ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Panos

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Panos »

Καλημέρα παίδες, μόλις τηλεφώνησα στο τηλέφωνο που έχει πάνω στην πρώτη σελίδα της προκήρυξης και μου είπαν οτι τα αποτελέσματα θα βγούν απο Δευτέρα 27/9.
nautikossss

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από nautikossss »

Ρε μαγκες ποτα βγαινουν τα αποτελεσματα;
tourlidas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 3:10 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από tourlidas »

Εδώ επιτυχόντες και επιλαχόντες Α. Ε. Ν.2010 - 2011 ----> http://www.ana-mpa.gr/anaweb/user/showprel?service=3&maindoc=9144001 Καλή επιτυχία.Εικόνα

...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Rafale »

Ανακοινώθηκαν οι επιτυχόντες στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού
Τα ονόματα των επιτυχόντων που εισάγονται στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού για το εκπαιδευτικό έτος 2010-2011, ανακοίνωσε πριν από λίγο το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη.

Στο σύνολο των σχολών του Εμπορικού Ναυτικού εισάγονται συνολικά 903 σπουδαστές.

Οι επιτυχόντες πρέπει να παρουσιαστούν για εγγραφή όχι αργότερα από την 08η Οκτωβρίου 2010, ημέρα Παρασκευή, διαφορετικά χάνουν το δικαίωμα Εγγραφής τους.

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή σπουδαστών στις ΑΕΝ είναι τα εξής:

-Αστυνομική ταυτότητα και μια φωτοτυπία αυτής

-Τέσσερις (04) φωτογραφίες

-Πρωτότυπο απολυτήριο (εάν δεν έχει κατατεθεί).

Διαβάστε περισσότερα: http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=356985&dt=27/09/2010#ixzz10l3KSfVd

dimitris1986
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2010 7:48 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από dimitris1986 »

Ρε παιδια για επιλαχοντες οως λειτουργει το πραγμα; Ξερω οτι αναλογα με τον αριθμο που εχεις στη σειρα επιτυχιας περιμενεις να μν πανε τοσα ατομα οσο ειναι ο αριθμος σου για να πας εσυ αλλα μεχρι ποτε πρεπει να γινει αυτο; Μεχρι τις εγγραφες η και μεσα στη διαρκεια της χρονιας σε περιπτωση που καποιος τα παρατησει; Και αν φτασει η σειρα σου σε ενημερωνουν τηλεφωνικος αυτοι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

dimitris1986 έγραψε:Ρε παιδια για επιλαχοντες οως λειτουργει το πραγμα; Ξερω οτι αναλογα με τον αριθμο που εχεις στη σειρα επιτυχιας περιμενεις να μν πανε τοσα ατομα οσο ειναι ο αριθμος σου για να πας εσυ αλλα μεχρι ποτε πρεπει να γινει αυτο; Μεχρι τις εγγραφες η και μεσα στη διαρκεια της χρονιας σε περιπτωση που καποιος τα παρατησει; Και αν φτασει η σειρα σου σε ενημερωνουν τηλεφωνικος αυτοι;


τα όνοματα των επιλαχόντων ανακοινώνονται από το Κεντρικό κατάστημα του ΥΕΝ (Γρ. Λαμπράκη 150, Πειραιάς) και στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ναυτικών (Νοταρά 92, Πειραιάς) τα ονόματα βρίσκονται επίσης στην ηλεκτρονική σελίδα του ΥΕΝ στο Ίντερνετ www.yen.gr Καθώς Και του γραφείου μας www.tidis.yen.gr
dimitris1986
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2010 7:48 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από dimitris1986 »

Σε ευχαριστω Greek Army για την απαντηση αλλα με ενδιαφερει να μαθω κυριως πως θα μαθεις αν εφτασε η σειρα σου να μπεις και κυριως για ποσο ισχυει αυτο για τους επιλαχοντες... Ειναι μεχρι και τις εγγραφες και οσες ελλειψεις προκυψουν θα τις καλυψουν απο επιλαχοντες η ισχυει για ολη τη χρονια σε περιπτωση που τα παρατησει καποιος;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

dimitris1986 έγραψε:Σε ευχαριστω Greek Army για την απαντηση αλλα με ενδιαφερει να μαθω κυριως πως θα μαθεις αν εφτασε η σειρα σου να μπεις και κυριως για ποσο ισχυει αυτο για τους επιλαχοντες... Ειναι μεχρι και τις εγγραφες και οσες ελλειψεις προκυψουν θα τις καλυψουν απο επιλαχοντες η ισχυει για ολη τη χρονια σε περιπτωση που τα παρατησει καποιος;


τα ονόματα των επιλαχόντων ανακοινώνονται αρχές νοεμβρίου δεν ξέρω αν παίρνουνε κι'άλλη σειρά επιλαχόντων

dimitris1986
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2010 7:48 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από dimitris1986 »

Σε ευχαριστω παρα πολυ και παλι. Φετος ηταν πολυ δυσκολα τα πραγματα μεσω προκυρηξης. Για 45 με 47 θεσεις πλοιαρχων σε ολη την Ελλαδα δωσαμε τα χαρτια μας 1.700 ανθρωποι. Ειχε και πολλους υψηλοβαθμους φετος αφου ενα παληκαρι με 18.400 μορια εμεινε εκτος! Εγω με 15.000 μορια βγηκα 101 στους επιλαχοντες οποτε κατα 99,99999999999999% παμε καλυτερα με πανελληνιες του χρονου γιατι ετσι δεν βλεπω χαιρι... Θα πρεπει δλδ να περιμενω να μν εμφανιστουν 101 ατομα για να μπω εγω... Οποτε πανελληνιες γιατι απο οτι ειδα και με 5 με 6.000 μορια μπαινουν!
Nίκος

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Nίκος »

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι μηπως γνωριζετε. Εγω ειμαι επιτυχων απο παννεληνιες και με στείλανε στην ΑΕΝ ασπροπυργου. Το προβλημα μου ειναι το εξης¨Μου ετυχε κατι και δν μπορω να φευγω πολυ ωρα απο το σπιτι μου διοτι αρρωστησε ενα μελος της οικογενειας και χρειαζεται την βοηθεια μου. Η ερωτηση μου ειναι εξης

Μπορω να παω να γραφτω στην σχολη και να παω ας πουμε του χρονου; . Αμα γραφτω και παρακολουθησω κανα μηνα και μετα σταματησω να πηγαινω στην σχολη θα χαθει η θεση μου η την επομενη χρονια θα μπορω να συνεχισω κανονικα; . Ευχαριστω

dimitris1986
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 27, 2010 7:48 pm
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από dimitris1986 »

Το λογικο ειναι οτι απλα χανεις την χρονια και οχι την θεση σου... ...
λια

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από λια »

Γεια σας, ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού. Η αδερφή μου έκανε τα χαρτιά της μέσω προκήρυξης γι' αυτήν την Σχολή. Όμως, για τον α ή β λόγο Δεν την επέλεξαν. Ο αριθμός της ανάμεσα και στους υπόλοιπους επιλαχόντες είναι πριν το 70. Σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται; Υπάρχει πιθανότητα να την πάρουν; Επίσης, ήθελα να ρωτήσω αν την επιλέξουν τελικά, θα πάει στην Σχολή όπου είχε δηλώσει πρώτη ή εκεί από όπου "λείπει"κάποιος; Εάν είναι εφικτό, ας μου απαντήσει κάποιος. Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

λια έγραψε:Γεια σας, ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την Ακαδημία Εμπορικού Ναυτικού. Η αδερφή μου έκανε τα χαρτιά της μέσω προκήρυξης γι' αυτήν την Σχολή. Όμως, για τον α ή β λόγο Δεν την επέλεξαν. Ο αριθμός της ανάμεσα και στους υπόλοιπους επιλαχόντες είναι πριν το 70. Σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται; Υπάρχει πιθανότητα να την πάρουν; Επίσης, ήθελα να ρωτήσω αν την επιλέξουν τελικά, θα πάει στην Σχολή όπου είχε δηλώσει πρώτη ή εκεί από όπου "λείπει"κάποιος; Εάν είναι εφικτό, ας μου απαντήσει κάποιος. Ευχαριστώ.


Εφ' οσον ειναι επιλαχων στην παρουσα φαση δεν εχει την δυνατοτητα να μπει. Θα μπει μονο στην περιπτωση που καποιοι δεν πανε στις σχολες τους για οποιοδηποτε λογο και συμφωνα παντα με την σειρα καταταξης της. Για τις πιθανοτητες δεν ξερω γιατι παιζουν πολλοι παραγοντες φετος οπως η οικονομικη κριση, η τεραστια ανεργεια κτλπ. Εαν την επιλεξουν θα παει στην σχολη που εχει μεινει κενεη η θεση συμφωνα παντα και με τις σχολες που εχει δηλωσει.

λια

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από λια »

Μπορώ να μάθω, επίσης, αν εισήλθαν όλα τα παιδιά που επιλέχθηκαν Στις σχολές του ΑΕΝ; Γίνεται να μάθω πόσα παιδιά δεν εχουν μπει στη σχολή;

Ειδα σημερα τα αποτελεσματα της προκηρυξης και διαπιστωσα οτι εχουν παρει παιδια με παρα πολυ χαμηλά μόρια και δεν εχουν πάρει αυτούς με περισσότερα μόρια. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται και με ποια κριτήρια επιλέγουν τα παιδια. Ή μήπως τα βάζουν σαν το λόττο και όποιο βγει, βγήκε. Ή μήπως επίσης περνάνε μόνο όσοι έχουνε μέσο;
...
ΓΙΑΝΝΗΣ

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ »

Ρε παιδια εχς μια απορια! ειμαι στους επιλαχοντες μιχανικουσ με σειρα επιτυχια 19 πως το κοβετε μπαινω; παρακαλς απαντηστε μοθ το συντομοτερο αν γινετε!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες