Μεταθέσεις στρατιωτικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Greek_Army έγραψε:Σε όλη την ελλάδα
μμ... Καταλαβα ευχαριστωΕικόνα

Φωτης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2010 2:51 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Φωτης »

Γεια σας... θελω να περασω ΣΝΔ... θελω να μαθω για ποσα χρονια θα κανω μεταθεσεις και ταξιδια μεχρι να μονιμοποιηθω.. επισης μενω πολυ κοντα στον ναυσταθμο, εξαρταται και απο αυτο; Ευχαριστω

BillyGrande
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 4:55 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από BillyGrande »

Πάντως από όσα έχω διαβάσει το ναυτικό έχει πολύ λιγότερες μεταθέσεις από το πεζικό.
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από roverr24 »

Αν γινεις κυβερνητης σε φρεγατα ετοιμασου για 25 ετια στη θαλασσα, οι κυβερνητες σε τετοια σκαφη ειναι αντιπλοιαρχοι και εκτος απο τις μεγαλες βασεις πχ Σουδα κτλ υπαρχουν και μικρα ναυτικα παρατηρητηρια σε νησια οπου και εκει μπορει να πας, τι εννοεις να μονιμοποιηθεις δε το πιανω; Ακομα και σε μεγαλη ηλικια μπορει να πρεπει να περασεις τη διακλαδικη σχολη πολεμου οποτε για σχεδον 1 χρονο θα εισαι θεσσαλονικη... Εκτος αυτου απ το βαθμο του ανθυποπλοιαρχου ως το βαθμο του πλωταρχη μπορει να πας για καποιες μεταπτυχιακες σπουδες εξωτερικο οποτε θυσιαζεις και εκει τουλαχιστον 2 με 3 χρονια γιατι τακτικη του ναυτικου ειναι να γινονται 2 μεταπτυχιακα τουλαχιστον, αν σκεφτεσαι τη μονιμη βαση και το ναυσταθμο μη πας ΣΝΔ δεν ειναι για σενα

Φωτης
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Σεπ 10, 2010 2:51 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Φωτης »

ευχαριστω ροβερ.. ως μαχιμος θελω να περασω.. μου ειχαν πει οτι τουλαχιστον για δεκα χρονια θα παιρνω μεταθεσεις.. γυρω στα 30και θα ημουν σε μονιμη βαση.. απο οτι καταλαβα ομως απο αυτα που μου ειπες, δεν ειναι ετσι οπως μου τα ειχαν πει
aggeliki93
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 5:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από aggeliki93 »

Ευαγγελια μου το μονο σιγουρο ειναι οτι πας παραμεθοριο π. χ. Εβρο και σε καποιο νησι... απο μια φορα το καθενα σιγουρα... αλλα σ αυτα τ μερη λογω δυσμενιας διαρκουν 2 χρονια στον εβρο τουλαχιστον... εμεις πριν 6 χρονια που πηρε ο μπαμπας μου καθισαμε 2 χρονια... δεν ξερω αν αλλαξε η αν θα αλλαξει κατι... τωρα απο εκει κ περα αναλογως ποσα χρονια θα μεινεις στο στρατευμα τοσες μεταθεσεις κανεις και μερικοι πανε μεχρι και στο εξωτερικο... και δεν μιλαω για αποστολες σε εμπολεμες περιοχες... υπαρχουν και μεταθεσεις π. χ. στην αμερικη(ΝΑΤΟ)... αυτο εξαρταται βεβαια απο πολλα... οι μεταθεσεις διαρκουν 3 χρονια οι κανονικες και μπορεις να ζητησεις παραταση μεχρι 4... το κανονικο ομως ειναι 3 μεχρι που να συνηθισεις σε ενα μερος δλδ πας σε αλλο... αλλα αυτα ειναι τ δυσκολα... οχι ασχημα ομως γιατι εγω λογω στρατου εχω γνωριμιες σε ολη την ελλαδα... ειμαι απο κιλκις και εχω γνωστους απο εβρο λημνο μεχρι και κρητη!!! οι μεταθεσεις δεν ειναι τ προβλημα... ο διοικητης που θα σ τυχει ειναι οι ανθρωποι σε καθε περιοχη και το τι σοι ανθρωπος εισαι εσυ... κατα την αποψη μου παντα!
ΠΑΝΑΓΗΣ

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από ΠΑΝΑΓΗΣ »

Αφου τελειωσει καποιος τιν 4ετη φοιτηση επειτα τι ακολουθει?
aggeliki93
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 5:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από aggeliki93 »

ΠΑΝΑΓΗΣ έγραψε: Αφου τελειωσει καποιος τιν 4ετη φοιτηση επειτα τι ακολουθει;
τυπικα μεταθεση στο μερος καταγωγης... Στην ουσια το τι ακολουθει... Η μαλλον τι σε περιμενει ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο φιλε μου!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

aggeliki93 έγραψε:
ΠΑΝΑΓΗΣ έγραψε: Αφου τελειωσει καποιος τιν 4ετη φοιτηση επειτα τι ακολουθει;
τυπικα μεταθεση στο μερος καταγωγης... Στην ουσια το τι ακολουθει... Η μαλλον τι σε περιμενει ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο φιλε μου!


καλό το αστείο
aggeliki93
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 5:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από aggeliki93 »

Greek_Army έγραψε:
aggeliki93 έγραψε:
ΠΑΝΑΓΗΣ έγραψε: Αφου τελειωσει καποιος τιν 4ετη φοιτηση επειτα τι ακολουθει;
τυπικα μεταθεση στο μερος καταγωγης... Στην ουσια το τι ακολουθει... Η μαλλον τι σε περιμενει ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο φιλε μου!
καλό το αστείο
δεν ξερω αν διαβασες το παρακατω... Αλλο το τι θα επρεπε τυπικα να γινεται κι αλλο τι γινεται... (χωρις βυσμα παντα)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν είναι θέμα βύσμα όλοι πάνε παραμεθώριο πρώτη μετάθεση.
aggeliki93
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 5:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από aggeliki93 »

Οκ... Και καποιοι συναχιζουν ετσι...
Μυρτω

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Μυρτω »

Καλησπερα! Θα μπορουσε να μου πει καποιος που πανε συγκεκριμενα οι Αποφοιτοι της ΣΑΝ του στρατου Ξηρας. Μην μου πειτε σε νοσοκομεια ή σχοιματισμους αν ειναι ευκολο να μου αναφετετε τις πολεις, ευχαριστω!
MrGeo5
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από MrGeo5 »

Πάντα το πρόβλημα των ένστολων, θα είναι οι μεταθέσεις...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες