Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Nassos »

tzikass έγραψε:Ειμαι ο τριτος γιος αλλα μου ειπαν οτι δεν δικαιουμαι 9μηνο μπορω να το ζητησω μεσα; βεβαιωση οικογενειακης καταστασης απο τον δημο μετραει;


Εάν η απάντηση τους Στρατολογικού Γραφείου ήταν αρνητική, αμφιβάλλω ότι θα αλλάξει κάτι.
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Παιδια παιζει ρολο αν τα 2 μεγαλυτερα αδελφια μου ειναι ενήλικα (η μια μου αδελφη 19 και η αλλη 21) Και μπορουν να δουλεψουν;

Μπορω πριν μπω να δηλωσω στο δημο ή στο στρατολογικο γραφειο οτι θελω να κανω 12μηνο;

Οταν παρουσιαστω θα ρωτησουν ποιοι δικαιουνται μειωνενη θητεια; Αν ρωτησουν και εγω δεν το δηλωσω τι παιζει;
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

εχω δυο αδερφες και ειμαο ο μεσαιος οι γονεις ζουν καλα ποσους μηνες ειναι η θητεια;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από yandr »

πειραιωτης έγραψε:Παιδια παιζει ρολο αν τα 2 μεγαλυτερα αδελφια μου ειναι ενήλικα (η μια μου αδελφη 19 και η αλλη 21) Και μπορουν να δουλεψουν;

Μπορω πριν μπω να δηλωσω στο δημο ή στο στρατολογικο γραφειο οτι θελω να κανω 12μηνο;

Οταν παρουσιαστω θα ρωτησουν ποιοι δικαιουνται μειωνενη θητεια; Αν ρωτησουν και εγω δεν το δηλωσω τι παιζει;


Για το πρώτο νομίζω ότι πρέπει να έχεις μεγαλύτερο αδελφό. Οι γυναίκες δεν μας πειράζουν (άμαχος πληθυσμός Εικόνα). Αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Μπορείς.

Τίποτα.
G_angel01
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 2:28 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από G_angel01 »

Δικαιουμai 9μηνο (λογω 2 μεγαλυτερων αδερφων γυναικων), &Θα πρεπει να απολυθω 13 φεβρουαριου. Το προβλημα μ ειναι οτι το δηλωσα (στην τοπικο στατολογικο γραφειο) αργα (10 ιανουαριου) &Μεχρι στιγμης δεν εχει ερθει καποιο χαρτι στη μοναδα μ ακομα οτι απολυομαι... Πως πρεπει να κινηθω; ;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από yandr »

Θα υπηρετήσεις κανονικά 12-μηνο και εις υγείαν. Έχω προειδοποιήσει πολλές φορές στην παρούσα συζήτηση για τον κίνδυνο αυτό.

Αν είσαι τυχερός ίσως να σου έρθει νωρίτερα, αλλά έχεις μεγάλη πιθανότητα να κάνεις κανονικότατο 12-μηνο.

Εάν κάποιος σε συμβούλεψε να το κάνεις αυτό για να μην μείνεις αμετάθετος (υπάρχουν και τέτοιοα έξυπνα site), μπορείς να του ζητήσεις να κάνει αυτός την επιπλέον θητεία στη θέση σου.
isiodhos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Απρ 16, 2009 8:42 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από isiodhos »

Είμαι ο δευτερος από τρία αδέρφια, ο αδερφός παρουσιάστηκε το 1996 και έκανε 18μηνο. Εγώ τι θητεία κάνω τελικά;
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω παιδια ειμαι ο μεγαλυτερος απο τρια ζωντα αδελφια 1 αγορι και ενα κοριτσι μονο που η περιπτωση μου εχει ως εξης οι γονεις μου εχουν χωρισει και η μητερα μου ξαναπαντρευτηκε και τα αδελφια μου ειναι απο αλλο πατερα σας γνωστοποιω πως την κηδεμονια μου κατεχει η μητερα μου... Γνωριζετε αν θα εχω μειωμενη θητεια; Σας παρακαλω αν μπορειτε να με βοηθησετε γιατι στις 18 Μαη παρουσιαζομαι!
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα σε ολους.
υπηρετω ηδη Στην αεροπορια εχοντας μπει με την γ'εσσο 2008.
εχω αλλα 2 αδερφια οπου ο ενας εκανε θητεια πριν πολλα χρονια{18μηνο}
ο αλλος μου αδερφος οπου ειμαστε διδυμοι εκανε 12μηνο (δεν ισχυε τοτε η τριτεκνια) και απολυθηκε το 2006. Εγω δικαιουμαι 9μηνο λογω τριτεκνιας;
θα παρακαλουσα σε μια απαντηση.
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Δηλαδή εγώ σαν παιδί τρίτεκνης οικογένειας θα πάω εξάμηνο;
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Παιδια ενα φιλαρακι μου εχει μια απορια! Ο πατερας του εχει παντρευτει 2 φορες! Στο πρωτο του γαμο εκανε 2 γιους και στον δευτερο τον φιλο μου που ειναι κ ο μικροτερος! Δηλαδη ειναι αδελφια απο τον ιδιο πατερα και διαφορετικη μανα! Θεωρειτε μελος πολυτεκνης οικογενοιας; Με το στρατο τι γινεται; Δικαιουται μειωμενη θητεια;
tonis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιουν 24, 2009 10:31 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από tonis »

Εχω διδυμο αδερφο... Και μια αδερφη... Ποιος κανει μειομενη θητεια;
Anonymous

Μειωμένη θητεία - Τρίτεκνοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παλικάρια όλοι ξέρουμε οτι ι θητεια μειωθηκε στους 9 μηνες... Σε περιπτωση που ο αλλος ειναι 3τεκνος υπαρχει μειωμενη θητεία; Και αν ναι ποσο μειωνεται;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες