Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Συζήτηση για θέματα που σχετίζονται με το στρατό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
LoneWolf_24
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Παρ Απρ 05, 2013 2:51 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από LoneWolf_24 »

Ρε παιδια αμα καποιος ειναι ελληνο-αμερικανος γιατι να μη παει; εγω δεν το θεωρω κακο,

παντως για οσους θελουν πρεπει να εισαι αμερικανος η με αδεια παραμονης που τωρα πλεον δυσκολα βγαζεις.

επισης αν εχεις διπλη υπηκοοτητα δεν μπορεις να μπεις σε οποια ειδικοτητα θελεις

Άβαταρ μέλους
WILLCKY
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2014 7:13 pm
Τοποθεσία: karekla
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από WILLCKY »

Δεν ειναι ο μονος και εγω στους marines θελω μπορω να παρω πρασινη καρτα εχω συγκενι Α' συγκενιας... Και εγω με το παιδι που ρελει να παει
Άβαταρ μέλους
WILLCKY
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 08, 2014 7:13 pm
Τοποθεσία: karekla
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από WILLCKY »

! έγραψε:Ναι παιδια κατι ξερει το παιδι και εγς 17 ειμαι και θελω να παω στον αμερικανικο στρατο ειναι καλητεροι απο τον δικο μας σε ολους τους τομει το λεω επιδη το εχω ψαχει παρα πολυ!


συμφονω με το παιδι... Το εχω ψαξει και εγω 17 ειμια και εγω ειναι ρε παιδια αλλο πραμα μονο απο τα οπλα που κρατανε φτανει αυτι
M-4 kai BERETTA M9 emeis G3 και απο handgun δεν μενει ποτε σταθερω ποτε glock ποτε beretta...
ΓΙΑΝΝΗΣ

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ »

Και εγω παιδια 17 ειμαι και θελω να παω στους πεζοναυτες. περισςοτερο για να ειμαι σιγουρος οτι θα μπω στο ncis. αληθεια για να καταταγεις πρεπει να εχεις υπηκοοτητα η πρασινη καρτα;

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από Terminator »

Οι προυποθέσεις για να μπείς στος αμερικανικό στρατό είναι να έχεις την αμερικανική υπηκοότητα (για να αποκτήσεις Την αμερικανική υπηκοότητα πρέπει είτε να έχεις μείνει 5 χρόνια στις ΗΠΑ η να είσαι παντρεμένος με αμερικάνο πολίτη για τουλάχιστο 3 χρόνια. Ωστόσο περαν της αμερικανικής υπηκοότητας πρέπει να εχεις και λευκό μητρώο (μην ξεχνάς οτι η ΗΠΑ έχουν το δικαίωμα να αρνηθούν την είσοδο σου σε αμερικανικό έδαφος σε περίπτωση καταδίκης Για τα αδικήματα της τρομοκρατίας, εγκληματικής οργάνωσης, δολοφονίας, βιασμού, εμπορίας ναρκωτικών, παιδική κακοποίηση, απάτης, κλοπης ή παρανομης εισόδου στις ΗΠΑ). Οταν λες NCIS εννοείς τo Naval Criminal Investigative Service σωστα;
Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από greenalexyo »

Τι το κραζετε το παιδι; Αν γουσταρει Usmc ας προσπαθησει να παρει πρασινη καρτα και να παει... Τι ζορι τραβατε; Και στην τελικη εκει το βασικο ειναι το ομαδικο πνευμα οχι οπως εδω περα π καθενας κοιταει τον εαυτο του, και επισης θα τον σεβονται οι αμερικανοι πολιτες... Εδω περα στρατοκαυλους μας ανεβαζουν, Φασιστες μας κατεβαζουν.
Άβαταρ μέλους
aris 1943
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 1:06 pm
Ενδιαφέροντα: Πολεμικες Τεχνες
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από aris 1943 »

greenalexyo έγραψε:Τι το κραζετε το παιδι; Αν γουσταρει Usmc ας προσπαθησει να παρει πρασινη καρτα και να παει... Τι ζορι τραβατε; Και στην τελικη εκει το βασικο ειναι το ομαδικο πνευμα οχι οπως εδω περα π καθενας κοιταει τον εαυτο του, και επισης θα τον σεβονται οι αμερικανοι πολιτες... Εδω περα στρατοκαυλους μας ανεβαζουν, Φασιστες μας κατεβαζουν.
σε αυτο συμφωνω ασε που εδω μπανεις δυσκολα πλεον οπως εχουν γινει τα πραγματα, οσο για αμερικα εχω ακουσει τα καλυτερα εχω ενα θειο που υπηρετει seals.Tωρα γι αυτο που λες μας λενε στρατοκαυλους ναι ισχυει οπως και αν ασχολεισε με αρχαια Ελλαδα κλπ παλι σε λενε φασιστα εδω κατευθειαν μπανει ταμπελα
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Στεφανος

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από Στεφανος »

Θα ήθελα να καταταγώ στον αμερικανικό στρατό ως μισθοφόρος, έχω τελειώσει την στρατιωτική μου θητεία στην Ελλάδα, πως θα μπορούσα και τι διαδικασία χρειάζεται! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Για να καταταγείς στον αμερικάνικο στρατό είτε ως μισθοφόρος είτε ως οτιδήποτε θα πρέπει να έχεις αμερικάνικη υπηκοότητα όπως έχουμε ξαναγράψει σε προηγούμενα μηνύματα. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει δυστυχώς!

Άβαταρ μέλους
aris 1943
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 1:06 pm
Ενδιαφέροντα: Πολεμικες Τεχνες
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από aris 1943 »

Στεφανος έγραψε:Θα ήθελα να καταταγώ στον αμερικανικό στρατό ως μισθοφόρος, έχω τελειώσει την στρατιωτική μου θητεία στην Ελλάδα, πως θα μπορούσα και τι διαδικασία χρειάζεται! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Οπως ειπε και ο δυκ μονο αν εχεις υπηκοοτητα για δε πας λεγεωνα των ξενων; Απ τους καλυτερους μισθοφορικους στρατους
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
Άβαταρ μέλους
beret
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Ιαν 06, 2015 7:01 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από beret »

aris 1943 έγραψε:
Στεφανος έγραψε:Θα ήθελα να καταταγώ στον αμερικανικό στρατό ως μισθοφόρος, έχω τελειώσει την στρατιωτική μου θητεία στην Ελλάδα, πως θα μπορούσα και τι διαδικασία χρειάζεται! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Οπως ειπε και ο δυκ μονο αν εχεις υπηκοοτητα για δε πας λεγεωνα των ξενων; Απ τους καλυτερους μισθοφορικους στρατους


μιλαμε για πολυ τεντωμα... !

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κύριοι, αν θέλετε να συζητήσετε για την Λεγεώνα υπάρχει ξεχωριστό θέμα

Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Δε χρειάζεται υπηκοοτητα, μονο πράσινη καρτα. Αμα πας μονος σου σε ευρωπαϊκο γραφείο καταταξης (αγγλια, Γερμανία) σε στέλνουν απο κει.

Καλα τα ΟΥΚ εδω, αλλα δε συγκρίνονται με seal team 6.

Στην Αμερική για να παρεις πράσινο μπερε και επιραμα special forces φτυνεις αιμα, εδω με σκοπετα στο πευκο τον φορας!

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από pame_pali »

Διασωστης31 έγραψε:Δε χρειάζεται υπηκοοτητα, μονο πράσινη καρτα.Αμα πας μονος σου σε ευρωπαϊκο γραφείο καταταξης (αγγλια, Γερμανία) σε στέλνουν απο κει.

Καλα τα ΟΥΚ εδω, αλλα δε συγκρίνονται με seal team 6.

Στην Αμερική για να παρεις πράσινο μπερε και επιραμα special forces φτυνεις αιμα, εδω με σκοπετα στο πευκο τον φορας!



δε τα ελεγα τοσο καιρο γιατι με κραζαν παροτι ειχα πρασινο. Μιλαμε ζωαρα.

Αντωνης35

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από Αντωνης35 »

Οποιος ειναι απο Αθηνα και θελει ας επικοινωνήσει μαζι μου... Κανω τα χαρτια μου για να φυγω τον Σεπτεμβριο-Οκτωβριο
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης