Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Villa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 15, 2009 2:52 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Villa »

kostas_sev έγραψε:Πότε παρουσιαζόμαστε οι πρωτοετείς για ΣΤΥΑ
Στις 16 Σεπτεμβριου και ωρα 8 το πρωι να ειμαστε στην πυλη του στρατοπεδου στην Δεκελεια.

G.K.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 02, 2009 3:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από G.K. »

Αντε ρε να περασουν οι μερες να μπουμε μεσα να γουσταρουμε λιγο. Κουραστηκα να περιμενω.
lewnidas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Σεπ 02, 2009 7:32 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από lewnidas »

Εχεις δικιο G.K, αντε να περασουν οι μερες να γουσταρουμε.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Nassos »

G.K. έγραψε:Καταλαβαινεις ομως πιστευω ποσο κακο κανει αυτο το πραγμα στις ενοπλες δυναμεις και στα σωματα ασφαλειας.


Φυσικά και το καταλαβαίνω. Δυστυχώς δεν το καταλαίβουν αυτά τα παιδιά που πάνε είτε πιεσμένοι από τους γονείς τους είτε λόγω άλλων συνθηκών.

Γιατί μια τέτοια δουλειά, εκτός από ευθύνες, έχει και ρίσκο τραυματισμού ή θανάτου εν ώρα υπηρεσίας.

Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Νομιζω οτι ζεις σε μια εικονικη πραγματικοτητα, βλεπεις ενα γλυκο ονειρο απο το οποιο δεν θελεις να ξυπνησεις. Κοιτα γυρο σου ο κοσμος εχει αλλαξει

δεν ζουμε πλεον τις εποχες που ο κοσμος νοιαζοταν πραγματικα. Λες αυτα τα πραματα και προσπαθεις να τα πιστεψεις. Αν υποθεταμε το εξης: Ο στρατος να μην ειχε την μονιμοτητα Και το μισθο που εχει σημερα και να επικρατουσε ο ανταγωνισμος που υπαρχει στα αει ενω τα αει να ειχαν το μισθο και τη μονιμοτητα του στρατουΠοσοι απο αυτους που θα πανε φετος στρατο θα προτημουσαν τα αει; . Ας μην λεμε ψεματα οσο και να σου αρεσει ο στρατος ενας λογος που πας (εστω και μικρος) ειναι η μονιμοτητα και ο μισθος. Ξερεις τι θα μου αρεσε; Να μην υπηρχαν τα χρηματα να ημουν για παντα διακοπες και να εκανα αυτο που μου αρεσει για χομπυ και οχι για να βγαλω χρηματα. Αυτο ομως δεν ισχυει οπωτε προσπαθω να βρω μια δουλεια αναλογη με τα ενδιαφεροντα μου η οποια να μου προσφερει και χρηματα ωστε να καλυπτω τις βασικες μου αναγες. Μια απο αυτες ειναι και ο στρατος Δεν νομιζω να υπαρχει καποιος ο οποιος θα δουλευε μερα νυχτα στο στρατο ακομα κιαν του εδειναν 0,19$ εκτως αν ηταν με καποιο τροπο οικονομικα ανεξαρτητος και το εκανε για χομπυ Οσο για τους γονεις σου μπαβο που σε στηριζουν στον αγωνα σου και σου δεινουν τα καταλληλα προτυπα. Δεν προσπαθησα να σε θειξω ή να σε ειρωνευτω Οπως εσυ εξαιτιας της ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ερωτησης που εκανα αλλα να ξερεις το εξης Για να εξαλειψεις τη φθορα, την αδικια που ειπες θα πρεπει πρωτα εσυ ο ιδιος να μαθεις να σεβεσαι τι γνωμη του αλλου οποιαδηποτε κι αν ειναι. Πρωτα θα πρεπει να αγωνιστεις να προοδευσειη Δημοκρατια και υστερα ολα τα αλλα Ετσι απαντησεις του στιλ << Ε ρε γέλια που θα έχουμε στη σχολή >> Και << Μπορούμε όλοι οι Ιετείς να βάλουμε από 2-3 ευρώ ο καθένας να πάρεις το επίδομά σου να πας να ψηφίσεις >> Δεν μου λενε τιποτα και δειχνουν ελλειψη σεβασμου

Ενα αλλο που θελω να ξερεις το εξης Υπαρχουν μερικοι γονεις που δεν εχουν την δυνατοτητα\ταχρηματα να στειλουν τα παιδια τους να σπουδασουν και αναγκαστηκά τα στελνουν στον στρατο με αποτελεσμα τα παιδια αυτα να υπομενουν τα παντα για να κερδισουν αυτη τη μοναδικη ευκαιρια της ζωης τους που τους δινεται. Εν πασει περιππτωση αν θεωρεις την ερωτηση που εκανα ηλιθια (δεν απευθυνομαι αποκλειστηκα σε σενα) μπορεις να την παραλειψεις και να ασχολειθεις με το θεμα αυτου του topic και οχι να με συμβουλευεις για το τι να κανω η οχι... Θα βοηθουσες σημαντικα και εμενα και τους υπολοιπους υποψηφιους

Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »


Λοιπόν, αν σε έθιξα, σου ζητώ συγγνώμη. Όσο για τους γονείς που δεν μπορούν να πληρώσουν για τα παιδιά τους, εγώ δε σου είπα ποτέ ότι ανήκω σε αυτήν την κατηγορία, αλλά ούτε και το αρνήθηκα. Γνωρίζω πολύ καλά από συμμαθητές μου την κεκαλυμμένη ή και απροκάλυπτη πίεση που ασκείται από τους γονείς, αν όχι για κάποια στρατιωτική σχολή, τουλάχιστον όμως για ένα πανεπιστήμιο στην πόλη μονίμου κατοικίας. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι όλοι όσοι επιλέγουν στρατιωτικές σχολές, έχουν λάβει μια βεβιασμένη απόφαση. Έχουμε όμως ξεφύγει αρκετά από το θέμα. Ας σταματήσουμε εδώ, διότι η έλλειψη διαπροσωπικής επαφής κατά τις συνομιλίες σε forum, πολλές φορές δημιουργεί παρεξηγήσεις, αφού δε βλέπεις πως σου το λέει ο άλλος και τι ύφος έχει.

Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Τελικα κανεις δεν απαντησε εξολοκληρου στο τι πρεπει να εχουμε μαζι μας την πρωτη μερα και τα περιθωρια εχουν στενεψει πλεον.
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ασσουκλα έγραψε:Τελικα κανεις δεν απαντησε εξολοκληρου στο τι πρεπει να εχουμε μαζι μας την πρωτη μερα και τα περιθωρια εχουν στενεψει πλεον.


ρε τοσο δυσκολο ειναι να δειτε τι λεει η ανακοινωση; Δεν ειναι γραμμενη στα κινεζικα τι πρεπει να εχουμε μαζι μας και τι πρεπει να εχουμε μαζι μας βαρεθηκα να το βλεπω
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

http://www.sse.gr/anakoinwseis/documents/plirofories_katataksis_prwtoetwn_2009.pdf
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

ΣΣΕ έγραψε:
Ασσουκλα έγραψε:Τελικα κανεις δεν απαντησε εξολοκληρου στο τι πρεπει να εχουμε μαζι μας την πρωτη μερα και τα περιθωρια εχουν στενεψει πλεον.


ρε τοσο δυσκολο ειναι να δειτε τι λεει η ανακοινωση; Δεν ειναι γραμμενη στα κινεζικα τι πρεπει να εχουμε μαζι μας και τι πρεπει να εχουμε μαζι μας βαρεθηκα να το βλεπω
Μη κοιτας να μου πουλησεις μουρη εμενα εγω εχω παρει ηδη αυτα που χρειαζονται και ξερω πολυ καλυτερα απο τον καθενα τι χρειαζεται για μεσα το σχολιο αναφεροταν γενικα για να δουν και αυτοι που δεν ξερουν και κατι αλλο το πρατηριο που εχει η σχολη μεσα ειναι μια τρυπα ποσσα πραγματα νομιζεις οτι εχει εξυπνακια η ανακοινωση μπουρδες λεει.
ΜΑΧΙΜΟΣ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 05, 2008 3:57 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από ΜΑΧΙΜΟΣ »

Ασσουκλα μια φιλικη συμβουλη αν συνεχιζεις να το παιζεις ιστοριας θα καλοπερασεις στην ΣΣΕ χαλαρωσε. Δεν μιλαω ειρωνικα!
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ασσουκλα έγραψε:
ΣΣΕ έγραψε:
Ασσουκλα έγραψε:Τελικα κανεις δεν απαντησε εξολοκληρου στο τι πρεπει να εχουμε μαζι μας την πρωτη μερα και τα περιθωρια εχουν στενεψει πλεον.


ρε τοσο δυσκολο ειναι να δειτε τι λεει η ανακοινωση; Δεν ειναι γραμμενη στα κινεζικα τι πρεπει να εχουμε μαζι μας και τι πρεπει να εχουμε μαζι μας βαρεθηκα να το βλεπω
Μη κοιτας να μου πουλησεις μουρη εμενα εγω εχω παρει ηδη αυτα που χρειαζονται και ξερω πολυ καλυτερα απο τον καθενα τι χρειαζεται για μεσα το σχολιο αναφεροταν γενικα για να δουν και αυτοι που δεν ξερουν και κατι αλλο το πρατηριο που εχει η σχολη μεσα ειναι μια τρυπα ποσσα πραγματα νομιζεις οτι εχει εξυπνακια η ανακοινωση μπουρδες λεει.


με την φραση σου ''η ανακοινωση μπουρδες λεει'' δειχνει οτι υποτιμας τους αξιωματικους που την εγραψαν. Πρεπει επομενως να μας ζητησουν συγνωμη οι ανθρωποι αυτοι που δεν ανεθεσαν σε εσενα να γραψεις την ανακοινωση γιατι οπως ειπες εσυ τα ξερεις καλυτερα απο ολους. Σε βλεπω να καθεσαι το πολυ 10 μερες στην σχολη με τετοια συμπεριφορα. Για κατι τετοιους μαγκες σαν εσενα ζουμε εμεις τα 4αρια θα τα πουμε μεσα λοιπον Εικόνα
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

ΣΣΕ έγραψε:
Ασσουκλα έγραψε:
ΣΣΕ έγραψε:
Ασσουκλα έγραψε:Τελικα κανεις δεν απαντησε εξολοκληρου στο τι πρεπει να εχουμε μαζι μας την πρωτη μερα και τα περιθωρια εχουν στενεψει πλεον.


ρε τοσο δυσκολο ειναι να δειτε τι λεει η ανακοινωση; Δεν ειναι γραμμενη στα κινεζικα τι πρεπει να εχουμε μαζι μας και τι πρεπει να εχουμε μαζι μας βαρεθηκα να το βλεπω
Μη κοιτας να μου πουλησεις μουρη εμενα εγω εχω παρει ηδη αυτα που χρειαζονται και ξερω πολυ καλυτερα απο τον καθενα τι χρειαζεται για μεσα το σχολιο αναφεροταν γενικα για να δουν και αυτοι που δεν ξερουν και κατι αλλο το πρατηριο που εχει η σχολη μεσα ειναι μια τρυπα ποσσα πραγματα νομιζεις οτι εχει εξυπνακια η ανακοινωση μπουρδες λεει.


με την φραση σου ''η ανακοινωση μπουρδες λεει'' δειχνει οτι υποτιμας τους αξιωματικους που την εγραψαν. Πρεπει επομενως να μας ζητησουν συγνωμη οι ανθρωποι αυτοι που δεν ανεθεσαν σε εσενα να γραψεις την ανακοινωση γιατι οπως ειπες εσυ τα ξερεις καλυτερα απο ολους. Σε βλεπω να καθεσαι το πολυ 10 μερες στην σχολη με τετοια συμπεριφορα. Για κατι τετοιους μαγκες σαν εσενα ζουμε εμεις τα 4αρια θα τα πουμε μεσα λοιπον Εικόνα


Η ανακοίνωση ΔΕ ΛΕΕΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ. Η σχολή Ζητάει:

1. ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΑΣ
2. ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ
3. ΠΤΥΧΙΑ (αν υπάρχουν)

Όλα τα ατομικά είδη παρέχονται στη σχολή. Δεν είναι δυνατόν να μη ζητάνε τίποτα πριν μπεις, και μετά την εισαγωγή να σου ζητάνε πράγματα που δεν τα πουλάνε μέσα. Απλά, ο καθένας μπορεί να προνοήσει για κάποια προσωπικά αντικείμενα για τα οποία δεν είμαστε σίγουροι ότι θα τα έχει μέσα.

Εγώ για παράδειγμα, πήρα και μερικές βελόνες και κλωστή, καθώς και ένα εφεδρικό βερνίκι, βαζελίνη για να μαλακώσουν τα άρβυλα και γάζες σε περίπτωση μου με χτυπήσουν. Κάποιος άλλος θα μπορούσε να σκεφτεί κάτι άλλο. Δεν απαγορεύεται. Η σχολή όμως από την πλευρά της αφού τα παρέχει αυτά που ζητάει, δεν τα αναφέρει στην ανακοίνωση. Απλά.

Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

ΜΑΧΙΜΟΣ έγραψε:Ωχ 4αρι εισαι Εικόνα


Mάχιμε, εσύ γιατί αγχώνεσαι; ΣΝΔ δεν είσαι;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης