Εθελοντές Πυροσβέστες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
BlackBird22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 04, 2021 8:10 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από BlackBird22 »

gramm έγραψε:Από τη στιγμή που έχεις τελειώσει σχολείο στην Ελλάδα δεν πιστεύω ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Για να είσαι 100% σίγουρος ρώτα στη γραμματεία τής υπηρεσίας που θα κάνεις την αίτηση


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα ρωτήσω!
Rad.
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 549
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 20, 2019 3:05 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από Rad. »

Διάβασα όλη την επιστολή του εθελοντή, ταυτόχρονα μου ερχόταν στο μυαλό η εικόνα του Χαρδαλιά που έκλαιγε στη συνέντευξη λες και έχει ξεσκιστεί για το καλό της πυροσβεστικής και κατ επέκταση του πολίτη. Καταλαβαίνεις για πόσο καραγκιόζηδες ανθρώπους μιλάμε.
gramm

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από gramm »

Και έχει αγγίξει μόνο τη κορυφή του παγόβουνου ο τύπος. Ας μη πούμε για μοριοδοτηση προκηρύξεων, πανελλαδικές εξετάσεις, επιπλέον βάρδιες για κάλυψη κενών κτλ
ΤΑΚΗΣ

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από ΤΑΚΗΣ »

Καλημέρα σας, σκέφτομαι να κάνω αίτηση για εθελοντής πυροσβέστης και θα ήθελα ενημέρωση για το κομμάτι της θεωρητικής εκπαίδευσης εφόσον γνωρίζει κάποιος.

Από όσο ξέρω και πληροφορήθηκα γίνεται πρωινές ώρες και εργάσιμες ημέρες;

Με προβληματίζει το γεγονός ότι εργάζομαι και δεν ξέρω εάν θα έχω τη δυνατότητα να παρακολουθήσω όλα τα μαθήματα. Υπάρχει κάποια ευελιξία σε αυτό; Μήπως γνωρίζετε;

Σχετικά με το πρακτικό κομμάτι ενημερώθηκα ότι θα είναι πολύ εύκολο καθώς η βάρδια που θα αναλάβουμε θα γίνεται κατόπιν συνεννόησης με τον αρμόδιο της Π. Υ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

margie
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2015 11:55 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από margie »

ΤΑΚΗΣ έγραψε:Καλημέρα σας, σκέφτομαι να κάνω αίτηση για εθελοντής πυροσβέστης και θα ήθελα ενημέρωση για το κομμάτι της θεωρητικής εκπαίδευσης εφόσον γνωρίζει κάποιος.

Από όσο ξέρω και πληροφορήθηκα γίνεται πρωινές ώρες και εργάσιμες ημέρες;

Με προβληματίζει το γεγονός ότι εργάζομαι και δεν ξέρω εάν θα έχω τη δυνατότητα να παρακολουθήσω όλα τα μαθήματα. Υπάρχει κάποια ευελιξία σε αυτό; Μήπως γνωρίζετε;

Σχετικά με το πρακτικό κομμάτι ενημερώθηκα ότι θα είναι πολύ εύκολο καθώς η βάρδια που θα αναλάβουμε θα γίνεται κατόπιν συνεννόησης με τον αρμόδιο της Π. Υ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Εγω σημερα που εκανα την αιτηση μου ειπαν οτι θα ξεκινησει η εκπαιδευση ιανουαριο και οτι μεχρι τωρα η εκπαιδευση γινοταν σαββατοκυριακα 8-2 στην πυροσβεστικη ακαδημια!

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οι αιτήσεις για τους νέους εθελοντές έχουν πάρει παράταση μέχρι και τις 10 Νοεμβρίου.

https://www.firefightingreece.gr/2021/09/30/paratasi-stin-ypovoli-dikaiologitikon-gia-tous-endiaferomenous-ethelontes-pyrosvestes/

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Πέμ Σεπ 30, 2021 6:41 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
γιαννης π

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από γιαννης π »

Καλησπερα σας, εκανα τα χαρτια μου με την συζηγο μου (33,38 ετων) για εθελοντες πυροσβεστες, ξεκαθαρα για να βοηθησουμε στο σωμα και να εχουμε μια ενδιαφερων ασχολια... Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση επειδη ειμαστε εργαζομενοι του ιδιοτικου τομεα, εαν καποιος μπορει να μας απαντησει σχετικα με την εκπεδευση εαν γνωριζεται απο παλαιοτερες εκπεδευσεις για της ημερες κ ωρες που γινεται,με εκτιμιση

Nikos_1
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2021 9:54 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από Nikos_1 »

Καλησπερα σε ολους σας, εκανα τα χαρτια μου για εθελοντης πυροσβεστης... Ειμαι 35ετων, ειχα καψουρα απο μικρος κ φετος εμαθα οτι μπορω υπο την αιγιδα του π. Σ θα ηθελα να κανω καπιες ερωτησεις και αν δεν σας κουραζω παρακαλω οποιος μπορει να μου απαντησει.με στολη συγκεκριμενα κ υπολοιπο εξοπλισμο τι γινεται; Και οσον αφορα την εκπεδευση εαν γνωριζετε ημερες κ ωρες διοτι εργαζομαι.

σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

Άβαταρ μέλους
espapadaki
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Τρί Μαρ 23, 2021 5:51 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από espapadaki »

Ειναι καποια γυναικα (εθελοντρια) που εκανε χαρτια για τον 4ο Π. Σ.
PAPAXITOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 16, 2019 6:40 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από PAPAXITOS »

Η εκπαιδευτική περίοδος ξεκινάει κάθε χρόνο σε όλη την Ελλάδα το 1ο δεκαήμερο του Νοεμβρίου και λήγει το 1ο δεκαήμερο του Φεβρουαρίου. Μέσα σε αυτή την περίοδο διαμοιράζονται οι 120 ώρες ύστερα από συνεννόηση των εκπαιδευτών με τους εκπαιδευόμενους.
ETH-EP-PYR
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Δευ Φεβ 15, 2021 12:36 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από ETH-EP-PYR »

Nikos_1 έγραψε:Καλησπερα σε ολους σας, εκανα τα χαρτια μου για εθελοντης πυροσβεστης... Ειμαι 35ετων, ειχα καψουρα απο μικρος κ φετος εμαθα οτι μπορω υπο την αιγιδα του π. Σ θα ηθελα να κανω καπιες ερωτησεις και αν δεν σας κουραζω παρακαλω οποιος μπορει να μου απαντησει.με στολη συγκεκριμενα κ υπολοιπο εξοπλισμο τι γινεται; Και οσον αφορα την εκπεδευση εαν γνωριζετε ημερες κ ωρες διοτι εργαζομαι.

σας ευχαριστω για τον χρονο σας.

Καλησπέρα φίλε

Στολή και μερικό εξοπλισμό με την δωρεά του ΙΣΝ αλλιώς από την τσέπη!

Η εκπαίδευση κρατάει περίπου 3 μήνες και είναι Σαββατοκύριακα

Nikos_1
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Οκτ 19, 2021 9:54 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από Nikos_1 »

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, το σωμα δεν δινει στολη; Μηπως γνωριζεται κοστος κ καμια σελιδα να κοιταξω; Ευχαριστω πολυ.
Rafailito
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2021 1:19 am
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από Rafailito »

Θα ξεκινήσει Ιανουάριο η εκπαίδευση ή θα αναβληθεί για φέτος όπως πέρυσι με όλα αυτά που γίνονται με τον κοβιντ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντές Πυροσβέστες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η εκπαίδευση θα πραγματοποιηθεί κανονικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες