Κακή χρήση αναβολής;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Να σαι καλα.

Για το ασθμα φροντισε οταν με το καλο καταταγεις να παρεις καποιο σπρει για να μην εχεις προβλημα μαζι με ενα χαρτι γιατρου.
CCharisma
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 10:51 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από CCharisma »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Να σαι καλα.

Για το ασθμα φροντισε οταν με το καλο καταταγεις να παρεις καποιο σπρει για να μην εχεις προβλημα μαζι με ενα χαρτι γιατρου.
Δυστυχώς ειναι σε Ψιλοβαριά μορφή (αν τρέξω μισο λεπτό με πιάνει δύσπνοια και πόνος στο στήθος) και το επιβαρύνουν πολύ οι αλλεργίες στις οποίες είμαι expert.Noμιζω πριν μπω πρεπει να το ελεγχω σοβαρα για να μην αντιμετωπίσω πρόβληματα.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Καταλαβα.

Θα το δουνε και οι γιατροι μεσα και θα αποφανθουν.
CCharisma
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 10:51 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από CCharisma »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Ποιος σου ειπε για νεο νομο και ποιος ειναι αυτος και τι ακριβως οριζει;

Αν μαθεις πες μου και μενα.

Απο την στιγμη που εχεις αναβολη για το συγκεκριμενο λογο που αναφερεις μεχρι το 2012 τοτε ισχυει κανονικοτατα η αναβολη, εκτος και εαν θελεις εσυ ο ιδιος να την διακοψεις νωριτερα για να κανεις την θητεια σου να ξεμπερδευεις.
Ασχετο, αλλά εφόσον αυτά τα δύο-τρια χρόνια της αναβολής θα τα έχω ξοδέψει δοκιμάζοντας την... Τύχη μου σε σχολες υπάρχει περίπτωση να θεωρηθεί κακή χρήση και να έχω κανενα προστιμάκι;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οχι δεν αντιμετωπιζεις τετοιο ενδεχομενο.
Anonymous

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά καλημέρα, θέλω να διακόψω την αναβολή μου τώρα για να μπω Φεβρουάριο. Σπουδάζω σε μια σχολή στην οποία γραφόμουν κανονικά κάθε εξάμηνο, όμως έχω να δώσω μάθημα εδώ και 3 χρόνια, κάτι που φαίνεται στο πιστοποιητικό που πήρα από τη σχολή. Υπάρχουν κυρώσεις για το λόγο ότι δεν παρουσιαζόμουν στις εξεταστικές; Ευχαριστώ.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν πρόκειται να ασχοληθούν με αυτό. Και εγώ ήμουν γραμμένος σε ΤΕΙ αλλά δεν πάταγα το πόδι μου στα μαθήματα-εργαστήρια-εξεταστικές.
ozztaker
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 12:42 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από ozztaker »

Καλησπέρα παιδιά, δεν ήξερα αν είμαι στο κατάλληλο θέμα για να το ρωτήσω, αλλά έχω αγχωθεί με ένα ζήτημα. Αν μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πάρα πολυ. Εγώ είχα περάσει σε μία σχολή στην επαρχία, αλλά τελικά για οικονομικούς λόγους και Κυρίως λόγους υγείας (με παρακολουθεί γιατρός κάθε χρόνο) δεν πήγα. Είχα βρει εκεί ένα παιδί για να με γράφει κάθε χρόνο, για να έχω την αναβολή μου, και εγώ εδώ σπουδάζω σε μία ιδιωτική σχολή. Φέτος τον Οκτώβριο, ανακάλυψα πως τα τρία τελευταία 6μηνα δεν με είχε γράψει και έτσι με διέγραψαν από την σχολή. Εγώ αυτή την στιγμή θεωρούμαι λιποτάκτης, ενώ η αναβολή μου είναι μέχρι το 2014; Μήπως ξέρετε τι ισχύει για πρόστιμο και οτιδήποτε επιπλέον θα μου επιβληθεί; Το κακό είναι ότι με την σχολή μου εδώ στην Αθήνα τελειώνω τον ερχόμενο Φλεβάρη και ακόμα δεν μπορώ να πάω.
sniper6
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2009 6:11 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από sniper6 »

Για τις ποινες δεν ξερω αλλα εισαι σιγουρος οτι σε διεγραψαν; Μιλησες με τη γραμματεια να το σιγουρεψεις; Κ εγω φετος δεν γραφτηκα αλλα μολις πηγα στη σχολη για τη βεβαιωση ολα κομπλε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sniper6 την Πέμ Απρ 22, 2010 8:00 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
l1b3rtyXS
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 7:00 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από l1b3rtyXS »

Να σου πω εγω! Ειχα ξεκινησει το σχολειο πηρα χαρτη για αναβολη και εδιαμεσα μια χρονια δεν πηγα μετα ξαναγραφτικα την επομενη χρονια παλι στο ιδιο σχολειο και πηρα την βεβαιωσει οτι ειμαι μαθητης του σχολειου μονο και οτι Θελω να διακοψω την φιτισι ελεγε το χαρτι Και ολα Οκ ηταν ! Πηγα να κανω τα χαρτια μου του το ειπα κιολας οτι την χρονια 2008 δεν πηγα σχολειο καθολου με ειπε δεν πειραζει και κατεθεσα τα χαρτια και εφυγα

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από yandr »

ozztaker έγραψε:Φέτος τον Οκτώβριο, ανακάλυψα πως τα τρία τελευταία 6μηνα δεν με είχε γράψει και έτσι με διέγραψαν από την σχολή. Εγώ αυτή την στιγμή θεωρούμαι λιποτάκτης, ενώ η αναβολή μου είναι μέχρι το 2014; Μήπως ξέρετε τι ισχύει για πρόστιμο και οτιδήποτε επιπλέον θα μου επιβληθεί;


Δες αρχικά τον ορισμό της λιποταξίας στις συχνές ερωτήσεις .

Δε νομίζω να έχεις καμία επίπτωση πλέον. Παλαιότερα επιβαλλόταν επιπρόσθετη, εξογαράσιμη θητεία.

babisLar
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2009 5:10 pm
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από babisLar »

ozztaker έγραψε:Φέτος τον Οκτώβριο, ανακάλυψα πως τα τρία τελευταία 6μηνα δεν με είχε γράψει και έτσι με διέγραψαν από την σχολή. Εγώ αυτή την στιγμή θεωρούμαι λιποτάκτης, ενώ η αναβολή μου είναι μέχρι το 2014; Μήπως ξέρετε τι ισχύει για πρόστιμο και οτιδήποτε επιπλέον θα μου επιβληθεί;


Τίποτα δεν θα σου επιβληθεί. Μπορείς να εξαντλήσεις όλον τον χρόνο της αναβολής ανεξάρτητα με το πότε θα τελειώσεις ή τι έγινε ενδιάμεσα! Όσο για Την σχολή διαγράφεσαι αν δεν έχεις κάνει δήλωση μαθημάτων για 2 Συνεχόμενα Η 3 μη συνεχόμενα εξάμηνα... Πάντως Αυτό είναι αναστρέψιμο αρκεί να υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος!

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babisLar την Πέμ Απρ 22, 2010 7:17 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Βαγγελης

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από Βαγγελης »

Καλησπερα σας εχω και εγω το εξης προβλημα το 2008 γραφτηκα σε ενα ΤΕΙ στην επαρχια και πηρα αναβολη Μεχρι το 2016 αλλα δεν φοιτησα εκει τελικα λογω οικονομικης δυσκολιας. Τωρα αν θελω να την διακοψω θα μου επιβληθει καποια ποινη γνωριζετε;
ozztaker
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Απρ 22, 2010 12:42 am
Επικοινωνία:

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από ozztaker »

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες παιδιά. Ειχα αγχωθεί βασικά γιατί διάβασα ότι η ΝΔ ανέβασε την ποινή για τους λιποτάκτες στα 1000 ευρώ τον χρόνο και μπορώ να πω ότι σοκαρίστηκα λίγο. Απλά επειδή το χαρτί της αναβολής λέει ότι ισχύει μέχρι το πέρας της φοίτησης στην σχολή. Εγώ επειδή διαφράφτηκα μήπως θα έπρεπε να πάω κατευθείαν, αν και δεν με έχουν καλέσει. Πάντως γίγουρα πιστεύω ότι θα πληρώσω κάποιο πρόστιμο.
πολιτης

Κακή χρήση αναβολής;

Δημοσίευση από πολιτης »

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ στην εξουσια θα το κατεβασει στα μισα αχαχαχαχ

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης