Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Greek_Army »

nandy24 αν μπορείς μπες στρατολογία αν και έβγαλε πρόσφατα προκήρυξη και είναι δύσκολο να ξαναπάρει
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

Αυτό είναι κατανοητό! Στη δουλειά θα είμαι όχι σε διακοπές στον Ισημερινό με τους υπηρέτες μου!

Το να λερωθείς και λίγο (μάλλον πολύ) Με λάδια η γράσσο μου φαίνετε φυσιολογικό.

nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

D.Y.K έγραψε:
nandy24 έγραψε: Επιτρέψτε μου να σας ρωτήσω.

Για γυναίκα σαν ΕΠΟΠ ποία ειδικότητα προτείνετε εκτός από νοσηλεύτρια και νηπιαγωγός. Όχι πως δεν μου αρέσουν αυτές οι ειδικότητες αλλά δεν έχω τις γνώσεις.

Ευχαριστώ!



Αναλυτής / Προγραμματιστής ΥΓ - Επιθεωρητής Αγωγών καυσίμων ΣΕΜ - Επιμελητής Οικονομικού Ο - Διαβιβάστρια ΠΒ - Γαζωτής / Ράπτης ΥΠ.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

Greek_Army έγραψε:nandy24 αν μπορείς μπες στρατολογία αν και έβγαλε πρόσφατα προκήρυξη και είναι δύσκολο να ξαναπάρει
μακάρι να βγεί κάτι τέτοιο αλλά όλο και κάτι άλλο θα προκύψει... Καλή θέληση να υπάρχει, υπομονή και όρεξη για δουλεία!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και φυσικά ξέχασα να συμπληρώσω το Έρευνας Πληροφορικής το οποίο δεν χρίζει κάν σχολιασμού.
Επίσης οι Ακτινολόγοι ΥΓ είναι 'κυριλέ' και φυσικά αμετάθετοι στο 401.Εικόνα
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

D.Y.K έγραψε:Και φυσικά ξέχασα να συμπληρώσω το Έρευνας Πληροφορικής το οποίο δεν χρίζει κάν σχολιασμού.
Επίσης οι Ακτινολόγοι ΥΓ είναι 'κυριλέ' και φυσικά αμετάθετοι στο 401.Εικόνα
Δυστηχώς για όλα αυτά μάλλον θα πρέπει να υπάρχουν και τα αντίστοιχα πτυχια που δεν τα κατέχω... Τι τα ήθελα τα οικονομικά και σπούδασα... Δεν πήγενα καλύτερα πληροφορική όλο και περισσοτέρες ευκαιρίες θα είχα...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Greek_Army »

nandy24 έγραψε:
D.Y.K έγραψε:Και φυσικά ξέχασα να συμπληρώσω το Έρευνας Πληροφορικής το οποίο δεν χρίζει κάν σχολιασμού.
Επίσης οι Ακτινολόγοι ΥΓ είναι 'κυριλέ' και φυσικά αμετάθετοι στο 401.Εικόνα
Δυστηχώς για όλα αυτά μάλλον θα πρέπει να υπάρχουν και τα αντίστοιχα πτυχια που δεν τα κατέχω... Τι τα ήθελα τα οικονομικά και σπούδασα... Δεν πήγενα καλύτερα πληροφορική όλο και περισσοτέρες ευκαιρίες θα είχα...



ναι ουυυυυυυυυυυυυ όλες οι πόρτες ανοιχτές θα ήτανε τι να σου πω... (πληροφορική τελειώνω) :P
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

nandy24 έγραψε:Δυστηχώς για όλα αυτά μάλλον θα πρέπει να υπάρχουν και τα αντίστοιχα πτυχια που δεν τα κατέχω...



Προφανώς.

nandy24 έγραψε:
Τι τα ήθελα τα οικονομικά και σπούδασα... Δεν πήγενα καλύτερα πληροφορική όλο και περισσοτέρες ευκαιρίες θα είχα...


Μην το λές, ευκαιρίες υπάρχουν γενικότερα απλώς το τελευταίο διάστημα έχουν γίνει λίγο πιο ανάρπαστες συνεπώς υπάρχει δυσανάλογη κατάσταση μεταξύ 'προσφοράς' και 'ζήτησης' άν με καταλαβαίνεις.
Πάντως και οι Οικονομικάριοι δεν τα περνάνε και άσχημα στο σώμα.Εικόνα
Άλλωστε όπως καταλαβαίνω δεν έχεις συμμετάσχει στο παρελθόν σε κάποιον διαγωνισμό για τις Ένοπλες Δυνάμεις οπότε, αξίζει να δοκιμάσεις και βλέπεις!Εικόνα
DIMITRIS-A/T
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2010 10:14 pm
Τοποθεσία: αμυντικος μεσος
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από DIMITRIS-A/T »

Επισης, επειδη καταλαβαινω ναντυ οτι δεν εχεις καποια ιδιαιτερη μορφωση με πτυχια και αναζητας μια ειδικοτητα που να ειναι σε οπλα-σωματα με μαζικοτερη προσελκιση, τοτε θα μπορουσα να προσθεσω την δικια μου ειδικοτητα, που συμφωνα και με την γνωμη παλαιοτερων στελεχων ειναι απο τις πολυ καλες, δηλαδη υπηρετης-χειριστης α-τ οπλων πεζικου αλλα και τεθορακισμενων!
Καρλ Μαρξ: Οι επαναστάσεις είναι οι ατμομηχανές της ιστορίας.
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

DIMITRIS-A/T έγραψε:Επισης, επειδη καταλαβαινω ναντυ οτι δεν εχεις καποια ιδιαιτερη μορφωση με πτυχια και αναζητας μια ειδικοτητα που να ειναι σε οπλα-σωματα με μαζικοτερη προσελκιση, τοτε θα μπορουσα να προσθεσω την δικια μου ειδικοτητα, που συμφωνα και με την γνωμη παλαιοτερων στελεχων ειναι απο τις πολυ καλες, δηλαδη υπηρετης-χειριστης α-τ οπλων πεζικου αλλα και τεθορακισμενων!
Δυστηχώς με τα Οικονομικά έμπλεξα και όλες μο οι γνώσεις αφορούν αυτόν τον τομέα.

Τελειώσα ΤΕΕ σαν υπάλληλος διοιήσης, είμαι στα ΤΕΙ Δοιήκησης Επιχειρήσεων αλλα δεν έχω τελειώσει ακόμα γιατί δεν βρίσκω καθηγητή για πτυχιακή.

Έχω σπουδάσει στο College Carierra ως γραμματιακή υποστήριξη και εμπορική αλληλογραφία και έχω προϋπηρεσία στον κλάδο των οικομομικών 3 χρόνια. Έχω πτυχία στην αγγλική και ρώσικη γλώσσα και καταλαβένω τα γερμανικά και γαλλικα...

όποτε όπως καταλαβένεις κοιτούσα και κάτι αντίστοιχω και στο Στρατό!

...
DIMITRIS-A/T
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2010 10:14 pm
Τοποθεσία: αμυντικος μεσος
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από DIMITRIS-A/T »

Πιστεψε με κι εγω στην ιδια κατευθηνση ειχα αρχισει να κινουμαι. Ειμαι ηδη 3 χρονια φοιτητης στο τει κρητη στο τμημα λογιστικης και τωρα παω για το 4ο, ωστοσο αυτο δεν με περιορισε στο να μπω εποπ ως α-τ, και μπορω να πω οτι με βοηθησε κιολας να ανοιξω τις γνωσεις μου και σε αλλους τομεις που δεν θα μπορουσα ποτε να φανταστω οτι θα εκπαιδευομουν!
Καρλ Μαρξ: Οι επαναστάσεις είναι οι ατμομηχανές της ιστορίας.
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

DIMITRIS-A/T έγραψε:Πιστεψε με κι εγω στην ιδια κατευθηνση ειχα αρχισει να κινουμαι. Ειμαι ηδη 3 χρονια φοιτητης στο τει κρητη στο τμημα λογιστικης και τωρα παω για το 4ο, ωστοσο αυτο δεν με περιορισε στο να μπω εποπ ως α-τ, και μπορω να πω οτι με βοηθησε κιολας να ανοιξω τις γνωσεις μου και σε αλλους τομεις που δεν θα μπορουσα ποτε να φανταστω οτι θα εκπαιδευομουν!
μακαρι Dimitris-A να τα καταφέρω και εγώ! Θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ με κάτι άλλο πέραν των οικονομικών... Το να χειρίζομαι όπλα, η να οδηγώ φορτηγά πιο πολύ σαν πρόκληση το βλεπω παρά κάτι να με τρομοκρατεί με σωστή εκπαίδευση όλα γίνονται αρκεί να το θέλεις και εσύ... Αυτό που κάνω αυτή τη στιγμή δεν με ικανοποιεί καθόλου... Δουλεύω στο κλάδο του εμποριού και οργανώνω φορτώσεις σε καταψυγμένα προϊόντα... Διαπραγματεύμαι με μεταφορικές και ένα σωρό μέσαζοντες και όταν γυρνάω σπίτι νευρικά είμαι έτοιμη να καταρεύσω μονό και μόνο για να τα τσεπώνει το αφεντικό και έμεις να είμαστε με ψίχουλα... Και όχι τίποτα ο γεροτράγος μας το πέζει και πιπίνι για να κάνει τα πρόστυχα σχολιάκια του... Ουφ!

nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

Greek_Army έγραψε:
nandy24 έγραψε:
D.Y.K έγραψε:Και φυσικά ξέχασα να συμπληρώσω το Έρευνας Πληροφορικής το οποίο δεν χρίζει κάν σχολιασμού.
Επίσης οι Ακτινολόγοι ΥΓ είναι 'κυριλέ' και φυσικά αμετάθετοι στο 401.Εικόνα
Δυστηχώς για όλα αυτά μάλλον θα πρέπει να υπάρχουν και τα αντίστοιχα πτυχια που δεν τα κατέχω... Τι τα ήθελα τα οικονομικά και σπούδασα... Δεν πήγενα καλύτερα πληροφορική όλο και περισσοτέρες ευκαιρίες θα είχα...



ναι ουυυυυυυυυυυυυ όλες οι πόρτες ανοιχτές θα ήτανε τι να σου πω... (πληροφορική τελειώνω) :P
Τουλάχιστον ο κλάδος σου Greek army είναι πιο ενδιαφέρον σε σχέση με το δίκο μου. Εγώ το μετάνιωσαααα... Πάντως εσύ έχεις πιο πολλές πιθανότιτες να μπείς γιατί απ όσο κοίταξα τις προηγούμενες προκυρήξεις πιο πολύ πληροφορική ζητάει παρά οικονομικά...
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

D.Y.K έγραψε:
nandy24 έγραψε: Δυστηχώς για όλα αυτά μάλλον θα πρέπει να υπάρχουν και τα αντίστοιχα πτυχια που δεν τα κατέχω...



Προφανώς.

nandy24 έγραψε:
Τι τα ήθελα τα οικονομικά και σπούδασα... Δεν πήγενα καλύτερα πληροφορική όλο και περισσοτέρες ευκαιρίες θα είχα...


Μην το λές, ευκαιρίες υπάρχουν γενικότερα απλώς το τελευταίο διάστημα έχουν γίνει λίγο πιο ανάρπαστες συνεπώς υπάρχει δυσανάλογη κατάσταση μεταξύ 'προσφοράς' και 'ζήτησης' άν με καταλαβαίνεις.
Πάντως και οι Οικονομικάριοι δεν τα περνάνε και άσχημα στο σώμα.Εικόνα
Άλλωστε όπως καταλαβαίνω δεν έχεις συμμετάσχει στο παρελθόν σε κάποιον διαγωνισμό για τις Ένοπλες Δυνάμεις οπότε, αξίζει να δοκιμάσεις και βλέπεις!Εικόνα
δεν λέω πως δεν τα περνάνε άσχημα θέσεις δεν υπάρχουν σχεδόν καθόλου και όλες θέλουν πτυχίο κάτι που δυστηχώς ακόμα δεν έχω γιατί μας φάγανε τα βύσματα των σχολών... Αμα δεν λαδώσεις πτυχιακή δεν κάνεις πλέων. Οπότε κοιτόυσα και άλλες κατευθύνσεις που θα μπορούσα να κάνω τα χαρτία μου σε επόμενη προκύρηξη!(μακάρι να βγεί) !
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το είπα επειδή ανέφερες κάποιες άλλες ειδικότητες που μπορεί να σε ενδιαφέρουν οι οποίες δεν θεωρούνται κάν παραπλήσιες αν με καταλαβαινεις...
Πάντως έχε το νού σου και για Στρατολογία (πιο δύσκολα να ξέρεις!).
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης