Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3265
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Επισκέπτης έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 10:09 pm Διασωστη έχουμε κάποια εικόνα για το πότε θα κληθουν οι υπόλοιποι επιλαχοντες της 6κ; Η πρώτη φουρνιά κλήθηκε 7 μηνες...
Σύντομα, εάν θέλει το υπουργείο.
Η λίστα των επιλαχοντων λήγει τέλη Δεκεμβρίου, στα 2 χρόνια μετά τα οριστικά.
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γνωρίζει κάποιος πόσες είναι οι θέσεις επιλαχων που θα καλυφθούν από την 9κ; Θα απορροφηθούν όλες?
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ale3andros12 έγραψε: Τετ Σεπ 20, 2023 1:00 pm Το θέμα είναι στην 6κ έχουν άλλους επιλαχόντες που να έχουν δώσει αθλήματα; Η για να καλύψουν αυτά τα κενά πρέπει να ξανακαλεσουν άτομα για αθλήματα; Εκτός άμα καλέσουν μαζί με τις γυναίκες και άτομα της 6κ αλλά δεν ξέρω άμα γίνεται γιατί αυτοί δίνανε με τσιπακι.
Νομίζω ότι έχει καμμια 200αρια άτομα που έχουν περάσει επιτυχώς τα ΠΚΕ.
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 2:30 pm
Νομίζω ότι έχει καμμια 200αρια άτομα που έχουν περάσει επιτυχώς τα ΠΚΕ.
200 άτομα της 6κ; Στην 9κ είμαστε κάπου 250 επιλαχόντες που περασαμε αθλήματα.
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ναι αδερφέ, εάν δεν ήταν 200 ήταν 170 αλλά σίγουρα ήταν κάμποσα γιατί έδωσα και θυμάμαι. Εμένα η απορία μου είναι η εξής, όταν λένε επέκταση αυτό σχετίζεται με την προκυρηξη των 256 ατομων ή είναι ξεχωριστό κομμάτι; Δηλαδή επειδή είναι υποστελεχωμενα τα καταστήματα κράτησης κάνουν μια επέκταση κάποιας προκυρηξης π. Χ της 9κ. Γιατί έτσι είχα ακούσει. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος.
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ale3andros12 έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 2:48 pm
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 2:30 pm
Νομίζω ότι έχει καμμια 200αρια άτομα που έχουν περάσει επιτυχώς τα ΠΚΕ.
200 άτομα της 6κ; Στην 9κ είμαστε κάπου 250 επιλαχόντες που περασαμε αθλήματα.
Στην 9κ είναι περίπου 250 επιλαχοντες, όπως το λες!
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παντως εκανε σχετική ερώτηση με επιστολή στη βουλη το ΠΑΣΟΚ πριν 2 μερες για τους επιλαχοντες της 6κ και 9κ ζητώντας ακριβες χρονοδιαγραμμα για την κληση αυτων...
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 3:33 pm Ναι αδερφέ, εάν δεν ήταν 200 ήταν 170 αλλά σίγουρα ήταν κάμποσα γιατί έδωσα και θυμάμαι. Εμένα η απορία μου είναι η εξής, όταν λένε επέκταση αυτό σχετίζεται με την προκυρηξη των 256 ατομων ή είναι ξεχωριστό κομμάτι; Δηλαδή επειδή είναι υποστελεχωμενα τα καταστήματα κράτησης κάνουν μια επέκταση κάποιας προκυρηξης π. Χ της 9κ. Γιατί έτσι είχα ακούσει. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος.
Αυτό φίλε θα ήθελα να το μάθω και εγώ γιατί δεν το γνωρίζω...
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Και ποια ήταν η απάντηση φίλε; Τώρα Οκτώβρη Νοέμβρη θα καλέσουν Ε;
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ale3andros12 έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 4:16 pm
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 3:33 pm Ναι αδερφέ, εάν δεν ήταν 200 ήταν 170 αλλά σίγουρα ήταν κάμποσα γιατί έδωσα και θυμάμαι. Εμένα η απορία μου είναι η εξής, όταν λένε επέκταση αυτό σχετίζεται με την προκυρηξη των 256 ατομων ή είναι ξεχωριστό κομμάτι; Δηλαδή επειδή είναι υποστελεχωμενα τα καταστήματα κράτησης κάνουν μια επέκταση κάποιας προκυρηξης π. Χ της 9κ. Γιατί έτσι είχα ακούσει. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος.
Αυτό φίλε θα ήθελα να το μάθω και εγώ γιατί δεν το γνωρίζω...
Και μάλιστα τώρα που το θυμήθηκα για 50% επέκταση των επιλαχοντων είχαν πει γιατί τόσο ποσοστό επιτρέπει ο Ασεπ. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει.
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 4:15 pm Παντως εκανε σχετική ερώτηση με επιστολή στη βουλη το ΠΑΣΟΚ πριν 2 μερες για τους επιλαχοντες της 6κ και 9κ ζητώντας ακριβες χρονοδιαγραμμα για την κληση αυτων...
Μπορείς να μας στείλεις την επιστολή; Πάντως η πουεφ που είναι για τους εξωτερικούς φρουρούς σε συνάντηση τους με τον υφυπουργό ζήτησαν επέκταση της 9κ και νέα προκήρυξη μπορείτε να το βρείτε στο σάιτ τους.
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 5:57 pm Και μάλιστα τώρα που το θυμήθηκα για 50% επέκταση των επιλαχοντων είχαν πει γιατί τόσο ποσοστό επιτρέπει ο Ασεπ. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει.
Ο πρώην πρόεδρος της πουεφ μας είχε πει ότι ο ΑΣΕΠ είχε δεχτεί την επέκταση της 9κ αλλά πρώτα έπρεπε να κλείσει η προκήρυξη δηλαδή να βγουν και τα οριστικά για τις γυναίκες. Τώρα άλλαξε ο πρόεδρος πάντως σε συνάντηση της πουεφ με τον υφυπουργό ζήτησαν επέκταση της 9κ τώρα τι να πω περιμένουμε.
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Η ερώτηση που έκανε το ΠΑΣΟΚ δεν αφορούσε στη τυχόν επέκταση των 6κ και 9κ αλλα στην επίσπευση των διαδικασιών προσληψης επιλαχοντων... Παραθέτω το ακριβές κομμάτι από την επιστολή που αναφέρθηκαν στις εν λόγω προκηρυξεις:
Θα καλυφτούν με επιλαχόντες (ακριβές χρονοδιάγραμμα) οι κενές θέσεις προσωπικού που προέκυψαν από τους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ 6Κ/2018 και 9Κ/2021; Τι ενέργειες έχουν γίνει από πλευράς ΥΠΡΟΠΟ. Πόσες ακριβώς θέσεις και σε ποιους κλάδους έμειναν κενές;(Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη, ΑΣΕΠ).
Άβαταρ μέλους
ale3andros12
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 467
Εγγραφή: Δευ Ιουν 15, 2015 11:47 am
Επικοινωνία:

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από ale3andros12 »

Το βρήκα στο σάιτ του ΠΑΣΟΚ... Ελπίζω να απαντηθεί το συγκεκριμένο ερώτημα.
Επισκέπτης

Re: Νέα προκήρυξη για Σωφρονιστικούς; (2022)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ale3andros12 έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 8:43 pm
Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Σεπ 23, 2023 5:57 pm Και μάλιστα τώρα που το θυμήθηκα για 50% επέκταση των επιλαχοντων είχαν πει γιατί τόσο ποσοστό επιτρέπει ο Ασεπ. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας ενημερώσει.
Ο πρώην πρόεδρος της πουεφ μας είχε πει ότι ο ΑΣΕΠ είχε δεχτεί την επέκταση της 9κ αλλά πρώτα έπρεπε να κλείσει η προκήρυξη δηλαδή να βγουν και τα οριστικά για τις γυναίκες. Τώρα άλλαξε ο πρόεδρος πάντως σε συνάντηση της πουεφ με τον υφυπουργό ζήτησαν επέκταση της 9κ τώρα τι να πω περιμένουμε.
Κατάλαβα φίλε, αναμένουμε δηλαδή!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες