Μεταθέσεις στρατιωτικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
PETER.D
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 13, 2010 6:20 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από PETER.D »

Προβλημα δεν θα το ελεγα επιλογη του καθενος που μπανει σε στρατιωτικη σχολη ναι... Επιλογη...
Μυρτω

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Μυρτω »

MrGeo5 έγραψε:Πάντα το πρόβλημα των ένστολων, θα είναι οι μεταθέσεις...


Δεν μου ειναι προβλημα απλα θα ηθελα να ξερω που πηγαινουμε
virusx2
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 03, 2010 6:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από virusx2 »

ρ έγραψε:Οχι, η ΣΣΕ αλλωστε ειναι ΑΣΕΙ τι να το κανεις το πτυχιο ΑΕΙ, οι αξιωματικοι παιρνουν πτυχια ΑΕΙ για καλυτερη εξελιξη οχι μονο στο στρατο αλλα και προσωπικη, εκτος απ τους μηχανικους που πανε σταλμενοι απ το στρατο, ισα ισα αν καποιος εχει πτυχια οπως ενας διαβιβαστης που ηξερα που ειχε διδακτορικο στο ΕΜΠ ετρεχε συνεχεια στην αμερικη για σεμιναρια και σχολεια δορυφορων και στις βρυξελλες στο ΝΑΤΟ δεν ειχε σταθει σε ηρεμια, τελικα εγινε δημαρχος Σιδηροκαστρου νομιζω.

Αν περιμενετε κατι μονιμο και στανταρ στο στρατο μην πατε.

Εδω μεγαλοι σε ηλικια αξιωματικοι μετακομιζουν ενα χρονο στη θεσς για να περασουν τη ΣΕΘΑ...



Χαχα... Ο Φωτης Δ... ς.(ο αξιωματικος π λες φιλε μου), δεν εγινε δημαρχος σιδηροκαστρου. Ειναι υποψιφιος για τις ερχομενες εκλογες την Κυριακη. Μην παραπληροφορουμε...
Φιλικα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Rafale »

Μυρτω έγραψε:
MrGeo5 έγραψε:Πάντα το πρόβλημα των ένστολων, θα είναι οι μεταθέσεις...


Δεν μου ειναι προβλημα απλα θα ηθελα να ξερω που πηγαινουμε


Παρε μπροστα σου το χαρτη της ελλαδος. Μονο αυτο. Τιποτα αλλο. Πας παντου.
Μυρτω

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Μυρτω »

Rafale έγραψε:
Μυρτω έγραψε:
MrGeo5 έγραψε:Πάντα το πρόβλημα των ένστολων, θα είναι οι μεταθέσεις...


Δεν μου ειναι προβλημα απλα θα ηθελα να ξερω που πηγαινουμε


Παρε μπροστα σου το χαρτη της ελλαδος. Μονο αυτο. Τιποτα αλλο. Πας παντου.


Εισαι σιγουρη; Γιατι μιλαμε για την ΣΑΝ στρατου ξηρας. Δεν νομιζω οτι πηγαινεις παντου, υπαρχουν συγκεκριμενα μερη. Πχ δεν μπορω να παω Βολο-τρικαλα, κ. Α
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Rafale »

Συγνωμη δεν ειδα οτι μιλουσες για τη ΣΑΝ. Αυτα που ξερω αθηνα, θεσνικη, ξανθη αλεξανδρουπολη.
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από laios »

Μυρτω έγραψε:
Rafale έγραψε:
Μυρτω έγραψε:
MrGeo5 έγραψε:Πάντα το πρόβλημα των ένστολων, θα είναι οι μεταθέσεις...


Δεν μου ειναι προβλημα απλα θα ηθελα να ξερω που πηγαινουμε


Παρε μπροστα σου το χαρτη της ελλαδος. Μονο αυτο. Τιποτα αλλο. Πας παντου.


Εισαι σιγουρη; Γιατι μιλαμε για την ΣΑΝ στρατου ξηρας. Δεν νομιζω οτι πηγαινεις παντου, υπαρχουν συγκεκριμενα μερη. Πχ δεν μπορω να παω Βολο-τρικαλα, κ. Α
συνηθως πας σε νοσοκομεια αλλα μπορει και σε κιχνε.
Hellas

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Hellas »

Οταν αποφοιτήσεις απο τη ΣΣΕ και εισαι πλεον αξιωματικος, οι μεταθεσεις που προκειται να κανεις, μπορουν να μειωθουν η ακομη και να σταματησουν; Ακουσα πως στην περιπτωση που εισαι παντρεμενος και εχεις κανει 2 παιδια μπορεις να σταματησεις τις μεταθεσεις και να μείνεις μονιμα στον τοπο που θες. Ισχυει κατι τετοιο και αν ναι ποιες ειναι ακριβως οι προϋποθέσεις;
marios

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από marios »

Hellas έγραψε:Οταν αποφοιτήσεις απο τη ΣΣΕ και εισαι πλεον αξιωματικος, οι μεταθεσεις που προκειται να κανεις, μπορουν να μειωθουν η ακομη και να σταματησουν; Ακουσα πως στην περιπτωση που εισαι παντρεμενος και εχεις κανει 2 παιδια μπορεις να σταματησεις τις μεταθεσεις και να μείνεις μονιμα στον τοπο που θες. Ισχυει κατι τετοιο και αν ναι ποιες ειναι ακριβως οι προϋποθέσεις;


Οχι φυσικα θα παιρνεις μεταθεση κανονικα καθε 3 χρονια τα οπλα Και 5 στα σωματα. Οι μεταθεσεις σταματουν ή γινονται λιγοτερες αν καποιος δικο σου εχει πολυ σοβαρο προβλημα υγειας.
Hellas

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Hellas »

Γνωρίζεις μέχρι πότε ισχύουν οι μεταθέσεις; Υπάρχει κάποιο όριο μεταθέσεων;
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »


Οχι φυσικα θα παιρνεις μεταθεση κανονικα καθε 3 χρονια τα οπλα Και 5 στα σωματα. Οι μεταθεσεις σταματουν ή γινονται λιγοτερες αν καποιος δικο σου εχει πολυ σοβαρο προβλημα υγειας.
μακρια απο μαςΕικόνα... Καλυτερα μεταθεση παρα αρρωστια...

παιδια, ετσι ειναι ο στρατος. Μεταθεσεις καθε τρεις κ λιγοΕικόνααγαπηστε το. Χεχε

marios

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από marios »

Hellas έγραψε:Γνωρίζεις μέχρι πότε ισχύουν οι μεταθέσεις; Υπάρχει κάποιο όριο μεταθέσεων;


Κανονικα οσο μεγαλωνεις στο βαθμο υποτιθεται οτι μειωνονται κατα ελαχιστο αλλα αλλο στα χαρτια και αλλο στην πραξη. Αν σκεφτεσαι για Στρατο ξηρας μην μπαινεις σε αυτη την λογικη δηλ. Ποτε σταματουν οι μεταθεσεις, οι μεταθεσεις δεν σταματουν ΠΟΤΕ. Αν το θελεις τοσο πολυ να μπεις στον Στρατο πηγαινα στα Σωματα ή ακομα καλητερα ΣΙ.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Nassos »

marios έγραψε:
Hellas έγραψε:Γνωρίζεις μέχρι πότε ισχύουν οι μεταθέσεις; Υπάρχει κάποιο όριο μεταθέσεων;


Κανονικα οσο μεγαλωνεις στο βαθμο υποτιθεται οτι μειωνονται κατα ελαχιστο αλλα αλλο στα χαρτια και αλλο στην πραξη. Αν σκεφτεσαι για Στρατο ξηρας μην μπαινεις σε αυτη την λογικη δηλ. Ποτε σταματουν οι μεταθεσεις, οι μεταθεσεις δεν σταματουν ΠΟΤΕ. Αν το θελεις τοσο πολυ να μπεις στον Στρατο πηγαινα στα Σωματα ή ακομα καλητερα ΣΙ.


Σωστά. Και Υποστράτηγος να φτάσεις, παίζει να βρεθείς Διοικητής σε καμμιά Κώ ή Ρόδο.
ΜΙΧΑΛΗΣ

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

Καλησπερα! ειμαι εποπ και εχω τρια παιδια συν ενα τεταρτο της γυναικας μου. ξερετε αν δικαιουμαι αμεταθετο και αν ναι μπορω να κανω αιτηση γι αυτο φετος που θα κλεισω 2 χρονια στην τωρινη μοναδα μου; σας ευχαριστω εκ των προτερων...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από dn24 »

ΜΙΧΑΛΗΣ έγραψε:Καλησπερα! Ειμαι εποπ και εχω τρια παιδια συν ενα τεταρτο της γυναικας μου. Ξερετε αν δικαιουμαι αμεταθετο και αν ναι μπορω να κανω αιτηση γι αυτο φετος που θα κλεισω 2 χρονια στην τωρινη μοναδα μου; Σας ευχαριστω εκ των προτερων...


οριστε συναδερφε, δες το παρακατω link http://www.army.gr/files/File/merimna/F440.33.pdf

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες