Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
George_Trls
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 2:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από George_Trls »

Αυτο δεν το ξερω αγορίνα μου, δεν είμαι ειδικός. Μακάρι να γίνει να σου. Φυηει το αγχος, απλα θα τα δεις στο ΦΕΚ αναλυτικά ολα. Υπομονή
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Να δουμε τώρα ποτε θα εκδοθεί. Υπομονή και καλή επιτυχία
Andri
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2020 3:23 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Andri »

ΔΥΚ, για να καταλάβω, εγώ που ενδιαφέρομαι για βοηθός νοσηλευτη, έχω πτυχίο επαλ, αγγλικά και υπολογιστές. Από εκεί και πέρα θα παίξει ρόλος ο βαθμός του πτυχίου και τι επίπεδο αγγλικών έχω;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θα σου απαντήσω όταν με το καλό βγει η προκήρυξη και την διαβάσω.
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Η προσμετρηση μορίων, λογικά, θα βγει μετά την προκηρυξη; Υπάρχει, αραγε, πιθανοτητα να προσμετρηθουν ως προυπηρεσια, οι μήνες θητείας καθώς και η ίδια η θητεία όπως έγινε το 2009;
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Προς DYK. Τα μόρια της προυπηρεσιας (σε συναφη ειδικοτητα) από θητεία, τα έλαβαν οι ενδιαφερόμενοι το 2009, για ΟΛΕΣ τις ειδικοτητες η ΑΝ και ΕΦ ΟΣΟΝ το ζητουσαν; Προσπάθησα να το ψάξω σε παλαιοτερες αναρτήσεις αλλά δεν καταφερα να το διελευκανω.Dyk μου, με τα νέα δεδομενα, δεν μετράει η βεβαίωση πλεον ΙΕΚ και δυστυχώς βρίσκομαι μ ενα απολυτήριο 12,2 ΕΠΑΛ Πτυχιο Τεχνικός εγκαταστασεων, παλι καλά που δικαιολογειται το πτυχιο να λάβω μέρος για Τ/ΜΗΧ και αν δώσουν 100 μόρια ΟΒΑ. Προσπαθώ να δω αν παρω έξτρα μόρια από τα 45 που έδινε το 9μηνο θητείας και αν δώσουν για 9 μήνες προυπηρεσιας αλλα 150 μόρια. Δυστυχώς, δεν υπάρχει ο πινακας, οπως στο ΣΞ να μπορουσα να δω τα μόρια του πρωτου και του τελευταίου. Αν ανέβει και τ όριο ηλικίας, θα επελθει ανταγωνισμός και θεωρώ αδυνατο να μπω με χαμηλό απολυτήριο 12,2 και τα 100 των ΟΒΑ. Εχοντας περασει απ τη διαδικασία που βιώνουμε, δείξε μια σχετική επιείκεια για τη διάχυτη αγωνία μου. Σ ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αν μιλάμε για εργασιακή εμπειρία μόνο στις ειδικότητες που ζητούνταν μετρούσε (πχ μηχανικός, ηλεκτρολόγος, λογιστής, κλπ). Υπήρχε και η προϋπηρεσία της θητείας την οποία πχ οι αστράτευτοι δεν την λάμβαναν. Μεγάλο μείον.

Για το ΙΕΚ δεν γνωρίζουμε ακόμη αν θα δίνει μόρια μόνο το πτυχίο ή και η περάτωση κάποιων εξαμήνων όπως το 2009. Αυτό που διάβασες στο ΦΕΚ αφορά το ότι για να λάβεις τα μόρια ως απόφοιτος θα πρέπει να έχεις πιστοποίηση από ΕΟΠΠΕΠ. Δεν αρκεί η βεβαίωση μόνο όπως το 2009.

Ως προς τους ΟΒΑ θεωρώ μηδενικές τις πιθανότητες να μην λάβουν μόρια ή έστω κάποια ευεργετική.

Τέλος, επειδή μου έχεις φάει την ψυχή, μέχρι αύριο το βράδυ θα έχω μάθει με πόσα μόρια μπήκε ο πρώτος και με πόσα ο τελευταίος Τ/ΜΗΧ έτους 2009 μπας και ηρεμήσεις.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αν ισχύσει ότι και το 2009 το πτυχίο ΕΠΑΛ δίνει 210 μόρια ανεξάρτητα από το βαθμό αποφοίτησης
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Φίλτατε μου DYK αν πιανει 210 μόρια το πτυχιο του ΕΠΑΛ που έχω και λάβω 100 μόρια για ΟΒΑ συν 45 μόρια για την 9μηνη θητεία που έκανα σε Α/Γ θα μαζέψω 345, ίσως καταφέρω να περασω. Σε υπέρ ευχαριστω, συγγνώμη αν σου μαυρισα τη ψυχη. Δεν έχω λόγια, καμιά τέτοια προθεση ν ακουγομαι υπερφλιαρος και προπαντων ενοχλητικός, Καλε μου,DYK. Οι συμβουλές σου πολυτιμες!
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

355 μόρια (οχι 345 εκ παραδρομης).
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Για τ/μηχ ή για τ/μηχ/εφ ενδιαφέρεσαι;
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

DYK η ειδικότητα που πηρα ηταν Τ/ΜΗΧ αν προσμετραται η προυπηρεσια στην προκηρυξη και οι θέσεις που θα ζητήσουν είναι αρκετές θα τη δηλώσω γιατί τα μόρια μου δεν θα είναι επαρκή αν ανέβει τ όριο ηλικίας και λόγω ανεργιας. Τ/ΜΗΧ/ΕΦ εφαμιλλη ειδικότητα αλλά δεν ξέρω ποσες θέσεις θα δώσουν κι αν θα πιασω το στόχο. Εκεί προσανατολιζομαι. Αν βάλουν δυο επιλογές, μάλλον αυτές θα δηλώσω. Α) Τ/ΜΗΧ Β) Τ/ΜΗΧ/ΕΦ

XristosMP
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2020 1:44 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από XristosMP »

Δεν εχεις καποιο πτυχιο αγγλικων ;
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Τεχνικός Συνεργειών Μηχανών κι αυτή υποστηρίζεται απ'το πτυχιο ΕΠΑΛ που εχω. Δεν ξέρω όμως αν είναι στεριά και έχει απήχηση μ αποτέλεσμα ν ανέβουν τα μόρια. Μόλις με το καλό βγει η προκηρυξη, θα δουμε τις θέσεις.
Navy
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2020 10:54 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - Μόρια για ΕΠΟΠ (2020)

Δημοσίευση από Navy »

Xristos, δυστυχώς την ημέρα που πηγα να δώσω με χτυπησαν με το σκουτερ μετά μπήκα ΟΒΑ
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες