ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από pame_pali »

Konstantinos_ έγραψε:Τέλος πάντων. Είναι μεγάλες οι πιθανότητες να σε πάρουν ή θέλει και εκεί βύσμα;


πλακα κανεις; Παρακαλανε να τους παρουν ΥΕΑ. Θυμαμαι ειμασταν 22 ατομα απο ολο το κεντρο και μονο οι 9 περασαμε τα αθλματα αλλα μας στειλαν και τους 22με το ζορι στο Ηρακλειο.Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

@Avatar

Ε, καλά! Εννοείται ότι δε θα ασχολούμουν με βύσματα! Την απεχθάνομαι αυτήν τη λογική. Ρώτησα για να μη χαίρομαι και πολύ αν υπάρχουν πιθανότητες να μη με πάρουν.

@pame_pali

ΟΚ, όντως φαινόταν πολύ αστεία η κατάσταση. Και άκουγα και κάτι γελάκια από 'δω κι 'από κει.

Γενικά έιναι δύσκολες οι ασκήσεις; Ή απλά σε εκπαιδεύουν τα ίδια πράγματα πολλές ώρες χωρίς διαλείματα;

Άβαταρ μέλους
DaMon
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 5:36 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από DaMon »

Οι ασκησεις ειναι τα παντα. Αλλες φορες δυσκολες, αλλες φορες ευκολες αλλα κρατανε αρκετη ωρα και σε κουραζει ο χρονος.

Ο κουραστικο πραγμα στη ΣΕΑΠ ειναι η αυπνια. Εμεις καναμε υπηρεσια μερα παρα μερα στις καλες μας οταν ειχαμε και σωματα και οταν φυγαν κανα 2 υπηρεσια 1 ελευθερη. Μετα φτασαμε να κανουμε και 5-6 μερες τη βδομαδα υπηρεσια. Οταν λοιπον εισαι τελειως ξενυχτης το επομενο πρωι και 1 χιλιομετρο να σε βαλου να τρεξεις θα σου φανει παλουκι, οταν εισαι ξεκουραστος και ωραιος ολα θα περνανε πιο χαλαρα και ευκολα. Ακομα και το διαβασμα, οταν πεφταν πολλες υπηρεσιες ολοι κοιμοντουσαν στο αμφιθεατρο και αρπαζαν καμπανες.

Θα πας και θα δεις, οπως και να χει παντως αφου επιβιωσαν αλλοι και αλλοι εκει μεσα σιγουρα θα επιβιωσεις και συ.

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από pame_pali »

DaMon έγραψε:Οι ασκησεις ειναι τα παντα. Αλλες φορες δυσκολες, αλλες φορες ευκολες αλλα κρατανε αρκετη ωρα και σε κουραζει ο χρονος.

Ο κουραστικο πραγμα στη ΣΕΑΠ ειναι η αυπνια. Εμεις καναμε υπηρεσια μερα παρα μερα στις καλες μας οταν ειχαμε και σωματα και οταν φυγαν κανα 2 υπηρεσια 1 ελευθερη. Μετα φτασαμε να κανουμε και 5-6 μερες τη βδομαδα υπηρεσια. Οταν λοιπον εισαι τελειως ξενυχτης το επομενο πρωι και 1 χιλιομετρο να σε βαλου να τρεξεις θα σου φανει παλουκι, οταν εισαι ξεκουραστος και ωραιος ολα θα περνανε πιο χαλαρα και ευκολα. Ακομα και το διαβασμα, οταν πεφταν πολλες υπηρεσιες ολοι κοιμοντουσαν στο αμφιθεατρο και αρπαζαν καμπανες.

Θα πας και θα δεις, οπως και να χει παντως αφου επιβιωσαν αλλοι και αλλοι εκει μεσα σιγουρα θα επιβιωσεις και συ.



συμφωνω απολυτα. Τι σειρα ησουν;

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από pame_pali »

Konstantinos_ έγραψε:@Avatar

Ε, καλά! Εννοείται ότι δε θα ασχολούμουν με βύσματα! Την απεχθάνομαι αυτήν τη λογική. Ρώτησα για να μη χαίρομαι και πολύ αν υπάρχουν πιθανότητες να μη με πάρουν.

@pame_pali

ΟΚ, όντως φαινόταν πολύ αστεία η κατάσταση. Και άκουγα και κάτι γελάκια από 'δω κι 'από κει.

Γενικά έιναι δύσκολες οι ασκήσεις; Ή απλά σε εκπαιδεύουν τα ίδια πράγματα πολλές ώρες χωρίς διαλείματα;

ναι ειναι δικο τους, για την πλακα...

κοιτα να δεις δεν ειναι και ευκολα. Εχει και γενικα πολλη γυμναστικη... Εγω πηγα 114κιλα φαντασου και μετα το 4μηνο ημουν 71!

Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Α, ΟΚ. Γιατί ούτε εγώ θα τα παράταγα εύκολα, αλλά στο βίντεο βλέπω ότι ο ένας από τους δύο λέει συνέχεια "όπα θα κοπείς, θές να κοπείς, άντε κόψε τον. " χαχα. Και φοβήθηκα. Γιατί ούτε εγώ θα τα κατάφερνα με την πρώτη όλα αυτά που κάνουν στο βίντεο.

Εγώ είμαι γύρω στα 75 κιλά και έχω δύο χρόνια σε πολεμική τέχνη. Αυτό που με φοβίζει είναι ότι άμα είμαι άυπνος δε θα μπορώ να βάλω 100% προσπάθεια και περισσότερο η ψυχολογία που θα σου δημιουργούν εκεί μέσα οι τύποι.

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από pame_pali »

Konstantinos_ έγραψε:Α, ΟΚ. Γιατί ούτε εγώ θα τα παράταγα εύκολα, αλλά στο βίντεο βλέπω ότι ο ένας από τους δύο λέει συνέχεια "όπα θα κοπείς, θές να κοπείς, άντε κόψε τον. " χαχα. Και φοβήθηκα. Γιατί ούτε εγώ θα τα κατάφερνα με την πρώτη όλα αυτά που κάνουν στο βίντεο.

Εγώ είμαι γύρω στα 75 κιλά και έχω δύο χρόνια σε πολεμική τέχνη. Αυτό που με φοβίζει είναι ότι άμα είμαι άυπνος δε θα μπορώ να βάλω 100% προσπάθεια και περισσότερο η ψυχολογία που θα σου δημιουργούν εκεί μέσα οι τύποι.



μην ανχωνεσαι. Ηδη ειναι πιο χαλαρα οσο περναν τα χρονια... Παλια μεναν στο ιδιο κτηριο ι Α και οι Β πλεον οχι... Ετσι λενε σε ολους θα κοπεις. Εδω στα γραπτα που διναμε υπηραν αλλοι που διναν λευκη κολλα και δε τους διωξαν. Μονο αν θες εσυ φευγεις.

Άβαταρ μέλους
DaMon
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 5:36 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από DaMon »

328 ημουν. Το καλο στη ΣΕΑΠ ειναι οτι δε σε κοβουν, μονο κοβεσαι. Ναι οκ μπορει να σε κοψουν αν περασεις καποιο οριο φυλακων η αν εισαι σκραπας τελειως στα μαθηματα, αλλα παλι εσυ κοβεσαι γιατι εσυ τα προκαλεις ολα αυτα στον εαυτο σου. Δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να ερθει καποιος και να σου πει πας σπιτι σου επειδη δε μπορεις να τρεξεις η να ριξεις καλη βολη κτλ.
pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από pame_pali »

DaMon έγραψε:328 ημουν. Το καλο στη ΣΕΑΠ ειναι οτι δε σε κοβουν, μονο κοβεσαι. Ναι οκ μπορει να σε κοψουν αν περασεις καποιο οριο φυλακων η αν εισαι σκραπας τελειως στα μαθηματα, αλλα παλι εσυ κοβεσαι γιατι εσυ τα προκαλεις ολα αυτα στον εαυτο σου. Δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να ερθει καποιος και να σου πει πας σπιτι σου επειδη δε μπορεις να τρεξεις η να ριξεις καλη βολη κτλ.


ναι ετσι ειναι... Νεα σειρα ησουν. Εγω 301.

ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Οι Α μενουν στα ιδια κτιρια, και βεβαια και στους ιδους θαλαμους με τους Β. Καλα ο pame pali ειναι και παλιος θα τα χει ξεχασει [;) ]. Στο φιλο που ενδιαφερεται για ΣΕΑΠ, μονο υπομονη, ολοι μπαινουν, και σχεδον ολοι βγαινουν. Απ τη δικη μου θητεια, με πασα ειλικρινεια μπορω να σου πω πως το 4μηνο πηξιμο στη ΣΕΑΠ ειναι μια πολυ ξεχωριστη εμπειρια. Ειναι οπως θα πρεπε να ειναι ο στρατος γενικοτερα
Άβαταρ μέλους
Konstantinos_
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 253
Εγγραφή: Παρ Μαρ 06, 2015 4:09 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από Konstantinos_ »

Ευχαριστώ παιδιά. Ένα πράγμα που το ξέχασα εντελώς τώρα!

Έχω ποινή ένα μήνα για κακή χρήση αναβολής. Δε θέλω να τον πληρώσω. Άμα είμαι ΔΕΑ όμως, θα πληρωθώ τα 520 ευρώ για αυτόν το μήνα; Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τί γίνεται σε τέτοια φάση!

Άβαταρ μέλους
DaMon
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Δευ Φεβ 07, 2011 5:36 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από DaMon »

OΙ Α και οι Β ΔΕΝ μενουν στα ιδια κτιρια. Αυτο αλλαξε απο τη 324-5 σειρα αν δε κανω λαθος επι διοικησης Ζαμπετακη. Αν το επανεφεραν τωρα παλι δε ξερω.
Άβαταρ μέλους
panagiotis23
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Φεβ 11, 2015 2:39 am
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από panagiotis23 »

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω, αν κάποιος χρωστάει 1 μάθημα θα μπορεί να πάρει μια 2ήμερη φοιτητική άδεια όσο είναι μέσα στην ΣΕΑΠ;
pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από pame_pali »

Konstantinos_ έγραψε:Ευχαριστώ παιδιά. Ένα πράγμα που το ξέχασα εντελώς τώρα!

Έχω ποινή ένα μήνα για κακή χρήση αναβολής. Δε θέλω να τον πληρώσω. Άμα είμαι ΔΕΑ όμως, θα πληρωθώ τα 520 ευρώ για αυτόν το μήνα; Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τί γίνεται σε τέτοια φάση!



αυτ δε το γνωριζω προσωπικα μη σου πω οτι να'ναι...

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

ΣΕΑΠ - Σχολή Εφέδρων Αξιωματικών Πεζικού

Δημοσίευση από pame_pali »

ΔΕΑ_2αμαλ έγραψε:Οι Α μενουν στα ιδια κτιρια, και βεβαια και στους ιδους θαλαμους με τους Β. Καλα ο pame pali ειναι και παλιος θα τα χει ξεχασει [;) ]. Στο φιλο που ενδιαφερεται για ΣΕΑΠ, μονο υπομονη, ολοι μπαινουν, και σχεδον ολοι βγαινουν. Απ τη δικη μου θητεια, με πασα ειλικρινεια μπορω να σου πω πως το 4μηνο πηξιμο στη ΣΕΑΠ ειναι μια πολυ ξεχωριστη εμπειρια. Ειναι οπως θα πρεπε να ειναι ο στρατος γενικοτερα
οι σειρα 300 ηταν κυπριοι και μας ειχαν πιει το αιμα και οι 302 που ηρθε ηταν κυπριοι και αυτοι-γενικα οχι ολοι- και ανοιξαν τους 2 απενατι λοχους και τους βαλαν και θυμαμαι ειπα τοτε ο Κοτσυφακης¨οσο παει χαλαει η ΣΕΑΠ γιατι το αλλαξαν δε ξερω... Τωρα αν απο 303 και επειτα το ξαναλλαξαν και στην 324 πυ ηταν ο φιλος πιο πανω δε τα γνωριζω...

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης