Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
steve0
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Ιουν 16, 2017 7:03 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από steve0 »

Έχει επιλογή να βάλεις ανεπάγγελτος αλλιώς βάλε κάτι σχετικό με τις σπουδές σου, όχι ότι τα λαμβάνουν και υπόψιν πάντως.
Vasilis

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Vasilis »

Καλησπερα παιδια, η τριτη σελιδα στην φορμα parousiasi.army σχετικα με τα κοινωνικα οικονομικα κριτηρια γιατι δεν αναφερει την περιπτωση του προστατη ετσι ωστε να εκπληρωσω 8 μηνη θητεια;
steve0
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Ιουν 16, 2017 7:03 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από steve0 »

Η επιλογή μειωμένης θητείας αναφέρεται στην πρώτη σελίδα (ατομικά στοιχεία).
marc

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από marc »

Εκοψα την αναβολη 9/8 ενω η προθεσμια ηταν μεχρι 4/8 αλλα επειδη ειναι αναγκαιο να μπω νοεμβριο λογω διδακτορικου εκανα αιτηση επισπευσης πως μαθαινω αν εγινε δεκτη?
neos

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από neos »

marc παιρνοντας τηλ στην στρατολογια της περιοχης σου τις πρωινες ωρες :)
Άβαταρ μέλους
GREEKDIVER
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Παρ Αύγ 18, 2017 12:25 am
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από GREEKDIVER »

Θα ενημερωθεις απο την στρατολογικη υπηρεσια της περιοχης σου.
ΕΔ-ΜΑΚ-ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ - ΕΛΛΑΣ - ΧΕΛ -
yannos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 27, 2017 10:11 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από yannos »

Καλησπέρα σε όλους,

Δε συμπλήρωσα τα στοιχεία μου στο https://parousiasi.army.gr/ κατά το διάστημα 10 με 20 Σεπτεμβρίου όταν και έπρεπε και τώρα η εφαρμογή έχει πλεον κλείσει (είμαι να καταταγώ με την ΣΤ 'ΕΣΟ)

Πέρα από αυτά που αναφέρεται πως είμαι στη διάθεση της υπηρεσίας όσον αφορά τη κατάταξη-τοποθέτηση μου Υπάρχει κάποια ποινή (άυξηση θητείας ή κάτι).

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από PRODEATOR »

yannos έγραψε:Καλησπέρα σας,Δε συμπλήρωσα τα στοιχεία μου στο https://parousiasi.army.gr/ κατά το διάστημα 10 με 20 Σεπτεμβρίου όταν και έπρεπε και τώρα η εφαρμογή έχει πλεον κλείσει (είμαι να καταταγώ με την ΣΤ 'ΕΣΟ)

Πέρα από αυτά που αναφέρεται πως είμαι στη διάθεση της υπηρεσίας όσον αφορά τη κατάταξη-τοποθέτηση μου Υπάρχει κάποια ποινή (άυξηση θητείας ή κάτι).

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων



Όχι φίλε μου. Αν κατάλαβα αυτό που εννοείς

yannos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 27, 2017 10:11 pm
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από yannos »

PRODEATOR έγραψε:
yannos έγραψε:Καλησπέρα σας,Δε συμπλήρωσα τα στοιχεία μου στο https://parousiasi.army.gr/ κατά το διάστημα 10 με 20 Σεπτεμβρίου όταν και έπρεπε και τώρα η εφαρμογή έχει πλεον κλείσει (είμαι να καταταγώ με την ΣΤ 'ΕΣΟ)

Πέρα από αυτά που αναφέρεται πως είμαι στη διάθεση της υπηρεσίας όσον αφορά τη κατάταξη-τοποθέτηση μου Υπάρχει κάποια ποινή (άυξηση θητείας ή κάτι).

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων



Όχι φίλε μου. Αν κατάλαβα αυτό που εννοείς



Όταν πήγα στο ΚΕΠ και έκοψα την αναβολή δεν μου είχαν πει πως έπρεπε να μπω σε αυτό το site να για να δηλώσω που θα ήθελα να καταταγώ (δεν το λέω για δικαιολογία εγώ φταίω 100%). Μετά είδα στα χαρτιά μου πως έπρεπε μπω σε αυτό το site κάποια στιγμή και να δηλώσω τα στοιχεία μου.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από PRODEATOR »

yannos έγραψε:Όταν πήγα στο ΚΕΠ και έκοψα την αναβολή δεν μου είχαν πει πως έπρεπε να μπω σε αυτό το site να για να δηλώσω που θα ήθελα να καταταγώ (δεν το λέω για δικαιολογία εγώ φταίω 100%). Μετά είδα στα χαρτιά μου πως έπρεπε μπω σε αυτό το site κάποια στιγμή και να δηλώσω τα στοιχεία μου.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.


Πλέον δεν μπορείς να επιλέξεις. Θα σε στείλει λογικά όπου έχει ανάγκη η υπηρεσία. Δεν ξέρω στο κέντρο βέβαια αν θα μπορείς να επιλέξεις πάλι για τη μονάδα σου και άμα σε στείλουν.

Αποστόλης

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Αποστόλης »

Καλησπερα! Και εγω για νοεμβριο! Ποτε μαθαινουμε που θα καταταχθουμε; Εννοω μεσω του site. Δηλωσα και εγω στο https://parousiasi.army.gr/ που θελω να καταταγω αλλα φανταζομαι δεν ειναι κ δεσμευτικο ετσι;
pnk792

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από pnk792 »

Καλησπέρα. Δε μου είπαν ούτε εμένα για το parousiasi.army.gr στο ΚΕΠ που έκοψα την αναβολή (είμαι για Νοέμβρη) παρά μόνο να μπαίνω στο site της στρατολογίας. Το έμαθα τυχαία κοιτάζοντας πριν λίγο εδώ. Τι επηρεάζει το ότι δεν το έκανα σε πρακτικό επίπεδο; Ευχαριστώ πολύ.

Νίκος

gk17

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από gk17 »

pnk792 έγραψε:Καλησπέρα. Δε μου είπαν ούτε εμένα για το parousiasi.army.gr στο ΚΕΠ που έκοψα την αναβολή (είμαι για Νοέμβρη) παρά μόνο να μπαίνω στο site της στρατολογίας. Το έμαθα τυχαία κοιτάζοντας πριν λίγο εδώ. Τι επηρεάζει το ότι δεν το έκανα σε πρακτικό επίπεδο; Ευχαριστώ πολύ.

Νίκος



Στο site αυτό υπήρχε μια φόρμα στην οποία ζητούνταν κάποια στοιχεία σου (επάγγελμα, σωματομετρικά, ομάδα αίματος, προβλήματα υγείας, εμβολιασμός, αν πληρείς προϋποθέσεις μειωμένης στράτευσης) και να επιλέξεις το επιθυμητό ΚΕΝ.

Τα στοιχεία θα τα δηλώσεις στο ΚΕΝ όπως γινόταν και πριν εφαρμοστεί αυτό το σύστημα. Πιθανόν να χρειαστεί να τα δηλώσουν ξανά και όσοι συμπλήρωσαν τη φόρμα.

Το μόνο που χάνεις είναι μια μικρή πιθανότητα να παρουσιαζόσουν στο ΚΕΝ που θα επέλεγες.

Pnk792

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Pnk792 »

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Hellraiser8

Πώς μαθαίνω που θα καταταχθώ;

Δημοσίευση από Hellraiser8 »

Δεν θα επρεπε να εχουν βγει στην stratologia.gr το που θα καταταγουμε; Ποτε να το περιμενουμε;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες