Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
chris
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 8:33 pm
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από chris »

Επάνω κρεβάτι και τοίχος είναι η καλύτερη επιλογή. Σου δίνει την ψευδαίσθηση της απομόνωσης. Επίσης όπςω ήδη ειπώθηκε στο πάνω κρεβάτι δε θα κάθεται κανένας κώλος για να φορέσει αρβύλες η να αράξει... !
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από Hyper »

Το κατω στρωνεται πιο δυσκολα. Βολευει περισσοτερο ομως Στο να βγαζεις πραγματα απο τον σακο σου που ανα πασα στιγμη ισως χρειαστεις κατι, επισης οταν ξυπνας Μεσανυχτα ειναι πιο βολικο το να πατησεις κατευθειαν στο πατωμα κ να ντυθεις παρα να κανεις αλμα ελευθερας απτο πανω Επισης ξαπλωνεις η καθεσαι οποτε θελεις χωρις να σου λεει κανενας τιποτα. Ενω στο πανω βαριεσαι να ανεβαινεις αν δεν εχεις χρονο ξεκουρασης. Αν εισαι ειδικες δυναμεις στην μοναδα προτεινω το κατω διοτι δεν θα χουν χρονο να καθονται να στο ξεστρωνουν ολη μερα εξω θα ειστε ολοι κ κατι θα κανεται.
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από kampf »

2 δευτερολεπτα κανεις να ανεβεις στο πανω... Ποσο δυσκολο, χρονοβορο και κουραστικο μπορει να ειναι αυτο.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από yandr »

Αν και δεν σχετίζεται με το πάνω ή κάτω κρεβάτι, να προσθέσω ότι πρέπει οπωσδήποτε να μην είναι απέναντι από την πόρτα εισόδου στον θάλαμο.
ΔΗΜΗΤΡΗΣ..82
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 23, 2010 11:00 pm
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ..82 »

yandr έγραψε: Αν και δεν σχετίζεται με το πάνω ή κάτω κρεβάτι, να προσθέσω ότι πρέπει οπωσδήποτε να μην είναι απέναντι από την πόρτα εισόδου στον θάλαμο.
χαχα, σωστος! Οσο για το πανω η κατω τα ιδια ειναι οπου βολευει το καθεναν... [;) ]
το νου σου...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Καλύτερα στο πάνω για να μην κάθεται ο κάθε 'ακυρος' επάνω και 'αναγκάζεσαι' να τον πλακώνεις στις κλωτσιές για να το στρώνει συνέχεια. Εικόνα
mihalis19
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 11, 2010 2:19 am
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από mihalis19 »

Θελω να ρωτήσω το εξής. Εγω παρουσιάζομαι θήβα όμως θα πάω ειδικές δυνάμεις αλεξίπτωτα μετά με το που περάσει το κλιμάκιο από εκει! Όταν θα πάω στο πεύκο θα βρω κρεβάτι; Θα μπορώ να διαλέξω κρεβάτι που θέλω; Το λέω γιατι δεν θέλω να κοιμάμαι πάνω επειδή πολλές φορές κοιμάμαι λίγο άτσαλα και δεν θέλω να με δουν να σκάω κάτω γιατί και μπορεί να σπαστώ και μπορεί να με βγάλουν τίποτα Ι και να με διώξουν... Τι λέτε?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα το πεις οταν φτάσεις στο πεύκο στον διμοιρίτη σου και ο θεός βοηθός Εικόνα
BLACK SABBATH

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από BLACK SABBATH »

Δεν σε βγαζουν Ι γιαυτο το θεμα συνηθως τα παιδια που φτανεται απο αλλες μοναδες περνουν οποιο κρεβατι εχει αδειασει αλλα αν τα πηγαινεις καλα με τον απο κατω σου παιζει και ανταλαγη
Άβαταρ μέλους
bodybuilder625
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 19, 2011 6:08 pm
Τοποθεσία: Λοκατζής
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από bodybuilder625 »

Ρε παιδια πειτε μου λιγο και αυτο... Ο καθενας διαλεγει σε ποιο κρεβατι θελει να κοιμαται ή μπαινουν με τη σειρα πχ αλφαβητικα κλπ...
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Παρουσιάζεσαι νωρίς τελειώνεις γρήγορα φτάνεις πρώτος στον θάλαμο και διαλέγεις κρεββάτι

Παρουσιάζεσαι αργά τελειώνεις βράδυ και παίρνεις ότι κρεββάτι έχει μείνει

James Bond

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από James Bond »

Ενα που διαβασα το θεωρω λαθος.

Το κρεβατι που ειναι ακριβως διπλα στην πορτα του θαλαμου. Στο 11ο ΣΠ ειχα το πανω κρεβατι, ακριβως διπλα στην πορτα του θαλαμου.

Ολοι ελεγαν οτι οποιος εχει αυτο το κρεβατι, θα χει προβλημα γιατι ειναι το πρωτο που φαινεται μολις μπεις στο θαλαμο και αυτο θα κοιτουσαν πρωτο.

ΟΜΩΣ στη δικη μου περιπτωση γινοταν ακριβως το αντιθετο. Οσοι ανωτεροι (μονο ο Λοχαγος αλλα κι αυτος μια φορα να χε μπει), εμπαιναν, κατευθειαν πηγαιναν στα ακριανα κρεβατια να τσεκαρουν και ποτε δεν κοιτουσαν το κρεβατι μου (ενταξει, αν εκεινη την ωρα ειχα ενα αρνι επανω και το γυριζα να ψηθει θα το εβλεπαν). Γενικα ποτε δεν ειχα προβλημα.
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από egweimai »

Ρε παιδιά μια απορία είχα πάντα. Αυτός που κοιμάται πάνω, δεν υπάρχει περίπτωση να σκάσει κάτω;
pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από pantzos4 »

Παιδια καταρχας ολα ειναι στην αρχη τ θ διαλεξεις κτλ... Σε μοναδα σε βαζουν σε κρεβατι αναλογα με την ομαδα κ την ειδικοτιτα ς. Τωρα π π κοιμασε εσυ τ βραδυ αλλο αυτο.
παιζουν 2
τ θετικο στο πανο ειναι οτι δν καθετε κανενας για ν στο ξεστρονει ολη την ωρα.
συνιθος κοιτανε τ κατω κρεβατια στην επιθεωση χτυπαει τ ματι απο μονο τ.
δν πολυ ακους τ τριξιματα απο τ κρεβατια.(στον κατω ο απο πανω ειναι εφιαλτις ετσι οπως τριζουν)

τ αρνητικα ειναι οτι. Ειναι ποιο χρονοβορο κ δυσκολο στο στροσιμο.
πολλες φορες ειναι ακουμπιμενα πραγματα στοπανω κρεβατι κυριος κ ας μην ειναι δικα σ κ αν τυχεσι σε κανενα κομπλεξιτο ΔΡΙΤΗ ΛΓΟ κτλ την τρως εσυ τ βραδυ ειναι σπαστικο οταν ξυπνας για τουαλετα κ αν ειναι αρκετα ατσουμπαλος σκας κατω.(εχει κ λιγο πλακα αλλα ειναι επικινδινο οπως κ σπαστικο ν σε ξυπναει καποιος επιδι επεσε κατω) διαλεγεις κ περνει εγω τ κατω ειχα αλλα δν ειχα κανεναν στο πανω κρεβατι κ οποις καθοτανε τον εβαζα ν τ στροση ξανα. Οταν ηρθε ενας απο πανω πηγα σε αλλο ν ειμαι μονος
Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Ύπνος στο πάνω ή στο κάτω κρεβάτι;

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Το στρωσιμο στο κατω κρεβατι ειναι πιο ευκολο απο οτι το πανω (εμπειρια 5 χρονων με τον αδερφο μου) με τα στρωματα ομως τι γινεται; Δεν πρεπει να λιαζωνται που κ που?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες