Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε αλλο σε ρωτησα.
Εσυ τι πιστευεις;
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ναι, συμφωνω με την αποψη σου οτι οι ενοπλες δυναμεις αποτελουνται στην πλειοψηφια τους απο κανονικους ανθρωπους, περαν αυτων των ειδικων δυναμεων στην πλειονοτητα τους. Σιγουρα αναμεσα τους υπαρχουν και αρκετοι υπερβαροι, αλλοι λογω ηλικιας και αλλοι, λογω αδιαφοριας. Οι περισσοτεροι ομως ειναι μια χαρα, νορμαλ ανθρωποι
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω εχω πεντε φιλους που περασαν εποπ.
Πριν μπουν ηταν λεπτοι. Τωρα ασε... Εκαναν κατι κοιλιες...
Αποψη μου, θα ηταν πιο σωστο στις μαχημες ειδηκοτητες τα ορια να ηταν πιο αυστηρα.
Η δουλεια μας ουσιστηκα ειναι να ειμαστε παντα ετοιμη για να πολεμισουμε. Σωστα;
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Velerefontis »

Θα συμφωνησω με αυτη σου την αποψη
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Evi...
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 6:33 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Evi... »

Εγς πρςσοπικα δεν εβγαλα κανεναν αχριστο αλλα πιστευεις ολα τα παιδια που αγαπανε αυτο το επαγγελμα ειναι μεσα; Εγω χερεις ποσες γνωστες εχω που τα ειχαν ολα περασν τις εβαλαν στους επιλαχοντες και πηραν ατομα το οποια μηγαν για τιν πλακα τους και φυσικα δεν ειχαν και τα προσοντα!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι Ευη έχεις δίκιο αλλα δεν ζούμε σε έναν ροζ κόσμο.
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παντως αν υπηρχε επιλογη καλυτερα θα προτιμουσαμε αντρες με λιγα κιλακια παραπανω (οχι υπερβολικα πραγματα) παρα χαζογυναικουλες που τις πιανει 'περιοδος' ή θυμουνται οτι ειναι γυναικες στις ασκησεις και στα σχοινακια.
Evi...
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 6:33 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Evi... »

Το ξερω και φυσικα δεν περιμενω να αλλαξει κατι... Απλα ειναι αδικο για πολλα παιδια αυτο!
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε φιλε τι ειναι αυτα που λες το σωστο ειναι οταν καποιος αξιζει πρεπει να μπει.
ουτε ειμαι αντρας ουτε ειμαι γυναικα ουτε ειμαι χοντρος ουτε λιγνος.
και τα λεγομενα τις evis ειναι πολλυ σωστα!
Evi...
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 6:33 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Evi... »

KΩσταντινε σε ευχαριστω Παρα πολυ Και εσυ φθσικα μια χαρα απαντησες και σιμφςνς μαζι σου! Δηλαδη ωρες ωρες αναρωτιεμαι τι αλλο θα ακουσουμε... ΕΛΕΟΣ!
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

«Οι προκηρύξεις για την πρόσληψη ΕΠΟΠ παρίστανται ως μη νόμιμες, διότι παραβιάζουν τον νόμο. Ετσι, ένας άνδρας ή μία γυναίκα που θα απορριφθούν επειδή δεν έχουν ανάστημα 1,65 μ. Αλλά πληρούν τα όρια του 1,60 μ. Ή 1,55 μ. Αντίστοιχα, μπορούν να προσφύγουν στα αρμόδια δικαστήρια για την ακύρωση του αποκλεισμού της υποψηφιότητάς τους λόγω αναστήματος».

Το «Εθνος» έχει θέσει θέμα νομιμότητας και για άλλο σημείο της προκήρυξης, καθώς από λάθος, που δεν έχει ακόμα διορθωθεί, έχουν αποχαρακτηριστεί από παραμεθόριες περιοχές οι νομοί Σάμου, Χίου και Λέσβου, ενώ η προκήρυξη για την πρόσληψη ΕΠΟΠ δίνει μόρια σε υποψήφιους από αυτές τις περιοχές. «Η προκήρυξη αντανακλά την προχειρότητα με την οποία η Νέα Δημοκρατία αντιμετωπίζει το συνταγματικά κατοχυρωμένο δικαίωμα της εργασίας για τους πολίτες.

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ... ΟΚ; ΣΑΣ ΕΠΕΙΣΑ; ΕΤΘΝΟΣ ΕΝΘΕΤΟ ΕΡΓΑΣΙΑ. ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ.

Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ποια ορια ειναι αυτα του 1.60 και του 1.55; Διοτι η προκυρηξη λεεει ξεκαθαρα νομιζω για το οριο υψους το 1.65 διοτι αυτο θεωρει ως μετρο! Θα μπορουσε να θεσει οριο για διαφορους λογους καποιο διαφορετικο υψος π. Χ 1.80! Δεν παιζει ρολο διοτι στο Ες τους θελουν ολους ψηλους
Anonymous

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Εννοω οτι αναλογα με το τι θελει να προσλαβει και με τις εκαστοτε αναγκες το γες μπορει να θεσει συγκεκριμενα ορια για διαφορους λογους υψος βαρος ματια ασθενειες συγκεκριμενα αθληματα και ορια και απο την στιγμη που τα καθοριζει ξεκαθαρα στη προκυρηξη κανει τα χαρτια οσοι πληουν αυτα που θελει η προκυρηξη

IRENE DIM
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Φεβ 22, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από IRENE DIM »

Γεια σας. αναφερω την περιπτωση μου στο φορουμ γιατι δεν ξερω τι να κανω κ μ'αυτα που διαβασα ως τωρα εδω μεσα. μπερδευτηκα κι αλλο. δηλωσα ειδικοτητα ρ α π τ η ς για εποπ στην αεροπορια. ζητανε 5 ατομα και βαση της προκυρηξης υποτιθεται οτι δε μπορουν να παρουσιαστουν στο καβουρι λιγοτεροι απο 15. αφου εκανα οτι περνουσε απο το χερι μου (απειρα τηλ και φαξ), τελικα περασαν τα χαρτια μου και ειμαι τεταρτη στη σειρα για να δωσω εξετασεις. εχω κανει προπονηση οσο μπορουσα στο σταδιο, μεσα στο κρυο ετρεχα και χτυπιομουν σαν το παλαβο. δεν ειμαι τελεια στα αθληματα αλλα βγαζω το χιλιαρι τουλαχιστον. το θεμα ειναι οτι ειμαι 56 κιλα και εχω υψος 1,60 με το ζορι. στην επισημη ιστοσελιδα της ΠΑ βεβαια γραφει υψος 1,55 για γυναικες. τι γινεται; εχω βαρεθει πια, να τρεχω, να ψαχνω απο γνωστους και μη πληροφοριες και βοηθεια, πληρωσα να βρω προπονητη, να παρω παπουτσια για σταδιο... που θα παω στους ολυμπιακους; δεν ειμαι πολυ δυνατη στο σωμα, οσο αφορα τις καμψεις και τη σφαιρα αλλα στο τρεξιμο δε μασαω αντεχω μεχρι να μου κοπει η ανασα. ολοι μου λενε να κατεβω κι οτι γινει. εχω και "περιεργη" ειδικοτητα που ειναι λιγοτερο γνωστη απο τις υπολοιπες. εχω βαρεθει ειλικρινα, θα κατεβω με το ζορι και μονο για να δω τι παιζει. δε μου αρεσει η αθηνα αλλωστε και που παω μονο και μονο για τη "φουκαριαρα" τη μανα μου, επειδη αυτη σκαει πιο πολυ απο μενα. απο σερρες ειμαι παιδια, καλη δυναμη σε ολους γενικααααααααα. φιλαρες.
kat
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2010 5:50 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2009)

Δημοσίευση από kat »

IRENE DIM έγραψε:Γεια σας. Αναφερω την περιπτωση μου στο φορουμ γιατι δεν ξερω τι να κανω κ μ'αυτα που διαβασα ως τωρα εδω μεσα. Μπερδευτηκα κι αλλο. Δηλωσα ειδικοτητα ρ α π τ η ς για εποπ στην αεροπορια. Ζητανε 5 ατομα και βαση της προκυρηξης υποτιθεται οτι δε μπορουν να παρουσιαστουν στο καβουρι λιγοτεροι απο 15. Αφου εκανα οτι περνουσε απο το χερι μου (απειρα τηλ και φαξ), τελικα περασαν τα χαρτια μου και ειμαι τεταρτη στη σειρα για να δωσω εξετασεις. Εχω κανει προπονηση οσο μπορουσα στο σταδιο, μεσα στο κρυο ετρεχα και χτυπιομουν σαν το παλαβο. Δεν ειμαι τελεια στα αθληματα αλλα βγαζω το χιλιαρι τουλαχιστον. Το θεμα ειναι οτι ειμαι 56 κιλα και εχω υψος 1,60 με το ζορι. Στην επισημη ιστοσελιδα της ΠΑ βεβαια γραφει υψος 1,55 για γυναικες. Τι γινεται; Εχω βαρεθει πια, να τρεχω, να ψαχνω απο γνωστους και μη πληροφοριες και βοηθεια, πληρωσα να βρω προπονητη, να παρω παπουτσια για σταδιο... Που θα παω στους ολυμπιακους; Δεν ειμαι πολυ δυνατη στο σωμα, οσο αφορα τις καμψεις και τη σφαιρα αλλα στο τρεξιμο δε μασαω αντεχω μεχρι να μου κοπει η ανασα. Ολοι μου λενε να κατεβω κι οτι γινει. Εχω και "περιεργη" ειδικοτητα που ειναι λιγοτερο γνωστη απο τις υπολοιπες. Εχω βαρεθει ειλικρινα, θα κατεβω με το ζορι και μονο για να δω τι παιζει. Δε μου αρεσει η αθηνα αλλωστε και που παω μονο και μονο για τη "φουκαριαρα" τη μανα μου, επειδη αυτη σκαει πιο πολυ απο μενα. Απο σερρες ειμαι παιδια, καλη δυναμη σε ολους γενικααααααααα. Φιλαρες.
ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΥΨΟΥΣ ΕΙΝΑΙ 1.65.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ; ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ;

ΑΝ ΝΑΙ, ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ. ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΟΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ. ΠΟΤΕ ΔΙΝΕΙΣ;

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες