Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nikos

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από nikos »

Καλησπερα και εγω θελω να παω πεζοναυτις και θελω να μαθω τιν εκπαιδευσι αναλιτικα ομως.

και κατι αλλο εμαθα οτι κανουν πολα πουσαψ ειναι αλιθια, εγω μονο αυτο με φοβιζει λιγο γιατι δεν μπορω να κανω καθολου πουσαψ.

νικ23

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από νικ23 »

Καλησπερα.στ διακοπη της αναβολης μ δν επελεξα ουτε πεζοναυτες ουτε ειδ. Δ.

1. Υπαρχει περιπτωσει η καταταξη μ να ειναι σε ενα απο αυτα τ 2 παρολο π επελεξα οχι;

2. Υπαρχει περιπτωση ν ζητησω αλλαγη Τωρα στη στρατολογια η θα πρεπει ν το δηλωσω οταν μπω; Ειμαι για νοεμβρη.

3. Μοριοδοτουνται οπως παλια;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Nassos »

1) Μπορεί ναι, μπορεί και όχι
2) Μπορείς να το δηλώσεις όταν καταταχθείς.
3 Ναι μοριοδοτούνται
Τάσος

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Τάσος »

Γεια σας, έχω επιλεγεί πυροβολικό και θέλω να δηλώσω πεζοναύτες, θέλω τρελά να πάω απλά θα ήθελα να ξέρω τι αγωνίσματα πρέπει να δώσω όταν περάσει το κλιμάκιο.'Εχω ξαναρωτήσει αλλά κανείς δεν μου λέει με σιγουριά. Να ξέρω πάνω κάτω τι γίνεται, κανώ τρέξιμο συχνά τα 3τελευταία χρόνια,87κιλά 1,83
Maximi

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Maximi »

Γεια σας παιδια.
εκοψα αναβολη και μπαινω νοεμβρη.
Δηλωσα Π/Ν και θελω να κανω καποιες ερωτησεις.
1) Ποια ειναι τα τεστ που κανουνε;(διαβασα σελιδες στο φορουμ αλλα ειναι αρκετα παλιες και δεν ξερω αν ισχυουν ακομα τα ιδια)
2) για υψος 1,75 ποσα κιλα πρεπει να ειμαι περιπου;(σε περνουν με παραπανω κιλα αν βγαλεις τα αθληματα;)
3) τι βαθμους μειοπια και κατω πρεπει να εχω;
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Δημητρης

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Δημητρης »

Καλησπερα σ ολους εχω διακοψει αναβολη και εχω δηλωσει πεζοναυτες εχω 2 αποριες παρ ολο που διαβασα αρκετες σελιδες εδω στο forum.1. ανεξαρτητα απο το κεντρο που θα παρουσιαστω(βολο η αυλωνα) μετα η εκπαιδευση γινεται παλι σ αυτα τα κεντρα ; υπαρχουν αλλες μοναδες που μπορει να παρω μεταθεση;2. απο τη στιγμη που εχω δηλωσει στο χαρτι διακοπης της αναβολης πεζοναυτες θα με παρουν σιγουρα εκει;
pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από pantzos4 »

Φιλε μ... Τουλαχιστον για τον βολο μην την ψαχνεις... Μπορει ν παρεις πααααααρα πολλες αποσπασεις για μηνες αλλα οχι μεταθεσεις. Μεταθεση τ πολυ πολυ ν πας αθηνα μονο εαν εισαι απο εκει κ αμα... Αποσπασεις θ χορτασει κ οχι σε αλλες μοναδες ΕΔ... Απλα για υπιρεσιες θα σας εχουν... Πχ βεροια... ΚΑΑΥ. Εκπεδευτες στα κεντρα... Συκουριο. Στην λαρισσα μην ξεχνατε εχει κ εκει πρασινοσκουφιδες το "ΜΠΟΥΓΑ" ειναι ΜΜΠ... Κ εκει μπορει ν σε πανε. Ν εισαι προετοιμασμενος για αποσπασεις.
ΑΥΛΟΝΑ θ παρουσιαστης ο βολος εχει τ 521 Κ το 505 τπ/ν κ ολα ηταν η εγιναν μοναδες
GIO4KAD
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιουν 27, 2011 12:00 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από GIO4KAD »

Παιδια να μου απαντησει καποιος. Κοβωντας την αναβολη ειχα δηλωσει πεζοναυτες. Σημερα εμαθα παρουσιαζομαι αυλωνα κετθ. Σαυτην την περιπτωση τι κανω; Αποτι καταλαβα δεν ειναι ειδικες δυναμεις ειναι πεζικο ετσι; Αρα πρεπει να δηλωσω απο εκει για ειδικες κ να περασω αθληματα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

GIO4KAD έγραψε:Παιδια να μου απαντησει καποιος. Κοβωντας την αναβολη ειχα δηλωσει πεζοναυτες. Σημερα εμαθα παρουσιαζομαι αυλωνα κετθ. Σαυτην την περιπτωση τι κανω; Αποτι καταλαβα δεν ειναι ειδικες δυναμεις ειναι πεζικο ετσι; Αρα πρεπει να δηλωσω απο εκει για ειδικες κ να περασω αθληματα;


Φίλε οι πεζοναύτες παρουσιάζονται αυλώνα, μάθε τι γράφει το χαρτί σου τεθωρακισμένα, πεζικό η ειδικές δυνάμεις;

Αν σε έχουν βάλει πεζικό η τεθωρακισμένα θα δώσεις αθλήματα ναι

GIO4KAD
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιουν 27, 2011 12:00 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από GIO4KAD »

Δεν το πειρα το χαρτι μου ειπε μια φιλη μου που ειναι εποπ και παρελαβε τα γραματα νατα στειλει κ με πηρε τηλ. Δεν ειπε λεπτομερειες. Δηλαδη υπαρχει περιπτωση να ειναι ειδικες δυναμεις κετθ; Εγω νομιζα ειναι ξεχωριστα αυτα. Αρα αν γραφει ειδικες δυναμεις κετθ λογικα ειμαι πεζοναυτες ετσι;>
Kostasucg

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Kostasucg »

Μαγκες καλησπερα... Παρουσιαζομαι 25/10 στο Μεσολογγι στο 2/39 ΣΕ... Εχω δυο-τρεις αποριες και αν ηταν δυνατον καποιος να μου τις λυσει1. Εχω ενδειξη για ΥΕΑ και σκεφτομαι να δηλωσω οτι επιθυμω... Η ερωτηση μου ειναι η εξης. ΥΕΑ Πεζοναυτων υπαρχει, ή ειναι μονο Ειδ. Δυναμεων ;

2. Αν δηλωσω απλα για Πεζοναυτης στο σχετικο κλιμακιο, υπαρχουν καποιες ασκησεις που πρεπει να περασεις για να σε δεχτουν και αν ναι ποιες είναι αυτες ;

3. Εχω 5-6 κιλα παραπανω, δλδ ειμαι 1.80 και 85-86 κιλα... Είμαι σε σχετικα καλη φυσικη κατασταση παρ'ολα αυτα (αντοχη, κοιλιακοι, καμψεις κτλ) ... Θα υπαρξει καποιο προβλημα ;

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Kostasucg έγραψε:Μαγκες καλησπερα... Παρουσιαζομαι 25/10 στο Μεσολογγι στο 2/39 ΣΕ... Εχω δυο-τρεις αποριες και αν ηταν δυνατον καποιος να μου τις λυσει1. Εχω ενδειξη για ΥΕΑ και σκεφτομαι να δηλωσω οτι επιθυμω... Η ερωτηση μου ειναι η εξης. ΥΕΑ Πεζοναυτων υπαρχει, ή ειναι μονο Ειδ. Δυναμεων ;

2. Αν δηλωσω απλα για Πεζοναυτης στο σχετικο κλιμακιο, υπαρχουν καποιες ασκησεις που πρεπει να περασεις για να σε δεχτουν και αν ναι ποιες είναι αυτες ;

3. Εχω 5-6 κιλα παραπανω, δλδ ειμαι 1.80 και 85-86 κιλα... Είμαι σε σχετικα καλη φυσικη κατασταση παρ'ολα αυτα (αντοχη, κοιλιακοι, καμψεις κτλ) ... Θα υπαρξει καποιο προβλημα ;

Ευχαριστω εκ των προτερων!



1. Και οι πεζοναύτες στις ειδικές δυνάμεις είναι

2. Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

3. Φυσική κατάσταση και σωματικές προϋποθέσεις





















Antreas

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Antreas »

Γεια σας παιδια.
εχω κοψει αναβολη και ειχα δηλωσει πεζοναυτες αλλα στο site της στρατολογιας ειδα Οτι παρουσιαζομαι αυλονα τεθορακισμενα διαβηβασεις.
Περα απο αυτο παρουσιαζομαι τελη νοεμβρη ενω οποιον αλλο εχω ρωτησει (καμια 15ρια ατομα που κωψαμε αναβολη την ιδια εβδομαδα κιολας) παρουσιαζοντε τελος οκτωβρη (ενας μηνας ακριβως διαφορα).
Πρωτη ερωτηση. Εχει γινει καποιο λαθος στην ημερομηνια που εχω δει στο ιντερνετ;
Δευτερη. Μετα απο ποσο καιρο θα πρεπει να περιμενω κλημακιο για να παω πεζοναυτης;

Ευχαριστω εκ των προτερων!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες