Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από DM90 »

Μπορεί να επηρεάσει την ειδικότητα σου... Αλλά έτσι και αλλιώς εκεί πέρα και χαρτιά να μην πας ότι δηλώσεις είσαι.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Chris_pap έγραψε:Μια τελευταία ερώτηση σχετικά με αυτό το θέμα... Το βιβλιάριο της Εθνική τράπεζας που θέλει φωτοτυπία τη πρώτη σελίδα είναι υποχρεωτικό να υπάρχει;

Μας πληρώνουν δλδ τα 8.88 μέσω τραπέζης ή είναι στη περίπτωση που πας για ΥΕΑ;



Αν πας για ΥΕΑ τότε ναι η πληρωμή γίνεται μέσω τραπέζης.

Τα 8.88 αν δεν έχει αλλάξει κάτι εννοείται ότι τα παίρνεις από την μισθοδοσία στο χέρι κάθε μήνα.

Καλό είναι να την βγάλεις και να την πας την φωτοτυπία για να είσαι Ok. Ποτέ δεν ξέρεις.

Άβαταρ μέλους
Chris_pap
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2014 8:51 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Chris_pap »

D.Y.K έγραψε:
Chris_pap έγραψε:Μια τελευταία ερώτηση σχετικά με αυτό το θέμα... Το βιβλιάριο της Εθνική τράπεζας που θέλει φωτοτυπία τη πρώτη σελίδα είναι υποχρεωτικό να υπάρχει;

Μας πληρώνουν δλδ τα 8.88 μέσω τραπέζης ή είναι στη περίπτωση που πας για ΥΕΑ;



Αν πας για ΥΕΑ τότε ναι η πληρωμή γίνεται μέσω τραπέζης.

Τα 8.88 αν δεν έχει αλλάξει κάτι εννοείται ότι τα παίρνεις από την μισθοδοσία στο χέρι κάθε μήνα.

Καλό είναι να την βγάλεις και να την πας την φωτοτυπία για να είσαι Ok. Ποτέ δεν ξέρεις.



Ευχαριστώ πολύ... Ναι για καλό και για κακό θα το έχω μαζί να υπάρχει...

politis

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από politis »

Παιδιά, επειδή δεν βρήκα απάντηση, ας βοηθήσει κάποιος:1. Όταν έκοψα την αναβολή, κατέθεσα βεβαίωση σπουδών (είμαι φοιτητής). Χρειάζεται ξανά την ημέρα κατάταξης;2. Στο βιβλιάριο υγείας δεν γράφει ομάδα αίματος. Θα μου πάρουν εκείνη τη στιγμή αίμα για να την βρουν;3. Για ζητήματα με μυωπία κλπ, πρέπει να έχω κάποια ιατρική γνωμάτευση από πριν; Αν όχι, θα με στείλουν για εξετάσεις εκείνη τη στιγμή, ή όχι;
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από ziaba »

Από την στιγμή που πήρες αναβολή δεν χρειάζεσαι τίποτα. Ομάδα αίματος θα σ βρουν την ημέρα που θα καταταχθεις την ίδια μέρα θα πεις ότι έχεις μυοπια και αν είναι μεγαλη θα πας σε γιατρό σε στρατιωτικό νοσοκομειο
Πολίτης !!!336 !!!
st@kas
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Φεβ 13, 2015 11:55 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από st@kas »

Σχετικά με το Ατομικό Βιβλιάριο Υγείας, χρειάζεται και το παιδικό που είχαμε παλιά με τα εμβόλια κλπ; Να το βγάλω φωτοτυπία και ας το έχω μαζί;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από Nassos »

Αυτό θέλουν μόνο, για να δουν τι εμβόλια έχεις κάνει.

Δεν χρειάζεται φωτοτυπία, απλώς να τους το δείξεις.
antonis12
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 1:43 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από antonis12 »

Παρακαλώ θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

Στο σημείωμα κατάταξης αναφέρει πως: "Οφείλεις να καταθέσεις στην υπηρεσία μας πιστοποιητικό σπουδών για ενημέρωση των γραμματικών σου γνώσεων μέχρι την ημερομηνία που οφείλεις να καταταγείς".

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάω τα πιστοποιητικά σπουδών υποχρεωτικά στο Ρουφ που είναι το στρατολογικό γραφείο της περιοχής μου ή μπορώ να τα έχω μαζί μου στο στρατόπεδο και να τα καταθέσω εκεί;

Ευχαριστώ.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από D.Y.K »

antonis12 έγραψε:

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάω τα πιστοποιητικά σπουδών υποχρεωτικά στο Ρουφ που είναι το στρατολογικό γραφείο της περιοχής μου ή μπορώ να τα έχω μαζί μου στο στρατόπεδο και να τα καταθέσω εκεί;

Ευχαριστώ.



Και τα δύο.

antonis12
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 1:43 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από antonis12 »

Δηλαδή αν τα καταθέσω μόνο στο στρατολογικό γραφείο αλλά δεν έχω άλλα αντίγραφα για καταθέσω στο στρατόπεδο υπάρχει πρόβλημα;Από την στιγμή που καταθέσω τα πιστοποιητικά στο Ρουφ δεν αποδεικνύεται ότι έκανα σωστή χρήση της αναβολής σπουδών;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όταν σου έγραψα και τα δύο αναφερόμουν ακριβώς στο ότι αν περάσεις από το Στρατολογικό γραφείο που ανήκεις και καταθέσεις το όποιο πτυχίο έχεις τότε είσαι καλυμμένος.Καλό είναι όμως να έχεις και ένα αντίγραφο του πτυχίου σου και μέσα γιατί είναι πολύ πιθανόν να σας ζητηθεί.

Επίσης υπάρχει και αντίστοιχο θέμα σε περίπτωση που δεν υπέπεσε στην αντίληψη σου

Κατάθεση πτυχίου στο στρατό

Άβαταρ μέλους
panagiotis23
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Φεβ 11, 2015 2:39 am
Επικοινωνία:

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από panagiotis23 »

Καλησπέρα Σας! Θα Ήθελα Να σας Ρωτήσω Σχετικά Με το Βιβλιάριο Υγείας! Αν το Έχεις Χάσει Σου την Λένε Η Όχι; Ρωτάω Γιατί Δεν Ξέρω Που Βρίσκεται!
spyrosgyzi

Τι έγγραφα χρειάζομαι για την κατάταξη;

Δημοσίευση από spyrosgyzi »

Καλησπέρα παιδιά. Μπήκα με την σειρά του Μαρτίου. Χρειάστηκε η ταυτότητα, το χαρτί κατάταξης και μου ζήτησαν και Α. Φ. Μ και ΑΜΚΑ στην πύλη. Δεν τα είχα μαζί μου και μου τα στείλανε σε μνμ μετά οι δικοί μου.(τελικά δεν το ξαναζήτησαν ποτέ).Ακτινογραφία δεν είναι απαραίτητη αλλά καλό θα είναι να την έχεις μαζί σου.(Εγώ δεν είχα και με στείλανε στο νοσοκομείο της Άρτας με καναδέζα για να βγάλω).

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης