ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Semers
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 06, 2015 10:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Semers »

ΝικοςZα έγραψε:Παιδια καλησπερα! Ξερει κανεις τι ειδους εξετασεις θα κανουμε οταν μπουμε στην σχολη; Ενοω ιατρικες
Δεν κάνατε ήδη εξετάσεις; Σίγουρα έχει ΩΡΛ Καρδιολόγο Οφθαλμίατρο Παθολόγο Νευρολόγο

ΝικοςZα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 25, 2017 7:50 pm
Επάγγελμα: Αναμονη
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από ΝικοςZα »

Καναμε περσυ ναι! Μεσα στην σχολη δεν κανουμε;
Άβαταρ μέλους
Semers
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 06, 2015 10:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Semers »

Αφού κάνατε δεν νομίζω να έχει και άλλες.
teop
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Αύγ 30, 2017 5:55 am
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από teop »

Καλησπέρα. Ερώτηση για όσους είναι εν ενεργεία και εισάγονται στη σχολή. Αν ξέρει κάποιος ημερομηνία εισαγωγής, έχω ακούσει για τέλη σεπτέμβρη, τι χρειάζεται να χει κάποιος μαζί του, τα απαραίτητα ή εκστρατίας, σήματα ραμμένα κλπ, και τι θα κάνουμε μέσα μέχρι να μπουν και οι υπόλοιποι της σχολής, νομίζω μπαίνουν 10 μέρες μετά αυτοί. Και επίσης αν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με τις άδειες, για ρεπό ξέρω ότι χάνονται 100%. Και κάτι τελευταίο τι χρειάζεται από γραφική ύλη που θα χρειαστούν για τα μαθήματα της σχολής, δηλαδή κάθε μάθημα χρειάζεται από ένα τετράδιο για σημειώσεις; Ευχαριστώ ...
Άβαταρ μέλους
Semers
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 06, 2015 10:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Semers »

Τις πρώτες μέρες θα είσαι με στολή μπατλ ντρες και θα περάσετε ιατρικές εξετάσεις και γενικά διαδικαστικά θέματα.

Άδειες και ρεπό χάνονται όλα οπότε καλό είναι να τα μηδενίσεις πριν μπεις!
Άβαταρ μέλους
Xristina67647
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 08, 2017 12:40 am
Τοποθεσία: Ταγματάρχης
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Xristina67647 »

Παιδιά καλησπέρα είναι κανείς μέσα; έχω κάποιες απορίες..
PoliceOfficer
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2016 2:35 am
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από PoliceOfficer »

Καλησπερα, γραψε τις αποριες και οποιος ξερει απανταει!
Άβαταρ μέλους
Xristina67647
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 08, 2017 12:40 am
Τοποθεσία: Ταγματάρχης
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Xristina67647 »

Αρχικά να πώ οτι είμαι μαθήτρια 3ης λυκείου και τον ιούνιο δίνω πανελλήνιες. Στο μηχανογραφικό μου θα δηλώσω ως πρώτη επιλογή αξιωματικών αστυνομίας.1) Είμαι 1.70 χωρίς υποδήματα και 50 κιλά. Υπάρχει κίνδυνος μα κοπώ επειδή είμαι ακριβώς 1.70;2) Που ακριβώς γίνονται οι ψυχομετρικές-υγειονομικές και αθλητικές δοκιμασίες;3) Αν κάποιος επιθυμεί να μείνει και σ/κ μέσα στη σχολή υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή είναι υποχρεωτική η έξοδος;

Ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει!

PoliceOfficer
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2016 2:35 am
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από PoliceOfficer »

Xristina67647 έγραψε:Αρχικά να πώ οτι είμαι μαθήτρια 3ης λυκείου και τον ιούνιο δίνω πανελλήνιες. Στο μηχανογραφικό μου θα δηλώσω ως πρώτη επιλογή αξιωματικών αστυνομίας.1) Είμαι 1.70 χωρίς υποδήματα και 50 κιλά. Υπάρχει κίνδυνος μα κοπώ επειδή είμαι ακριβώς 1.70;2) Που ακριβώς γίνονται οι ψυχομετρικές-υγειονομικές και αθλητικές δοκιμασίες;3) Αν κάποιος επιθυμεί να μείνει και σ/κ μέσα στη σχολή υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή είναι υποχρεωτική η έξοδος;

Ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει!



1) δεν θα σε κοψουν αν εισαι οντως 1,70 (αν το κανουν υπαρχει και η νομικη οδος, αρκει να μην εισαι κατω απο 1,70)

2) θεσσαλονικη αθηνα σιγουρα, δεν ξερω για αλλα μερη

3) αν θελει μπορει να μεινει μεσα, δεν ειναι υποχρεωτικη η εξοδος

Άβαταρ μέλους
Xristina67647
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 08, 2017 12:40 am
Τοποθεσία: Ταγματάρχης
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Xristina67647 »

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσειςΕικόνα ρωτάω για την παραμονή επειδή είμαι απο πάτρα και δεν έχει τύχει να ανέβω αθήνα και ούτε κάποια κατοικία έχω εκεί και αυτό με αγχώνει λίγο.. επίσης αν ξέρεις να μου απαντήσεις.. οι ψυχοτεχνικές και αυτά γίνονται πρίν βγούν τα αποτελέσματα των πανελλήνιων;
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από marsupilami »

Xristina67647 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσειςΕικόνα ρωτάω για την παραμονή επειδή είμαι απο πάτρα και δεν έχει τύχει να ανέβω αθήνα και ούτε κάποια κατοικία έχω εκεί και αυτό με αγχώνει λίγο. Επίσης αν ξέρεις να μου απαντήσεις. Οι ψυχοτεχνικές και αυτά γίνονται πρίν βγούν τα αποτελέσματα των πανελλήνιων;


οι πκε λαμβανουν χωρα μετα τα αποτελεσματα των εξετασεων γυρω στις αρχες ιουλιου συνηθως και ειναι δειαρκειας 3 ημερων μπορεις να διαβασεις την σχετικη προκυρηξη και εκει θα σ λυθουν ολες οι αποριες και οτι δεν κατλαβαινεις μπορεις να ρωτησεις!

Άβαταρ μέλους
Xristina67647
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 08, 2017 12:40 am
Τοποθεσία: Ταγματάρχης
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Xristina67647 »

Ευχαριστώ πολύ marsupilami! Να σας πω την αλήθεια πίστευα πως δεν θα πάρω απάντηση επείδη διάβαζα πράγματα απο το 2010 αλλα πάλι καλά που είστε ενεργοί γιατί εχω και κάποιες αλλες ερωτήσεις.. συγνώμη που σας πρίζω, εχω ψάξει τα πάντα αλλα μερικά πράγματα μου δημιούργησαν και αλλες απορίεςΕικόνα Θα ήθελα να ρωτήσω για το κομμάτι των ψυχοτεχνικών, οι γονείς μου είναι άνεργοι και οι δύο αλλα αυτο δεν με πτοεί ουτε κοιτάω την σχολή για οικονομικό όφελος, υπάρχει πιθανότητα μόλις το ακούσει η επιτροπή αυτο να σχιματήσουν απόψη άλλη; ή θα καταλάβουν οτι δεν με ενδιαφέρουν τα λεφτά αν τους το εξηγήσω; το λέω επειδή είμαι σπάνια περίπτωση με γονείς μακροχρόνια ανέργους και δεν θέλω να σχιματίσουν λάθος άποψη, επίσης τι είδους χαρτιά ειναι αυτα τα "δικαιολογητικά" ;
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από marsupilami »

Xristina67647 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ marsupilami! Να σας πω την αλήθεια πίστευα πως δεν θα πάρω απάντηση επείδη διάβαζα πράγματα απο το 2010 αλλα πάλι καλά που είστε ενεργοί γιατί εχω και κάποιες αλλες ερωτήσεις. Συγνώμη που σας πρίζω, εχω ψάξει τα πάντα αλλα μερικά πράγματα μου δημιούργησαν και αλλες απορίεςΕικόνα Θα ήθελα να ρωτήσω για το κομμάτι των ψυχοτεχνικών, οι γονείς μου είναι άνεργοι και οι δύο αλλα αυτο δεν με πτοεί ουτε κοιτάω την σχολή για οικονομικό όφελος, υπάρχει πιθανότητα μόλις το ακούσει η επιτροπή αυτο να σχιματήσουν απόψη άλλη; Ή θα καταλάβουν οτι δεν με ενδιαφέρουν τα λεφτά αν τους το εξηγήσω; Το λέω επειδή είμαι σπάνια περίπτωση με γονείς μακροχρόνια ανέργους και δεν θέλω να σχιματίσουν λάθος άποψη, επίσης τι είδους χαρτιά ειναι αυτα τα "δικαιολογητικά" ;


οχι δεν υπαρχει καποιο προβλημα σχετικα με αυτο μην ανυσηχεις. Φυσιολογικη να εισαι δεν θα εχεις κανενα θεμα. Τα δικαιολογητικα αναφερονται στην προκυρηξη αλλα ειναι η αιτηση δηλωση καποιες υπευθυνες δηλωσεις κ πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης αν εισαι τριτεκνη πολυτεκνη

Άβαταρ μέλους
Xristina67647
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Παρ Σεπ 08, 2017 12:40 am
Τοποθεσία: Ταγματάρχης
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Xristina67647 »

Να σαι καλα marsupilami εφυγε ενα μεγαλο αγχος , επισης θα ηθελα να σε ρωτησω, ειμαι τριτεκνη τι γινεται σχετικα με αυτο; περνω μορια εχω καποια ειδικη καταταξη γιατι διαβασα μια σχετικη προκυρηξη της αστυνομιας αλλα τα λεει καπως μπερδευμενα..
Άβαταρ μέλους
marsupilami
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 26, 2015 12:48 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΕΑ - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από marsupilami »

Xristina67647 έγραψε:Να σαι καλα marsupilami εφυγε ενα μεγαλο αγχος, επισης θα ηθελα να σε ρωτησω, ειμαι τριτεκνη τι γινεται σχετικα με αυτο; Περνω μορια εχω καποια ειδικη καταταξη γιατι διαβασα μια σχετικη προκυρηξη της αστυνομιας αλλα τα λεει καπως μπερδευμενα.


προσεξε τι γινεται με αυτο. Οι θεσεις που δινονται για την σχολη αστυφυλακων ας πουμε στα γελ ηταν φετος 179 για την γενικη κατηγορια η ειδικη κατηγορια των πολυτεκνων διεκδικουσε επιπλεον 20 θεσεις και οι τριτεκνοι 8 επιπλεον θεσεις. Δλδ αν καποιος ειναι τριτεκνος και εχει γραψει 16500 κατι που τον βαζει μεσα στην σχολη απο γενικη κατηγορια. Αν καποιος ειναι τριτεκνος/πολυτεκνος και δεν πιανει τα μορια της γεν σειρας τοτε αννταγωνιζεται με σειρα προτεραιοτητας στα μορια τριτεκνους/πολυτεκνους και μονο. Πχ η βαση φετος για την αστυφ ηταν 16301 εγω ειχα γραψει 16290 και ειμαι τριτεκνος δεν επιανα την γενικη σειρα ομως μπηκα στην ειδικη κατηγορια των τριτενων! Ελπιζω να σε βοηθησα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες