κανένα σώμα πλην Ικαρων Ιπτάμενοι.
Άγγελος

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Άγγελος »

Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν στο Μ. Πεύκο όπου και θα παρουσιαστώ, θα αντιμετώπισω πρόβλημα κατά την εξέταση σωματικής ικανότητας καθώς έχω κάνει επέμβαση ρήξης πρόσθιου χιαστού (χειρουργημένη επιτυχώς, αποθεραπείες, γυμναστήρια, ποδήλασια, ποδόσφαιρο) καθώς και επιτυχή επέμβαση κήλης. Ανήκουν στο παρελθόν και οι 2 και έχω επανέλθει πλήρως. Γνωρίζω οτι θα υπάρξει κάποιο ζόρισμα στην εκπαίδευση αλλά είμαι κάτι παραπάνω απο ικανός στο να ανταπεξέλθω. Το μόνο μου θέμα, είναι εάν με βγάλουν Ι2-Ι3 και μου "κόψουν τα φτερά" καθώς και επίσης εαν στη μονάδα που θα με στείλουν αφού ορκιστώ (κατα προτίμηση Κύπρος) θα με επανεξετάσουν. Με ενδιαφέρουν μόνο Ειδικές Δυνάμεις για αυτό και ρώτω για την σωματική ικανότητα, τελος, ειμαι διατεθιμένος εαν χρειαστεί να βάλω και make up για να μην φανεί.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
ParisPallas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2013 3:05 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ParisPallas »

Οταν ημουν μικρο παιδι ειχα ενα ελαφρυ φυσημα στη καρδια και δεν επιτρεποταν να κανω πρωταθλητισμο. Το προβλημα αυτο το εχω ξεπερασει εδω και χρονια εχει κλεισει αυτη η βαλβιδα και συμφωνα με τον τελευταιο υπερηχο δεν εχω θεμα. Θα εχω ομως κανα προβλημα στην ενταξη μου στα ΛΟΚ; Ευχαριστω πολυ!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όχι φίλε δεν θα έχεις πρόβλημα εφόσον το έχεις ξεπεράσει πλήρως και εφόσον κρίνεις και εσύ ώριμα ότι θα μπορείς να ανταπεξέλθεις.
ahasgu

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ahasgu »

Γεια σε ολους. Πριν καποια χρονια ειχα κανει μια εγχειρηση στη μεση, η τομη φαινεται αλλα δεν εχω κανενα Απολυτως Προβλημα σαν να μην εχει γινει τιποτα, επισης γυμναζομαι κανονικα καθημερινα. Θελω να παω ειδικες δυναμεις. Υπαρχει περιπτωση να με βγαλουν Ι;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

ahasgu έγραψε:Γεια σε ολους. Πριν καποια χρονια ειχα κανει μια εγχειρηση στη μεση, η τομη φαινεται αλλα δεν εχω κανενα Απολυτως Προβλημα σαν να μην εχει γινει τιποτα, επισης γυμναζομαι κανονικα καθημερινα. Θελω να παω ειδικες δυναμεις. Υπαρχει περιπτωση να με βγαλουν Ι;


Ωραία αρκεί να μην το αναφέρεις καν στους γιατρούς όταν θα σε εξετάσουν. Βέβαια αφού μου λες ότι υπάρχει τομή ίσως να έχεις κάποιο θέμα αλλά λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Για Αλεξίπτωτα ξέχασέ το!

Μάκης

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μάκης »

Γειά σε όλους! Απο μικρός είχα άσθμα αλλά το έχω ξεπεράσει εδώ και ένα, δύο χρονια περίπου, είναι πρόβλημα αυτό η θα με πάρουν κανονικά?
Άβαταρ μέλους
Gladiatore
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2011 12:17 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Gladiatore »

Μάκης έγραψε:Γειά σε όλους! Απο μικρός είχα άσθμα αλλά το έχω ξεπεράσει εδώ και ένα, δύο χρονια περίπου, είναι πρόβλημα αυτό η θα με πάρουν κανονικά;


Θα το δηλώσεις όταν παρουσιαστείς, και την επομένη θα σας μεταφέρουν όλους για εξετάσεις στο 401 Γ. Σ. Ν. Α όπου θα διαπιστωθεί εάν είσαι εντάξει και έχεις ξεπεράσει πλήρως το πρόβλημα σου. Εάν και εφόσον οι εξετάσεις σου βγούν "καθαρές" τότε ναι, θα παραμείνεις Ι1 και θα συνεχίσεις κανονικά. Πάραυτα όμως είναι πολύ σημαντικό να το δηλώσεις, μην το κρύψεις, μιλάμε για την υγεία μας φίλε που είναι το σημαντικότερο πράγμα απ'όλα!

Καλή θητεία!

«Γεννιόμαστε μέσα στην υποκρισία, μεγαλώνουμε μαζί της, την σπουδάζουμε με ζήλο, την διδάσκουμε με φανατισμό. Και όταν πεθαίνουμε, την αφήνουμε τρίτη Διαθήκη στα παιδιά μας.» Δημήτρης Λιαντίνης
Άβαταρ μέλους
MolossusBlood
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μαρ 08, 2013 11:53 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από MolossusBlood »

Καλησπέρα. Θα Ήθελα Να Ρωτήσω Αν Μπορώ Να Υπηρετήσω Στις ΕΔ με Κήλη Στον Αυχένα;(Συγνώμη Αν εστηλα το Μήνυμα Με Λάθος Τρόπο Αλλά Δεν Έχω Ιδέα Από Forum)
Άβαταρ μέλους
niosegate
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 10, 2013 4:00 am
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από niosegate »

Παιδια καλησπερα εχω ενα ορχι παρουσιαζομαι τωρα και εχω ξενερωσει με φημες που λενε οτι δεν υπηρετεις κλπ ας μου πει καποιος που ξερει τι πεζει με αυτο το θεμα στανταρ και ας μου στειλει ενα μνμ στο ιμποξ το φεκ λεει Ι2 αλλα ειναι απο το 2002
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ισχύει ότι λέει στο ΦΕΚ, δεν μπορείς να υπηρετήσεις στις Ειδικές Δυνάμεις διότι δεν είσαι Ι1.
Άβαταρ μέλους
MolossusBlood
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Μαρ 08, 2013 11:53 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από MolossusBlood »

Καλησπερα. Ξαναρωταω Γιατι δεν ελαβα απαντηση παρακαλω οποιος ξερει ας με βοηθησει. Αν με κηλη στον αυχενα θα με κοβανε απο ΕΔ; Αθλουμε παντος γενικα χωρις να εχω προβλημα (τρεξιμο, μονοζυγο, δυζυγο κλπ.) το μονο προβλημα ειναι οτι δεν κανει να στιριζω πολλα βαροι στον αυχενα
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dimitris mak »

Εναν φιλο μου τον εβγαλε ι2 ο γιατρος λογο παραπανω κοιλων και του ειπε οτι μπορει να συνεχισει στις ειδικες δυναμεις. Ξερετε τι ισχυει;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες