Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Γιαννηςς
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Παρ Απρ 24, 2009 12:53 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Γιαννηςς »

ΜΑΧΙΜΟΣ έγραψε:29 αυτου του μηνος θα ενημερωθεις απο το σαιτ της σχολης. Θα βγει σχετικη ανακοινωση-προσκλση απο τον διοικητη. Παντως την αλλη Δευτερα 7 Σεμτεμβριου μαλλον μπαινουμε.
Δεν νομιζω να μπουμε τοσο νωρις ισως 11 ή 14
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε ευχαριστώ πολυ φιλε Μαχιμε για την γρήγορη απαντηση. Επίσης για τα πράγματα που θα πρέπει να έχουμε μαζί μας θα μας ενημερώση η σχολή; Κινητό επιτρέπεται τις πρώτες μέρες;
NO FEAR
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 5:41 pm
Ενδιαφέροντα: Κυνήγι ανεπιθύμητων
Επάγγελμα: Φοιτήτρια
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από NO FEAR »

Αυτό το χάλι που έγινε φέτος πρώτη φορά το συναντάω. Ο κάθε αμόρφωτος και άσχετος να μπει στο στρατό. Γνωρίζω άτομα που πληρούσαν όλες τις προθποθέσεις για να μπουν και είχαν τρέλα για το στρατό. Δεν πήγαιναν μόνο και μόνο για τα λεφτά. Και όμως αυτά τα άτομα έμειναν εκτός επειδή ήταν 2-5 κιλά πάνω από το επιτρεπτό βάρος.
NO FEAR
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 5:41 pm
Ενδιαφέροντα: Κυνήγι ανεπιθύμητων
Επάγγελμα: Φοιτήτρια
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από NO FEAR »

Αφού να φανταστεί κανείς ούτε καν ειδικές κατηγορίες δεν υπήρχαν στη ΣΜΥ. Με τι θα περνούσαν αυτοί με 5; Και θα δεις αυτά τα άτομα που ούτε το όνομά τους δεν ξέρουν να γράψουν καλά-καλά να διατάζουν κιόλας! Ε αυτά δεν γίνονται! Αφού ήθελαν μοντέλα που δεν ξέρουν ούτε όπλο να κρατήσουν ας είναι. Αν συνεχιστεί όμως αυτό σε κανά 2 χρόνια θα καταλάβουν το λάθος αυτοί που αποφασίζουν για τέτοιες καταστάσεις. Αυτάάάά...
NO FEAR
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 5:41 pm
Ενδιαφέροντα: Κυνήγι ανεπιθύμητων
Επάγγελμα: Φοιτήτρια
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από NO FEAR »

Αυτοί που πέρασαν με 9,5 ήταν απλά τυχεροί. Δε σημαίνει ότι είναι και όλοι τους άξιοι. Το γεγονός ότι είχαν έναν ορισμένο ΔΜΣ δε λέει κάτι. Αυτό άλλαζει εύκολα. Αυτό που δύσκολα αλλάζει είναι η παιδεία...

Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση! Μπράβο στους αυριανούς Υπαξιωματικούς! Συγχαρητήρια στα παιδιά που πέρασαν!
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Δε συμφωνω μαζι σας, οι παλαιοτεροι απο ΣΜΥ αυτοι που ειναι εν ενεργεια ακομη ταγματαρχες κτλ δεν ειχαν ουτε απολυτηριο λυκειου και ομως καποιοι απο αυτους και καλοι ηλεκτρονικοι γινανε και καλοι διαχειριστες και χειριστες ελικοπτερων ακομα. Ειμαι υπερ του επιστημονα αξιωματικου γιατι στην Αμερικη βλεπεις ατομα που πετανε b2 που θελει χρονια διαβασμα και ταυτοχρονα εχουν και διδακτορικο σε καποιο αντικειμενο και το πιο σημαντικο... Κερδιζουν τον πολεμο. Στη ΣΜΥ ομως δε χρειαζονται τα μορια ουτε οι καλοι μαθητες

Ξενοφών
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Δευ Φεβ 02, 2009 3:00 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Ξενοφών »

Κανείς που να πέρασε ΣΣΕ; Εγω περασα ΣΣΕ - Οπλα!
Ξέρει κανεις ποτε θα μπούμε; 11 σεπτεμβρίου πάντως τελειώνει το σχολείο εκπαιδευτών των 4ετών σύμφωνα με το σαιτ της σχολής... !
ziogas191
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2009 2:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από ziogas191 »

Πιστευω οτι το συστημα εισαγωγης στο στρατο ειναι τελειος λανθασμενος. Για παραδειγμα, αν ενα παλικαρι ειχε αριστους βαθμους και κοβοταν στο ΔΜΖ επειδη ειχε 5 κιλα παραπανω... Δηλαδη, αν ειχε 5κιλα κατω θα ηταν ικανοτερος στρατιωτικος;
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω προσωπικα εχω δει πιλοτο ελικοπτερου Στο πολεμικο ναυτικο που δουλευω σε φρεγατα τουλαχιστον 20 κιλα υπερβαρο... Μια ανοχη 5-6 κιλα και 4-5 ποντοι δε φερνουν την καταστροφη

Χρηστος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2021 11:04 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Χρηστος »

Πρεπει να υπαρχουν αυτα τα ορια αλλιως οι βασεις θα εκτοξευτουνε. Εχετε δικιο σαυτο που λετε γτ και γω δν περασα για αυτο το λογο φετος αλλα ειναι σωστο
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Πρεπει να γινει οπως παλια που απο 16 χρονων εμπαιναν σε σχολη για να γινουν στρατιωτικοι... Τα προσοντα πρεπει να υπαρχουν γιατι δεν γινετε να μπαινει μεσα ο καθε χοντρος, η ο καθε κοντος...
Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξενοφών έγραψε:Κανείς που να πέρασε ΣΣΕ; Εγω περασα ΣΣΕ - Οπλα!
Ξέρει κανεις ποτε θα μπούμε; 11 σεπτεμβρίου πάντως τελειώνει το σχολείο εκπαιδευτών των 4ετών σύμφωνα με το σαιτ της σχολής... !
φιλε ξενοφων εγω περασα σσε οπλα... Λογικα θα βγει ανακοινωση στις 29 αυγουστου απο τον διοικητη της σχολης

nikoss
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Απρ 22, 2009 11:38 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από nikoss »

Πραγματικα ειναι ασχημο να βλεπεις μια σχολη π ειχε 14-15 να καταληγει σε 9. Βεβαια τωρα στις σχολες θα καταλαβουν οτι για να γινεις στρατιωτικος δε μετραει η κατευθυνση κ ο βαθμος. Απο τη πλευρα μ ευχομαι αυτο να επαναληφθει και του χρονου που δινω πανελληνιες Για να εισαχθουμε κ εμεις επιτελους.

veroiotis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 27, 2009 2:24 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από veroiotis »

Γεια σας. Ειμαι και εγω ενα νεο μελος του φορουμ. Οσον Αφορα τη Βαση Που ανακοινωθηκε χθες ηταν οντως πολυ χαμηλη, αλλα εμενα προσωπικα με εφερε σε θεση να ειμαι τεταρτος στη σχολη. Και πραγματικα δεν το περιμενα. Θα ηθελα να κανω ομως 2 ερωτησεις. Πρωτον, γνωριζει καποιος ποτε ειναι η ημερομηνια που θα μας καλεσουν; Και δευτερον θα πρεπει να παω νωριτερα απο αυτην την ημερομηνια στη σχολη για καπια χαρτια;

Anonymous

Κατάταξη στις στρατιωτικές σχολές (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγώ πέρασα ΣΣΑΣ ιατρικό. Για το πότε μπαίνουμε θα βγει ανακοίνωση στα ΜΜΕ. Τώρα και εγώ έχω την ίδια απορία με σένα για το τι θα πρέπει να πάρουμε μαζί μας
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες