ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Δηλαδη αξιζει τον κοπο για τα μορια να παω δοκιμος; Η εκπαιδευση στα ΥΕΑ ειναι σκληρη; Και ποια ι διαφορα με εκεινη των ειδικων δυναμεων; Ακουσα οτι θα ξανααυξηθει η θητεια, ισχυει;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν ξέρω να σου πω τι εκπαίδευση έχει ένας δόκιμος. Ειδικές δυνάμεις αν πραγματικά θες να πας θα περάσεις αρκετά καλά. Δεν γνωρίζω αν θα αυξηθεί η θητεία
Anonymous

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Δοκιμος (ΠΖ) με απλο στρατιωτη ειδικων δυναμεων καμια απολυτος σχεση μαγκες καμια σχεση τα μορια που περνεις απο ειδικες δυναμεις και καμια σχεση τα μορια απο δοκιμος καταρχας με το που αποστρατευεσε απο δοκιμος εχεις τεραστειες πορτες ανοιχτες. Ειμαι ενας απο τους ΥΕΑ/Β και ξερω μερικα πραγματα για το τι πεζει στην Σ. Ε. Α. Π γενικοτερα και τι εκπαιδευση επικρατει και για αυτους που ανχωνονται αν θα την παλεψουν σαν αλφα θα τους πω ενα πραγμα το τρεξιμο ειναι 2 εβδομαδες που θα ειμαστε εμεις σαν ΥΕΑ/Β μετα θα ονομαστουμε και θα φυγουμε και πλεον θα ειστε μονοι σας γιαυτο μην χανετε τετοια ευκαιρια μαγκες
Anonymous

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια τι αξιζει να παω  θητεια ειδικες δυναμεις; Ι σ. Ε. Α. Π; Υπαρχει δοκιμος ειδικων δυναμεων;  και επειδι θελω σε αυτο π θα παω μετα στις προκιριξις να παρω πολλα μορια... Τ μορια... Δοκιμου μ ειδικων δυναμεων ειναι τ ιδια; Ευχαριστω πολυ.
Anonymous

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Η ΣΕΑΠ σου δίνει μόρια στις προκυρήξεις; Ευχαριστω για να ξερω... Εάν πάω γιατί οι ειδικες δυνάμεις σου δίνουν.
Anonymous

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Γνοριζετε εαν ι δεα ανιγι περισοτερους δρομους απο οτι εαν εχεις τελειωσει ειδικες διναμεις; Και κατι αλλο... Για να γινεις ταγματαρχις τ πρεπει να κανεις; euxaristo.
Anonymous

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Στα μόρια είναι το ίδιο φίλε. Εφεδρος ταγματάρχης γίνεσαι υπο ορισμένες προυποθέσεις. Μπες και διάβασε και στο site του ΓΕΣ περί βαθμών εφέδρων αξιωματικών.
Anonymous

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Anonymous »

Η ΣΕΑΠ (Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού) είναι απο τις πιο καλές αναμνήσεις που έχω. Περάσαμε δύσκολες ημέρες ώς ΥΕΑ Άλφα αλλά ήταν υπέροχα! Ότι καλύτερο! Όποιος το σκέφτεται να πάει μην κολλάει! Κανείς δεν έπαθε τίποτα και όλοι την βγάλαμε... ! Τα όμορφα μένουν στο τέλος. Και η ημέρα της αποφοίτησης είναι συναρπαστική!
Παύλος

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Παύλος »

Ξέρει κανένας να μου πεί πόσες και σε ποιές περιοχές της Ελλάδος υπάρχουν ΣΕΑΠ; ...
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Παύλος έγραψε:Ξέρει κανένας να μου πεί πόσες και σε ποιές περιοχές της Ελλάδος υπάρχουν ΣΕΑΠ; ...

Μια είναι η ΣΕΑΠ (Πεζικού) και βρισκεται στο Ηρακλειο...
Παύλος

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Παύλος »

Νικόλα το χαρτί μου έγραφε τπ/εοδ βαρέα όπλα ΥΕΑ...

Αν κάνω τα χαρτιά μου για ΥΕΑ δλδ κ με δεχτούν, εκπαίδευση θα κάνω στο Ηράκλειο;
billys

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από billys »

Παύλος έγραψε:Νικόλα το χαρτί μου έγραφε τπ/εοδ βαρέα όπλα ΥΕΑ...

Αν κάνω τα χαρτιά μου για ΥΕΑ δλδ κ με δεχτούν, εκπαίδευση θα κάνω στο Ηράκλειο;


Δεν είναι σίγουρο. Μπορεί να κάνεις ως ΥΕΑ κ σε άλλο κέντρο εκτός απο αυτό.
Για σίγουρα ας σου απαντήσει κάποιος απο το forum που ξέρει...
Greg

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Greg »

Καλησπέρα μήπως ξέρει πόσο διαρκεί η εκπαίδευση στη ΣΕΑΠ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
τακι310

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από τακι310 »

Στην Σ. Ε. Α. Π ειναι δυσκολα και θελει να εισαι πολυ ψυχραιμος ειμαι μεσα τωρα και ειμαι παρα που καλα ειναι μεχρι να το συνηθησεις που λενε...
εχει καποια δυσκολιες αλλα ξεπερνιουνται με τον καιρο ολα
taki310

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από taki310 »

Η σεαπ διαρκει 3ή4 μηνες αναλογα με την ειδικοτητα που θα παρεις.
μπορει να γινεις και τυφεκιοφορος και να εισαι στο λιτοχωρο μετα τους 3 μηνες για εκπαιδευση.
αλλα εισαι βαριοοπλιτης ή πολυβολιτης περαν των 3 μηνων θα εισαι ακομα εναν μηνα ΣΕΑΠ αλλα σαν δοκιμος
για ονομαζεσαι μετα το περας των 3 μηνως ως δοκιμος.
για ολμιστης δεν γνωριζω που πας.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες