Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Fanis K.
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Μαρ 26, 2019 6:38 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Fanis K. »

Φίλε NAVY όντως έχεις ένα δίκιο.Με αυτούς που μπλέξαμε τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Πάντως όπως και να έχει σε καλό δρόμο είμαστε.

Έχει βγει ΦΕΚ που είναι το πιο βασικό, οπότε θα δείξει αυτές τις μέρες το τι θα κάνουν.

Στέλιος

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Στέλιος »

Fanis K. έγραψε:Φίλε NAVY όντως έχεις ένα δίκιο.Με αυτούς που μπλέξαμε τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Πάντως όπως και να έχει σε καλό δρόμο είμαστε.

Έχει βγει ΦΕΚ που είναι το πιο βασικό, οπότε θα δείξει αυτές τις μέρες το τι θα κάνουν.



Γειά βρε Φάνη!

Kostas7

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Kostas7 »

Καλησπέρα παλικάρια θα ήθελα να ρωτήσω σε σχετικό άρθρο με τους οβα είχα διαβάσει κάτι ότι και οι υπερετουντες στο στρατό μπορούν να γίνουν οβα με σχετική βεβαίωση του διοικητή της μονάδας του τι ισχύει και τι όχι ευχαριστώ εκ των προτέρων
Ιωάννης Ρώμας

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Ιωάννης Ρώμας »

Παιδιά και εγώ είμαι ένας από αυτούς που θελεουν να μπουν για τις προκυρηξης ΟΒΑ Ειμαι στρατιώτης ακόμα και θα ήθελα να ξέρω πότε έχουν σκοπό να βγάλουν τις προκυρηξης

ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από ARN »

Ήρθε το χαρτί για συν 3
Geo

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Geo »

Καλησπέρα παιδιά. Να ρωτήσω κάτι αν επιτρέπεται οι οβα τις υπηρεσίες της πληρώνονται;
Σειρά 2017

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Σειρά 2017 »

Για αεροπορία παιδιά η ανανέωση έχει έρθει;
Athan

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Athan »

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Όσοι είναι φαντάροι αυτή τη στιγμή θα έχουν δικαίωμα για ΟΒΑ με τη νέα προκήρυξη; Μπορείτε να μας περιγράψετε τα βασικά για τους ΟΒΑ; Μισθολόγιο, τί ασφάλιση έχουν, εργασιακά δικαιώματα άδειες κλπ;
O.B.A2017
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Ιαν 03, 2020 2:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από O.B.A2017 »

Τι εννοείς ότι κόπηκαν άτομα για το σιν 3;
Δημήτρης

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Μονάδες εκστρατείας δεν είναι μόνο στην παραμεθόριο. Είναι όλες οι μονάδες β κύκλου εκπαιδεύσεως. Σεόλη την επικράτεια έχει τέτοιες.
IMK.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 2:48 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από IMK. »

coca_cola έγραψε:Για εμάς που υπηρετούμε ήδη να ξερετε ότι το χαρτί για το +3 θα έρθει κατά πάσα πιθανότητα περίπου δύο μήνες πριν λήξει η σύμβαση. Άλλωστε αν έχετε δει και στο army ακόμα βγάζουν πίνακες με άτομα που κόπηκαν για το +3. Φαντάζομαι ότι κοντά στο επόμενο δίμηνο θα βγει και η προκήρυξη για να μπουν οι υποψήφιοι ΟΒΑ.

Μακάρι όσοι το θέλετε πραγματικά να τα καταφέρετε και να γίνετε οι νέοι μας συνάδελφοι.

Λίγα λόγια για να έχετε μια εικόνα πριν μπείτε στη διαδικασία να δηλώσετε.

Θα πρέπει να έχετε απολυθεί με σωματική ικανότητα Ι1 η Ι2.

Η ανακατάταξη γίνετε με το βαθμό και την ειδικότητα που είχατε στη θητεία σας.

Η αρχική τοποθέτηση (εκτιμώ) θα είναι σε κάποια περιοχή της παραμεθορίου καθώς εκεί υπάρχει ανάγκη για ενίσχυση.

Οι υπηρεσίες είναι έως 7 το μήνα. Αναλόγως τη μονάδα μπορεί να τις τερματιζετε η να κάνετε λιγότερες.

Να είστε βέβαιοι ότι θα ζητηθούν αρκετά από εσάς και ότι δεν θα έχετε αντιμετωπιση στρατιωτών. Είμαστε στελέχη οι ΟΒΑ με ευθύνες υποχρεωσεις αλλά και δικαιώματα.

Μακάρι όσοι πραγματικά το θέλετε να μπείτε. Για ότι πληροφορία θέλετε καλύτερα να απευθύνεστε σε εμάς που υπηρετούμε ήδη πάρα να κάνετε εικασίες και να βγαίνει ράδιο αρβύλα.



Καλησπέρα φιλε είχα φάει φυλακη στην θητεια μου (Ε. Δ) ως αναφορά αυτό το θέμα τι λένε οι μέσα για την προκήρυξη; Στον ΦΕΚ έλεγε ότι δεν πρέπει να έχεις περάσει τις 20 μερες, εννοούνε 20 υπηρετησημες η 20 που απλά γράφονται;

O.B.A2017
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Ιαν 03, 2020 2:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από O.B.A2017 »

Υπάρχει κανένας ΟΒΑ πρώτη σειρά που να έχει πάρει μετάθεση?;
ARN
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2018 3:05 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από ARN »

Ναι φίλε υπάρχει άτομο
alex

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από alex »

Αεροπορια θα παρει 400 ατομα;
O.B.A2017
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Ιαν 03, 2020 2:43 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΟΒΑ (2020)

Δημοσίευση από O.B.A2017 »

Ευχαριστώ φίλε Θα επιδιώξω την μετάθεση που δικαιούμαι σε κάποια άλλη μονάδα της παραμεθορίου και είμαι κάπως αγχωμενος διότι δεν ξέρω τι σημαίνει Βύσμα και πολύ φοβάμαι πως θα μου ρίξουν άκυρο..

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες