ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Hybrid
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 10:26 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Hybrid »

Καλησπέρα oden δε νομίζω να πάνε όλοι στο 401 γιατί εγώ που είχα παρουσιαστεί στο Ναύπλιο μας είχανε πάει στο στρατιωτικό νοσοκομείο της Τρίπολης. Είχαμε περάσει από ψυχίατρο, οφθαλμίατρο και καρδιολόγο. Ώς ΥΕΑ πρέπει να είσαι Ι1 αλλιώς και Ι2 αν είσαι πτυχιούχος ΑΕΙ - ΤΕΙ και η πάθηση δε θα σε εμποδίσει να εκτελέσεις τα καθήκοντα που θα σου ανατεθούν.
Άβαταρ μέλους
Kostasthess6
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 24, 2013 6:50 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Kostasthess6 »

Καλησπερα στα μελη... ειμαι απο επαλ και τελειωνω τωρα το σχολειο.. ηθελα να ξερω αν μπορω να καταταχθω σαν εφεδρος αξιωματικος ειδικων δυναμεων.. γιατι ακουσα οτι δε γινεται απο επαλ... ευχαριστω
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Μπορείς αλλά μόνο με Πτυχίο ΕΠΑΛ Β' Κύκλου.
Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από panos2171 »

Στα ψυχοτεχινικά εκτός του matrix και του ΜΜPI τι ερωτήσεις κάνουν; Κάνουν ερωτήσεις στυλ γρίφου; Έχει κανείς προσωπική εμπειρία να μας πει?
Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από panos2171 »

panos2171 έγραψε:Στα ψυχοτεχινικά εκτός του matrix και του ΜΜPI τι ερωτήσεις κάνουν; Κάνουν ερωτήσεις στυλ γρίφου; Έχει κανείς προσωπική εμπειρία να μας πει;


Κάποιος που να γνωρίζει;

TonyR
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 06, 2013 3:25 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από TonyR »

Χαιρετε. Γνωρίζει κανείς αν αλλόθρησκοι γίνονται δεκτοί ως ΥΕΑ;
Guest

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Guest »

Καλημέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω. Για να προετοιμαστώ για τις αθλητικές δοκιμασίες για ΥΕΑ, ξέρει κανείς που μπορώ να κάνω προπόνηση στην Θεσσαλονίκη; Κατά προτίμηση δωρεάν. Διάβασα για Καυτατζόγλειο, αλλά είδα σχόλια που λέει ότι πλέον έχει πληρωμένη είσοδο και πως δεν είναι σε καλή κατάσταση.

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
phil heath
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 01, 2014 5:12 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από phil heath »

Θελω να γινω ΥΕΑ και ξερω οτι χρειαζεται απολυτηριο λυκειου, το θεμα ειναι οτι μπαινω το σεπτεμβρη, αλλα το σεπτεμβρη εχω να δωσω 2 μαθηματα για να παρω το απολυτηριο λυκειου, οταν θα ερθει το χαρτι καταταξης θα γραφει ΥΕΑ?
Άβαταρ μέλους
Dea_Lok
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 11:13 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Dea_Lok »

Κατα πάσα πιθανότητα οχι. Στο πίσω μέρος του φύλλου κατάταξης, έχει οδηγίες σε περίπτωση που πληρείς τις προυποθέσεις για ΥΕΑ και δεν αναγράφεται, τι ενέργιες να κάνεις
Θελω και μπορώ !
φωκας

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από φωκας »

Αφου προφανώς δεν γινεται ανανεωση θητειας για τους ΔΕΑ μηπως η θητεια τους προσδιδει καποια μορια για τηντυχον μελλοντικη τους πρόσληψη στο λιμενικο πυρ/κη κτλ; Ευχαριστώ

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από D.Y.K »

φωκας έγραψε:Αφου προφανώς δεν γινεται ανανεωση θητειας για τους ΔΕΑ μηπως η θητεια τους προσδιδει καποια μορια για τηντυχον μελλοντικη τους πρόσληψη στο λιμενικο πυρ/κη κτλ;Ευχαριστώ



ΥΕΑ: Μόρια για προκηρύξεις του Δημοσίου

PaNoS

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από PaNoS »

Γεια σας παιδια θελω να σας κανω μια ερωτηση ειμαι στο Κεντρο Εκπαιδευσης Υλικου Πολεμου στην Λαμια θελω να παω για ΥΕΑ.1) θα χρειαστω βυσμα;

2) Απο Υλικου Πολεμου θα με κανουν πεζικο; Αν οχι κανω 3 βδομαδες εκπαιδευση και μετα παω Λαμια για Α ή Β ή τα κανω ολα στην Κρητη;

3) Αν με κανουν πεζικο γινεται μετα απο εκει να παω ειδικες δυναμεις;

Σας Ευχαριστω!

βασιλης

ΥΕΑ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από βασιλης »

Γεια σας θέλω να κόψω την αναβολή μου και να μπω Δ. Ε. ΑΔεν έχω τελειωση την σχολή μου θέλω να την σταματήσω. υπάρχει περιπτωση να μην με πάρουν;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης