Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Γιατί επιλέγω ειδικές δυνάμεις;

Το δημοψήφισμα λήγει την Τρί Φεβ 23, 2010 8:15 pm

Στόχος ζωής
64
40%
Παρότρυνση οικογενειακού περιβάλλοντος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Παρότρυνση φίλων
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Για την εμπειρία
86
53%
Άλλος λόγος
11
7%
 
Σύνολο ψήφων: 161

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μα τα τελευταία χρόνια τα περισσότερα παιδιά που μπαίνουνε ειδικές δυνάμεις το κάνουνε για τα μόρια.
AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

ΓΜΑΚ έγραψε:Μα τα τελευταία χρόνια τα περισσότερα παιδιά που μπαίνουνε ειδικές δυνάμεις το κάνουνε για τα μόρια.
Αυτο που κανεις πρεπει να το γουσταρεις και να το αγαπας καλα και τα μορια αλλα οταν πας με αυτο και μονο το σκεπτικο κατα την γνωμη μου, εστω και 50/50 να εισαι για να πας, ψυχολογικα εχω την εντυπωση θα υποφερης!
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

ΑΡΜΑΓΕΔΔΩΝ δεν φτανει στην παρανοια γαι πολους η και για λιγους ειναι οντως στοχος ζωης για εμενα παντως ειναι μονο οι ε. Δ με ενδιαφερουνε και τιποτα αλο θα παω και για μονιμος οσο για τα μορια γραμμενα τα εχω, και θες να μαθεις γιατι ειμαι τοσο πορομενος; Για την Πατριδα μου και γιατι αυτο που θα κανω το γουσταρω
AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

ΘΡΥΛΟΣ έγραψε:ΑΡΜΑΓΕΔΔΩΝ δεν φτανει στην παρανοια γαι πολους η και για λιγους ειναι οντως στοχος ζωης για εμενα παντως ειναι μονο οι ε. Δ με ενδιαφερουνε και τιποτα αλο θα παω και για μονιμος οσο για τα μορια γραμμενα τα εχω, και θες να μαθεις γιατι ειμαι τοσο πορομενος; Για την Πατριδα μου και γιατι αυτο που θα κανω το γουσταρω
Αν πας για μονιμος αλλαζει το πραγμα. Και εγω με την δουλεια μου πωρωμενος ειμαι! Ενας λογος παραπανω με τα ζορια που τραβανε οι μονιμοι στις Ε. Δ. Αν δεν εισαι και λιγο πωρωμενος δεν μπορεις να ανταπεξελθεις!
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Και συγκεκρυμενα ΟΥΚ βαιβαια ειναι δυσκολο αλα πιστευω οτι θα τα καταφερω για εμενα η ζωη μου ειναι ΟΥΚ η ΘΑΝΑΤΟΣ στην κυριολεξια πες με τρελο οτι θες αλα ετσι εχω πει στον εαυτο μου και ετσι ειναι εαν δεν [ερασω ΘΑΝΑΤΟΣ
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Και συγκεκρυμενα ΟΥΚ βαιβαια ειναι πολυ δυσκολο αλα πιστευω πτι θα τα καταφερω. Για εμανα η ζωη μου ειναι ΟΥΚ η θανατος στην κυριολεξια το εννωω εαν δεν περασω τερμα
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Καταλαθος το εστειλα 2 φορες συγνωμη
Υγειονομικάριος

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Υγειονομικάριος »

Γεια σας φίλοι,

πρόσφατα μετά από πολλά χρόνια στο εξωτερικό και τελείωνοντας 3 πτυχία γύρισα στην Ελλάδα και έκοψα την αναβολή μου στα 27. Τώρα μου ήρθε χαρτί παρουσίασης στο ΚΕΥΓ και όλοι φίλοι, οικογένεια κλπ καταχάρηκαν γιατί λένε εύκολη θητεία, μπορείς να έρθεις Αθήνα και να μάθεις κάτι καινούριο για το πεδίο σου (βιοχημεία) από το στρατό και διάφορα άλλα. Εγώ όμως έχω ένα ας πούμε μικρόβιο που λέει ότι αφού ο στρατός είναι η τελευταία φορά που θα είμαι εντελώς έξω από οτιδήποτε έχω υπάρξει ως τώρα θέλω να ζητήσω να πάω ΕΔ όταν έρθουν για επιλογή. Τις ασκήσεις τις βγάζω εύκολα. Σε όσους το λέω αυτό ή γελάνε ή λένε "είσαι μλκας και θα το μετανοιώσεις, θα φας π**ς χωρίς λόγο, δε θα έχεις κανέναν να μιλήσεις" και διάφορα άλλα. Η πιο συνετή φωνή είναι ενός φίλου από το σχολείο που είναι στρατιωτικός γιατρός και είπε το εξής: Αν εμπαινές οπουδήποτε αλλού εκτός από Υγειονομικό θα σου έλεγα ΕΔ χωρίς δεύτερη σκέψη αφού είναι το μόνο μέρος που θα νιώσεις ουσιαστικό στρατό και θα αποκομίσεις κάτι πέραν της σκοπιάς, αλλά και στο υγειονομικό μπορείς να μάθεις πράγματα και να ζήσεις μια σχεδόν φυσιολογική ζωή, να βλέπεις την κοπέλα σου κλπ.
Το θέμα μου είναι ότι μάλλον θα το κάνω γιατί δεν θέλω να μείνω με τη μεγάλη απορία και να νιώθω ότι ο χρόνος στο στρατό ήταν απλά χαμένος ενώ είχα την ευκαιρία να κάνω κάτι διαφορετικό άρα μάλλον θα το κάνω.

Αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας.

Ευχαριστώ
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Rafale »

Προσωπικα θα συμφωνησω με το φιλο σου. Μην ακους αλλες φωνες εκτος πρωτα της ψυχης σου και του φιλου σου. Για να πας εδ θελει καρδια και ψυχη μεγαλη. Και πανω και πρωτα απο ολα να θελεις να το κανεις. Ριξε μια ματια στις γενικες πληροφοριες ειδικων δυναμεων και τα επιμερους περι ειδικων δυναμεων η τελικη αποφαση ειναι δικη σου.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11241
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από yandr »

Αν νομίζεις ότι θα μάθεις το οτιδήποτε για την βιοχημεία στο στρατό, θα σου έλεγενα να το ξεχάσεις άμεσα.

Εάν είσαι γιατρός, υποθέτω μπορεί να έχεις μία μικρή εμπειρία από την θητεία στο υγειονομικό, αλλά αν έχεις κάποιο διδακτορικό στη βιοχημεία δεν πρόκειται να κερδίσεις τίποτα.

Επομένως, αν θεωρείς ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις στις όποιες απαιτήσεις των ειδικών δυνάμεων, εγώ σου λέω να το προσπαθήσεις.9 μήνες θητεία είναι μόνο.

AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Δευ Ιαν 18, 2010 10:38 pm
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από AΡΜΑΓΕΔΔΩΝ »

ΘΡΥΛΟΣ έγραψε:Και συγκεκρυμενα ΟΥΚ βαιβαια ειναι δυσκολο αλα πιστευω οτι θα τα καταφερω για εμενα η ζωη μου ειναι ΟΥΚ η ΘΑΝΑΤΟΣ στην κυριολεξια πες με τρελο οτι θες αλα ετσι εχω πει στον εαυτο μου και ετσι ειναι εαν δεν [ερασω ΘΑΝΑΤΟΣ
Φιλε μου καλε αν πας με αυτο το σκεπτικο δεν υπαρχει περιπτωση να μην περασεις! Αλλα τα φερνει καμια φορα ετσι η ζωη, που σου αλλαζει τα σχεδια χωρις να το θελεις. Ο θανατος ειναι κουβεντα που θελει πολυ συζητηση, και δεν μπορεις να την λες ετσι επιπολαια.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Rafale »

ΘΡΥΛΟΣ έγραψε:Και συγκεκρυμενα ΟΥΚ βαιβαια ειναι πολυ δυσκολο αλα πιστευω πτι θα τα καταφερω. Για εμανα η ζωη μου ειναι ΟΥΚ η θανατος στην κυριολεξια το εννωω εαν δεν περασω τερμα
Μα τι ειναι αυτα που λες τωρα; Ειναι ποτε δυνατον ; Η ζωη ειναι ουκ; Εχει κι αλλες χαρες η ζωη θρυλε. Μην παθιαζεσαι τοσο πολυ.Εικόνα
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Για αλους cristi εχει και αλες χαρες η ζωη για εμενα παλι οχι! Οσο για τον θανατο που ειπες ΑΡΜΑΓΕΔΔΩΝ δεν μπορεις να το λες ετσι απιπολαια θελει συζητηση θα σου πω οτι το εχω σκεφτει παρα μα παραπολες φορες και εχω καταληξει εκει και δεν αλαζει με τιποτα αυτο!

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Γιατί επιλέγω Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Rafale »

ΘΡΥΛΟΣ έγραψε:Για αλους cristi εχει και αλες χαρες η ζωη για εμενα παλι οχι! Οσο για τον θανατο που ειπες ΑΡΜΑΓΕΔΔΩΝ δεν μπορεις να το λες ετσι απιπολαια θελει συζητηση θα σου πω οτι το εχω σκεφτει παρα μα παραπολες φορες και εχω καταληξει εκει και δεν αλαζει με τιποτα αυτο!

Γιατι βρε παιδι τοσο πικρα; Δεν ειναι σωστο νεο παιδι να σκεφτεσαι ετσι.Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες