Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
spigel

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από spigel »

Χρονια πολλα και καλη χρονια μιας και ειναι η πρωτη φορα που γραφω εδω μεσα! Λοιπον, ειμαι επιτυχων στην προκηρυξη και μου ειπανε μεσα απο την πυροσβεστικη (δεν ξερω κατα ποσο αληθευει) οτι ολες οι θεσεις ειναι για αθήνα (των 600 πολιτων) και ο μισθος δεν θα ξεπερναει τα 700 ευρω αφου δεν θα υπαρχουν επιδοματα (νυχτερινα κ σαββατοκυριακα). Εγω τωρα που δεν ειμαι απο Αθηνα, πως θα μπορω να τα βγαζω περα με ενοικιο και τοσα εξοδα; Εχω στο μυαλο μου Και το ενδεχομενο 2ης δουλειας αλλα αυτο δεν ειναι και λυση αφου ρισκαρεις. Ηθελα να ρωτησω λοιπον αν γνωριζει καποιος τι γινετε με ολα αυτα και ειδικοτερα ο Greek_Army που ειναι λιγο πολυ μεσα σε αυτα. Ευχαριστω εκ των προτερων!
tarara

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από tarara »

Αυτο που λες οτι δεν θα υπαρχουν νυχτερινα και σκ ισχυει οντως; Ελπιζω πως οχι. Απο την αλλη πως γινεται να δουλευεις νυχτερινο κ να μην το πληρωνεσαι παραπανω;
Άβαταρ μέλους
paman
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 18, 2011 5:58 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από paman »

Υπάρχουν νυχτερινά, νομίζω 8, όσες και οι υπηρεσίες του μήνα πληρώνονται μηνιαία. Πληρώνονται κανονικα.Υπάρχουν και εκτός έδρας στα οποία ισχύει ένα πλαφόν αυτά πληρώνονται ξέχωρα από το μηνιάτικο.

Και οι θέσεις των 600 δεν είναι μόνο για Αθήνα αυτό ισχύει για την περίοδο που είσαι δόκιμος.

Μη λέτε ότι θέλετε εάν δε γνωρίζετε.

fat boy

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από fat boy »

Το μη λετε οτι θελετε εαν δε γνωριζετε το ανταποδιδω στον paman. Για τις θεσεις ουδεις φυσικα γνωριζει με βεβαιοτητα. Το μονο σιγουρο ειναι Οτι 3400 εποχικοι θα ειναι σιγουρα εντος νομου που υπηρετουν. Ολα αυτα που λες νυχτερινα πενθημερα κτλ ισχυουν για του κανονικους πυροσβεστες οχι για τους εποχικους (μελλοντικους 5ετεις) αλλωστε τα κουκια ειναι μετρημενα και ο προυπολογισμος ιδιος με περσι. Και αυτα στα λεει ενας μονιμος με πολυετη πειρα τα συζηταμε στους σταθμους και γνωριζουμε τι γινεται. Θα τα δεις στην πορεια φιλικα στα λεω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εδώ γράφουμε για την μισθοδοσία και όχι για την τοποθέτηση (υπάρχει ξεχωριστό θέμα), τα επόμενα μηνύματα που θα αναφέρονται και στα δύο θα διαγράφονται
Άβαταρ μέλους
paman
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 18, 2011 5:58 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από paman »

fat boy έγραψε:Το μη λετε οτι θελετε εαν δε γνωριζετε το ανταποδιδω στον paman. Για τις θεσεις ουδεις φυσικα γνωριζει με βεβαιοτητα. Το μονο σιγουρο ειναι Οτι 3400 εποχικοι θα ειναι σιγουρα εντος νομου που υπηρετουν. Ολα αυτα που λες νυχτερινα πενθημερα κτλ ισχυουν για του κανονικους πυροσβεστες οχι για τους εποχικους (μελλοντικους 5ετεις) αλλωστε τα κουκια ειναι μετρημενα και ο προυπολογισμος ιδιος με περσι. Και αυτα στα λεει ενας μονιμος με πολυετη πειρα τα συζηταμε στους σταθμους και γνωριζουμε τι γινεται. Θα τα δεις στην πορεια φιλικα στα λεω.


fat boy εγώ σου λέω αυτά που ισχύουν στην παρούσα φάση. Το τι μπορεί να συμβεί στον μέλλον δεν μπορώ να το ξέρω ούτε εγώ ούτε εσύ. Τώρα σχετικά με το εποχικό το οποίο είχα την τιμή να γνωρίζω για πολλά έτη ασχέτως αν πέρασα με τους ιδιώτες θυμάμαι ότι πληρωνόμασταν κάποια νυχτερινά. Φιλικά πάντα

tarara

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από tarara »

Δηλαδη Λεε οτι οι μονιμοι θα παιρνουν νυχτερινα και πενθημερα ενω οι πενταετους οχι; Γιατι εγω που διαβασα στην εφημεριδα της κυβερνησεως την αποφαση δεν ειδα κατι τετοιο. Αντιθετως ειδα οτι θα ειναι ιδια. Εκτος βεβαια αν υπαρχει καπου αλλου αυτο ή εχει βγει καινουργια αποφαση. Μπορεις να γραψεις απο που το γνωριζεται αν εχεις την καλοσυνη ή καποιος να μας το πει σιγουρα για να ξερουμε;
chris1561985
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2011 2:45 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από chris1561985 »

Παντου τα ιδια ειναι βρε παιδια... Σε ολα τα σωματα. Το θεμα ειναι ο βασικος μας ποσο θα ειναι! Αυτο να μας πει καποιος που θα γνωριζει.
been there...
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 22, 2011 1:18 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από been there... »

Η διαφορά των 5ετούς με όλους τους υπόλοιπους στα ΣΑ είναι ότι ασφαλίζονται στο ΙΚΑ. Αυτό και μόνο αλλάζει όλα τα ισχύοντα ως τώρα.
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Προς το χειροτερο να υποθεσω.
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
been there...
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 22, 2011 1:18 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από been there... »

Προς το παρόν όλοι υποθέτουν... Οι "πατέντες" αυτά έχουν.
HARMONICA
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2011 10:04 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από HARMONICA »

Πάντως και στους Ε. Φ.(2011) έτσι είναι απ' ότι μου είχε πει ένας υπαστυνόμος όταν είχα ορκιστεί. Και ότι Από 1-1-2011 όσοι διορίζονται στα σώματα ασφαλείας έχουν ασφάλεια ΙΚΑ κι όχι δημοσίου. Δεν ξέρω αν όντως ισχύει
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από greko_27 »

HARMONICA έγραψε:Πάντως και στους Ε. Φ.(2011) έτσι είναι απ' ότι μου είχε πει ένας υπαστυνόμος όταν είχα ορκιστεί. Και ότι Από 1-1-2011 όσοι διορίζονται στα σώματα ασφαλείας έχουν ασφάλεια ΙΚΑ κι όχι δημοσίου. Δεν ξέρω αν όντως ισχύει


Nαι ισχυει. Υπαρχει και σχετικη ιδια αποφαση και για οσους εισαγονται στο λιμενικο σωμα απο 1/1/2011 και μετα. Μαλλον θα πιασει και τους 725 δοκιμους της πυροσβεστικης. Εκτος και εαν υπαρχει σχετικη ρυθμιση οπου τους εξαιρει!

chris1561985
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2011 2:45 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από chris1561985 »

Με τα τωρινα δεδομενα... Χιλιες φορες ικα! ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
giannis

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από giannis »

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα να μου πειτε εαν γνωριζετε ποσα χρηματα παιρνει ενας πρωτοδιοριζομενος πυροσβεστης μαζι μετα επιδοματα Νυχτερινα και ολα.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης