Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Συζήτηση για θέματα που σχετίζονται με το στρατό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ανυσηχος
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μάιος 20, 2009 2:27 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από ανυσηχος »

Ρε παίδες... Τι σας την έχει δώσει με την αμερικάνικη υπηκοότητα:

Αν θέλει κάποιος να υπηρετίσει την Αμερική πολλεμώντας υπάρχουν και οι μισθοφόροι.

Πίθανόν αργότερα τέτοιες υπηρεσίες να τις αναγνωρίσουν οι αμερικάνοι δίνοντασς πιο άνετα πράσινη κάρτα.

Athan
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τρί Δεκ 18, 2007 12:32 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από Athan »

Αστους, εχουνε να φανε μαυρίλα...
!!!!!

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από !!!!! »

Ναι παιδια κατι ξερει το παιδι και εγς 17 ειμαι και θελω να παω στον αμερικανικο στρατο ειναι καλητεροι απο τον δικο μας σε ολους τους τομει το λεω επιδη το εχω ψαχει παρα πολυ!
Άβαταρ μέλους
TSAPETRO
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 26, 2011 12:37 am
Τοποθεσία: Ροδος
Επάγγελμα: γιατρος
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από TSAPETRO »

! Εικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

!!! έγραψε:Ναι παιδια κατι ξερει το παιδι και εγς 17 ειμαι και θελω να παω στον αμερικανικο στρατο ειναι καλητεροι απο τον δικο μας σε ολους τους τομει το λεω επιδη το εχω ψαχει παρα πολυ!
Επαγγελματισμο εχουν (μιας και ολοι ειναι Εθελοντες και οχι υποχρεοι θητειας), συνηδειση του τι κανουν εκει, προγραμμα, αλλα και υλικοτεχνικη υποδομη και φρονιμα! Εκει δεν φοβουνται να πουν οτι αγαπανε την πατριδα τους. Θεωρω οτι ποιοτικα επι του συνολου εχουν καλυτερης ποιοτητας στρατευμα. Εμεις διαφερουμε σε Μοναδες οπως η ΔΥΚ και η Π. Α. Ικαροι + Μηχανικοι, γιατι ο απλος μεσος Σμηνιτης ειναι ενας μπουχεσας κωλοβισμα η αντιστρατος.
ΝΙΚΟΣ

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Καλυτερα να πας στην ελληνικη μυκ. Μπορεις να πας και ως εφεδρος και ως στελεχος (εποπ, επυ κτλ). Στην αμερικανικη μυκ για να πας πρεπει ή να εισαι υπηκοος ή να εχεις παραμονη (πρασινη καρτα). Αλλα αστο καλυτερα μακρια ειναι η αμερικη μπορεις να κανεις και εδω αυτα που θελεις να κανεις.
bobus
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Μάιος 11, 2011 11:30 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από bobus »

Μου φαίνεται αδιανόητο έλληνας πολίτης να θέλει να πάει να υπηρετήσει στο στρατό των ΗΠΑ επειδή απλά "εκεί είναι καλύτερα"

Η λέξη "αδιανόητο" είναι μάλλον λίγη
Guest

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από Guest »

Αν σε αρέσει ο αμερικάνικος στρατός τόσο πολύ μπορείς να βγάλεις μια τα ελληνικά σχολεία ειδικών δυνάμεων, κάτι το όποιο δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα σαν μόνιμος μιλάμε πάντα... Και μετά μπορείς να κάνεις συνεκπαιδεύσεις Με αμερικάνικες μονάδες καθώς μπορείς να περάσεις και μερικά αμερικάνικα σχολεία.
δημητρης

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από δημητρης »

Παιδια ειμαι και εγω τελειοφοιτος και οπως το παλικαρι θα ηθελα και εγω να παω στον αμερικανικο στρατο σε περιπτωση που δεν πιασω τα μορια των ελληνικων στρατιωτικων σχολων μιας και της καταστασης που βρισκομαστε πολλοι δηλαδη οι περισσοτεροι το βλεπουν ως οικονομικη εξασφαλιση και δηλωνουν με αποτελεσμα να εχουν φτασει στα υψη οι βασεις. Αν καποιος πραγματικα ξερει ακριβως τι χρειαζεται και πως το πετυχαινεις αυτο ας απαντησει και υστερα ας κριτικαρει ελευθερα... Ευχαριστω
speedster 1323

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από speedster 1323 »

δημητρης έγραψε:Παιδια ειμαι και εγω τελειοφοιτος και οπως το παλικαρι θα ηθελα και εγω να παω στον αμερικανικο στρατο σε περιπτωση που δεν πιασω τα μορια των ελληνικων στρατιωτικων σχολων μιας και της καταστασης που βρισκομαστε πολλοι δηλαδη οι περισσοτεροι το βλεπουν ως οικονομικη εξασφαλιση και δηλωνουν με αποτελεσμα να εχουν φτασει στα υψη οι βασεις. Αν καποιος πραγματικα ξερει ακριβως τι χρειαζεται και πως το πετυχαινεις αυτο ας απαντησει και υστερα ας κριτικαρει ελευθερα... Ευχαριστω
θεωρω αδιανοητο να θελει να παει κανεις να κανει καριερα στο στρατο (κ ειδικα δε στον αμερικανικο) ενω ακομα δεν εχει υπηρετησει να δει πως ειναι γενικα η θητεια κ αν του ταιριαζει αυτο το επαγγελμα... Μην μπερδευεστε παιδια με τις ταινιες του ραμπο θα απογοητευτειτε... Εικόνα Οπως διαβαζα μερικοι που θελουν να πανε στα ο. Υ. Κ κτλπ οταν δεν ξερουν αν θα αντεχαν κ σαν απλοι καταδρομεις... Καλη η αυτοπεποιθηση δεν λεω αλλα οταν αρχιζει το τρεξιμο κ το πηξιμο αρχιζει το κλαμα... Εικόνα
blademaster
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευ Μαρ 07, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από blademaster »

Το βλέπουν καθαρά μισθοφορικά.
εγώ δέν βρίσκω κάτι κακό.
γιατί, μήπως ο ελληνικός στρατός είναί μόνο με ιδεολόγους;
δυστηχώς οι ιδεολόγοι όλο και σπανίζουν σε κοινωνία και στρατό. Και πια αντιμετωπίζονται με απαξία...
speedster 1323

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από speedster 1323 »

blademaster έγραψε:Το βλέπουν καθαρά μισθοφορικά.
εγώ δέν βρίσκω κάτι κακό.
γιατί, μήπως ο ελληνικός στρατός είναί μόνο με ιδεολόγους;
δυστηχώς οι ιδεολόγοι όλο και σπανίζουν σε κοινωνία και στρατό. Και πια αντιμετωπίζονται με απαξία...
Μακης

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από Μακης »

Ε να κάνω μια ερώτηση μπορώ να τελιόσω την θητεια μπορώ να παω μετά ως εθελοντής; Ψάχνω καιρό πληροφορίες και δεν μπορώ να βρώ τίποτα ίσως να μπορεί κάπιος να με διαφοτίση; Ειναι σημαντικό για μένα και έναν ακόμα φίλο μου.
Nikos90

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από Nikos90 »

Καλημέρα! Μια ερώτηση έχω μόνο... Μπορώ να κάνω τη στρατιωτική θητεία μου Στην Αμερική;(για παράδειγμα στο ΝΑΤΟ) Είμαι μισός Αμερικάνος Και έχω και το αμερικανικό διαβατήριο. Ρωτάω, γιατί Έχω ακούσει Ότι πληρώνεσαι εκεί Και Μπορεί να είναι για λιγότερο χρόνο.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στον αμερικανικό στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν υφίσταται θητεία κληρωτών στις ΗΠΑ από τη λήξη του πολέμου στο Βιετνάμ και μετά. Μόνο μόνιμος και φυσικά αφού περάσεις κάμποσες δοκιμασίες.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες