Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
giannisg89
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Δεκ 12, 2011 1:47 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από giannisg89 »

Με πατους τι κανουμε κανουνε αυτοι του σουπερ μαρκετ; Η θελει πιο ακριβους;

Και εγω θα παρω σακβουαγιαζ με ροδακια δνε εχω αλλο που να εχει παλιωσει κιολας και ουτε θα αγορασω για το στρατο...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από Nassos »

Πάρε ορθοπεδικούς από φαρμακείο ή πήγαινε σε καταστήματα με στρατιωτικά/ορειβατικά είδη και ζήτα για άρβυλα. Απέφυγε τους πάτους με τζελ.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από OMEGA »

Παρε και κανα σπρει για τους Ψυλλους να ξεκασεις το στρωμα και απο τις 2 μεριες πριν κοιμη8εις για να εχεις μαλλια την επομενη μερα.
Στο κεντρο ηταν ενα παλικαρι που κοιμηθηκε χωρις φανελακι χωρις τιποτα και το πρωι η πλατη του ειναι σαν τετραδιο απο κοκκινες γραμες

Ο ψυλλος τρυπαει στο δερμα σου για να καταλαβεις και κανει λαγουμια

feeLippas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 25, 2011 3:12 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από feeLippas »

Λοιπόν παιδιά επειδή το διάβασα όλο το θέμα και δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι, σας λέω και γώ την λίστα μου και παρακαλώ βοηθήστε λιγο την κατάσταση... (απο Τρίπολη είμαι και εδω μπαίνω στο 11ο τν Δευτερα)

2 κοντομανικα παραλλαγη
2 μακρυμανικα παραλλαγη
5 ζευγαρια καλτσες μαλλινες
4 μικρα λουκετα
1 λουκετο με μακρυ λαιμο
σακο παραλλαγη
γαντια σκουφο κασκολ μαυρα
πάτους gel
10 μποξερακια

και θα πάρω και απ το σουπερ μαρκετ:

οδοντόκρεμα
οδοντόβουρτσα
αφρό
ξυραφάκια
σαμπουάν
αφρόλουτρο
σφουγγάρι
αποσμητικό
γαντια μιας χρησης
μωρομαντηλα
χαρτομαντηλα
χαρτι υγειας
νυχοκοπτη
nivea
βερνικι camel

Τώρα, πήρα λιγες μπλούζες, γτ μου είπαν οτι βγαίνεις με άδεια 2 μέρες και πριν ορκιστεις πλεον, αλλα μάλλον δεν ισχύει οπώτε θα το τακτοποιησω.
Με υπνόσακο, σεντόνια, μαξιλαροθήκες, πετσέτες δεν έβγαλα άκρη. Τόσο βρώμικα είναι του στρατού και πρέπει να κοιμάμαι σε υπνόσακο;

Αλεξης

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από Αλεξης »

παιδια κατι τετοιο κανει για τα αρβυλα;

(ηταν το μονο που βρηκα με μια αναζητηση)

Αλεξης

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από Αλεξης »

Φιλε μαλλον εκανες λαθος. Στο λινκ ειχα βερνικι οχι πατους, ξαναβαζω το λικν εδω http://imageshack.us/photo/my-images/252/img20120123234944.jpg/

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν δούλευε το link (έβγαζε στη σελίδα για να κάνεις log-in) γι'αυτό και το άλλαξα. Ζητώ συγγνώμη για τον λάθος σύνδεσμο.

Τέλος πάντων, χρησιμοποίησε το συγκεκριμένο βερνίκι πολύ σπάνια γιατί χαλάει το δέρμα. Έτσι και αλλιώς σας δίνουν μέσα βερνύκι από Στρατιωτικό Εργοστάσιο.

Υπάρχει και η ακριβότερη επιλογή τους λίπους φώκιας που μαλακώνει και συντηρεί καλύτερα το δέρμα των αρβυλών απ'ότι το βερνύκι.

Εικόνα
Αλεξης

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από Αλεξης »

Δεν πειραζει φιλε μου δεν τρεχει κατι. Ναι ξερω οτι μας δινουν μεσα βερνικι αλλα θα ηθελα να παρω για να εχω μαζι αυτο. Αυτο που ανεβασα στη φοτο βεβαια λεει οτι προστατευει το δερμα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει. Πιο βερνικι θα μου προτεινες να αγορασω απ εξω?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από Nassos »

Το συγκεκριμένο το είχα και εγώ στη θητεία μου περισσότερο για γυάλισμα, αλλά με τη συχνή χρήση "έσπασε" το δέρμα και κάποια στιγμή παρατήρησα ότι είχε γίνει πολύ ζεστό. Σειρές μου έλεγαν ότι τα συγκεκριμένα βερνύκια-πάστες κλείνουν τους πόρους του δέρματος.

Άλλη μάρκα δεν ξέρω, ρώτησε σε κατάσημα με στρατιωτικά-κυνηγετικά είδη. Επειδή κρατάω ακόμη ένα από τα χορηγηθέντα άρβυλα, κατ'εμε η καλύτερη επιλογή είναι το λίπος φώκιας. Εναλλακτικά υπάρχει και η βαζελίνη που τα κάνει "τζάμι" στο γυάλισμα.
Nikos1991

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από Nikos1991 »

Παίδες, θα ήθελα να ρωτίσω, πόσα λουκέτα χρειάζεται να έχουμε και τι είδους;

Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
nikos03
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 8:50 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από nikos03 »

Nikos1991 έγραψε:Παίδες, θα ήθελα να ρωτίσω, πόσα λουκέτα χρειάζεται να έχουμε και τι είδους;

Ευχαριστώ πολύ.


Εμενα μου εδωσε φιλος μου που τα ειχε μεσα, μου εδωσε 6 λουκετα,2 με μακρυ λαιμο και 4 κανονικα προς μικρα. Το ενα βεβαια μου ειπε δεν το χρησιμοποιουσε γιατι ηταν αυτο που του εδωσαν απο το στρατο και ανοιγουν με το ιδιο κλειδι ολα...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από Greek_Army »

nikos03 έγραψε:
Nikos1991 έγραψε:Παίδες, θα ήθελα να ρωτίσω, πόσα λουκέτα χρειάζεται να έχουμε και τι είδους;

Ευχαριστώ πολύ.


Εμενα μου εδωσε φιλος μου που τα ειχε μεσα, μου εδωσε 6 λουκετα,2 με μακρυ λαιμο και 4 κανονικα προς μικρα. Το ενα βεβαια μου ειπε δεν το χρησιμοποιουσε γιατι ηταν αυτο που του εδωσαν απο το στρατο και ανοιγουν με το ιδιο κλειδι ολα...



ενώ τα υπόλοιπα λουκέτα δεν σπάνε εύκολα με την ξιφολόγχη ας πούμε ε; Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikos03
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 8:50 pm
Επικοινωνία:

Τι να πάρω μαζί μου στην κατάταξη (2012)

Δημοσίευση από nikos03 »

Greek_Army έγραψε:ενώ τα υπόλοιπα λουκέτα δεν σπάνε εύκολα με την ξιφολόγχη ας πούμε ε;Εικόνα
Καλα σιγουρα, αλλα αλλο να προσπαθεις με την ξιφολογχη να το σπασεις και αλλο να πας κυριος με το κλειδακι σου και να το ανοιξεις!

Ουτε γατα ουτε ζημια!Εικόνα

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες