Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
laed9494
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 23, 2014 9:19 pm
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από laed9494 »

Ααα και κατι τελευταιο μετα απο ποσο καιρο περιπου βγαινουν τα αποτελεσματα της κατεξαιρεσης; το ρωταω αυτο για να δω ποσο καιρο μας δουλευουν, γιατι το οτι ειχε βαλει τα χαρτια για κατεξαιρεση ειναι σιγουρο γιατι το ειχα διασταυρωση!(συγνωμη που σε ζαλιζω)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εξαρτάται. Γνωρίζω περιπτώσεις που βγήκαν μέσα σε 15 μέρες και άλλες που έκαναν περίπου ένα μήνα μέχρι να βγουν.

Ωστόσο εσύ δεν παίρνεις κατ'εξαίρεση μετάθεση με υπογραφή δικιά μου στο λέω αυτό.

Μην ανησυχείς.

Καλός Πολίτης να είσαι!

Άβαταρ μέλους
phil heath
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 01, 2014 5:12 pm
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από phil heath »

Ειμαι ι4 ορθοπεδικο λογο προβληματος στη μεση, ο πατερας μου ειναι 79 ετων, δικαιουμε κατ εξαιρεση μεταθεση?
cuervo

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από cuervo »

Μειωμένη θητεία επειδή ο πατέρας σου είναι υπερήλικας, στο φόρουμ υπάρχουν τα αντίστοιχα θέμα που θα σε κατατοπίσουν καλύτερα.
Ssd

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Ssd »

Ξέρει κανεις ποτε συνεδριαζουν αυτο τον μηνα για τα κατ εξαιρεση ; τα χαρτια μου απο την μοναδα στις 31 οκτ..
ilias

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από ilias »

Καλησπέρα σας. Σε λίγο καιρό παρουσιάζομαι στην Τρίπολη. Ο πατέρας μου Έχει πρόβλημα υγείας (80% αναπηρία και τυφλός) η μητέρα μου είναι καρδιοπαθείς κι εγώ πρέπει να παρακολουθούμε από ορθοπεδικό λόγω προβλήματος στο πόδι. 1. Δικαιούμαι κατ' εξαίρεση μετάθεση ;

2. Αν ναι, πόσο καιρό θα πάρει για να βγει η απόφαση;

3. Εκτός από τα παραπάνω δικαιολογητικά θα βοηθούσε να δώσω και αντίγραφο του πτυχίου μου (Πανεπιστήμιο Πληροφορικής Αθήνας) ;

4. Μπορώ να διανυκτερεύω στις εξόδους μου;

Οι λόγοι που θέλω να την πάρω είναι γιατί την φροντίδα των γονέων μου την έχω αναλάβει εγώ πλήρως και επίσης δε δουλεύω όποτε τα οικονομικά μου είναι πολύ στριμωγμένα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μη σας κούρασα.

Άβαταρ μέλους
Ir@klis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 05, 2015 2:51 pm
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Ir@klis »

Καλημερα θελω να κανω μια ερωτηση παρουσιαζομαι τη Δευτερα Αεροπορία στην 124 ΠΒΕη μητερα μου εχει αναπηρια (ολικη αναστροφη σπλαχνων) ειναι μικροτερη απο 67/100 δεν θυμαμαι ποσο ακριβως ειναι, και επειδη ειμαι μοναχοπαιδι εχει φρικαρει και δεν κανει να ταραζεται γενικα

Δεν ειμαι Προστατης οικογενειας!

Η θεια μου αδερφη της μητερας μου που ειναι χωρισμενη Συγγενεια Α βαθμου εχει αναπηρια 80/100 οπως καταλαβαινετε για οτι θελει τρεχω εγω μιας και η κορη της ειναι μικρη...

Πειρα και στην Αεροπορια και στο Ρουφ τους ειπα οτι δεν θελω μειωμενη Θητεια θελω κατ΄εξερεση μεταθεση στην Αθηνα πειρα απαντησεις κουλες μπορει ισως φερτε τα χαρτια μαζι σας μα μου παρτε εδω μου εδωσαν τηλεφωνα που δεν λειτουργουσαν γενικα μια τρελα (ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ) με αποτελεσμα απαντηση να μην παρω μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει

Σας ευχαριστω για το χρονο σας

ΥΓ... Ειχα παρει παλιοτερα στο ρουφ πριν αλλαξει η κυβερνηση και ειχα πει οτι επειδη θελω να ειμαι Αθηνα για τους παραπανω λογους αν δεν γινεται μεσω αεροποριας να κανω αιτηση να αλλαξει το χαρτι μου να μπω πεζικο και να δηλωσω εθελοντικα προεδρικη φρουρα μου ειπαν τοτε οτι το χαρτι αλλαζει σε εξαιρετικες περιπτωσεις (ΖΗΤΩ ΤΟ ΒΥΣΜΑ ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΗΡΕΤΗΣΑΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΘΝΟΣΩΤΗΡΕΣ) αλλα να μη στεναχωριεμαι διοτι οι ΣΜΗΝΙΤΕΣ πανε στον τοπο κατοικιας διοτι Ειναι πολλοι λιγοι τωρα βεβαια παμε Εβρο εγω το δικιο μου που θα το βρω; Να σας πω οτι το Χαρτι μου για Αεροπορια πριν Αλλα και μετα την αναβολλη που πειρα λογο σπουδων ηρθε χωρις βυσματα και τετοια αν ειχα βυσμα δεν θα τα εγραφα αυτα

ΥΓ2... Το θεμα αυτο το εχω ποσταρει και αλλου (Μειωμενη θητεια) αλλα μαλλον επρεπε εδω

Bolt

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Bolt »

Γεια σας. Η μητέρα μου έχει χτυπηθεί δύο φορές από τον καρκίνο και τον Ιανουάριο έκανε και δεύτερη μαστεκτομή.

Θα κάνει χημειοθεραπείες μέχρι τον Ιούλιο, αλλά εμένα η διετής αναβολή μου (πάσχω από κατάθλιψη και κρίσεις πανικού) λήγει τέλη Μαρτίου. Πριν είχα από το πανεπιστήμιο, το οποίο ολοκληρώθηκε.

Είναι σε πολύ κακή ψυχική και σωματική κατάσταση, δυσκολεύεται να κάνει οποιαδήποτε εργασία, με αποτέλεσμα να της πηγαίνω φαγητό καθημερινά καθώς και οτιδήποτε άλλο χρειαστεί.

Με τον πατέρα μου χώρισε όταν ήμουν νήπιο και έκτοτε αυτός ζει στο εξωτερικό με άλλη οικογένεια (δεν έχουμε επαφή). Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ζωντανοί συγγενείς, είναι ολομόναχη, ούτε έχουμε χρήματα για νοσοκόμα.

Υπάρχει η δυνατότητα να κάνω κάποια αίτηση ώστε να βρίσκομαι εντός Αττικής κατά τη θητεία μου;

Πέραν αυτού, βρίσκομαι ακόμα υπό φαρμακευτική αγωγή, καθώς μου είναι αδύνατο να αντεπεξέλθω ψυχικά στην κατάσταση αυτή και γενικότερα. Μπορώ να συνεχίσω την αγωγή μου στο στρατό; Σε περίπτωση διακοπής, Ίσως έχω έντονη αυτοκαταστροφική τάση.
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από ziaba »

Εχω καταθεσει τα χαρτια για μεταθεση κατ' εξαίρεση ξερει κανεις μετα απο ποσο καιρο περιπου θα βγει χωρις βισματα κτλ
Πολίτης !!!336 !!!
cuervo

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από cuervo »

1,5 με 2 μηνες.
Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Bolt έγραψε:Γεια σας. Η μητέρα μου έχει χτυπηθεί δύο φορές από τον καρκίνο και τον Ιανουάριο έκανε και δεύτερη μαστεκτομή.

Θα κάνει χημειοθεραπείες μέχρι τον Ιούλιο, αλλά εμένα η διετής αναβολή μου (πάσχω από κατάθλιψη και κρίσεις πανικού) λήγει τέλη Μαρτίου. Πριν είχα από το πανεπιστήμιο, το οποίο ολοκληρώθηκε.

Είναι σε πολύ κακή ψυχική και σωματική κατάσταση, δυσκολεύεται να κάνει οποιαδήποτε εργασία, με αποτέλεσμα να της πηγαίνω φαγητό καθημερινά καθώς και οτιδήποτε άλλο χρειαστεί.

Με τον πατέρα μου χώρισε όταν ήμουν νήπιο και έκτοτε αυτός ζει στο εξωτερικό με άλλη οικογένεια (δεν έχουμε επαφή). Στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ζωντανοί συγγενείς, είναι ολομόναχη, ούτε έχουμε χρήματα για νοσοκόμα.

Υπάρχει η δυνατότητα να κάνω κάποια αίτηση ώστε να βρίσκομαι εντός Αττικής κατά τη θητεία μου;

Πέραν αυτού, βρίσκομαι ακόμα υπό φαρμακευτική αγωγή, καθώς μου είναι αδύνατο να αντεπεξέλθω ψυχικά στην κατάσταση αυτή και γενικότερα. Μπορώ να συνεχίσω την αγωγή μου στο στρατό; Σε περίπτωση διακοπής, Ίσως έχω έντονη αυτοκαταστροφική τάση.


Χωρίς να γνωρίζω, πιστεύω ότι λογικά θα μπορείς, τα προβλήματα είναι τέτοια που σίγουρα θα βοηθηθείς.

Κουράγιο σου εύχομαι, ότι καλύτερο σε σένα και στη μητέρα σου να είστε δυνατοί και οι δυο για να μπορέσετε να υπερβείτε όλες τις δυσκολίες και να βγείτε νικητές. Παλέψτε το, η ζωή είναι πολύτιμη!

patsi88
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 13, 2014 1:13 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από patsi88 »

Καλησπέρα σας. Υπηρετώ στον Πέπλο 534ΤΠ. Στις 20 Φεβρουαρίου που πήγα έκανα αίτηση για κατ εξαίρεση για σοβαρούς κοινωνικούς λόγους. Απάντηση ακόμη δεν έχει έρθει οπότε να φανταστώ οτι απορρίφθηκε έτσι?
cuervo

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από cuervo »

Πάρε τηλ στο ΓΕΣ και ρωτα.
Φανταρακι φανταρακι

Κατ' εξαίρεση μετάθεση

Δημοσίευση από Φανταρακι φανταρακι »

Καλησπερα σ' ολους!

Μπαινω το Μαιο φανταρος και θα ηθελα να ρωτησω αν δικαιουμαι κατ εξαιρεση μεταθεση.

1)ορφανος απο δυο Γονεις

2)5000ε εισοδημα απο συνταξη λογω θανατου γονεα

3)πολυτεκνος (ειμαι ο 4ος και τελευταιος)

4) φιλοξενουμενος στον αδελφο μου (το Δηλωνω στην εφορια).

Τι δικαιολογητικα χρειαζονται, ποτε και που τα καταθετω;

Ευχαριστω εκ των προτερων

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες