Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Victorr3
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2021 6:02 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Victorr3 »

Ξερει κανεις τι ακριβως ειναι το Πυροβολικό (ΥΕΑ) ;Επισης ξερετε πως μπορω να συνεχισω την θητεια μου στην κυπρο;

Επισης αμα δεν θελω ΥΕΑ πρεπει να τους ενημερωσω πριν παω;

Κώστας

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Κώστας »

Παιδια καλησπερα μου ηρθε και μενα σημειωμα καταταξης με την Γ ΕΣΣΟ. Το προβλημα ειναι πως περσι μπηκα σε σχολη που δεν μου αρεσε και αποφασισα να ξαναδωσω. Το θέμα είναι πως νομιζα οτι πηρα αναβολη αλλα για καποιο λογο δεν μου εδωσαν (εννοειται πως σχολη δεν παρακολουθω). Υπαρχει τροπος αναβολης απο τη σχολη ή λογω πανελληνίων;
connor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2021 12:32 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από connor »

Έχει έρθει σε όλους το χαρτί γιατί εμενα δεν μου έχει έρθει κάτι και στην stratologia που μπαίνω μου λέει ότι δεν έχω προγραμματιστή για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί
Victorr3
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2021 6:02 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Victorr3 »

Εννοει πως δεν εχεις καταταχθει με την Γ ΕΣΣΟ, λογικα θα σε βαλουν στην Δ
connor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2021 12:32 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από connor »

Ένα παιδί πιο πάνω είπε αν θυμάμαι καλά ότι όλοι όσοι γεννήθηκαν το 2002 θα μπουν γ εσσο, άρα να φανταστώ ότι κάτι τετιο δεν ισχύ
SerJesus
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2021 4:15 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από SerJesus »

Καλησπερα παιδια σε μενα λεει υποχρεουσθε να παρουσιαστειτε σε ΛΔ/10 ΣΠ Σερρες το ΛΔ ειναι οτι θα με παρουν σαν οδηγο; Γιατι ετσι μου ειπε ενα παλικαρι εδω στην περιοχη μου
Jesuscarry
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Απρ 11, 2021 6:40 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Jesuscarry »

Καλησπέρα μάγκες εμενα μου έχει έρθει για 17/05 Λάρισα αν υπάρχει κάποια ομαδική βάλτε με και μένα: Χριστόφορος Στεφανίδης
Κιλκισιώτης

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Κιλκισιώτης »

ΥΕΑ σημαίνει ότι είσαι υποψήφιος για έφεδρος αξιωματικός. Θέλει σκέψη και ψάξιμο για το αν θα λάβεις μέρος στις εξετάσεις που γίνονται αφού σε ρωτήσουν αν επιθυμείς να γίνεις δόκιμος.

Θέλω να πω για όσους είναι έρευνας πληροφορικής ότι είναι σχετικά καλά Αλλά :1. Αν είσαι Πολύκαστρο δεν είναι τόσο καλά από άποψη υπηρεσίας γιατί δε γλυτώνεις κάτι (λόγω έλλειψης κόσμου αλλά τεσπα)

2. Μετάθεση μόνο όπου έχει Γραφείο Έρευνας Πληροφορικής. Δηλαδή ταξιαρχιες μεραρχιες κλπ κλπ, επίσης αυτό σημαίνει καθημερινά παρεδωσε με υψηλοβαθμους αξιωματικούς.

3. Λογικά το δυσκολότερο έργο που θα έχεις να κάνεις (από εμπειρία σε ΓΕΠ ταξιαρχίας και όχι κάτι παραπάνω) είναι να κάνεις format ή κάτι τέτοιο. Δηλ.IT support.

teosigkouIMBACK
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Σεπ 14, 2020 5:29 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από teosigkouIMBACK »

Στο σημείωμα κατάταξης λεεί να γίνει μοριακό τεστ (από;) 48 έως 72 ώρες πριν την κατάταξη. Στα δημόσια νοσοκομεία όμως δεν κλείνουν ραντεβού για ΣΚ οπότε έκλεισα Δευτέρα και Τρίτη παρουσιάζομαι. Μου είπε ότι θα το έχω Τρίτη πρωΐ πριν μπω αλλά αναρωτιέμαι αν θα έχω κάνενα πρόβλημα που θα είναι λιγότερο των 48 ωρών.
Prokopis

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Prokopis »

Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία. Γιατί λέει αυτό περίπου ποτέ θα μπούμε ξέρει κανείς;
Prokopis

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Prokopis »

Και σε εμένα αυτό λέει ξερή κανείς ποτέ θα μπούμε
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Αδερφέ απαντάς στον εαυτό σου; Να το κοιτάξεις...
Prokopis

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Prokopis »

Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην αρμόδια Στρατολογική Υπηρεσία. Γιατί το λέει αυτό
Chris96
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 11:05 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Chris96 »

Ξέρει κανείς πότε θα έρθουν τα σημειώματα κατάταξης για την 2021 ε εσσο; Ρωτάω εδώ διότι δεν εχω βρει σχετικό θέμα στο forum
Άβαταρ μέλους
Nikos32
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2021 11:52 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη 2021 Γ ΕΣΣΟ

Δημοσίευση από Nikos32 »

Λογικά το αργότερο μέχρι 1-2 του Σεπτέμβρη. Παίζει και πριν μπει ο Σέπ βέβαια.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης