Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
sag.kpdn
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Οκτ 14, 2015 5:01 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από sag.kpdn »

Cuervo έγραψε:Μπες στην επισημη σελιδα του στρατού και ώρες τα κριτήρια των Ειδικών Δυνάμεων, τα αναφέρει όλα αναλυτικά, μην τα θέλεις όλα στο χερι.
εγινε ευχαριστω.
παλι με χρονια με καιρους...
Giannis92

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Giannis92 »

Καλημέρα, έχω ελάχιστη λεύκη σε σημεία που δεν φαίνεται καθόλου και ήδη έχει αρχίσει και υποχωρεί, στο φεκ που διάβασα αναφέρουν την λεύκη αλλά μεγαλύτερης μορφής. Υπάρχει περίπτωση να με κόψουν; Ευχαριστώ
Iraklis

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Iraklis »

Έχω πρόσφατο σπάσιμο στο μικρό δάχτυλο στο αριστερό μου χέρι και 15 μέρες αφού παρουσιαστώ βγάζω το γύψο. Το θέμα είναι ότι θέλω οπωσδήποτε να υπηρετήσω και για επαγγελματία ους λόγους δεν με παίρνει η αναβολή. Τι μπορώ να κάνω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Είναι τέτοια η συγκυρία που μάλλον είσαι άτυχος περισσότερο θα έλεγα. Με ανάρρωση μετά από σπασμένο δάχτυλο δεν μπορείς να υπηρετήσεις στις καταδρομές καθώς θα είναι πολύ νωπό όπως αντιλαμβάνεσαι.

Άβαταρ μέλους
snok
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 12, 2016 10:53 am
Τοποθεσία: Οπλίτης
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από snok »

Λοιπόν έχω ένα θεματάκι και θα ήθελα να μάθω αν ξέρει κανείς να μου απαντήσει. Πριν λίγες μέρες παρουσίασα ένα πρόβλημα στο δόντι και πήρα τηλέφωνο στο ΙΚΑ για ραντεβού, το οποίο θα αργήσει λίγο ενώ εγώ παρουσιάζομαι πριν από αυτό. Μήπως υπάρχει περίπτωση να μου φτιάξουν το δόντι σε κάποιο κέντρο αν υπάρχουν οδοντίατροι; Επίσης επειδή θέλω να πάω 35ΜΚ, εκεί μπορώ να κάνω κάτι;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Στα Κέντρα υπάρχουν οδοντίατροι, αλλά μόνο για εξέταση. Αν είναι να γίνει επέμβαση/διόρθωση σε στέλνουν σε Στρατιωτικό Νοσοκομείο.
Άβαταρ μέλους
snok
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 12, 2016 10:53 am
Τοποθεσία: Οπλίτης
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από snok »

Θα προλάβω μέχρι να με στείλουν Κύπρο; Γιατί σε λίγες μέρες παρουσιάζομαι. Ή μπορούν να με στείλουν κι εκεί σε Στρατιωτικό Νοσοκομείο; Ευχαριστώ
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

snok έγραψε:Θα προλάβω μέχρι να με στείλουν Κύπρο; Γιατί σε λίγες μέρες παρουσιάζομαι. Ή μπορούν να με στείλουν κι εκεί σε Στρατιωτικό Νοσοκομείο; Ευχαριστώ


Και να μην προλάβουν, θα σε στείλουν στο στρατιωτικό νοσοκομείο της φρουράς.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
τασος

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από τασος »

Μια ερωτηση. Είχα σπάσει το χερι πριν 8 χρονια, θα με παρουν ΛΟΚ ή Αλεξιπτωτα;

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

τασος έγραψε:Μια ερωτηση. Είχα σπάσει το χερι πριν 8 χρονια, θα με παρουν ΛΟΚ ή Αλεξιπτωτα;



Καλώστον Τάσο. Φίλε μου δεν διάβασες τις προηγούμενες σελίδες του νήματος αυτού. Σε τσάκωσα αδιάβαστο. Γενικά για τις ειδικές δυνάμεις (ΜΑΚ/ΛΟΚ/Πεζοναύτης) δεν θα είχες κανένα απολύτως πρόβλημα,εφόσον δεν σε ενοχλεί.Όμως για τα αλεξίπτωτα, τα πράγματα αλλάζουν. Κάποιος άλλος, θα σου έλεγε να μην το δηλώσεις εαν δεν σε ενοχλεί. Όμως προσωπικά απο την -όποια- θέση έχω εδω μέσα, είμαι υποχρεωμένος να σου αναφέρω το τυπικό σκέλος.

Θα το αναφέρεις, και θα σου κάνουν ακτινογραφία στο σωματικό μέλος που είχες σπάσει. Έπειτα, αυτοί θα κρίνουν, όπως καταλαβαίνεις δεν είμαστε στρατιωτικοί ιατροί. Η αρχή όμως, είναι ότι σπασίματα δεν δέχονται στα αλεξίπτωτα συγκεκριμένα. Διάβασε το μήνυμα αυτό εδώ . Ευχαριστούμε που εμπιστεύθηκες το φόρουμ για την ενημέρωσή σου.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ποντιος

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ποντιος »

Καλησπέρα και από εμένα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τις ιατρικές εξετάσεις περνάμε...

Είναι όπως παλιά που μαζευόντουσαν σε μία αίθουσα γυμνοί και τους εξετάζανε ή έχουν αλλάξει τα πράγματα;

Και επίσης έχω ένα μη σοβαρό πρόβλημα στα γόνατα --> Αρθροίτιδα 1ου βαθμού

Λέτε να έχω θέμα στην σχολή μέσα;

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

ποντιος έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τις ιατρικές εξετάσεις περνάμε...

Είναι όπως παλιά που μαζευόντουσαν σε μία αίθουσα γυμνοί και τους εξετάζανε ή έχουν αλλάξει τα πράγματα;

Και επίσης έχω ένα μη σοβαρό πρόβλημα στα γόνατα --> Αρθροίτιδα 1ου βαθμού

Λέτε να έχω θέμα στην σχολή μέσα;



Καλώστον φίλο. Όταν λες για σχολή, προφανώς θα εννοείς την ΣΕΑΠ ή αντίστοιχες σχολές ΥΕΑ, και μετέπειτα σκέφτεσαι να πας ΔΕΑ (ΕΔ). Γιατί η λέξη σχολή, δεν με βοηθά να υποθέσω κάτι άλλο.

Πάμε στα ερωτήματα σου φίλε μου. Ναι, είναι όπως παλιά, που μαζεύεστε σε μια αίθουσα, και σας εξετάζει ορθοπεδικός, καρδιολόγος με στηθοσκόπιο, και γενικός χειρούργος όλους μαζί.

Δες και το ΦΕΚ , απο το 302, στις ορθοπεδικές παθήσεις. Να γνωρίζεις, ότι με "μπούσουλα" το ΦΕΚ, οι ιατροί θα κρίνουν το "Ι" σου, η τελική απόφαση είναι δική τους. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ποντιος

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ποντιος »

Καλησπέρα και από εμένα... Σε λίγο καιρό παρουσιάζομαι στο Μ. Πεύκο. Έχω δηλώσει ΛΟΚ

Θα ηθελα να ρωτησω τις εξετασεις ιατρικες περναμε εκει! Ειναι οπως παλια που μαζευομασταν ολοι σε μια αιθουσα ολοι μαζι; Ή εχουν αλλαξει τα πραγματα;

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

ποντιος έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα... Σε λίγο καιρό παρουσιάζομαι στο Μ. Πεύκο. Έχω δηλώσει ΛΟΚ

Θα ηθελα να ρωτησω τις εξετασεις ιατρικες περναμε εκει! Ειναι οπως παλια που μαζευομασταν ολοι σε μια αιθουσα ολοι μαζι; Ή εχουν αλλαξει τα πραγματα;



Θα εξεταστείς απο ΩΡΛ όπου θα σου γίνει ακουόγραμμα. Επίσης θα σου κάνουν αιματολογικές εξετάσεις, και ακτινογραφία θώρακος. Τέλος θα σας γίνουν τα προβλεπόμενα εμβόλια. Οι εξετάσεις που κάνουν στο πεύκο, είναι αστείες.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες