Κοριοί στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Rafale »

Και τα σημαδια να ξερετε μενουν. Δεν φευγουν.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Signaller »

Το τσίμπημά του είναι πολλαπλό. Τί εννοώ... Δεν θα δεις στο δέρμα σου ένα μόνο σημάδι. Αλλά τρία στη σειρά, σαν γάζωμα δηλαδή. Αυτό το λέω για να ξεχωρίσεις αμέσως ότι είναι κοριός

Άμα δεις μονό τσίμπημα, τότε δεν είναι κοριός

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Rafale έγραψε:Και τα σημαδια να ξερετε μενουν. Δεν φευγουν.


εμένα έχουνε φύγει. Μην τρομάζεις τα παιδιά
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Signaller έγραψε:Το τσίμπημά του είναι πολλαπλό. Τί εννοώ... Δεν θα δεις στο δέρμα σου ένα μόνο σημάδι. Αλλά τρία στη σειρά, σαν γάζωμα δηλαδή. Αυτό το λέω για να ξεχωρίσεις αμέσως ότι είναι κοριός

Άμα δεις μονό τσίμπημα, τότε δεν είναι κοριός



επίσης υπάρχει και διαφορά αν σε τσιμπήσει αρσενικός η θηλυκός κορίοςΕικόνα
...
302

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από 302 »

Εμενα δεν με τσιμπησαν στον στρατο... Αλλα τους εφερα μαζι μου σπιτι οταν απολυθηκα και ειχα περιπετειες.
papous

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από papous »

302 έγραψε:Εμενα δεν με τσιμπησαν στον στρατο... Αλλα τους εφερα μαζι μου σπιτι οταν απολυθηκα και ειχα περιπετειες.

για πες μας λεπτομέρειες... Πως το καταλαβες και πως το αντιμετώπισες;
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Τσιπουρο ή ουζο αν δεν θελετε να βρωμαει πετρελαιο ή ακομα και οινοπνευμα που εχει και 70 λεπτα το μπουκαλακι. Παντα με καθαρα ρουχα εστω και οταν καθεστε στο κρεβατι και οσο γινεται να αεριζεται το στρωμα. Επισης διαλεξτε πανω κρεβατι γιατι ολοι θα καθονται στο κατω και θα τσαλακωνουν τα σεντονια και παραλληλα μεγαλητερος κινδυνος για κοριους...

302

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από 302 »

papous έγραψε:
302 έγραψε:Εμενα δεν με τσιμπησαν στον στρατο... Αλλα τους εφερα μαζι μου σπιτι οταν απολυθηκα και ειχα περιπετειες.

για πες μας λεπτομέρειες... Πως το καταλαβες και πως το αντιμετώπισες;


μετα απο κανα 4 μηνο απο την απολυση ενιωθα τσιμπηματα σαν απο σκνιπα και ξυπναγα στον υπνο μου, εψαχνα για κουνουπια τπτ. Ε μια μερα ανοιξα τα φωτα και βρηκα καμια 10 αρα κοριους στο προσκεφαλι μου. Επισης αιματα στο στεντονι γιατι σκοτωνα τα βραδια κατα λαθος ετσι οπως κουνιομουν στο κρεβατι κοριους. Εφερα ειδικο στο σπιτι ψεκασε και ελυσα το προβλημα. Ευτυχως δεν ειχα μεταφερθει αλλου στο σπιτι. Ο ειδικος μου ειπε οτι δεν ειναι καθολου σπανιο φαινομενο και οτι συνεχεια τον καλουν για κοριους σε σπιτια στην Αθηνα.

310

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από 310 »

Το χειρότερο απ'όλα που συνάντησα.Κοριοί, κουνούπια και ποντίκια μέσα στον θάλαμο!

Μιλάμε για πολύ χαβαλέ κατάσταση. Δεν ήξερες από που να φυλαχτείς...

δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Ρε πλακα μου κανετε; Οι κοριοι καθε βραδυ εκαναν παρτυ σε αυτον που κοιμοταν απο κατω μου. Εκανε μπανιο μονο οταν εβρεχε αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα! Γυρισα απο π-σ-κ κ καποιος ειχε κοιμηθει στο κρεβατι μου για να μην *χαλασει το δικο του! Μου εριξαν ενα χαζι αλλο πραγμα... Σταυροβελονια σκετη! Να τα προσεχετε αυτα.
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από D.Y.K »

Συχνότατο φαινόμενο! Συγκεκριμένα εμείς κάθε παρασκευή βγάζαμε τα κρεβάτια έξω στην ΕΛΔΥΚ και τα 'γλείφαμε' όλα με την γλώσσα. Υπήρχε τρέλα με την καθαριότητα, αλλά άς κάναμε και αλλιώς άμα θέλαμε! Θα τα τρέχαμε στους ώμους (έχει συμβεί, μην το δοκιμάσετε στο σπίτι Εικόνα)
Aranruth
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 02, 2011 5:01 am
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Aranruth »

Ενας γνωστός μου που είχε υπηρετήσει ΚΕΜΧ μου είπε να πάρω μαζί μου Pubex (φάρμακο σε σπρέι για κοριούς και παράσιτα)

Προφανώς λόγω του οτι είναι φάρμακο το κρατάνε... Το ερώτημα είναι αν υπάρχει όντως θέμα για αποπαρασίτωση των κρεβατιών!
(μιλάμε για το ΚΕΜΧ (ΥΓ) το οποίο απ' ότι έχω διαβάσει έχει ανακαινιστεί κάπως)
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Παντού υπάρχει θέμα με τους κοριούς. Αν διαβάσεις τα προηγούμενα μηνύματα θα το καταλάβεις.

Όσον αφορά το spray, το πολύ-πολύ το κρατάς επάνω σου. Άλλωστε δεν σου κάνουν σωματικό έλεγχο.
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από egweimai »

Ερχόμαστε απευθείας σε επαφή με τις κουβέρτες; Δηλαδή δε μπορούμε να βάλουμε σεντόνι Από Μέσα; Δηλαδή μεταξύ εμάς και της κουβέρτας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κοριοί στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Σε απευθείας επαφή έρχεσαι αν ξαπλώσεις πάνω σε αυτήν. Μπορείς βέβαια να βάλεις ένα σεντόνι σαν επένδυση αλλά θα πρέπει να το αφαιρείς κάθε πρωϊ πριν την επιθεώρηση θαλάμου.

Υπάρχει και η κουβέρτα που στην επιθεώρηση καλύπτει το μαξιλάρι (φάκελος), και μια άλλη κάτω από τον φάκελο (υποφάκελος).

Κάτω από τη κουβέρτα υπάρχει πάντα σεντόνι.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης