Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Thk35mklok
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2023 10:14 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Ενδιαφέροντα: Αστυνομία
Επάγγελμα: Δελτα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Thk35mklok »

Ο μηταρακης ειπε οχι στους ειδικόυς φρουρους ο οικονομου δεν νομίζω να ειπε κατι πανω σε αυτό τέλοσπάντων το θεμα ειναι οτι υπάρχουν μεγαλες ελλείψεις στις ομαδες καταστολης και η βαθμοφόροι απο σχολες δεν νομίζω να θέλουν να πανε στα ματ στην δραση η στη διας σε κανα γραφείο θα θελουν να κάθονται
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Thk35mklok έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 5:33 pm Ο μηταρακης ειπε οχι στους ειδικόυς φρουρους ο οικονομου δεν νομίζω να ειπε κατι πανω σε αυτό τέλοσπάντων το θεμα ειναι οτι υπάρχουν μεγαλες ελλείψεις στις ομαδες καταστολης και η βαθμοφόροι απο σχολες δεν νομίζω να θέλουν να πανε στα ματ στην δραση η στη διας σε κανα γραφείο θα θελουν να κάθονται
Ρε φίλε συγνώμη κιολας αλλά δεν άντεξα να μην απαντήσω. Θεωρείς πως οι ειδικοί φρουροί που μπαίνουν ειναι οι ***** για τις μαχημες υπηρεσίες και τα παιδιά τών σχολων που απο τα 18 τους ξερουν τι θέλουν, προτιμούν τα γραφεία; Καμιά σχεση να ξέρεις. Πρέπει να σοβαρευτειτε κάτι τέτοιοι
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από hazardous »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 5:54 pm
Thk35mklok έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 5:33 pm Ο μηταρακης ειπε οχι στους ειδικόυς φρουρους ο οικονομου δεν νομίζω να ειπε κατι πανω σε αυτό τέλοσπάντων το θεμα ειναι οτι υπάρχουν μεγαλες ελλείψεις στις ομαδες καταστολης και η βαθμοφόροι απο σχολες δεν νομίζω να θέλουν να πανε στα ματ στην δραση η στη διας σε κανα γραφείο θα θελουν να κάθονται
Ρε φίλε συγνώμη κιολας αλλά δεν άντεξα να μην απαντήσω. Θεωρείς πως οι ειδικοί φρουροί που μπαίνουν ειναι οι ***** για τις μαχημες υπηρεσίες και τα παιδιά τών σχολων που απο τα 18 τους ξερουν τι θέλουν, προτιμούν τα γραφεία; Καμιά σχεση να ξέρεις. Πρέπει να σοβαρευτειτε κάτι τέτοιοι
Χωρίς να συμφωνώ απολύτως με τον th35mk γιατι γενικεύει, μεγάλο ποσοστό που μπαίνουν σώματα ασφαλείας ή στρατιωτικές σχολές το κάνουν για το χιλιάρικο. Και εγώ φέτος θα δώσω πανελλήνιες και δεν θέλω να μπω για να κάτσω σε γραφείο, αλλά έχει δικιο. Δεν μπορεις με 500-600 αστυφυλακες να στελεχωσεις οελς τις υπηρεσιες. Υπηρεσιες που εχουν αρκετους ειδικους φρουρους και ηταν και εδικες δυναμεις και οχι για τα μορια αλλα γιατι δεν τους αρεσει να λουφαρουν και θελουν να προσφερουν λιγο παραπανω εχουν καθημερινα επιτυχιες, ειδικα η ομαδα δραση
Των δ' επιλέκτων η αρετή
StrawDHat

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από StrawDHat »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 5:54 pm
Thk35mklok έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 5:33 pm Ο μηταρακης ειπε οχι στους ειδικόυς φρουρους ο οικονομου δεν νομίζω να ειπε κατι πανω σε αυτό τέλοσπάντων το θεμα ειναι οτι υπάρχουν μεγαλες ελλείψεις στις ομαδες καταστολης και η βαθμοφόροι απο σχολες δεν νομίζω να θέλουν να πανε στα ματ στην δραση η στη διας σε κανα γραφείο θα θελουν να κάθονται
Ρε φίλε συγνώμη κιολας αλλά δεν άντεξα να μην απαντήσω. Θεωρείς πως οι ειδικοί φρουροί που μπαίνουν ειναι οι ***** για τις μαχημες υπηρεσίες και τα παιδιά τών σχολων που απο τα 18 τους ξερουν τι θέλουν, προτιμούν τα γραφεία; Καμιά σχεση να ξέρεις. Πρέπει να σοβαρευτειτε κάτι τέτοιοι
Δεν ισχύει το επιχείρημα το ότι από τα 18 ξέρουν τι θέλουν. Όταν η βάση των αστυφυλακων είχε πάει στο 16+ για 10 χρόνια πράγμα το οποίο δεν είναι αντιπροσωπευτικο για τη σχολή, στέρησε την ευκαιρία σε πάρα πολλά παιδιά που το είχαν όνειρο από μικροί. Γενικά το σύστημα των πανελληνίων είναι λάθος και αυτό οφείλεται στο ότι η ζήτηση διαμορφώνει την βάση.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ναι παιδιά συμφωνώ μαζί σας. Υπάρχουν και γαματοι ειδικοί φρουροί και τεμπεληδες από σχολή. Απλώς επειδή έχω γνωστό απο σχολή, τα παιδιά είναι μέσα 1 χρόνο με μαθήματα, βολές, γυμναστική κλπ κλπ και το μεγαλύτερο ποσοστο είναι μάχιμο. Δεν εχω κανένα θέμα ούτε με τα παιδιά απο τις σχολές ούτε με τους ειδικούς φρουρούς εννοείται. Απλώς είναι ασκοπο ο ενας να βγάζει χλεχλε τον αλλον
Άβαταρ μέλους
hazardous
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ Ιαν 12, 2022 11:55 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από hazardous »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 11:05 pm Ναι παιδιά συμφωνώ μαζί σας. Υπάρχουν και γαματοι ειδικοί φρουροί και τεμπεληδες από σχολή. Απλώς επειδή έχω γνωστό απο σχολή, τα παιδιά είναι μέσα 1 χρόνο με μαθήματα, βολές, γυμναστική κλπ κλπ και το μεγαλύτερο ποσοστο είναι μάχιμο. Δεν εχω κανένα θέμα ούτε με τα παιδιά απο τις σχολές ούτε με τους ειδικούς φρουρούς εννοείται. Απλώς είναι ασκοπο ο ενας να βγάζει χλεχλε τον αλλον
Ναι φίλε προφανώς. Όποιως είναι από σχολή και υποτιμάει τους ειδικους φρουρους ή το αντίθετο, είναι απλά ακατάλληλος για αυτό το επάγγελμα.
Των δ' επιλέκτων η αρετή
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Εντάξει μην δίνεται σημασία στα περισσότερα σχόλια. Απλώς μερικοί δεν το είχαν με το διάβασμα πήγαν ειδικές Δυνάμεις και νυχτερινό λύκειο και νομίζουν ότι είναι περισσότερο ικανοί να μπούνε πχ στην ΕΚΑΜ. Το παράδειγμα που μερικά παιδιά μπήκαν με την τρίτη φορά στην αστυφυλάκων από τις πανελλήνιες δεν το έχουν σκεφτεί καν. Καλά όλα αυτά τα ρομαντικά. Αλλα στην αστυνομία εκτός από την φυσική κατάσταση χρειάζεται να λειτουργεί και το μυαλό.
Tshp7

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Tshp7 »

Από τους ίδιους τους αστυφ έχω ακούσει πως ούτε αυτοί έχουν περάσει κάποια ιδιαίτερη εκπαίδευση! Καλά για γυμναστική, μη το συζητήσουμε... Και τα ίδια συνέβησαν και με τους ΕΦ τελευταίας σειράς που έκατσαν και 3.5 μήνες... Τώρα επειδή πέρασαν από πανελλήνιες δε σημαίνει ότι έχουν καλύτερη πνευματική διαύγεια, όπως δε σημαίνει ότι θα δεις ΕΦ κομάντο... Δεν είναι τυχαίο, όμως, που στελεχώνουν υπηρεσίες 1ης γραμμής. Για να μη ξεφυγετε από το θέμα, είτε εφ, είτε αστυφ, είτε αξιωματικοί, υπάρχουν υπέρ και κατά.
vasiliszov24
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 27, 2022 7:15 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από vasiliszov24 »

Edwwww έγραψε: Τετ Αύγ 23, 2023 5:02 am Εντάξει μην δίνεται σημασία στα περισσότερα σχόλια. Απλώς μερικοί δεν το είχαν με το διάβασμα πήγαν ειδικές Δυνάμεις και νυχτερινό λύκειο και νομίζουν ότι είναι περισσότερο ικανοί να μπούνε πχ στην ΕΚΑΜ. Το παράδειγμα που μερικά παιδιά μπήκαν με την τρίτη φορά στην αστυφυλάκων από τις πανελλήνιες δεν το έχουν σκεφτεί καν. Καλά όλα αυτά τα ρομαντικά. Αλλα στην αστυνομία εκτός από την φυσική κατάσταση χρειάζεται να λειτουργεί και το μυαλό.
Αυτό το παραμύθι ότι δεν έχουν τελειώσει σχολή ή δεν έχουν πτυχίο (είδαμε και αυτούς με τα χαρτιά τι κάνουν) πρέπει να σταματήσει γιατί προσβάλλει πολλούς και ειδικά αυτούς που έχουν δώσει την ζωή τους ως ειδικοί φρουροί. Επίσης, και στην Ρωσία είναι το ίδιο σύστημα με τους ειδικούς φρουρούς πχ. Έχουν τελειώσει ειδικές δυνάμεις και μπαίνουν όπως ανέφερα παραπάνω, οι μονάδες είναι οι sobr και omon.
Turbo96

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Turbo96 »

Στην Ρωσία μετά τις ειδικές δυνάμεις μπαίνεις με αίτηση στην αστυνομία ή με προκήρυξη?
Edwwww

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

vasiliszov24 έγραψε: Τετ Αύγ 23, 2023 1:33 pm
Edwwww έγραψε: Τετ Αύγ 23, 2023 5:02 am Εντάξει μην δίνεται σημασία στα περισσότερα σχόλια. Απλώς μερικοί δεν το είχαν με το διάβασμα πήγαν ειδικές Δυνάμεις και νυχτερινό λύκειο και νομίζουν ότι είναι περισσότερο ικανοί να μπούνε πχ στην ΕΚΑΜ. Το παράδειγμα που μερικά παιδιά μπήκαν με την τρίτη φορά στην αστυφυλάκων από τις πανελλήνιες δεν το έχουν σκεφτεί καν. Καλά όλα αυτά τα ρομαντικά. Αλλα στην αστυνομία εκτός από την φυσική κατάσταση χρειάζεται να λειτουργεί και το μυαλό.
Αυτό το παραμύθι ότι δεν έχουν τελειώσει σχολή ή δεν έχουν πτυχίο (είδαμε και αυτούς με τα χαρτιά τι κάνουν) πρέπει να σταματήσει γιατί προσβάλλει πολλούς και ειδικά αυτούς που έχουν δώσει την ζωή τους ως ειδικοί φρουροί.
Αν αυτό κατάλαβες από το μήνυμα μου τότε μάλλον δεν ξέρεις από σωστή ανάγνωση!
Αν το 24 είναι η ηλικία σου τότε να σε ενημερώσω πως όταν εσύ πήγαινες δημοτικό άλλοι ήτανε στην ομάδα Δελτα και ήτανε αστυφύλακες από σχολή και ειδικοί φρουροί. Όπως και όταν ιδρύθηκε η ΔΙΑΣ οπότε πρόσεχε τι γράφεις και πως το γράφεις. Ήτανε μαζί στην ίδια ομάδα και δεν κοιτούσαν από που προέρχονται, Υπάρχουν παιδιά που έδωσαν 4 φορές πανελλήνιες για να μπούνε στην αστυφυλάκων και είναι ικανοί και μάχιμοι και υπάρχει και ένα ποσοστό που μπήκε για την μόνιμη θέση. Το ίδιο ισχύει για τον θεσμό των Ειδικών Φρουρών. Το ότι πάει ένας ΕΠΑΛ η νυχτερινό λύκειο και κάνει θητεία στις ειδικές Δυνάμεις και αράζει στο λόχο διοικήσεως ή είναι οδηγός του διοικητή ή μάγειρας σε λέσχη ή έχει βγάλει την θητεία μου μόνο στην Αυλώνα δεν τον κάνει μάχιμο. Αυτά να τα λες σε αυτούς που είναι στην απέξω. Υπάρχουν εξίσου ΕΦ που είναι βύσματα και γιωταδες. Να τελειώνει η καραμέλα με την θητεία στις Ειδικές Δυνάμεις... Αν πηγαίνατε στο ΚΕΕΔ μέχρι το 2009 οι μισοί που έχετε πάει τώρα στις ειδικές θα είχατε φύγει την 2η μερα.
niasimas
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ Απρ 14, 2022 10:08 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από niasimas »

Παιδιά, μην τρελαίνεστε! Προκήρυξη, για ειδικούς, λογικά, δεν θα ξαναβγεί. Μόνο πανελλήνιες. Καλοί ή κακοί, από εκεί θα βγαίνουν.
ElCapz
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Απρ 20, 2023 8:24 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από ElCapz »

Αυτό το 'δεν θα ξαναβγει' καραμέλα το έχετε κάνει ! Τόσα συμβαίνουν μην κόβετε τις ελπίδες από άτομα που το θέλουν τόσο! Σήμερα λένε άλλα αύριο κάνουν άλλα
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ακόμα έχετε ελπίδες; ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΑΛΙΟ, παμε με μαθηματική ακρίβεια σε νεα οικονομική κρίση, Δικαστική αστυνομία έχει κλείσει χρόνο και ακόμα δε βγήκε, πυροσβεστική έταξαν πριν τις εκλογές και από οτι φαίνεται θα πάρουν κουτσουρεμένες, προγράμματα για ανέργους ΟΑΕΔ υπάρχει κόσμος που δουλευει και ακόμη να πάρει κάποια μηνιάτικα :lol: Εγώ ούτε δώρο δεν έχω πάρει ακόμα :lol:, προγράμματα για ανοιγμα επιχειρήσεων χρηματοδοτήσεις ο κόσμος κοντεύει να φτάσει 2ο κύκλο χρηματοδότησης και δεν έχει πάρει ούτε την χρηματοδότηση απο την 1η! Και ας έχουν ανοίξει μαγαζιά δεν τους ρωτάει κανένας άμα έχουν λεφτά να βάλουν εμπόρευμα στο οποίο υπολόγιζαν την βοήθεια του κράτους (αυτο δηλαδή που υπογράψανε), παλεύει με νύχια και με δόντια με ψύχουλα για να μπορέσει να κάνει τις προσλήψεις που έταξε και αυτες θα τις κάνει μειωμένες. Οπότε μην έχετε αυταπάτες για νεες προσλήψεις, δυστυχώς για όλους μας, συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα αλλά μου βγήκε όλος ο θυμός και η απαγοήτευση.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για Ειδικούς φρουρούς (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 29, 2023 12:42 pm Ακόμα έχετε ελπίδες; ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΑΛΙΟ, παμε με μαθηματική ακρίβεια σε νεα οικονομική κρίση, Δικαστική αστυνομία έχει κλείσει χρόνο και ακόμα δε βγήκε, πυροσβεστική έταξαν πριν τις εκλογές και από οτι φαίνεται θα πάρουν κουτσουρεμένες, προγράμματα για ανέργους ΟΑΕΔ υπάρχει κόσμος που δουλευει και ακόμη να πάρει κάποια μηνιάτικα :lol: Εγώ ούτε δώρο δεν έχω πάρει ακόμα :lol:, προγράμματα για ανοιγμα επιχειρήσεων χρηματοδοτήσεις ο κόσμος κοντεύει να φτάσει 2ο κύκλο χρηματοδότησης και δεν έχει πάρει ούτε την χρηματοδότηση απο την 1η! Και ας έχουν ανοίξει μαγαζιά δεν τους ρωτάει κανένας άμα έχουν λεφτά να βάλουν εμπόρευμα στο οποίο υπολόγιζαν την βοήθεια του κράτους (αυτο δηλαδή που υπογράψανε), παλεύει με νύχια και με δόντια με ψύχουλα για να μπορέσει να κάνει τις προσλήψεις που έταξε και αυτες θα τις κάνει μειωμένες. Οπότε μην έχετε αυταπάτες για νεες προσλήψεις, δυστυχώς για όλους μας, συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα αλλά μου βγήκε όλος ο θυμός και η απαγοήτευση.
Γιατί πότε τελείωσε η παλιά για να πάμε και σε νέα;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης