Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Ελληνοτουρκικά θέματα, βαλκάνια, εξωτερική πολιτική και διεθνείς σχέσεις
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
eldund
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Ιουν 20, 2008 5:34 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από eldund »

Τι περιμένουμε οταν μία ολόκληρη γενια εχει γαλουχηθεί με το fame story Τη eurovision και υπάρχουν ακόμα παιδιά που δεν ξεχωρίζουν την 25η Μαρτίου απο την 28η Οκτωβρη... Εικόνα
ΧΙΩΤΗΣ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2009 3:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από ΧΙΩΤΗΣ »

Καλα αστο αυτο... Την 28η οκτωβρη ενας ειπε οτι γιορταζουμε το οχι στους τουρκους και πεταγετε ενας αλλος οχι ρε στον λενιν το παμε...

το θεμα ειναι οτι οποιες φωνες που προαγουν τον πατριωτισμο οπως ΛΑΟΣ ξερουμε ολοι οτι ειναι τομαρια πουλημενα που τα περνουν απο αλλους ή ειναι ακροδεξιοι και φασιστες που κρυβονται κατω απο το πεπλο του πατριωτισμου
Anonymous

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Anonymous »

ΧΙΩΤΗΣ έγραψε:Καλα αστο αυτο... Την 28η οκτωβρη ενας ειπε οτι γιορταζουμε το οχι στους τουρκους και πεταγετε ενας αλλος οχι ρε στον λενιν το παμε...

το θεμα ειναι οτι οποιες φωνες που προαγουν τον πατριωτισμο οπως ΛΑΟΣ ξερουμε ολοι οτι ειναι τομαρια πουλημενα που τα περνουν απο αλλους ή ειναι ακροδεξιοι και φασιστες που κρυβονται κατω απο το πεπλο του πατριωτισμου
Ρε χιώτη χαλάρωσε λίγο. Ποιοί είναι δηλαδή πατριώτες; Αυτοί που ήθελαν να δώσουν την Βόρεια Ελλάδα στη Σοβιετική ένωση; Αυτοί που τώρα δίνουν το όνομα Μακεδονία στους Σκοπιανούς, ή αυτοί που χόρευαν ζεϊμπέκικα με τους Τούρκους έκαναν αγώνα να τους βάλλουν στην ΕΕ εις βάρος των συμεφόντων μας και μας ξεφτίλιζαν στα Ιμια;

Ασε ρε φιλαράκι βγάλε την τσίμπλα απ τα μάτια σου.

ΧΙΩΤΗΣ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2009 3:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από ΧΙΩΤΗΣ »

Αδερφε λαθος καταλαβες! Δεν λεω οτι πρεπει να δωσουμε ουτε τη Μακεδονια ουτε τιποτα! Ουτε οτι δεν πρεπει να υπερασπιζομαστε την πατριδα μας! Λέω οτι οι ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΙ δεν ειναι πατριωτες! Δεν χρειαζεται να εισαι ακροδεξιος ουτε φασιστας για να αγαπας την πατριδα σου! Μην ξεχναμε οτι πολλοι αριστεροι πεθαναν το 40 για να ειμαστε σημερα ελευθεροι ασχετα αν εκαναν μακανιες μετα. Και ο συγκεκριμενος αρχηγος κομματος τα παιρνει απο το Λαλιωτη αν θες να ξερεις. Και πρωτοδημιουργηθηκε και εκανε καμπανια με λευτα απο το ΠΑΣΟΚ για να κοψει τον Καραμανλη. Και ο ιδιος εχει στους κολπους του ανθιρωπο που δεν εχει υπηρετησει!

Και το να εισαι πατριωτης δεν σημαινει να μισεις τους τουρκους η τους σκοπιανους. Σημαινει οταν χρειαστει να δωσεις τη ζωη σου για την πατριδα σου.
Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Jrhellas »

eldund έγραψε:Τι περιμένουμε οταν μία ολόκληρη γενια εχει γαλουχηθεί με το fame story Τη eurovision και υπάρχουν ακόμα παιδιά που δεν ξεχωρίζουν την 25η Μαρτίου απο την 28η Οκτωβρη... Εικόνα
Ακουστε λιγο βρε παιδια!

Καντε λιγο κρατει και μην καταδικαζετε τοσο ευκολα τα παιδια!

Συνηθιζω να λεω οτι τα παιδια ΔΕΝ φταινε ΠΟΤΕ και για ΤΙΠΟΤΑ.

Για ολα φταινε οι γονεις και γενικοτερα οι γενιες των γονεων!

Και το λεω εγω αυτο που ΔΕΝ ειμαι παιδι και αντιθετα ειμαι η γενια των γονιων.

Αν το παιδι μου δεν ξερει τι θα γιορτασουμε στις 25/03, φταιω εγω που δεν ειχα τον χρονο να του μιλησω για αυτο.

Φταιω εγω που αναζητωντας την επαγγελματικη μου, η οποια αλλη, καταξιωση και προοδο, δεν αφιερωσα χρονο στο παιδι μου να του μιλησω και να του πω αυτα τα ουσιωδη που θα επρεπε να του πω και που ο "αγραμματος και αμορφωτος" πατερας μου εμενα μου ειπε.

Φταιω εγω και κανενας αλλος. Και οταν λεω εγω εννοω η γενια μου!

Εγω ο πατερας, εγω ο δασκαλος, εγω το μελος αυτης της κοινωνιας που εγω εφτιαξα και την οποια αν την γαμησα εγω ΔΕΝ φταιει το παιδι μου που ζει σε ενα γαμημενο κοσμο.

Και για αυτο μην πυροβολειτε τα παιδια.

ΟΥΤΕ για το αν ξερουν την 25/03, ουτε για οτιδηποτε αλλο...

Μην βιαζεστε λοιπον να λετε λογια... Αλλου ειναι οι ευθυνες.

Η αποψη ενος "γονιου" που εχει σημαντικο μεριδιο ευθυνης για το παιδι του και το παιδι της διπλανης πορτας.

Υστ. Ξεφυγα απο το θεμα αλλα δεν μπορουσα να μην το κανω.

"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
Anonymous

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Anonymous »

Μην το ψαχνεται οι ρωσοι εχουν τον καλυτερο στρατο αλλα οι ανθρωποι εχουν φαει τετοια προπαγανδα απο τις ταινιες που ολοι πιστευουν οτι οι ρωσοι εναι ενα τιποτα μροστα στους αμερικανους.
Anonymous

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Anonymous »

Κινεζοι πεδες... Ενα ντου τους εχουν. Τα σιγανα ποταμακια να φοβαστε.
Anonymous

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Anonymous »

Ο καλύτερα εξοπλισμένος στρατός αναλογικά με το μέγεθος της χώρας και του πληθυσμού της είναι ο Ισραηλινός... Σε παγκόσμιο επίπεδο όλοι θα πούν ΝΑΤΟ μιας και αποτελεί την μεγάλη στρατιωτική συμμαχία Αμερικής, Ευρωπης και λοιπών... Όμως καλό θα είναι να ασχοληθούμε περισσότερο μην την αθόρυβη αλλά πολύ ισχυρή άσιατική συμμαχία που λέγεται ASEAN ή σύμφωνο Σαγκάης όπου η συμμαχία αριθμεί Ρωσία, κίνα, πρώην σοβιετικές χώρες και υπό ένταξη ινδία και πιθανός Ιράν και πακιστάν. Αριθμητικά μιλάμε για τον πλέον υπεράριθμο στρατό πιθανότατα 4απλάσιο του Νατοικού χωρίς να υπολιστεί η ινδία, το ιράν και το πακιστάν... Δεδομένου την μεγάλη οικονομική δυνατότητα Κίνας και Ρωσίας και με μεγάλη στρατιωτική βιομηχανία και τεχνολογία (ιδίως από την δεύτερη θεωρώ ότι το αντίπαλο δέος του ΝΑΤΟ είναι πλεόν γεγονός και είναι θέμα χρόνου σε κάποια Πολεμική κρίση σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου (ιδίως ασιατική χώρα) η παραπάνω συμμαχία να δείξει πγμή που πολλοί δυτικοί θα τρίβουν τα μάτια τους...

Ηδη οι μεγάλες στρατιωτικές ασκήσεις που κάνουν οι χώρες της εν λόγω συμμαχίας είναι πολύ σημαντικές με μεγάλο αριθμό στρατιωτών και οπλικών συστημάτων.

Θανασης
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 5:18 am
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Θανασης »

Το Ισραηλ πως και δεν αναφερθηκε καθολου;
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Αποστολή:27/Απριλίου/2009 ώρα 08:05
Ο καλύτερα εξοπλισμένος στρατός αναλογικά με το μέγεθος της χώρας και του πληθυσμού της είναι ο Ισραηλινός...

το είχα γραψει ακριβώς από πάνω
Θανασης
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 09, 2009 5:18 am
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Θανασης »

Το εθεσα μαλλον λαθος. Εννοω σαν την αναφορα που εκανε ο MIRAGE για τους μεγαλους στρατους ανα τον κοσμο.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Su-35 »

Δείτε το... Αξίζει... Εικόνα Εικόνα Εικόνα



Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Su-35 »

Για τις ηνωμένες πολιτείες της Αμερικής δεν βρήκα ακόμα κάτι αντίστοιχο... Εικόνα
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από TOPOL-M »

KΑι ούτε πρόκειται. Οσο για κινέζους πολλοί μεν αλλά λίγα οπλικά συστήματα αναλογικά. Αν και τα τελευταία χρόνια φορτωνονται. Από πυρινική αποτροπή: Ελάχιστη σε σχέση με Ρωσίας-ΝΑΤΟ
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ο πιο ισχυρός στρατός στον κόσμο!

Δημοσίευση από Su-35 »

Είναι όμως μανούλες σε κυβερνοπόλεμο και αντιγραφή οπλικών συστημάτων.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες