71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Giorgos

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Giorgos »

Τί λέει η 71 αερομεταφερόμενη ταξιαρχία; Η εκπαίδευση περιλαμβάνει ελικόπτερα; Αξίζει; Είμαι από Θεσσαλονίκη οπότε θα έχω διανυκτέρευση και μπορώ να το σπρώξω να πάω αλλά δε θέλω και ξύσιμο.
Giorgos

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Giorgos »

Κάποιος ρε παιδιά να μας πει πέντε πράγματα για τη μονάδα τώρα. Δεν υπάρχει πουθενά αλλού ενημέρωση.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Giorgos έγραψε:Κάποιος ρε παιδιά να μας πει πέντε πράγματα για τη μονάδα τώρα. Δεν υπάρχει πουθενά αλλού ενημέρωση.


Θα κάνεις αερομεταφερομενες σκοπιες

Η ταξιαρχια έχει αφεθει στο έλεος του Θεού, ότι έχεις στο μυαλό σου, κόπηκε το 2010

Είναι πιο μαχιμοι από το απλό πεζικο, αλλά καμία σχέση με προ κρίσης εποχές

Γενικά δεν αξίζει

στρατιωτης

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από στρατιωτης »

71 Α/Μ ΤΥΠ γραφεας θα ειμαι. Τι σημαινει αυτο για την θητεια μου εκει; Τι εκπαιδευση θα κανω; Θα παρω κοκκινο μπερε;
MarineRecon

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από MarineRecon »

Καλησπέρα σαν ο. Β. Α μπορείς να δηλώσεις μετάθεση στην αερομεταφερόμενη ταξιαρχία?
BillPap

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από BillPap »

Καλησπερα,15 ιανουαριου παρουσιαζομαι 11ο συνταγμα πεζικου Τριπολη, Θελω να δηλωσω δοκιμος εφεδρος αξιωματικος, αν περασω και γινω υεα μπορω να υπηρετησω αερομεταφερομενη ταξιαρχια ; Η αφορα μονο για 9μηνη θητεια ;
Άβαταρ μέλους
ront
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιαν 19, 2018 11:59 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από ront »

Σήμερα έμαθα ότι παρουσιάζομαι 12/3 στο 595 Α/Μ ΤΠ. Με τις νέες αλλαγές, τι προκύπτει; Θα κάνω ολόκληρη τη θητεία μου εκεί ή θα πάρω μετάθεση;Kαι αν ναι, πότε; Είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις και απ'ότι βλέπω πρόκειται για τάγμα πεζικού, έστω επίλεκτο. Με τις νέες αλλαγές δεν έχω καταλάβει τι παίζει, όποιος ξέρει ας απαντήσει

Petromitsos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2018 6:25 am
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Petromitsos »

Παρουσιαζομαι 485 τδβ και έχω καταναμεθει στρατό ξηράς αεροποριας στρατου και θέλω να πάω α/Μ. Ισχύει ότι πλέον θέλει βύσμα για να μπεις; Και πως είναι τα πράγματα αυτόν τον καιρο εκεί;
Γκλον

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Γκλον »

Καλησπέρα. Παρουσιαζομαι Φεβρουάριο Νεα Σάντα 71 Α/Μ ΛΔΒ διαβιβασεις. Μπορεί να μου πει κάποιος πως είναι τα πράγματα εκεί;
Λελο

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Λελο »

Καλησπέρα σε όλους. Παρουσιαζομαι 595 Α/Μ ΤΠ (Κιλκίς) διαβιβάσεις τον Φεβρουάριο.. Ξέρει κανείς πως είναι εκεί τα πράγματα;
Φάνης

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Φάνης »

στην 71αμ ταξιαρχια τους πάνε όλους υποχρεωτικά όσοι φεύγουν από ειδικές δυνάμεις ή το ζητάνε; όσοι μπαίνουν απευθείας με ειδικότητα ειδικών δυνάμεων φεύγουν εντελώς από το στρατό;

Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Οι πρώτες σειρές εποπ που πήγαιναν στην 71η, μπορούσαν να βγάλουν σχολεία καταδρομων και σχαλ. Με τα χρόνια άρχισαν να κόβουν πολλά και από το 2010 και μετά η ταξιαρχια δυστυχώς είναι στην ουσία ελαφρύ πεζικό ταχείας επέμβασης.Οσοι φεύγουν από ΕΔ, τους τσιμπάει η 71η και αρκετοί το ζητάνε.

Άβαταρ μέλους
TheloNaPaoSnd
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 24, 2018 8:06 pm
Τοποθεσία: Πολιτης
Επικοινωνία:

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από TheloNaPaoSnd »

Κριμα, για μενα ειανι και αυτοι ειδικες δυναμεις
Οὐ καταισχυνῶ τὰ ὅ πλα τὰ ἱ ερὰ
Φάνης

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Φάνης »

Διασωστης31 έγραψε:Οι πρώτες σειρές εποπ που πήγαιναν στην 71η, μπορούσαν να βγάλουν σχολεία καταδρομων και σχαλ. Με τα χρόνια άρχισαν να κόβουν πολλά και από το 2010 και μετά η ταξιαρχια δυστυχώς είναι στην ουσία ελαφρύ πεζικό ταχείας επέμβασης.Οσοι φεύγουν από ΕΔ, τους τσιμπάει η 71η και αρκετοί το ζητάνε.



πρώτες σειρές για ποια χρονολογία μιλάμε; και τι άλλαξε με τα χρόνια και δεν περνάνε ποια;

αν θες πας εκεί δεν σε υποχρεωνουν σωστά;

δεν επιστρέφουν στην προηγούμενη μονάδα όσοι πήγαν σαν επιλογή;

Ζαπε

71η Αερομεταφερόμενη Ταξιαρχία Πεζικού

Δημοσίευση από Ζαπε »

Πώς πάνε οι υπηρεσίες μάγκες στην 116; Έρχομαι από εβρο με μετάθεση. ΔΝ παίζει για Θεσσαλονίκη;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες