Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
guest

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από guest »

Αδελφε ξεχασες τις αδειες Πασχα (15 ημερες) και καλοκαιριου (30 ημερες) που δικαιουμαστε...
Giwrgos82

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από Giwrgos82 »

Πυροσβεστική Εκπαίδευση Δοκίμων Ανθυποπυραγών

Κατά την διάρκεια των σπουδών του ο Δόκιμος Ανθυποπυραγός πέρα από την ακαδημαϊκή μόρφωση που του παρέχεται στην Πυροσβεστική Ακαδημία, εκπαιδεύεται περαιτέρω στο πυροσβεστικό επάγγελμα από τη θέση του δόκιμου Αξιωματικού.

α. Με εκτέλεση Υπηρεσίας σε Πυροσβεστικούς Σταθμούς Αθήνας και Πειραιώς τόσο κατά την διάρκεια του Ακαδημαϊκού έτους, όσο και κατά την θερινή περίοδο.

β. Με την συμμετοχή σε Πυροσβεστικές Ασκήσεις που διοργανώνονται από την Πυροσβεστική Ακαδημία και το Αρχηγείο Πυροσβεστικού Σώματος.

γ. Με την συμμετοχή του σε εκπαιδευτικές δραστηριότητες-ασκήσεις (απεγλωβισμοί-διασώσεις) που διοργανώνονται σε συνεργασία με το διδακτικό προσωπικό της Ακαδημίας.

δ. Στις εγκαταστάσεις της Πυροσβεστικής Ακαδημίας λειτουργεί Πρότυπος Πυροσβεστικός Σταθμός όπου οι δόκιμοι Ανθυποπυραγοί έχουν την δυνατότητα να εκπαιδευτούν σε θέματα λειτουργίας και διοκητικής υποστήριξης ενός Πυροσβεστικού Σταθμού.

ανενημερωτος

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από ανενημερωτος »

Η πρακτική εκπαίδευση που αναφερει ο GUEST θα ειναι σε σταθμους εντός Αττικής σίγουρα ή μήπως εντός Αθηνών-Πειραιά;
leto

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από leto »

Εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι χωρις να εχει βγει επισημη ανακοινωση και να ξερουμε ποτε θα παρουσιαστουμε και τι θα γινει... Καθενας γραφει οτι μ@λ@@@@κ @@@ του ερχεται στο μυαλο. Εχθες GUEST έλεγες οτι πρεπει να δουμε τι θα γινει μην τυχον και την πατησουμε και δε μας παρουν Και σημερα εβγαλες ολο το προγραμμα μεχρι την αποφοιτηση! Ε λ ε ο σ δηλαδη εδω μεσα!

GUEST

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από GUEST »

Άλλος Guest ο προηγούμενος άλλος εγώ...

Όσον αφορά το πρόγραμμα, είναι το πρόγραμμα το οποίο αναφέρεται στην προκήρυξη και το οποίο μας το έχουν αναφέρει αρκετές φορές κατά την διάρκεια των δοκιμασιών μας.

Αυτό που ουσιαστικά ανέφερα είναι πως όπως δείχνουν τα πράγματα με βάση τις πληροφορίες θα μας πάρουν 27/12 και ας είναι κλειστή η σχολή. Θα ανοίξει να υπογράψουμε και θα ξεκινήσουμε πάλι σύμφωνα με το ακαδημαικό ημερολόγιο.

leto

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από leto »

Guest θες να μου πεις απο που εχεις τις πληροφοριες σου οτι θα παρουσιαστουμε 27 του μηνα για να υπογραψουμε και θα ξεκινησουμε ουσιαστικα στις 7 του επομενου μηνα; Υπαρχει προβλημα δηλαδη αν μια και καλη παρουσιαστουμε στις 7 Ιανουαριου; Επισης, καποια αλλα παιδια που εχουν παλι εγκυρη πληροφορηση ειπαν οτι τους ειπανε για 18 του μηνα οπωσδηποτε και 21 θα κλεισει η σχολη μεχρι τις 6/1... Τι εχεις να πεις για αυτη την Ενημερωση;

GUEST

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από GUEST »

http://www.eppye.com/2012/12/blog-post_13.html

Μάλλον παρεξηγήθηκε η τοποθέτησή μου. Δεν ήθελα να συμβάλω με τον οποιοδήποτε τρόπο σε ένα κλίμα χάους όπου ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του. Μακάρι να ισχύει οτι θα μπούμε 18 του μηνός, γιατί και εγώ περιμένω συνάδελφε το ίδιο με όλους μας και θα ήθελα να ησυχάσω επιτέλους μια ώρα αρχύτερα.

Αυτό που είπα ήταν μια εκτίμηση για το πως θα εξελιχθεί η διαδικασία χρονικά, με βάση την ενημέρωση της ΕΠΠΥΕ η οποία είναι δυστυχώς η μόνη μέχρι στιγμής επώνυμη ενημέρωση που έχουμε για το θέμα.

Ακόμα με βάση προσωπική εκτίμηση η 27η Δεκεμβρίου αποτελεί πιθανότερη πλέον ημερομηνία αφού αν ισχύει η 18η, χωρίς να έχει ανακοινωθεί κάτι ακόμα (και έως την Δευτερα) δεν νομίζω να προλαβαίνουμε να κλείσουμε βιβλία, να τακτοποιήσουμε εκκρεμότητες με ασφαλιστικά ταμεία κτλ.

Ζητώ συγνώμη αν δημιούργησα αναστάτωση, αφού δεν ήταν για κανένα λόγω η αρχική μου πρόθεση. Και επειδή βλέπω πως η υπομονή όλων (και εμένα) έχει εξαντληθεί σε επίπεδα που δημιουργούνται εντάσεις και παρεξηγήσεις θα καλούσα όλους να σταματήσουν να γράφουν το οτιδήποτε εκτός και αν προέρχεται από κάποιο ενυπόγραφο έντυπο (πράγμα που πλέον θα κάνω και εγώ)

Ούτως ή άλλως, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, είναι θέμα ημερών.

Άβαταρ μέλους
Alexandros9
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Τρί Αύγ 16, 2011 6:31 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από Alexandros9 »

Κάθομαι και διαβάζω ότι λέτε και πραγματικά απόρω ρε παιδιά γτ ούτε ένας εδω μέσα πέρα από κάτι ανώνυμους και τον Dmts δεν έχει προτείνει-πει να μαζευτούμε όλοι μαζί αν είναι δυνατόν και οι 50 κ να πάμε όπου είναι να πάμε. Μας παραμυθιαζουν τόσο καιρό και το μόνο που κάνουμε είναι τηλ΄έφωνα και προσωπικές εκτιμήσεις για το πότε, πως κτλ. Μέχρι και τις άδειες μάθαμε αν είναι ποτε΄δυνατόν... Πληροφοριακά σας λέω ότι το 27 του μηνός ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ... Ότι είναι να γίνει αν θα γίνει είναι την επόμενη εβδομάδα όπως επίσης πάλι πληροφοριακά η Δευτέρα για την πυροσβεστική είναι αργία, επομένως παλικαράδες τσάμπα τηλέφωνα θα παίρνετε... Δεν θα βρείτε κανέναν...
Πότε μην μετανιώνεις..
Guest

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από Guest »

Παιδιά με το να μαλωνουμε εδω και να λέει καθένας τις προσωπικές του εικασίες δεν βγαίνει άκρη... έχουν τεθεί πολλα ερωτήματα αναπάντητα, όπως:1) αν η σχολη μπορει να ανοίξει έστω μια μέρα για τις υπογραφές στο διάστημα 21/12-7/1,2) αν είναι υποχρεωμένοι απο νομό να μας δώσουν τουλάχιστον 10 μέρες προθεσμία για να καταταγουμε, άρα αυτήν την βδομάδα που έρχεται δύσκολα,3) το κονδύλι χάνεται αν μπει το 2013; δυστυχώς κανένας υπευθυνος δεν έχει βρεθεί να μας απαντήσει, ας μην λέει καθένας τα δικά του εδω μέσα. Υπάρχουν περιπτώσεις προκηρύξεων που ενώ έχουν διοριστεί τυπικά δεν τους έχουν προσλάβει ακόμα (βλέπε ασεπ καθηγητών) και περιπτώσεις όπως η εφορία που διορίστηκαν μετα απο 2 χρόνια παρόλο που άλλαξε ημερολογιακο έτος και δεν χάθηκε το κονδύλι (όμως το κυνήγησαν πολυ με καταλήψεις κλπ), στην εποχή που είμαστε δεν είναι τίποτα σίγουρο.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από dn24 »

Guest έγραψε:Παιδιά με το να μαλωνουμε εδω και να λέει καθένας τις προσωπικές του εικασίες δεν βγαίνει άκρη... Έχουν τεθεί πολλα ερωτήματα αναπάντητα, όπως:1) αν η σχολη μπορει να ανοίξει έστω μια μέρα για τις υπογραφές στο διάστημα 21/12-7/1,2) αν είναι υποχρεωμένοι απο νομό να μας δώσουν τουλάχιστον 10 μέρες προθεσμία για να καταταγουμε, άρα αυτήν την βδομάδα που έρχεται δύσκολα,3) το κονδύλι χάνεται αν μπει το 2013;δυστυχώς κανένας υπευθυνος δεν έχει βρεθεί να μας απαντήσει, ας μην λέει καθένας τα δικά του εδω μέσα.Υπάρχουν περιπτώσεις προκηρύξεων που ενώ έχουν διοριστεί τυπικά δεν τους έχουν προσλάβει ακόμα (βλέπε ασεπ καθηγητών) και περιπτώσεις όπως η εφορία που διορίστηκαν μετα απο 2 χρόνια παρόλο που άλλαξε ημερολογιακο έτος και δεν χάθηκε το κονδύλι (όμως το κυνήγησαν πολυ με καταλήψεις κλπ), στην εποχή που είμαστε δεν είναι τίποτα σίγουρο.


Καλημέρα σε όλους όσους αγωνιούν για την εν λόγω προκήρυξη. Χωρίς να έχω προσωπικό ενδιαφέρον για την συγκεκριμένη προκήρυξη, όμως παρατηρώ καθημερινά την έκδηλη ανησυχία σας, και την συμμερίζομαι ιδιαιταίρως σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς. Υπομονή, αυτό που ήθελα να πώ, είναι ότι η συγκεκριμένη άποψη του φίλου, είναι -ίσως- η πιο εμπεριστατωμένη που έχω διαβάσει ως τώρα σε αυτό το topic. Τι άλλο να πώ; Υπομονή, την ίδια άποψη με τον φίλο έχω ιδιαιταίρως στα σημεία που έχω τονίσει με bold. Πάντως επειδή μόλις ανακοινωθεί το ΦΕΚ τα νέα θα τρέξουν με ταχύτητα φωτός, και θα το μάθετε πρώτοι απο εδώ, μην ανησυχείτε ως προς το ενημερωτικό σκέλος.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Guest2

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από Guest2 »

Εγώ τώρα να πάω ταξίδι που έχω κανονίσει στις εορτές ή θα με πιάσει η κλήση όταν είμαι Κούβα;
Μας κοροϊδεύουν ένα χρόνο και δεν μπορούμε να προγραμματίσουμε τίποτα!
maddy

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από maddy »

Τι θα γίνει ρε παιδιά, παίρνω τηλέφωνα και μου λένε δεν ξέρουν ακόμη!
Τι δούλεμα είναι αυτό, τι ανευθυνότητα είναι αυτή! Έλεος πια!
k.k

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από k.k »

Υπομονή ρε μαγκες ολα θα πανε καλα ειμαστε πολυ κοντα !
Guest

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από Guest »

maddy έγραψε: Τι θα γίνει ρε παιδιά, παίρνω τηλέφωνα και μου λένε δεν ξέρουν ακόμη! Τι δούλεμα είναι αυτό, τι ανευθυνότητα είναι αυτή! Έλεος πια!
Ανευθυνότητα; Χαχαχα τι μας λες βρε; κ συ απο την μεριά σου κανεις τι ακριβώς; τηλεφωνεις; χαχά καλα να παθεις τότε..
γκιεστ

Σχολή Ανθυποπυραγών - Κατάταξη

Δημοσίευση από γκιεστ »

Guest έγραψε:
maddy έγραψε: Τι θα γίνει ρε παιδιά, παίρνω τηλέφωνα και μου λένε δεν ξέρουν ακόμη! Τι δούλεμα είναι αυτό, τι ανευθυνότητα είναι αυτή! Έλεος πια!
Ανευθυνότητα; Χαχαχα τι μας λες βρε; κ συ απο την μεριά σου κανεις τι ακριβώς; τηλεφωνεις; χαχά καλα να παθεις τότε..


δεν το καταλαβα, βρε!! δηλαδη εχουμε καμμια υποχρεωση να πηγαινουμε αυτοπροσωπως αλλιως θα μας ειρωνευεσαι και θα μας λες ανευθυνους?; μαλλον δεν υπολογιζεις οτι καποιοι ζουν χλμ μακρια

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης