Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
mhtsosspiliotopoulos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 7:05 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από mhtsosspiliotopoulos »

Μετα το κεντρο στην θηβα πηγα στο ΚΕΤΧ στην Πατρα.
cuervo

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από cuervo »

Η Πάτρα αρχηγέ δεν θεωρείται παραμεθόριος περιοχή Εικόνα Άρα τώρα όχι δεν μπορείς να γυρίσεις, θα απολυθείς από την μετάθεση που θα πάρεις τώρα.
mhtsosspiliotopoulos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 7:05 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από mhtsosspiliotopoulos »

Αυτο ειναι σιγουρο; Το λεω διοτι ο νομος δν το διευκρινιζει νομιζω...
cuervo

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από cuervo »

Ο νόμος αναφέρεται σε μεταθέσεις παραμεθορίου δηλαδή Νησιά ή Έβρο, εσύ φαντάζομαι στην Πάτρα πήγες με βυσματάκι άρα μην πας να βγεις από πάνω Εικόνα
Stratiotis

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Stratiotis »

Οι μεταθέσεις από μεθόριο. Αποκτούν δικαίωμα μετάθεσης με τη συμπλήρωση 6μηνης υπηρεσίας από την ημερομηνία κατάταξής τους οι υπηρετούντες στις φρουρές Μεγίστης, Τήλου, Νισύρου, Σύμης και Σαμοθράκης. Προϋπόθεση είναι να έχουν τουλάχιστον 2 από τους 6 μήνες σε μονάδα επιχειρησιακής εκπαίδευσης (δηλ. στα νησιά αυτά). Η εφαρμογή της απόφασης αφορά και τους καταταγέντες με τη 2011 Α' ΕΣΣΟ. Αυτο ισχύει τελικα ; Ειναι κομμάτι της υπουργικής απόφασης Π. Μπεγλίτη οπως είχε δημοσιευθεί τοτε στον τύπο.
Γιάννης

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

καλησπερα!! ειμαι 337 σειρά παρουσιάστηκα 9 Μαρτίου Καλαμάτα μετά Σπάρτη κ γυθειο για μάγειρας μέχρι τς 8 Μαΐου κ μου ρθε μετάθεση για Κω που παρουσιάστηκα στς 12 Μαΐου! μου έχει εγκριθεί η οχταμηνια!! εχω ακούσει ότι μόλις συμπληρώσω 5 μήνες θητεία έχω δικαίωμα μετάθεσης στο τόπο συμφέροντων μου! δηλαδη εγώ στις 9 Αυγούστου που κλείνω 5 μήνες θα πρέπει να φεύγω με μετάθεση; ευχαριστώ για το χρόνο!
cuervo

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από cuervo »

Mε κάθε επιφύλαξη 9 Σεπτεμβρίου, πρέπει να συμπληρώσεις 4 μήνες στην παραμεθόριο, εσύ 1 μήνα ήσουνα για ειδικότητα.
tsad
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τρί Μάιος 12, 2015 10:02 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από tsad »

Είμαι το μοναδικό αγόρι πολύτεκνης οικογένειας (τα δυο από τα αδέρφια είναι ενήλικα). Άρα δικαιούμαι 8μηνο. Όμως ο πατέρας μου έχει 67% ποσοστό αναπηρίας. Δικαιούμαι κατ'εξαίρεση μετάθεση ή όχι; Άν ναι πότε;
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από ziaba »

Την κατ εξερεση την δικαιούσε μετά το κέντρο θα το πεις απο την πρώτη μέρα για τον πατέρα σου και παρε απο τωρα τηλ κ ρωτά τι έγραφα χρειάζεσαι για να τα φέρεις στο κετρο μαζί σου... εννοείται πως δικαιούσε μια μετάθεση αν δεν πάρεις την πρώτη θα πάρεις την δεύτερη που σαι 8μηνος μετά τον 4το μήνα της θητείας σου
Πολίτης !!!336 !!!
nikolas

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από nikolas »

Καλησπέρα. Ο αδελφός m είναι τρίμηνος και αποσο ξέρω μπορεί να διάλεξη σε πιο στρατόπεδο θέλει να πάει. Ξέρει κάποιος πιο στρατόπεδο στην θεσσαλονίκη είναι καλο?
cuervo

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από cuervo »

nikolas έγραψε:Καλησπέρα. Ο αδελφός m είναι τρίμηνος και αποσο ξέρω μπορεί να διάλεξη σε πιο στρατόπεδο θέλει να πάει. Ξέρει κάποιος πιο στρατόπεδο στην θεσσαλονίκη είναι καλο;
Στρατόπεδο δεν μπορεί να διαλέξει.
Guest

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπερα. Κανω 8μηνη θητεια σαν προστατης οικογενειας ορφανος πατρος και γνωριζω οτι δικαιουμαι μεταθεση μετα τον 5ο μηνα της θητειας μου στην παραμεθοριο συγκεκριμενα στην κομοτηνη. Πριν μερικες μερες ηρθαν οι μεταθεσεις των υπολοιπων 8μηνων της σειρας μου εκτος της δικης μου, ρωτησα στο πρωτο γραφειο και μου ειπαν οτι εστειλαν σημα κατω για να το ψαξουν. Τι μπορει να εχει συμβει; Υπαρχει περιπτωση να ακυρωθηκε η μεταθεση;Ευχαριστω.

oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από oldsoldier »

Είχες καταθέσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά;
Guest

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Guest »

ναι οτι χρειαζόταν.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες