Χωρισμός

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
osst
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 3:50 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από osst »

Ενα απο τα καλύτερα τραγούδια που γράφτηκαν ποτε, για όσους έφτασαν στα όρια του χωρισμού. Δέν πρέπει να τραβιέται όμως έτσι εύκολα την γραμμή, βάζοντας ένα Χ σε όλα. Δεν πρέπει. Οι σχέσεις έχουν τα πάνω και τα κάτω τους και χρειάζεται υπομονή εκτός αν είναι επιπόλαιες οπότε πάς παρακάτω. Σήμερα έχει γίνει της μόδας, περίπου, να χωρίσεις αγνοόντας τις συνέπειες και κυρίως αν υπάρχουν παιδιά. Και μετά βαράς το κεφάλι σου.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Ηλιας έγραψε:Μου ειχαι ρωτησει αν εχω καποιο προβλιμα και τις ειχα πει οτι εχω ενα οικογενειακο προβλιμα αλλα δεν με απασχολει... Ομως δεν ειμουν και στην καλητερη κατασταση και αυτοι νομιζε πως τελικα εχω προβλιμα με τη σχεση μας... Πες μου σε παρακαλω μια δυο συμβουλες... Πως μπορω ξανα να την κερδισω... Δυο φορες που βρεθηκαμε παντος μου ειπαι πως δεν υπαρχουν ελπιδες, και πως αν θελω να την παιρνω τηλεφονο να το κανω, αυτη δεν μπορει να το κανει... Και μου ειπαι οτι καταλαβε οτι προσπαθω να αλαξω αλλα δεν πιστευει οτι μπορω να μεινω για καιρω ετσι και φοβαται μην ξαναβρεθουμε στην κατασταση αυτη και ξαναπληγωθει... Μου ειπαι ομως και οτι δεν ειναι ερωτευμενει μαζι μου πλεον... Αυτο μου το ειχαι πει και τα χρηστουγεννα αλλα τοτε μου ειχαι πει οτι δεν την πειραζει γιατι μαγαπαει...


Λυπαμαι φιλε μου αλλα εφοσον εχει χαθει ο ερωτας ειναι δυσκολο να την ξανακερδισεις. Η αγαπη μπορει μεν να ειναι κατι δυνατο μεσα στη σχεση αλλα δεν αρκει για να τη διατηρησει και πανω απ'ολα δε ξερω αν αυτο που ονομαζει η πρωην σου (πλεον) αγαπη ειναι συνηθεια. Εκεινη ΙΣΩΣ να μην εχει βρει κατι καινουριο αλλα εφοσον σου ειπε πως δεν ειναι πια ερωτευμενη μαζι σου και σε χωρισε, δε το βλεπω να ξαναγυριζει πισω. Αυτο για τον χαρακτηρα σου που αλλαξε λογω οικογενειακου προβληματος μαλλον το ειπε σαν δικαιολογια για να μη σε πληγωσει περισσοερο λεγοντας σου οτι σε "βαρεθηκε". Το οτι δεν εχει προβλημα να την παιρνεις τηλεφωνο αλλα εκεινη δε θα σε παιρνει το βλεπω σαν να θελει να μη σε πληγωσει πολυ παρολα αυτα ομως ουτε που νοιαζεται.(γιατι αν σ'αγαπουσε θα ηθελε να σε παιρνει κ εκεινη τηλεφωνο μια στο τοσο να δει αν εισαι καλα κτλ) ... Αν μετα βρει αλλον ομως και εσυ την παρεις τηλεφωνο θα σου πει "μη με ξαναπαρεις, εχω σχεση".
Προτεινω να ηρεμησεις καταρχας, να το δεις σαν μια καλη (ελπιζω) αναμνηση ολη τη σχεση σας και να προχωρησεις (οχι απαραιτητα αμεσα σε αλλα, να παρεις το χρονο σου). Δε θεωρουμαι καταλληλη για να δωσω συμβουλες ουτε εγω ουτε κανεις γιατι καθενας βιωνει ενα χωρισμο διαφορετικα...
Ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα παντως... Και να θυμασαι πως τα παντα ξεπερνιουνται. Υγεια πανω απ'ολα...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsiripobina την Σάβ Απρ 10, 2010 4:20 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Ηλιας έγραψε: Πες μου σε παρακαλω μια δυο συμβουλες... Πως μπορω ξανα να την κερδισω...
κοιτα ηλια ς αυτα τα θεματα δε χωρανε συμβουλες. Για να δωσεις συμβουλες σε καποιον για θεματα σχεσεων και οχι μονο πρεπει να εισαι σε ενα σημειο του βουνου. Τιποτα δεν μπορει να θεωρηθει αντικειμενικο απο τις λεγομενες συμβουλες. Απλα κανουμε συζητηση. Εσυ καλυτερα απ ολους ξερεις πως θα χειριστεις το προσωπικο σου θεμα. Προσωπικα Δεν μ αρεσει και η λεξη συμβουλη. Καθενας που θα επιδιωξει να δωσει "συμβουλη" ριψοκινδυνευει μιας και λογικα τα βλεπει Μεσα απο εμπειριες προσωπικες του και με μια αποψη που εχει για σχεσεις και οχι μονο. Καθεμια εμπειρια διαφερει απο την αλλη και καθε χαρακτηρας απο καποιον αλλον. Και 2 "συμβουλες" να σου δωσει η κριστυ δεν μπορει να ανταποκριθει στην πραγματικοτητα. Γιατι η κριστυ δεν ειναι η κοπελα σου η κριστυ δεν ειναι εσυ. Με αυτα λοιπον Τα δεδομενα πραξε κατα το δοκουν χειριζοντας μονος σου το προσωπικο σου θεμα

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Rafale »

Αν εχεις καποια αλλη Αποψη καλυτερα να γραψεις κατι παραπανω απο "οτι να΄ναι"
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Χωρισμός

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

Παιδεια μια ερωτηση. Για να ξανακερδησω την εμπιστοσινη της πρωην μου που με εχει χωρησει πρην δυο μηνες... Τη πρεπει ν κανω; Δεν εχω παει με αλλη... Ειναι Αιγοκερος στο ζωδιο...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Greek_Army »

Να πας στην ανίτα πάνια στα παρατράγουδα. Να πεις την ιστοριούλα σου και να πάρεις και κανα ευρώ. Έλεος στρατιωτικό φόρουμ είναι.
Ηλιας

Χωρισμός

Δημοσίευση από Ηλιας »

Βρε σαψαλε το θεμα ειναι (χωρισμος) αν ειδες καλα... Μην το παιζεις εξυπνος σε ολους... Δεν εγραψα κατι ασχετο σε ασχετο Θεμα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Greek_Army »

Χωρισμός είναι το θέμα όχι επανασύνδεση με προηγούμενη σχέση.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Να φτιαξουμε και θεμα επανασυνδεσης;Εικόνα Δημητρη-Ηλια για ποιο λογο σε χωρισε; Συζητησε το μαζι της. Να ξανακερδισεις δε μπορεις, αν μεσα απο συζητηση μεταξυ σας δεν εχει μετανιωσει που σε χωρισε τοτε δυσκολα τα πραγματα... Προχωρα. Εκτος αν κερδισεις το τζοκερ και ειναι απο κεινες Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsiripobina την Σάβ Μάιος 29, 2010 2:03 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

Ότι να ναι όντως. Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές κύριες και κύριοι. Αν δεν θές μία δεν θέλω 1000, και αντε να γα... Να γα... Να αγαπηθείς με άλλον σκασίλα μου μεγα. Που λέει και ο μέγας πλανητάρχης!
Δημητρης

Χωρισμός

Δημοσίευση από Δημητρης »

Εχασε την εμπιστοσινη της μου ειπαι απεναντη μου... Την εκανα να κλειστει στον εαυτο της και δεν μπορει να ξαναανοιχτει σε μενα... Εγω πιστευω πως της εχουν βαλει και λογια για μενα οι φυλες και οι φυλοι τις, γιατι τις ειχα πει οτι με κολαει μια κοπελα αλλα την βλεπω φιλικα... Αυτη τωρα δεν μου δεινει καμια ελπιδα επανασυνδεσεις... Μου λεει οτι δεν θελει και να βρεθουμε ουτε για πεντε λεπτα, γιατι ειναι νωρις ακομι και θα αισθανετε αβολα... Οτι και να κανω δεν γυρναει; Αν επιμεινω και την δειξω πως την αγαπαω και οτι αξιζει πολλα για μενα; Μου ειπαι και οτι οταν αφινει κατι να φυγει δεν το ξαναπαιρνει πισο... Να μην παραλειψω οτι ειμαι ο πρωτος που ερωτευτηκε και εκανε ερωτα...
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Χωρισμός

Δημοσίευση από tsiripobina »

Δημητρης έγραψε:Εχασε την εμπιστοσινη της μου ειπαι απεναντη μου... Την εκανα να κλειστει στον εαυτο της και δεν μπορει να ξαναανοιχτει σε μενα... Εγω πιστευω πως της εχουν βαλει και λογια για μενα οι φυλες και οι φυλοι τις, γιατι τις ειχα πει οτι με κολαει μια κοπελα αλλα την βλεπω φιλικα... Αυτη τωρα δεν μου δεινει καμια ελπιδα επανασυνδεσεις... Μου λεει οτι δεν θελει και να βρεθουμε ουτε για πεντε λεπτα, γιατι ειναι νωρις ακομι και θα αισθανετε αβολα... Οτι και να κανω δεν γυρναει; Αν επιμεινω και την δειξω πως την αγαπαω και οτι αξιζει πολλα για μενα; Μου ειπαι και οτι οταν αφινει κατι να φυγει δεν το ξαναπαιρνει πισο... Να μην παραλειψω οτι ειμαι ο πρωτος που ερωτευτηκε και εκανε ερωτα...


1ον εχασε την εμπιστοσυνη της γιατι κατι εκανες εσυ. Αυτη η κοπελα που σου την επεφτε αλλα εσυ την
εβλεπες φιλικα τι ηταν; Γιατι οταν αγορι μου σου την πεφτει η αλλη κοβεις παρτιδες εφοσον εχεις σχεση.
Επισης, γιατι αφησες τοσο καιρο να περασει και δε προσπαθησες να την ξανακερδισεις αμεσως;

2ον το οτι εισαι ο 1ος της απο τη μια ειναι καλο γιατι παντα θα σε θυμαται κτλ κτλ αλλα απο την αλλη μπορει να θελει να δοκιμασει και κατι αλλο.

Δε ξερω ποιος εφταιξε, τι εγινε κτλ αλλα περασε καιρος. Συνεχισε τη ζωη σου, ασε εκεινη να κανει οτι θελει. Με τα παρακαλια δε καταφερνεις τπτ. Αν θελει θα γυρισει μονη της...
δημητρης

Χωρισμός

Δημοσίευση από δημητρης »

Δεν της μιλουσα πολυ, ειχα κλειστει στον εαυτο μου. Ειχα ενα προβλιμα και αυτι σιγουρα τηα νομιζε οτι αδιαφορο γιαυτιν επειδει με κολαει ι φιλι μου... Και οταν ζιλευει δεν το λεει, το κραταει μεσα της... Και καταπιεζε τον εαυτο της και κλειστηκε στον εαυτο της... Αυτη ειναι φιλι μου και φιλι της ξαδερφης μου... Μου ελεγε οτι με εχει εμπιστοσινη... Εγω προσπαθω μεχρη τωρα, αλλα οχι με σωστο τροπο μαλλον... Αυτι μου ειπαι οτι θελει να ηρεμισει και να μεινει μονη της, και εγω καθε φορα που την επαιρνα τηλεφωνο την παρακαλουσα να γυρισει... Στο τελος κανα δυο φορες δεν μου το σεικωνε το τηλεφωνο κιολας... Αυτη αισθανοταν οτι αδιαφορισα γιαυτην και οτι αυτη μου τα εδωσε ολα ενω εγω καταπιζα τον εαυτο μου και δεν της ανοιγομουν...

Δημητρης

Χωρισμός

Δημοσίευση από Δημητρης »

Τωρα δεν την παιρνω τηλεφονο... Απλα επειδει εχει εξεταστηκη θα την στειλω ενα μηνυμα καλη επυτηχια. Και σε κανενα μηνα θα την στειλω ενα δωρο... Το βιβλιο του ελιτη το μονογραμμα και θα την γραψω και κατι ομορφο... Της αρεσουν πολυ τα βιβλια και τα ποιηματα... Ειναι και πολη ρομαντηκια...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης