Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από yandr »

Δε νομίζω ότι είναι το ίδιο.

Μιλάμε για επίσημες αφίσες και θα σου έγραφα και για επίσημο πρόγραμμα των συνιστωσών, αλλά βαριέμαι να ψάχνω στο google για κάτι που αναγράφεται εμφανώς στη μαρκίζα του μαγαζιού.

Όσο υπάρχει δυνατός ΣΥΡΙΖΑ στη βουλή η ΧΑ θα ενισχύεται για λόγους κοινωνικού αυτοματισμού και μόνο.

12θεϊστής

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

yandr έγραψε:Δε νομίζω ότι είναι το ίδιο.

Μιλάμε για επίσημες αφίσες και θα σου έγραφα και για επίσημο πρόγραμμα των συνιστωσών, αλλά βαριέμαι να ψάχνω στο google για κάτι που αναγράφεται εμφανώς στη μαρκίζα του μαγαζιού.

Όσο υπάρχει δυνατός ΣΥΡΙΖΑ στη βουλή η ΧΑ θα ενισχύεται για λόγους κοινωνικού αυτοματισμού και μόνο.

Και το ΠΑΣΟΚ έβγαζε "αγωνιστικές" αφίσες αυτό όμως δεν το εμπόδισε να εφαρμόζει φιλελεύθερες πολιτικές. Για την ΧΑ, με λύπη διαπιστώνω ότι τώρα που έχει αέρα στα πανιά πήραν αέρα και τα μυαλά τους. Τουτέστιν η προσγείωση θα είναι ανώμαλη.

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Signaller »

yandr έγραψε:

Όσο υπάρχει δυνατός ΣΥΡΙΖΑ στη βουλή η ΧΑ θα ενισχύεται για λόγους κοινωνικού αυτοματισμού και μόνο.

Σωστό. Συν ότι δεν θα πέσει ποτέ η ΝΔ στα ποσοστά του ΠΑΣΟΚ, για τον φόβο του ΣΥΡΙΖΑ

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
12θεϊστής

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Guardian-Παναγιώταρος σημειώσατε 1.Διαψεύδει ο Παναγιώταρος ότι μίλησε για εμφύλιο πόλεμο. Το σίγουρο είναι ότι υπάρχει εμφύλιος στο κεφάλι του χοντρούλη. Έτσι είναι αυτά. Τι νόμιζε; Ότι θα του πουν μπράβο οι ξένοι επειδή του λένε μπράβο και τα μέλη της ΧΑ;

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Signaller »

12θεϊστής έγραψε:Guardian-Παναγιώταρος σημειώσατε 1.Διαψεύδει ο Παναγιώταρος ότι μίλησε για εμφύλιο πόλεμο. Το σίγουρο είναι ότι υπάρχει εμφύλιος στο κεφάλι του χοντρούλη. Έτσι είναι αυτά. Τι νόμιζε; Ότι θα του πουν μπράβο οι ξένοι επειδή του λένε μπράβο και τα μέλη της ΧΑ;

Καλά, δεν νομίζω να τον ένοιαξε τόσο

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
thanos123
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 432
Εγγραφή: Δευ Οκτ 22, 2012 12:25 am
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από thanos123 »

Το επίπεδο ζωής των απλών Αμερικανών δεν είναι ρόδινο, οι ολιγαρχίες και στις δυο άκρες του πλανήτη ζούνε μια χαρά, η ΗΠΑ έχουνε 50 εκατομμύρια πεινασμένους που τρέφονται από τους σκουπιδοτενεκέδες, είμαστε στον 21 αιώνα και σήμερα δημιουργήσανε σαν τα δικά μας τα ΕΣΥ, αυτό λέει πολλά, Σήμερα έτσι όπως είναι τα πράγματα όλοι είναι φασίστες, δεν μπορεί να λέμε ότι δημοκράτες οδηγήσανε την Ελλάδα εδώ που είμαστε σήμερα, άρα το πρόβλημα δεν είναι η Χρυσή Αυγή το πρόβλημα είμαστε εμείς η ψηφοφόροι.
Άβαταρ μέλους
pao-13
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 30, 2013 2:09 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από pao-13 »

τωρα μπηκαν και οι εγληματιες στη Βουλη. τι αλλο θα δουμε σε αυτη τη χωρα ποια
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από greko_27 »

Yandr εάν θεωρεις σοβαρο λογο ότι τα ακρα της πολιτικης σκηνης της χωρας θα σε οδηγησουν να μεταναστεύσεις ως λυση για να γλυτώσεις τοτε είναι ΛΑΘΟΣ επιλογή. Οπου και να πας θα εισαι ο γκραικουλος που εχει ένα κρατος διαφθαρμενο και ενα πελατειακο καθεστως που ομολογουμένως καμια κυβερνηση-κομμα δεν προκειτε να πειραξει... Οπου και να πας δεν θα αποφυγεις τις πολιτικες ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ και θα βρεθεις ερμαιος να απολογισε για τις ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ των συμπατριωτών σου στην μητερα πατριδα... Η ρετσινια του τεμπελη και του χαραμοφαη που θελει να μπει στο δημόσιο για να τα ξ! Και η "χαλασμενη" εικονα του ελληνα στο εξωτερικο δυσκολα θα αλλαξει!
Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Δλδ στις άλλες χώρες που θα πάει κάποιος για να γλυτώσει από την Ελληνική ακροδεξιά, δεν θα βρει τους εκεί ακροδεξιούς;

ας μου απαντήσει κάποιος σε αυτήν την απορία... Όλα είναι θέμα Παιδείας σε αυτή τη χώρα.

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από pame_pali »

Kourtembeu έγραψε:Δλδ στις άλλες χώρες που θα πάει κάποιος για να γλυτώσει από την Ελληνική ακροδεξιά, δεν θα βρει τους εκεί ακροδεξιούς;

ας μου απαντήσει κάποιος σε αυτήν την απορία... Όλα είναι θέμα Παιδείας σε αυτή τη χώρα.



στο Κουβειτ και στη Ζιμπαμπουε απολυτως θα βρει. Αν πας Βρετανια Γαλλια Γερμανια οχι. Εκει ειναι πολυ απλουστερα.

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από pame_pali »

yandr έγραψε:Δεν χτυπήσανε την πόρτα σου οι Γερμανοί να δηλώσουν παρουσία;

Θες να πεις ότι από εκατομμύρια πέρυσι, φέτος δεν ήρθε κανένας; Ε, μάλλον δεν τους αρέσουν οι σβάστικες και τα χιτλερικά σόου στους δρόμους της Αθήνας.



χαοχαοχαοοχοαοχοαοοοαοχοαοαχοαοοοαοχοοαοχοαοοοαοχοαοχοαοχοαοχοαοχο ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Kourtembeu »

pame_pali έγραψε:
Kourtembeu έγραψε:Δλδ στις άλλες χώρες που θα πάει κάποιος για να γλυτώσει από την Ελληνική ακροδεξιά, δεν θα βρει τους εκεί ακροδεξιούς;

ας μου απαντήσει κάποιος σε αυτήν την απορία... Όλα είναι θέμα Παιδείας σε αυτή τη χώρα.



στο Κουβειτ και στη Ζιμπαμπουε απολυτως θα βρει. Αν πας Βρετανια Γαλλια Γερμανια οχι. Εκει ειναι πολυ απλουστερα.



Στην Βρετανία... Έχουν γίνει τα χειρότερα επεισόδια που είδε ποτέ η Ευρώπη με ακροδεξιούς Άγγλους να επιτίθενται σε μετανάστες της Πακιστανικής κοινότητας του Μπράντφορντ και η πόλη για μέρες να ζει μια κόλαση! Ήταν τα χειρότερα επεισόδια που είδε ποτέ η Αγγλία και η πόλη του Μπράντφορντ (κάηκαν καταστήματα, αντιπροσωπείες αυτοκινήτων, έσπασαν δεκάδες μαγαζιά μεταναστών και είχε δεκάδες τραυματίες), επειδή έζησα εκεί, είναι η μεγαλύτερη πόλη μεταναστών στην Ευρώπη με ποσόστωση 60% ξένοι (Πακιστάν και Ινδία) και 40% Άγγλοι! Στην Βρετανία σε κάποιες περιοχές υπάρχει μεγάλο πρόβλημα. Αλλά κυρίως με τους Μουσουλμάνους τα έχουν οι Βρετανοί.

Μην ξεχνάτε επίσης το νέο νόμο που θέλει να περάσει (νομίζω ότι ακόμα δεν έχει ψηφισθεί, λόγω αντιδράσεων) η Βρετανική Βουλή για την μη παραμονή των φοιτητών από ξένες χώρες που βρίσκονται στην Βρετανία για σπουδές μετά το πέρας των ετών φοίτησης στις σχολές τους. Δεν θα τους δίνεται άδεια παραμονής και θα τους διώχνουν πίσω. Κυβερνητική θέση της τωρινής Κυβέρνησης!

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από pame_pali »

Kourtembeu έγραψε:Στην Βρετανία... Έχουν γίνει τα χειρότερα επεισόδια που είδε ποτέ η Ευρώπη με ακροδεξιούς Άγγλους να επιτίθενται σε μετανάστες της Πακιστανικής κοινότητας του Μπράντφορντ και η πόλη για μέρες να ζει μια κόλαση! Ήταν τα χειρότερα επεισόδια που είδε ποτέ η Αγγλία και η πόλη του Μπράντφορντ (κάηκαν καταστήματα, αντιπροσωπείες αυτοκινήτων, έσπασαν δεκάδες μαγαζιά μεταναστών και είχε δεκάδες τραυματίες), επειδή έζησα εκεί, είναι η μεγαλύτερη πόλη μεταναστών στην Ευρώπη με ποσόστωση 60% ξένοι (Πακιστάν και Ινδία) και 40% Άγγλοι! Στην Βρετανία σε κάποιες περιοχές υπάρχει μεγάλο πρόβλημα. Αλλά κυρίως με τους Μουσουλμάνους τα έχουν οι Βρετανοί.

Μην ξεχνάτε επίσης το νέο νόμο που θέλει να περάσει (νομίζω ότι ακόμα δεν έχει ψηφισθεί, λόγω αντιδράσεων) η Βρετανική Βουλή για την μη παραμονή των φοιτητών από ξένες χώρες που βρίσκονται στην Βρετανία για σπουδές μετά το πέρας των ετών φοίτησης στις σχολές τους. Δεν θα τους δίνεται άδεια παραμονής και θα τους διώχνουν πίσω. Κυβερνητική θέση της τωρινής Κυβέρνησης!


φιλε μoυ εγω πρωτη φορα τα ακυω αυτα. Και ετσι να ειναι ηταν και το Πακισταν και η Ινδια μερος της Βρετανικης αυτοκρατριας και οι ιδιοι οι Βρετανοι τους αφησαν να μπουνε.

τωρα για τα φριχτα ποσοστα που λες περι 60-40% θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω γιατι στην απογραφη του 2011 το Λονδινο ειχε 9,800,000 κατοικους εκ των οποιων τα 5,5 εκατ. Ειναι Βρετανοι... Δες στο λινκ της wikipedia πατα Λονδινο κεφαλαιο 4.demography.

Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Σου είπα ότι έμενα στην συγκεκριμένη πόλη και ξέρω τι συνέβαινε (τώρα αν οι αριθμοί δεν ήταν ακριβώς έτσι. Ήταν κάπου εκεί). Υπήρχαν γειτονιές στο Κέντρο της πόλης που έβλεπες μόνο μαγαζιά μεταναστών, από ΣΥΡΙΑ, ΛΙΒΑΝΟ, ΙΡΑΚ, ΠΑΚΙΣΤΑΝ, ΙΝΔΙΑ. Εγώ θυμάμαι έτρωγα κάτι τρομερά σάντουιτς σε ένα Πακιστανικό μαγαζί με κάτι ντουλάπες για φρουρούς που είχε χαχαχα. Βέβαια ΔΕΝ σε πείραζε ΚΑΝΕΙΣ. Είχα περπατήσει τους δρόμους αργά τη νύχτα δεξιά και αριστερά μου μετανάστες και κανείς δεν με ενοχλούσε, μόνο κάτι μεθυσμένοι στην έπεφταν για τσιγάρα ή για λεφτά, αλλά αν έλεγες δεν έχεις σε άφηναν ήσυχο.

Πάντως το χαμόγελο στο πρόσωπο ειδικά των Σύριων όταν τους έλεγα ότι είμαι από την Ελλάδα θα μου μείνει αξέχαστο!

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/1428673.stm

Ε άρα 4.300.000 ξένοι μόνο στο Λονδίνο. Χαχα η ποιο πολυσυλλεκτική πρωτεύουσα του κόσμου.

Πάντως παντού υπάρχουν φασίστες. Και στην Γερμανία που είπε κάποιος υπάρχουν, ζουν και βασιλεύουν και είχαμε και θύματα Έλληνες πριν μερικά χρόνια! Καίγανε σπίτια με τους μετανάστες (κυρίως Τούρκους και Εβραίους) μέσα.

pame_pali
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 655
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 3:31 pm
Επικοινωνία:

Εγκατάσταση της ακροδεξιάς στην Ελλάδα

Δημοσίευση από pame_pali »

Καλα ναι φασισμος παντου υπαρχει. Ειδικα οπου υπαρχει αμορφωσια. Συνηθως ερχεται απο το φοβο για το ξενο... Πλεον νομιζω-και εχω δει σε ντοκυμαντερ-ειναι πολυ πιο καλα τα πραγματα. Οσο για αυτο που λες για την πολη ναι ειπαν πρσφατα και στις ειδησεις οτι η κυβερνηση της Βρετανιας θα ανακοψει την μεταναστευση διοτι κοντευει τ 60-40 που λες... Αλλα και απο την αλλη ειναι η ισχυροτερη ισως οικονομια της ΕΕ και σιγυρα απο ολο τον κοσμο πηγαινουν χιλιαδες ατομα καθε χρονο. Καποιοι καταφερνουν και μενουν και αλλοι πανε πισω στις χωρες τους η καπου αλλου...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες