ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Κάποιος που μπορεί να απαντήσει; Έχω ένα μήνα ποινή. Άμα μπω ΔΕΑ τον πληρώνομαι; Ή απλά δεν κάνω ποινή;
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Avatar »

Τις ποινές σου ούτε τις πληρώνεσαι ούτε τις γλιτώνεις. Πρώτη μέρα υπηρετήσιμη είναι για τους δεα και η κακή χρήση αναβολής είναι μέσα σε αυτό.
αναγκαστικά ή τον πληρώνεις ή τον υπηρετείς.
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Δεν εννοούσα ότι θα πληρωθώ την ποινή μου. Εννούσα εάν υπηρετήσω ως ΔΕΑ αυτό το μήνα (της ποινής), αν θα πάρω κανονικά τα 520 ευρώ. Γιατί αλλιώς δε θα μπορέσω να πληρώσω το νοίκι.
Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Τέλεια.

Ας ελπίσω τότε ότι θα έρθω κοντά στην Αθήνα ή ότι θα μου περισσέψουν για να πληρώσω το πρόστιμο.

mitsos24

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από mitsos24 »

καλησπερα παιδια, θελω να ρωτησω, εγω για παραδειγμα ασχολουμαι χρονια με γυμναστικη παιζω μπασκετ, αλλα αθλητικα δεν ειμαι και πολυ καλος. Ειμαι σχετικα αδυνατος (σε μυικη δυναμη αναφερομαι και οχι σε μαζα). Θα δυσκολευτω Αρκετα στην εκπαιδευση φυσικης καταστασης;

Υ. Γ : Ειμαι 1,90 υψος και 90 κιλα. Απλως πληροφοριακα το λεω

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από pame_pali »

mitsos24 έγραψε:καλησπερα παιδια, θελω να ρωτησω, εγω για παραδειγμα ασχολουμαι χρονια με γυμναστικη παιζω μπασκετ, αλλα αθλητικα δεν ειμαι και πολυ καλος. Ειμαι σχετικα αδυνατος (σε μυικη δυναμη αναφερομαι και οχι σε μαζα). Θα δυσκολευτω Αρκετα στην εκπαιδευση φυσικης καταστασης;

Υ. Γ : Ειμαι 1,90 υψος και 90 κιλα. Απλως πληροφοριακα το λεω

μια χαρα εισαι.

Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

mitsos24 έγραψε:καλησπερα παιδια, θελω να ρωτησω, εγω για παραδειγμα ασχολουμαι χρονια με γυμναστικη παιζω μπασκετ, αλλα αθλητικα δεν ειμαι και πολυ καλος. Ειμαι σχετικα αδυνατος (σε μυικη δυναμη αναφερομαι και οχι σε μαζα). Θα δυσκολευτω Αρκετα στην εκπαιδευση φυσικης καταστασης;

Υ. Γ : Ειμαι 1,90 υψος και 90 κιλα. Απλως πληροφοριακα το λεω



Πάρα πολύ, ειδικά όταν θα αρχίσουν τα μαθήματα για το σαβουάρ βιβρ, εκεί να δεις δυσκολία.
Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Σκεφτόμουν ότι επειδή υπάρχει περίπτωση να μπω σε ένα μήνα, εάν θα ήταν πρέπων να κάνω λίγη γυμναστική πριν πάω. Κανά τρέξιμο και τα λοιπά. Όχι όργανα.

Αλλά πιστεύω ότι μέχρι να ορκιστώ (είναι κάποιες μέρες) και μετά που θα πάρω και την άδεια. Μετά θα έχω χάσει τη φόρμα μου όπως και νά' χει μέχρι να μπω στη ΣΕΑΠ.

Ποιά είναι η άποψή σας; Να περιμένω να μου φτιάξουν αυτοί τη φόρμα; Εικόνα

ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Για δοκιμος πεζικου δε χρειαζεται να εχεις αθλητικο υποβαθρο, για δοκιμος ειδικων δυναμεων, πρεπει να πας ετοιμος και να παραμεινεις ετοιμος (απο την αποψη διατηρησης βαρους κλπ, αθληση οσο σου επιτρεπει το προγραμμα κ. Ο. Κ), μεσα δε προκειται να σε γυμνασει κανεις. Φιλικα
mitsos24

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από mitsos24 »

Ευχαριστω για οσα ειπατε, εχω ομως και καποιες αλλες αποριες τις οποιες αν μπορειτε θα εκτιμουσα να μου απαντησετε !1) φιλε PrinCePanoSS τι ακριβως εννοιεις οταν αναφερεσε Στα σαβουαρ βιβρ; Αν μπορεις εξηγησε μου Σε τι αναφερεσαι

2) υπαρχει περιπτωση Να μου κανουν προβλημα οι εκπαιδευτες εαν δουν οτι δεν μπορω να αντεπεξελθω στις αθλητικες δοκιμασιες;(ρωταω επειδη απο οσα βιντεο εχω δει, ειδικα αυτο με τον στιβο μαχης αρκετα απο τα εμποδια ισως να μην Μπορω να τα περασω)

3) εφοσον εχεις περασει τους 4 μηνες στην Σεαπ, υπαρχει περιπτωση να μην ορκιστεις ως ΔΕΑ; Αν δεν γινεις ΔΕΑ τοτε τι αξιωμα παιρνεις;

Απολογουμαι αν καταντω φλυαρος αλλα ειναι σημαντικες λεπτομερειες τις οποιες πρεπει να γνωριζω !

Mixalis4
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Αύγ 12, 2014 4:35 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Mixalis4 »

Αρχικα ο Στιβος Μαχης δεν υφισταται προς το παρον. Εχει κλεισει εδω και 3 χρονια. Στο λεω επειδη ειμαι ΤΩΡΑ στη ΣΕΑΠ. Και δευτερον οταν εισαι ΥΕΑ Β και μπει καινουρια σειρα στο στρατοπεδο γινεσαι αυτοματα ΔΕΑ (οπως και ο Α γινεται Β και η καινουρια σειρα γινεται Α) που απλα περιμενεις τυπικα την ορκομωσια-μετονομασια σε ΔΕΑ...
Άβαταρ μέλους
DaMon
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 5:36 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από DaMon »

TΙ εχει κλεισει εδω και 3 χρονια ρε μεγαλε; Ποιος σας τις λεει αυτες τις παπατζες;

Τον Μαρτιο του 14 εφυγα απο ΣΕΑΠ μια χαρα λειτουργουσε. Και οταν εισαι Β και μπουνε νεοι, γινεσαι Γ οχι ΔΕΑ...

Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Avatar »

Τι λέτε μώρε και παραπληροφορήτε τον κόσμο
Ο στοίβος μάχης λειτουργεί κανονικά και πρέπει να λειτουργεί.
Εμείς η 328 κάναμε κανονικά αλλά θα μπορούσαν να μας βάλουν περισσότερες φορές Και είμασταν και χειμώνα που τον ακυρώνανε λόγο βροχής και λάσπης.

Όσο αυτό για τους ΔΕΑ που λες δεν ισχύει, χωρίς να έχεις ονομαστεί επίσημα ΔΕΑ πήγαινε φόρεσε τα 2 οπλόσημα και τις δάφνες και παρουσιάσου στο λοχαγό σαν ΔΕΑ (ΠΖ) έχεις φάει την 4αρα και δεν έχεις καταλάβει από που σου ήρθε Εικόνα
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Καλά, τα εμπόδια δε νομίζω να έχουν την απαίτηση να τα περάσεις με την πρώτη προσπάθεια.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης