Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Leo2HEL έγραψε:
proxy έγραψε: Α κα κατι αλλο, τωρα με τις εκλογες θα παρουμε κανα επιδομα εμεις

οι πρωτοετεις;



Ε ρε γέλια που θα έχουμε στη σχολή. Φίλε μου αν μπήκες στη σχολή για τα λεφτά, κάνε όπως είσαι στροφή 180ο. Συνήθως οι πρωτοετείς έχουν απορίες για το τι θα συναντήσουν και τι θα έχουν μαζί τους για να είναι άψογοι και να μην εκτεθούν. Εγώ τουλάχιστον έτσι σκέπτομαι. Τώρα αν ζορίζεσαι πολύ, μπορούμε όλοι οι Ιετείς να βάλουμε από 2-3 ευρώ ο καθένας να πάρεις το επίδομά σου να πας να ψηφίσεις.
Γιατι δυσαρεστεις το παιδι αφου η σχολη δινει επιδοματα κυριως το 4ο ετος αλλα ειναι αλλου τυπου.
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ασσουκλα έγραψε:
Leo2HEL έγραψε:
proxy έγραψε: Α κα κατι αλλο, τωρα με τις εκλογες θα παρουμε κανα επιδομα εμεις

οι πρωτοετεις;



Ε ρε γέλια που θα έχουμε στη σχολή. Φίλε μου αν μπήκες στη σχολή για τα λεφτά, κάνε όπως είσαι στροφή 180ο. Συνήθως οι πρωτοετείς έχουν απορίες για το τι θα συναντήσουν και τι θα έχουν μαζί τους για να είναι άψογοι και να μην εκτεθούν. Εγώ τουλάχιστον έτσι σκέπτομαι. Τώρα αν ζορίζεσαι πολύ, μπορούμε όλοι οι Ιετείς να βάλουμε από 2-3 ευρώ ο καθένας να πάρεις το επίδομά σου να πας να ψηφίσεις.
Γιατι δυσαρεστεις το παιδι αφου η σχολη δινει επιδοματα κυριως το 4ο ετος αλλα ειναι αλλου τυπου.


Λοιπόν, Οι Ευέλπιδες παιρνουν μηνιαία αποζημίωση 109 Ευρώ. Στη ΣΤΥΑ είναι το διπλάσιο για όποιον ενδιαφέρεται.
ΜΑΧΙΜΟΣ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 05, 2008 3:57 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από ΜΑΧΙΜΟΣ »

Λοιπόν, Οι Ευέλπιδες παιρνουν μηνιαία αποζημίωση 109 Ευρώ. Στη ΣΤΥΑ είναι το διπλάσιο για όποιον ενδιαφέρεται.
Προβλεπω με αυτο που ειπες η βαση της ΣΤΥΑ του χρονου να παει 19500 μορια. Λυπουμαι για αυτους που πανε σε μια στρατιωτικη σχολη με μοναδικο σκοπο την οικονομικη αποκατασταση αλλα πιο πολυ στεναχωριεμαι για τις θεσεις που τρωνε απο αυτους που το θελουν πραγματικα.
ΜΑΧΙΜΟΣ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 05, 2008 3:57 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από ΜΑΧΙΜΟΣ »

Να τονισω οτι μιλαω γενικα και δεν ανφερομαι στο παιδι παραπανω!
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »


Προβλεπω με αυτο που ειπες η βαση της ΣΤΥΑ του χρονου να παει 19500 μορια. Λυπουμαι για αυτους που πανε σε μια στρατιωτικη σχολη με μοναδικο σκοπο την οικονομικη αποκατασταση αλλα πιο πολυ στεναχωριεμαι για τις θεσεις που τρωνε απο αυτους που το θελουν πραγματικα.


Μάχιμε, από ό, τι κατάλαβα πέρασες εφέτος στη ΣΝΔ-Μάχιμοι και το θέλεις πραγματικά. Λοιπόν, αρκέσου σε αυτό και άσε τους άλλους να κάνουν ό, τι θέλουν. Μην ανησυχείς, αν όντως πάνε μόνο για τα χρήματα θα τους αποβάλλει το σύστημα. Μη φοβάσαι. Παρόλα αυτά δε θα παραξενευόμουν καθόλου. Αρκεί να σου πω ότι η βάση της ΣΥΔ εφέτος είναι 18500 περίπου, δηλαδή οι υπαξιωματικοί της Αεροπορίας έχουν μεγαλύτερη ζήτηση από τους Αξιωματικούς. Γιατί; Διότι τελειώνουν σε δυο (2) έτη, και γυρνάνε όλο γύρω από την Αθήνα με ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ευθύνες, ενώ ο Ανθυπολοχαγός από Εύελπις ακόμα, ο Σημαιοφόρος από Δόκιμος ακόμα και ο Ανθυποσμηναγός από Ίκαρος ακόμα, έχουν ένα σωρό ευθύνες. Δεν είναι όλοι διατεθιμένοι να τις επωμιστούν.

Υ. Γ. Και εγώ γενικά μιλάω.
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

ΜΑΧΙΜΟΣ έγραψε:Λοιπόν, Οι Ευέλπιδες παιρνουν μηνιαία αποζημίωση 109 Ευρώ. Στη ΣΤΥΑ είναι το διπλάσιο για όποιον ενδιαφέρεται.
Προβλεπω με αυτο που ειπες η βαση της ΣΤΥΑ του χρονου να παει 19500 μορια. Λυπουμαι για αυτους που πανε σε μια στρατιωτικη σχολη με μοναδικο σκοπο την οικονομικη αποκατασταση αλλα πιο πολυ στεναχωριεμαι για τις θεσεις που τρωνε απο αυτους που το θελουν πραγματικα.
φιλε μαχιμε καλα κανεις και στεναχωριεσαι αλλα πιστεψε με Οτι αυτα τα ατομα ειναι τα ΜΟΝΑΔΙΚΑ που ΔΕΝ φταινε αφου θα μπορουσε Καποιος Ειδικος συμβουλος απο την εκπαιδυση (που θα ειχε διοριστει για αυτο το λογο) Να τους ενημερωσει/προετοιμασει για το τι προκειται να αντιμετοπισουν στο στρατο

Συνεπως δεν φταινε τα παιδια αυτα που τρωνε τα καψωνια κ φευγουν απο τη σχολη χανοντας και ενα χρονο αλλα το ΚΡΑΤΟΣ

Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Leo2HEL έγραψε:
proxy έγραψε: Α κα κατι αλλο, τωρα με τις εκλογες θα παρουμε κανα επιδομα εμεις

οι πρωτοετεις;



Ε ρε γέλια που θα έχουμε στη σχολή. Φίλε μου αν μπήκες στη σχολή για τα λεφτά, κάνε όπως είσαι στροφή 180ο. Συνήθως οι πρωτοετείς έχουν απορίες για το τι θα συναντήσουν και τι θα έχουν μαζί τους για να είναι άψογοι και να μην εκτεθούν. Εγώ τουλάχιστον έτσι σκέπτομαι. Τώρα αν ζορίζεσαι πολύ, μπορούμε όλοι οι Ιετείς να βάλουμε από 2-3 ευρώ ο καθένας να πάρεις το επίδομά σου να πας να ψηφίσεις.
ΕΣΕΝΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣ Η ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΤΗΝ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ;

ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΤΟΣΗ ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ Κ@@@ΒΛ @@@ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ;

Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ε ρε γελιο που εχει να πεσει φετος μερικους σαν καταλαβαινω γιατι δεν ξερερε αλλα προτου πας καπου φροντισε να μαθεις απο Παρασκευη τη γελιο εχει να πεσει οσες λιγοτερες βλακειες γραφετε εδω μεσα τοσο καλυτερα μολις μπειτε θα το καταλαβαιτε.
G.K.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 02, 2009 3:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από G.K. »

Παιδια ελεος. Στα μισα και παραπανω post υπαρχει κατι που να παραπεμπει σε χρηματα και απολαβες γενικα. Σοβαρα, χτυπαει πολυ ασχημα αυτο το πραγμα και δειχνει την καταντια του συστηματος, που μας κανει ολους να κοιταμε τα ασημαντα (χρηματα) και να παραβλεπουμε τα σημαντικα (ζωη του στρατιωτικου)
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

G.K. έγραψε:Παιδια ελεος. Στα μισα και παραπανω post υπαρχει κατι που να παραπεμπει σε χρηματα και απολαβες γενικα. Σοβαρα, χτυπαει πολυ ασχημα αυτο το πραγμα και δειχνει την καταντια του συστηματος, που μας κανει ολους να κοιταμε τα ασημαντα (χρηματα) και να παραβλεπουμε τα σημαντικα (ζωη του στρατιωτικου)
Μην φοβασε φιλε μου πολλοι που τα λενε αυτα δεν θα εχουν τετοια ζωη γιατι απλα δεν θα τελειωσουν τι σχολη
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

proxy έγραψε:
Leo2HEL έγραψε:
proxy έγραψε: Α κα κατι αλλο, τωρα με τις εκλογες θα παρουμε κανα επιδομα εμεις

οι πρωτοετεις;



Ε ρε γέλια που θα έχουμε στη σχολή. Φίλε μου αν μπήκες στη σχολή για τα λεφτά, κάνε όπως είσαι στροφή 180ο. Συνήθως οι πρωτοετείς έχουν απορίες για το τι θα συναντήσουν και τι θα έχουν μαζί τους για να είναι άψογοι και να μην εκτεθούν. Εγώ τουλάχιστον έτσι σκέπτομαι. Τώρα αν ζορίζεσαι πολύ, μπορούμε όλοι οι Ιετείς να βάλουμε από 2-3 ευρώ ο καθένας να πάρεις το επίδομά σου να πας να ψηφίσεις.
ΕΣΕΝΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙΣ Η ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΤΗΝ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΤΗΝ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ;

ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΤΟΣΗ ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ Κ@@@ΒΛ @@@ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ;



Δεν είμαι υπεράνω χρημάτων, ούτε είμαι ουτοπιστής. Το σίγουρο είναι όμως ότι υπάρχουν και κάποιοι άνθρωποι με οράματα, που θέλουν να βελτιώσουν αυτόν τον τόπο, και προσπαθούν και παλεύουν μέσα από τον τομέα που αγαπά ο καθένας. Εμένα τυγχάνει να μου αρέσει αυτό. Αυτό λοιπόν ήθελα από μικρός και αυτό ακολουθώ και θα υπηρετώ. Είτε μου δίνουν 109 Ευρώ, είτε 1009 είτε 0,19. Όσο για τον πατέρα μου δεν τον ξέρεις και να μην τον εμπλέκεις στη συζήτηση. Εμένα οι γονείς μου δεν προσπάθησαν ούτε να με κατευθύνουν προς τη ΣΣΕ ούτε και να με αποτρέψουν ακριβώς επειδή έβλεπαν από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου την αγάπη μου για το χώρο. Είναι καθαρά ελεύθερη επιλογή. Από ό, τι κατάλαβα βέβαια εσύ νομίζεις πως όλοι οι γονείς καταναγκάζουν τα παιδιά τους να πηγαίνουν σε Στρατιωτικές Σχολές για να μην πληρώνουν. Σωστό. Αλλά δεν ισχύει πάντα. Υπάρχουν και μερικοί ρομαντικοί που αγωνίζονται να εξαλείψουν τη φθορά.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Nassos »

G.K. έγραψε:Παιδια ελεος. Στα μισα και παραπανω post υπαρχει κατι που να παραπεμπει σε χρηματα και απολαβες γενικα. Σοβαρα, χτυπαει πολυ ασχημα αυτο το πραγμα και δειχνει την καταντια του συστηματος, που μας κανει ολους να κοιταμε τα ασημαντα (χρηματα) και να παραβλεπουμε τα σημαντικα (ζωη του στρατιωτικου)


Γιατί νομίζεις οι συγκεκριμένες Σχολές έχουν τόση ζήτηση; Επειδή όλοι ξαφνικά αγάπησαν τις Ένοπλες Δυνάμεις;Εικόνα

Δεν πειράζει. Όταν κλείνουν οι πύλες των Σχολών αρχίζει το πανυγήρι.

Και όποιος-α αντέξει...

G.K.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 02, 2009 3:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από G.K. »

Καταλαβαινεις ομως πιστευω ποσο κακο κανει αυτο το πραγμα στις ενοπλες δυναμεις και στα σωματα ασφαλειας.
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Επίσης, θα ήθελα και εγώ να μάθω τι χρειάζεται να έχω στη βασική εκπαίδευση και πότε πρέπει να παρουσιαστούμε...

Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Shmaioforos έγραψε:Επίσης, θα ήθελα και εγώ να μάθω τι χρειάζεται να έχω στη βασική εκπαίδευση και πότε πρέπει να παρουσιαστούμε...



10 Σεπ για ΣΣΕ,07:30 Στην πύλη.

Για το τι χρειάζεται δες στις ανακοινώσεις www.sse.gr

Θεωρητικά σου τα δίνει όλα η Σχολή. Πρακτικά όμως μπορεί να θέλεις κάτι το ιδιαίτερο (π. Χ. Συγκεκριμένο αφρό ξυρίσματος) που να μην το πουλάνε στη σχολή.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης