Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Τι διαφορα εχει η απολυση απο την μη μονιμοποιηση; και αν απλα τους ξανακανουν συμβαση (για την 3η σειρα μιλαω) γιατι νατους κανουν να ξαναδωσουν εξετασεις τον νοεμβριο; υπαρχει λογος; απλα ανανεωνουν σε ολους ξανα την συμβαση χωρις εξετασεις οπως γινεται στους οτα για παραδειγμα.

ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Δες, επειδη ημουν ειμαι και θα ειμαι φυτο στο σχολειο, ξερεις απο αυτα που εβγαζαν σπυρια απο το διαβασμα, εγινα λιγουλακι ορθολογιστρια, και ετσι δεν καταλαβαινω καποια "ανθρωπακια". το "ακριβωσ" σου τι ακριβως σημαινει, γιατι με μπερδευεται. αν δεν γινομαι κουραστικη,(που μαλλον γινομαι)

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από dn24 »

Ελενη, εχουμε φτασει στο σημειο να κυνηγαμε -σαν τα συμπαθη σκυλια-την ουρα μας γυριζοντας γυρω απο τον εαυτο μας, απο εναν ατερμονα αξονα χωρις νοημα. Αν δεν το εχεις κατανοησει πληρως, αναπαραγουμε τα ιδια ακριβως που λεγαμε κ πριν 2,3,4 μερες Κ. Ο. Κ. Τα ιδια λογια ακριβως,copy paste.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
POLITHS

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

Αγαπητηελενη απ΄οτι εχω καταλαβει δεν συμπαθεις καθολου τους επ. οπ μαλλον επειδη σπουδασες οπως εχεις πει και καποιοι συμμαθητες χωρις να σπουδασουν μπηκαν επ. οπ και βγαζουν περισσοτερα λεφτα απο εσενα (πρωτος μου μισθος το 2004 764 ευρω εξωφρενικο ποσο) δεν σε εχω καταλαβει γιατι ασχολεισαι με ενα θεμα που δεν σε αγγιζει επαγγελματικα αφου εισαι λογιστρια οπως εχεις πει τελος παντων ο υπουργος απαντησε σημερα στις παραπανω ερωτησεις και ειπε οτι και πριν απο 4 εβδομαδες περιπου οτι δηλαδη οι επ. οπ θα κρινονται στην επταετια με μονο κριτηριο την επαγγελματικη τους επαρκεια οτι δηλαδ ισχυε μεχρι τωρα. η τριτη σειρα ειναι μονιμοποιημενη το φεκ στα σκαρια και οι μοναδες ηδη ετοιμαζουν αφμ για να ξεκινησει η διαδικασια κρισης και μονιμοποιησης της 4 σειρας. επιτελους σταματηστε να γραφετε οτι βρισκετε απο εδω και απο εκει και μην παιζετε με την αγωνια των στελεχων απο την στιγμη που η ηγεσια του υπουργειου εχει πει τα παραπανω ευχαριστω καλη χρονια.

υγ οσοι νομιζουν οτι εξω παιρνουν λιγα λεφτα γι΄αυτα που προσφερουν ας μπουν στο στρατευμα να παιρνουν 1000 ευρω και να δουλευουν στις συνθηκες που ολοι ξερουμε τις 4πλασιες ωρες.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από dn24 »

POLITHS έγραψε:παντων ο υπουργος απαντησε σημερα στις παραπανω ερωτησεις και ειπε οτι και πριν απο 4 εβδομαδες περιπου οτι δηλαδη οι επ. Οπ θα κρινονται στην επταετια με μονο κριτηριο την επαγγελματικη τους επαρκεια οτι δηλαδ ισχυε μεχρι τωρα. Η τριτη σειρα ειναι μονιμοποιημενη το φεκ στα σκαρια και οι μοναδες ηδη ετοιμαζουν αφμ για να ξεκινησει η διαδικασια κρισης και μονιμοποιησης της 4 σειρας. Επιτελους σταματηστε να γραφετε οτι βρισκετε απο εδω και απο εκει και μην παιζετε με την αγωνια των στελεχων απο την στιγμη που η ηγεσια του υπουργειου εχει πει τα παραπανω ευχαριστω καλη χρονια.

υγ οσοι νομιζουν οτι εξω παιρνουν λιγα λεφτα γι΄αυτα που προσφερουν ας μπουν στο στρατευμα να παιρνουν 1000 ευρω και να δουλευουν στις συνθηκες που ολοι ξερουμε τις 4πλασιες ωρες.



κρατησα μονο καποια συγκεκριμενα σημεια του post σου, γιατι με αντιπροσωπευουν απολυτα οι αποψεις εκ'των εσω οπως εχεις εσυ. Συμφωνω μαζι σου.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
maria30
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 2:53 am
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από maria30 »

POLITHS έγραψε: παντων ο υπουργος απαντησε σημερα στις παραπανω ερωτησεις και ειπε οτι και πριν απο 4 εβδομαδες περιπου οτι δηλαδη οι επ. Οπ θα κρινονται στην επταετια με μονο κριτηριο την επαγγελματικη τους επαρκεια οτι δηλαδ ισχυε μεχρι τωρα. Η τριτη σειρα ειναι μονιμοποιημενη το φεκ στα σκαρια και οι μοναδες ηδη ετοιμαζουν αφμ για να ξεκινησει η διαδικασια κρισης και μονιμοποιησης της 4 σειρας. Επιτελους σταματηστε να γραφετε οτι βρισκετε απο εδω και απο εκει και μην παιζετε με την αγωνια των στελεχων απο την στιγμη που η ηγεσια του υπουργειου εχει πει τα παραπανω ευχαριστω καλη χρονια.

υγ οσοι νομιζουν οτι εξω παιρνουν λιγα λεφτα γι΄αυτα που προσφερουν ας μπουν στο στρατευμα να παιρνουν 1000 ευρω και να δουλευουν στις συνθηκες που ολοι ξερουμε τις 4πλασιες ωρες.

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

POLITHS

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

dn24 σε ευχαριστω εχω γραψει την αποψη μου στο θεμα μονιμοποιηση 3 σειρας αρκετες φορες αν και δεν ειμαι ενεργο μελος μελος του forum τυχαινει να ειμαι μεσα στο συστημα και να γνωριζω γι΄αυτο και οτι γραφω εχει βαση.(δες την απαντηση μου στην συνταξιοδοτηση επ. οπ που γραφω για τους επ. οπ ειδικων δυναμεων) θα παρακαλουσα οποιος γραφει και εκφραζει αποψη αυτη να ειναι τεκμηριομενη και να εχει επισημη βαση και οχι να προερχεται απο φυλλαδες και blog που παιζουν τα δικα τους παιχνιδια ευχαριστω.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από dn24 »

POLITHS έγραψε:dn24 σε ευχαριστω εχω γραψει την αποψη μου στο θεμα μονιμοποιηση 3 σειρας αρκετες φορες αν και δεν ειμαι ενεργο μελος μελος του forum τυχαινει να ειμαι μεσα στο συστημα και να γνωριζω γι΄αυτο και οτι γραφω εχει βαση.(δες την απαντηση μου στην συνταξιοδοτηση επ. Οπ που γραφω για τους επ. Οπ ειδικων δυναμεων) θα παρακαλουσα οποιος γραφει και εκφραζει αποψη αυτη να ειναι τεκμηριομενη και να εχει επισημη βαση και οχι να προερχεται απο φυλλαδες και blog που παιζουν τα δικα τους παιχνιδια ευχαριστω.


οταν εχουμε να κανουμε με μια τοσο σοβαρη πληροφορια που αφορα το επαγγελματικο μελλον των συμπατριωτων μας και συναμα συναδερφων μας, καλο θα ειναι να τριπλοτσεκαρουμε τις πηγες που παραθετουμε. Αυτα λεω κ εγω για τοσο σοβαρα θεματα που αφορουν το επαγγελματικο μελλον μιας μεριδας συμπολιτων μας, γιατι παιζουμε με την αγωνια τους.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
emth

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από emth »

Παιδια θα την διωξουν την 3η σειρα. Ετσι ακουγεται.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από dn24 »

emth έγραψε:Παιδια θα την διωξουν την 3η σειρα. Ετσι ακουγεται.


καλησπερα συναδερφε; Μιας κ δηλωνεις εμθ αν το επιθυμεις επιβεβαιωσε το. Περαν απ'το τι λενε (εγω δεν ξερω τι λενε στην μοναδα μου για εμας μιας που απεχω εδω κ πολλους μηνες για λογους υγειας) αλλα βαλε τη λογικη σου κ μονο. Πες μου την δικη σου γνωμη. Θα ηταν ποτε δυνατον, να διωξουν μαζικα 3,889 ατομα που εινα η 3η σειρα; Αυτο θα προκαλεσει τρομερη ανισσοροπια στο στρατευμα και τριγμους σε αυτο. Εννοω οτι θα δημηουργηθουν στους λοχους δυσλειτουργειες στους λοχους, η 3η σειρα ειναι απο τις μεγαλυτερες. Εδω δεν φτανουμε αυτοι που ειμαστε. Ο δκτης μας, εκανε πατεντες βαζοντας μας με λιγοτερα νουμερα να φυλαμε περ/ρες ωρες, κ παλι δεν βγαινουμε. Ποιος θα τις κανει μετα τις υπηρεσιες; Επιπλεον ποιος θα κανει πχ θα σου πω 1 ποστο β. Αξ. Οπλισμου. Θα μπει ενας εμθ; Και αξ. Οπλισμου; Νομιζεις εσυ οτι θα καθονται οι ανθ/λγοι να κανουν διακινηση οπλισμου η καταμετρηση; Εγω μονο σαν αυδμ τους εχω δει να τα κανουν αυτα, σπανια σαν ποστο, καλομαθαν με τους εποπ. Αυτα οι δκτες θα τα δουν οταν ερθει η ωρα της απειλης να διωξουν τοσα στελεχη μαζικα θα αντιδρασουν κ το ΓΕΣ θα παρει τις αναλογες αποφασεις. Θα μου πεις: Το ΓΕΣ αποφασιζει, ή η τροικα; Εσυ εχεις ακουσει για απολυσεις στο στενο δημοσιο τομεα; Εγω οχι.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Δεν είμαι λογιστρια, αλλά ορθολογίστρια, βλέπω τα πραγματα με την λογική. Δεν τρέφω καμιά εμπάθεια για τους εποπ και ο λόους που μπήκα στο forum ήταν το προσωπικό που ενδιαφέρον για κάποια συγκεκριμένα άτομα. Επιθυμώ όπως όλοι τα πράγματα κατ' ευχήν για όλες τις σείρες. Το πνευματικό επίπεδο των εποπ δεν είναι θέμα που μας αφορά ιδιαίτερα, διότι σε αυτόν που κάνουν κατα κύριο λόγο είναι κάτι παραπάνω απο επαρκείς. Εύχομαι όλα να πάνε καλά με το φεκ της 3ης σειρας και ακόμα περισσότερο να δρομολογηθούν τα πράγματα και για τις επόμενες, αν αυτά που λες αληθεύουν. Δεν έχω λόγο να θίξω τις οικονομικές απολαβές αυτή την στιγμή, όλοι πληρωνόμαστε σύμφωνα με τον νόμο (στον δημόσιο τομέα). Μακάρι όλα να πάνε κατ'ευχήν και αν σου έδωσα λάθος εντύπωση, φταίω εγώ και μόνο εγώ αν γράφω διφορούμενα.
POLITHS

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

ελενη έγραψε:δεν είμαι λογιστρια, αλλά ορθολογίστρια, βλέπω τα πραγματα με την λογική. δεν τρέφω καμιά εμπάθεια για τους εποπ και ο λόους που μπήκα στο forum ήταν το προσωπικό που ενδιαφέρον για κάποια συγκεκριμένα άτομα. επιθυμώ όπως όλοι τα πράγματα κατ' ευχήν για όλες τις σείρες. το πνευματικό επίπεδο των εποπ δεν είναι θέμα που μας αφορά ιδιαίτερα, διότι σε αυτόν που κάνουν κατα κύριο λόγο είναι κάτι παραπάνω απο επαρκείς. εύχομαι όλα να πάνε καλά με το φεκ της 3ης σειρας και ακόμα περισσότερο να δρομολογηθούν τα πράγματα και για τις επόμενες, αν αυτά που λες αληθεύουν. δεν έχω λόγο να θίξω τις οικονομικές απολαβές αυτή την στιγμή, όλοι πληρωνόμαστε σύμφωνα με τον νόμο (στον δημόσιο τομέα). μακάρι όλα να πάνε κατ'ευχήν και αν σου έδωσα λάθος εντύπωση, φταίω εγώ και μόνο εγώ αν γράφω διφορούμενα.
οκ κανενα προβλημα sorry και απο εμενα που σε παρεξηγησα απλα επειδη το θεμα αγγιζει πολυ κοσμο θα πρεπει να ειμαστε ακριβεις σε οτι γραφουμε καλη χρονια να εχεις οσο για τον φιλο eμτη που πιο πανω λεει οτι ακουγεται οτι η 3 σειρα θα απολυθει δεν εχω να πω πολλα απλα οτι ετσι ειναι οι εμθ μια ζωη ελεγαν οτι ακουγαν απο ενα ΄΄παιδι΄΄ μια ζωη ραδιο αρβυλα δηλαδη και μην σπαζεστε κυριε emth που θα μεινουμε ολοι παρακαλατε ομως να μην μας απολυσουν γιατι τοτε θα παρετε αναβολη ολοι οι εμθ γιατι μια ζωη μαθατε να ειστε κηφηνες (οχι ολοι φυσικα οι περισσοτεροι ομως ναι. εξαιρουνται οι των ειδικων δυναμεων ) προσωπικη αποψη τελος παντων καλη χρονια με υγεια
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Χρόνια πολλά σε όλους, καλή χρονία, εύχομαι σε όλους (εκτός από όσα αφορούν στο επαγγέλμα), υγεία, ευτυχία και αισιοδοξία!
emth
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 8:35 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από emth »

dn24 αυτα τα προβληματα που προαναφερεις μπορουν να λυθουν. Και γιατι να μην κανει ο ανθλγος αξκος οπλισμου; Στην αναγκη θα κανει. Ασε που οπως λες δεν την ενδιαφερουν την τροικα αυτα τα προβληματα. Αν και κατα την γνωμη μου ο θεσμος των εποπ ειναι αποτυχημενος και ισως η απολυση κανει και καλο. Γνωμη μου ετσι...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες