Μετατάξεις στο στρατό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
john21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2017 4:42 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από john21 »

Καλησπέρα σας έκανα ένα λάθος με την επιλογή της θητειας μου τρ που περασα περιοδευον... θα ηθελα να αλλαξω απο πολεμικο ναυτικο σε αεροπορια τι κινησεις πρεπει να κανω; σας παρακαλω απαντηστε μου καποιος ειναι αναγκη....

gr_ar

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από gr_ar »

john21 έγραψε:Καλησπέρα σας έκανα ένα λάθος με την επιλογή της θητειας μου τρ που περασα περιοδευον... Θα ηθελα να αλλαξω απο πολεμικο ναυτικο σε αεροπορια τι κινησεις πρεπει να κανω; Σας παρακαλω απαντηστε μου καποιος ειναι αναγκη....



Τεράστιο λάθος, άσε μας ρε μεγάλε τυχαία είναι αυτά. Χωρίς βύσμα στρατό ξηράς θα υπηρετήσεις. Ξέχνα αεροπορία και ναυτικό. Που αγχώθηκες και είναι και ανάγκη... Στην Ελλάδα ζείς Εικόνα

gr_ar

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από gr_ar »

Όχι, είναι σαν τις εκλογές. Δεν αλλάζει η κάλπη ΕικόναΕικόνα Πάντως από την ερώτηση σου μάλλον δεν κατάλαβες το μήνυμα μου. Θα στρώσεις και εσύ την κατάλληλη ώρα!
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από wolver »

Οχι δεν μπορεις να αλλαξεις την αιτηση σου! Το θεμα ειναι που θα σε παρουν παντως για να ξερεις αεροπορια και ναυτικο οπως ειπανε και τα παιδια μονο με βυσμα φιλαρακι! Αλλιως στρατο ξηρας
Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

john21 έγραψε:Μπορω να αλλαξω ;


Έτσι και αλλιώς αεροπορία χωρίς βύσμα δεν παίζει 'αρα μην ασχοληθείς καν με το θέμα.

G_soldier

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από G_soldier »

Καλησπέρα παιδιά, εχω το εξής πρόβλημα: Ειχα δηλώσει στο περιοδεύον ειδικές δυνάμεις. Τον Δεκέμβρη έκοψα την αναβολή μου και δεν δήλωσα ειδικες Δυνάμεις οταν με ρωτήσανε γιατί ειμαι απόφοιτος φαρμακευτικης και ηθελα να υπηρετήσω στο υγειονομικό σώμα όπως μου είπαν στην στρατολογία οτι θα γινει. Τελικά βγήκε σημερα η κατάταξη μου για μεγαλο πεύκο. Ύπο άλλες συνθηκες θα πέταγα απο την χαρα μου αλλα τωρα θελω να παρω μετάταξη για υγειονομικό. Γνωρίζετε πως μπορει να γινει αν υπάρχει τρόπος;
gr_ar

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από gr_ar »

G_soldier έγραψε:Καλησπέρα παιδιά, εχω το εξής πρόβλημα: Ειχα δηλώσει στο περιοδεύον ειδικές δυνάμεις. Τον Δεκέμβρη έκοψα την αναβολή μου και δεν δήλωσα ειδικες Δυνάμεις οταν με ρωτήσανε γιατί ειμαι απόφοιτος φαρμακευτικης και ηθελα να υπηρετήσω στο υγειονομικό σώμα όπως μου είπαν στην στρατολογία οτι θα γινει. Τελικά βγήκε σημερα η κατάταξη μου για μεγαλο πεύκο. Ύπο άλλες συνθηκες θα πέταγα απο την χαρα μου αλλα τωρα θελω να παρω μετάταξη για υγειονομικό. Γνωρίζετε πως μπορει να γινει αν υπάρχει τρόπος;


Πηγαίνεις στην στρατολογία που ανήκεις με το πτυχίο και κάνεις αίτηση για μετάταξη στο υγειονομικό σώμα, αλλιώς παρουσιάζεσαι στο πευκο καταθέτεις το πτυχίο και περιμένεις μετά τη ορκωμοσία να σου έρθει τοποθέτηση/μετάθεση σε μονάδα του υγειονομικού.

Άλλες επιλογές δεν υπάρχουν.

Rorrim
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 11, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Rorrim »

Καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν εμπίπτει σε αυτό το θέμα των μετατάξεων η ερώτηση μου αλλά,

έχω κατανεμηθεί στο πεζικό και θέλω να υπηρετήσω ΛΟΚ, πρέπει να κάνω κάποια αίτηση στη στρατολογία σχετικά με αυτό ή παρουσιάζομαι κανονικά και έπειτα το δηλώνω;

Επίσης, γνωρίζετε μήπως το χρονικό διάστημα που θα βρίσκομαι στο κέντρο, σε περίπτωση που ισχύει το δεύτερο;

gr_ar

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από gr_ar »

Διάβασε την ενότητα του φόρουμ για τις Ειδικές Δυνάμεις, αφιερώστε λίγο χρόνο παραπάνω από το να γράφεται ανούσια μηνύματα.
Άβαταρ μέλους
gimitrop
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2016 1:43 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από gimitrop »

Rorrim έγραψε:Καλησπέρα,

Δεν ξέρω αν εμπίπτει σε αυτό το θέμα των μετατάξεων η ερώτηση μου αλλά,

έχω κατανεμηθεί στο πεζικό και θέλω να υπηρετήσω ΛΟΚ, πρέπει να κάνω κάποια αίτηση στη στρατολογία σχετικά με αυτό ή παρουσιάζομαι κανονικά και έπειτα το δηλώνω;

Επίσης, γνωρίζετε μήπως το χρονικό διάστημα που θα βρίσκομαι στο κέντρο, σε περίπτωση που ισχύει το δεύτερο;



http://www.ellinikos-stratos.com/forum/forum_posts.asp?TID=877

Στρ (ΠΖ) Τ/Φ 2016 Β´ ΕΣΣΟ 343 Καλαμάτα --> Καστελλόριζο --> Πύργος
Άβαταρ μέλους
GIANNIS1995GR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 5:29 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από GIANNIS1995GR »

Καλησπέρα,

για οικονομικούς λόγους θέλω να υπηρετήσω στην ή κοντά στην Αθήνα, όπου και διαμένω.
πάσχω από χρόνια ιατρική πάθηση που σε καταστάσεις σωματικής πίεσης κρίνεται σοβαρή και έχω πτυχίο με άριστα απο ελληνικο ΑΕΙ σε οικονομικές επιστήμες, έχοντας και προϋπηρεσία σε λογιστήριο.
δεν έχω βύσμα και πρόκειται να καταταχθώ τον Σεπτέμβρη.

πιστεύετε υπάρχει καμιά πιθανότητα ή υπάρχει κάποιου είδους στρατηγική να ακολουθήσω ώστε να υπηρετήσω κάπου κοντά στην Αθήνα;

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
JohnTehGreek
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2015 2:27 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από JohnTehGreek »

Το μόνο που θα μπορούσε να σε βοηθήσει είναι η πάθηση αλλά πρέπει να προβλέπεται κάτι τέτοιο.

Και πάλι όμως μην σε στεναχωρήσω πρώτα τακτοποιούνται τα βύσματα στην Αθήνα και μετά παίρνουν σειρά και όσοι πραγματικά το αξίζουν και με πολύ σοβαρότερα προβλήματα από τα δικά σου (ανάπηροι γονείς κτλ.)

Γενικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος για την περίπτωση σου, καλύτερα να ψάξεις για βύσμα αν προλαβαίνεις όλο και κάτι θα βρεις.

Άβαταρ μέλους
GIANNIS1995GR
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 5:29 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από GIANNIS1995GR »

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Δυστυχώς αυτή ειναι η κατάσταση με τα βύσματα εν έτη 2017.
Κρίμα. Θα έπρεπε να δινεται προτεραιότητα σε αυτούς με σοβαρά προβλήματα -και δεν είμαι εγω σε αυτούς- και έπειτα θα έπρεπε ο στρατός να κοιτάει να εκμεταλλευτεί τις γνώσεις του στρατεύσιμου στον βαθμό που αυτό μπορεί να γίνει.
ψάχνω βύσμα αλλά δεν βρίσκω ρε ***** το Εικόνα
valadis

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από valadis »

Καλησπέρα σε όλους.

Έκοψα την αναβολή μου και είπε υπόχρεος για κατάταξη με την ΕΣΣΟ του Ιουλίου. Σπουδάζω μηχανικός αεροσκαφών και ήθελα να υπηρετήσω Πολεμική Αεροπορία. Με είχαν κατατάξει Στρατό Ξήρας, έκανα αίτηση μετάταξης αλλά απορρίφθηκε! Απο' οτι έμαθα με έχουν για Τεχνικό στη Καλαμάτα. Πως μπορώ να υπηρετήσω στην Αεροπορία Στρατού;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης