Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από marsupilami »

vasilis13 έγραψε:Ρε παιδιά είναι κανείς από τον κλάδο ανθρωπιστικών σπουδών να μας πει πως κυμαίνονται οι βαθμοί τους στα αρχαία.(υποθέσεις)

leo1414 εσύ εννοείς ότι η γενική σειρά θα πέσει 14000; Γιατί πολύ δύσκολο το βλέπω. Φιλικά πάντα.



εγω ειμαι απο ανθρωπιστικων φιλε κοιτα υλαρχουν μαθητες που εγραψα και αλλοι που δεν εγραψαν. Παντως αρκετα παιδια θεωρουν πως δεν τα πηγανε καλα στα αρχαια αλλα οτι και να λεμε εδω ειναι περιττο. Εγω λαιδια βλεπω τηην αστυφ οπως η σμυ καπως γτ δεν μπαινουν πλεον με αοθ και μαθ γεν αλλα με μαθ κατευθ και αρχαια που ειναι πιο δυσκολα.

user09081991
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2016 4:14 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από user09081991 »

Νέο σύστημα, νέος τρόπος υπολογισμών μορίων, νέες βάσεις. Οι περσινές υπολογίζονταν με άλλο μηχανισμό. Κάθε πρόβλεψη πέφτει έξω, όποτε μόνο αναμένουμε.
Άβαταρ μέλους
George911
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2016 3:25 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από George911 »

vasilis13 έγραψε:Ρε παιδιά είναι κανείς από τον κλάδο ανθρωπιστικών σπουδών να μας πει πως κυμαίνονται οι βαθμοί τους στα αρχαία.(υποθέσεις)

leo1414 εσύ εννοείς ότι η γενική σειρά θα πέσει 14000; Γιατί πολύ δύσκολο το βλέπω. Φιλικά πάντα.



Καλησπέρα φίλε! Είμαι και εγώ απόφοιτος στην Ο. Π Ανθρωπιστικών Σπουδών. Μέχρι στιγμής, τα ποσοστά θα έλεγα είναι μοιρασμένα. Παρόλο που πολλοί λένε ότι ήταν εύκολα, έκαναν επιπόλαια λάθη (μεταξύ αυτών και εγώ) και αντί για ένα 16-17 είναι κάπου στο 13-14. Εγώ πιστεύω πως έχω γράψει γύρω στο 14.5 με 14.7. Πάντως συμφωνώ με τον AlexG7 στο θέμα της επιλογής των Σχολών. Φέτος οι περισσότεροι που (λένε ότι) έχουν γράψει καλά, στοχεύουν σε Ιατρικές, Νομικές, Ψυχολογία (τεράστια ζήτηση έχει φέτος), Η/Υ κλπ.

To Serve and Protect
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από Terminator »

Παίδες μην βασανίζεστε με το να αναλύετε συνέχεια τις βάσεις δείτε πόσα μόρια έχετε βγάλει και συμπληρώστε πάντα προσεκτικά όμως το μηχανογραφικό δελτίο. Οι Άσεις θα βγούν τον Αύγουστο ως τότε τακτοποιήστε εκκρεμότητες (δικαιολογητικά, υγειονομικές εξετάσεις αθλήματα, ψυχοτεχνικά κτλ) και πάτε διακοπές κάπου να ηρεμήσετε απο τις Πανελλήνιες.
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

Διαβαζοντας προσεκτικα ολα τα παραπανω θα τολμησω και εγω να κανω μια προβλεψη λεγοντας οτι η αστυφυλακων θα εχει ως βαση τα 16450 μορια η πυροσβεστων τα 16300 και αξιωματικων ελλας 18400 και η πυροσβεστικη Αξιωματικων 17850 αυτα τα εβγαλα υστερα απο μελετη που εκανα για την ανοδο βασεων την Τελευταια πενταετια σε αυτες τις Σχολες και παιρνοντας σαν οδηγο την χρονια του 2014 που ειναι παρομοια με την φετινη σε δυσκολια θεματων Μακαρι να κανω λαθος αλλα εκτιμω οτι ολες οι σχολες Ενστολων θα παρουν την ανηφορα !
user09081991
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2016 4:14 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από user09081991 »

Ρεαλιστικά τα νούμερα και πολύ πιθανά.
AlexG7
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 21, 2013 10:43 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από AlexG7 »

Στη "μελετη" σου δεν εχεις υπολογισει οτι υπαρχει νεο συστημα με νεους συντελεστες και λιγοτερα μαθηματα. Λιγοτερα μαθηματα σημαινει οτι βγαζεις πιο δυσκολα μορια γιατι εστω και σε ενα να μη πας καλα ή πας μετρια πεφτεις πολύ που πριν δεν ισχυε. Εσυ εχεις κανει "μελετη" με τη λογικη οτι ισχυει οτι ισχυε καθε χρονια
leo1414
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2016 2:12 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από leo1414 »

Παιδιά το ΑΕΠΠ δυσκολάκι σήμερα. Πόσο λέτε να γράψατε.
AlexG7
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 21, 2013 10:43 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από AlexG7 »

Εγω προσωπικα 100αρι ατοφιο. Και 99 να μου εχουν θα ζητησω να το δω. Παρολα αυτα και γω θεωρω οτι μονο το Β θεμα ηταν απαιτητικο, τα υπολοιπα ηταν σχετικα ευκολα, ακομα και το Δ
user09081991
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2016 4:14 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από user09081991 »

Ο τζιτζικάκος μιλάει -εμμέσως- για το πόσα μόρια πρέπει να συγκεντρώσει κάποιος, ώστε τελικά να έχει καλές πιθανότητες να εισαχθεί στα αντίστοιχα σώματα. Με τα μόρια αυτά, θεωρώ, ότι κάποιος μπορεί να ελπίζει με σχετική ασφάλεια στην εισαγωγή του. Γι' αυτό χαρακτήρισα την προσέγγιση ρεαλιστική και πιθανή.
Άβαταρ μέλους
George911
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2016 3:25 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από George911 »

TZITZIKAKOS έγραψε:Διαβαζοντας προσεκτικα ολα τα παραπανω θα τολμησω και εγω να κανω μια προβλεψη λεγοντας οτι η αστυφυλακων θα εχει ως βαση τα 16450 μορια η πυροσβεστων τα 16300 και αξιωματικων ελλας 18400 και η πυροσβεστικη Αξιωματικων 17850 αυτα τα εβγαλα υστερα απο μελετη που εκανα για την ανοδο βασεων την Τελευταια πενταετια σε αυτες τις Σχολες και παιρνοντας σαν οδηγο την χρονια του 2014 που ειναι παρομοια με την φετινη σε δυσκολια θεματων Μακαρι να κανω λαθος αλλα εκτιμω οτι ολες οι σχολες Ενστολων θα παρουν την ανηφορα !


Κι εγώ τόσο ακριβώς πιστεύω για την Αστυφυλάκων, αν και προσωπικά θεωρώ πως πρέπει να γράψω 17.000 με 17.200 για να μην ανησυχώ. Για την Αξιωματικών ΕΛΑΣ πιστεύω 18.650. Για την Πυροσβεστών παίρνω μια επιφύλαξη, καθώς την υπολογίζω στα 16.850-17. Πάντως άκουσα, από έγκυρη πηγή, ότι στην Αεροπορία γενικά θα ανέβουν οι βάσεις, γιατί σκοπεύουν να συμπτύξουν τις 3 Σχολές (ΣΥΔ, ΣΤΥΑ, ΣΙ) σε μια ενιαία, που θα λέγεται Σ. Υ. Α. Όπως και να 'χει, καλή μας επιτυχία και στα εναπομείναντα και καλά αποτελέσματα να έχουμε!

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ:Δεν έχουν ακόμα γνωστοποιηθεί οι αριθμοί των εισακτέων για τις ανωτέρω Σχολές, οπότε όποια πρόβλεψη κάνουμε είναι άστοχη. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι άφησαν τις Σχολές της Αστυνομίας και της Πυροσβεστικής για το τέλος, για να έχουν μια πληρέστερη -οικονομικά- εικόνα για τις προσλήψεις, επειδή υπάρχουν τρομακτικά κενά. Αυτό που θέλω να πω είναι πως κάνουν βλέψεις για αύξηση των θέσεων (πέρσι τέτοια εποχή τρέχαμε στα Α/Τ). Αν προσέξατε, στις Στρατιωτικές διατηρήθηκε ο αριθμός και η προκήρυξη βγήκε άμεσα.

To Serve and Protect
AlexG7
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 21, 2013 10:43 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από AlexG7 »

Πάντως οποιος θέλει μπορεί πολύ απλά να πάει σε μια εφαρμογή που υπολογίζει μόρια με το περσινό σύστημα, να βάλει διάφορους συνδυασμούς βαθμών στα μαθήματα και μετά για κάθε συνδυασμό που έκανε να πάει σε μια εφαρμογή που υπολογίζει μόρια με το φετινό σύστημα και να βάλει στα αντίστοιχα μαθήματα τους ίδιους βαθμούς που έβαλε σε κάθε συνδυασμό. Τα μόρια βγαίνουν ΠΑΝΤΑ λιγότερα (εκτός αν βάλετε μη ρεαλιστικά νούμερα ξέρω γω μαθηματικά 19 και ΑΟΔΕ που δεν υπάρχει πια 0 ή 1)
TZITZIKAKOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 11:07 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από TZITZIKAKOS »

George 911 αν δεις προσεκτικοτερα την προκυρηξη πυροσβεστικης στην πρωτη σελιδα οπου απευθυνετε σε νομους και διαταγματα γραφει ποσους θα παρει και ειναι ενενηντα και κατι πυροσβεστες και 40 αξιωματικους οχι ομως ολοι απο ιδιωτες οι μισοι θα ειναι εκ του σωματος προερχομενοι η αστυνομια τα ιδια με περισυ 250 αστυφυλακες Και 40 αξιωματικους την προκυρηξη να την περιμενετε σε καμια δεκαρια -δεκαπεντε ημερες να βγει στον αερα οι βασεις θα ειναι παιδια υψηλες και ας υπαρχουν 4 μαθηματα η πεντε για καποιους. Οσοι ειναι στα μορια κατω απο 16300 Και κατω χωρις να θελω να απογοητευσω κανεναν και μακαρι να κανω λαθος ειδικα για τα σωματα ασφαλειας ειναι τελειωμενος γινετε χαμος λογω οικονομικης κρισεις εκει ολοι θελουν να πανε και κατι ακομη θα εχει και πολλα κοριτσια υποψηφια που θεωρητικα γραφουν πιο πολλα μορια απο τα αγορια
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από marsupilami »

Γραφουν καλυτερα ναι αλλα δεν ειναι ολες 1,70 και δυσκολευονται αρκετα Στα αθληματα ειδικα αν μια κοπελα ξεκινησει τωρα ειναι λιγο δυσκολα τα πραγμτα...
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές Εξετάσεις αποφοίτων ΓΕΛ/ΕΠΑΛ

Δημοσίευση από marsupilami »

Γραφουν καλυτερα αλλα δεν ειναι ολες 1,70 και δεν περνανε ολες τα αθληματα αρκετες κοπελες δυσκολευονται ειδικα σε χιλιαρι και σφαιρα κσι ποσο μαλιστα μια κοπελα που σκοπευει να ξεκινησει τωρα... Τα περισς παραπονα τα εχω ακουσει για το υψος παντως...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης