Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
θοδωρης

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από θοδωρης »

Καλημερα σας, σκεφτομαι μολις τελειωσω το στρατιωτικο μου με το που θα βγει προκυρηξη να κανω τα χαρτια μου για εποπ, με ειδηκοτητα ειδηκες δυναμεις, εαν πχ με βαλουν στους αμφιβιους και μεινω στην μοναδα αυτη, γινεται να δηλωσω οτι θελω να περασω την σχ. Αλ και μετα να επιστρεψω στην μοναδα μου στη μακ, εννοω οτι θελω να παω αλεξιπτωτιστες σαν περαιτερω εκπαιδευση ας πουμε
slalom

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από slalom »

θοδωρης έγραψε:Καλημερα σας, σκεφτομαι μολις τελειωσω το στρατιωτικο μου με το που θα βγει προκυρηξη να κανω τα χαρτια μου για εποπ, με ειδηκοτητα ειδηκες δυναμεις, εαν πχ με βαλουν στους αμφιβιους και μεινω στην μοναδα αυτη, γινεται να δηλωσω οτι θελω να περασω την σχ. Αλ και μετα να επιστρεψω στην μοναδα μου στη μακ, εννοω οτι θελω να παω αλεξιπτωτιστες σαν περαιτερω εκπαιδευση ας πουμε


Μεγάλε πάτα φρένο, προκήρυξη έχει να βγει από το 2009 και δεν πρόκειται να ξανά βγει, χαλάρωσε και αν θέλεις να μπεις στο στρατό να δώσεις πανελλήνιες, ο τσάμπας πέθανε.

spiros

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από spiros »

Καλα τα λεει ο φιλος. Αντε ρεμπεσκεδες
Γιώργος Αδ.

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Γιώργος Αδ. »

Αυτη η σιγουριά σας οτι δεν θα ξαναβγάλει εποπ με τρελαίνει... Πρώτον το στράτευμα εχει τρομερές ελλείψεις λογο αποστρατειων μεγάλου αριθμού ένστολων και λογο του οτι ο αριθμός εισακτέων απο παραγωγικές σχολές εχει μειωθεί δραματικα... Δεύτερων τι παει να μπει ο τζαμπας πέθανε; Υπαρχουν πολλοί εποπ οι οποίοι αξίζουν για 10 αποφοίτους παραγωγικών σχολών είτε λογο γνώσεων είτε λογο φιλότιμου και όρεξης για δουλειά... Υπ όψιν ειμαι απόφοιτος παραγωγικής σχολής και δεν λεω λογια του αερα... Προσωπικά ευχομαι τον επόμενο χρονο να βγάλει προκήρυξη γιατι προβλέπω μεγάλη μείωση του εν ενέργεια προσωπικού ...
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3265
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Θα πάρει άτομα, αλλά όχι εποπ ΟΒΑ, έχει ανοίξει αντίστοιχο θέμα. Μπορείτε να διαβάσετε και το άρθρο 30 του τελευταίου νομοσχεδίου του υπουργείου αμυνης

slalom

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από slalom »

Γιώργος Αδ. έγραψε:Αυτη η σιγουριά σας οτι δεν θα ξαναβγάλει εποπ με τρελαίνει... Πρώτον το στράτευμα εχει τρομερές ελλείψεις λογο αποστρατειων μεγάλου αριθμού ένστολων και λογο του οτι ο αριθμός εισακτέων απο παραγωγικές σχολές εχει μειωθεί δραματικα... Δεύτερων τι παει να μπει ο τζαμπας πέθανε; Υπαρχουν πολλοί εποπ οι οποίοι αξίζουν για 10 αποφοίτους παραγωγικών σχολών είτε λογο γνώσεων είτε λογο φιλότιμου και όρεξης για δουλειά... Υπ όψιν ειμαι απόφοιτος παραγωγικής σχολής και δεν λεω λογια του αερα... Προσωπικά ευχομαι τον επόμενο χρονο να βγάλει προκήρυξη γιατι προβλέπω μεγάλη μείωση του εν ενέργεια προσωπικού ...


Προσωπικά όλα αυτά που λες είναι μπαρούφες διότι δεν έχεις διαβάσει τα μέτρα της Κυβέρνησης, είναι που έχεις γνώσεις και είσαι και απόφοιτος παραγωγικής σχολής τρομάρα σου και άμα είχες όνειρο σου να γίνεις στρατιωτικός να ήτανε η πρώτη επιλογή σου από τις πανελλήνιες και όχι τώρα που στένεψε το παντελόνι.

σπυρος

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από σπυρος »

Ευγε slalom
Γιώργος Αδ.

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Γιώργος Αδ. »

Πρώτον το αν αυτα που λεω ειναι μπαρούφες άσε να το κρίνει κανενας αλλος πιο αρμόδιος απο σενα... Δεν ανεφερα πουθενα πως θα παρει εποπ αλλα αυτο που ειπα ειναι πως ειναι αναγκαίο... Όσον αφορα τα μέτρα που αναφέρεις και εισαι τοσο αμέσως γνωστής αυτών αναφέρουν στις 5 απολύσεις μια πρόσληψη και οχι καμια... Δεύτερον τι σημαινει πανελλήνιες; Εχω συναδέλφους που ειναι απόφοιτοι πανεπιστημίων με μεταπτυχιακά που οι περισσότεροι παραγωγικοί δεν τα έχουν... Αν ψάχνεις για ενα άξιο δημόσιο και εν τη αυτη περίπτωση στράτευμα επικεντρώσου στο ποσο παραγωγικός ειναι ο καθενας και οχι στο απο που προέρχεται... παρεπιμπτωντος το να εισαι αιρετικός και απόλυτος στις απόψεις σου και στις κριτικές σου δεν σε κανει έξυπνο η γνωστή του θέματος... Μαλλον το αντίθετο θα ελεγα...
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Soap »

Γιώργος Αδ. έγραψε:Πρώτον το αν αυτα που λεω ειναι μπαρούφες άσε να το κρίνει κανενας αλλος πιο αρμόδιος απο σενα... Δεν ανεφερα πουθενα πως θα παρει εποπ αλλα αυτο που ειπα ειναι πως ειναι αναγκαίο... Όσον αφορα τα μέτρα που αναφέρεις και εισαι τοσο αμέσως γνωστής αυτών αναφέρουν στις 5 απολύσεις μια πρόσληψη και οχι καμια... Δεύτερον τι σημαινει πανελλήνιες; Εχω συναδέλφους που ειναι απόφοιτοι πανεπιστημίων με μεταπτυχιακά που οι περισσότεροι παραγωγικοί δεν τα έχουν... Αν ψάχνεις για ενα άξιο δημόσιο και εν τη αυτη περίπτωση στράτευμα επικεντρώσου στο ποσο παραγωγικός ειναι ο καθενας και οχι στο απο που προέρχεται... Παρεπιμπτωντος το να εισαι αιρετικός και απόλυτος στις απόψεις σου και στις κριτικές σου δεν σε κανει έξυπνο η γνωστή του θέματος... Μαλλον το αντίθετο θα ελεγα...


Καλα τα λετε, ωραιο πραγμα ο διαλογος, ολοι πρεπει να προσεχουμε πως μιλαμε και να σεβομαστε τον συνομιλητη μας, ααααααααα και προκηρυξη για ΕΠΟΠ, μιας και το φερε η κουβεντα δε θα βγει στον αιώνα τον άπαντα.

Φιλικα προς ολους Εικόνα

Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
Άβαταρ μέλους
evritis309
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 8:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από evritis309 »

Παιδιά ο Γιώργος Αδ έχει ένα δίκιο. Δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση στον ΕΣ γιατί θα φτάσουμε σε σημείο να μην μπορούμε να βρούμε στέλεχος χωρίς άσπρα μαλλιά στις μονάδες εκστρατείας. Εκτός κι αν στηριχτούν στους 9μηνους φαντάρους να βγάλουν δουλειά (και εδώ γελάμε όλοι ομαδικά).
Άβαταρ μέλους
Nikos Chatzoglou
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2015 3:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Nikos Chatzoglou »

Ας μειώσουν την υποχρεωτική θητεία και με τα κονδύλια που θα εξοικονομηθούν να παίρνουν λίγους λίγους εποπ κάθε χρονιά.
Καταδρομέας
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 420
Εγγραφή: Τρί Ιαν 20, 2015 5:57 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Καταδρομέας »

Συμφωνώ, προκήρυξη ΕΠΟΠ ούτε με κιάλι. Εγώ πιστεύω ότι θα παίρνει ΟΒΑ (και πιο μακροπρόθεσμα) ώστε να καλύψει για κάποιο χρονικό διάστημα τα κενά. "Πασαλείμματα" βέβαια, αλλά είναι ένας σχετικά φθηνός τρόπος.
Ασμιας

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Ασμιας »

Κατι βγηκε πάντως στον αέρα πάλι... Τώρα αλήθεια ψέματα θα δείξει...
Άβαταρ μέλους
Nikos Chatzoglou
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2015 3:44 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από Nikos Chatzoglou »

Ασμιας έγραψε:Κατι βγηκε πάντως στον αέρα πάλι... Τώρα αλήθεια ψέματα θα δείξει...
Για εποπ εννοείς; Που το είδες; Το μόνο που κυκλοφορεί εδώ και κανα δίμηνο είναι κάτι δημοσιεύματα για ΟΒΑ τα οποία είναι εντελώς στον αέρα προς το παρόν!

AngelsVenom

Προκήρυξη για ΕΠΟΠ (2015-2016)

Δημοσίευση από AngelsVenom »

Μάλλον αυτό εδώ λέει ο φίλος
http://serresbomb.blogspot.gr/2016/09/6500.html
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες