Διαγραφές μελών

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Velerefontis »

Δεν επιθυμω να εμπλακω σε διαλογο μαζι σου (στον Μιραζ απευθυνομαι)
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Συμφωνώ αρκετά μαζί σου Μαρίνα αλλά όχι σε όλα. Όταν σε πολεμάνε πολεμάς. Απλό και ξεκάθαρο. Μέσα από τον λόγο βάζεις πράγματα σε τάξη.

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Marina2 »

MIRAGE έγραψε: Συμφωνώ αρκετά μαζί σου Μαρίνα αλλά όχι σε όλα. Όταν σε πολεμάνε πολεμάς. Απλό και ξεκάθαρο. Μέσα από τον λόγο βάζεις πράγματα σε τάξη.

Για να γινει πολεμος χρειαζονται 2 αντιπαλα στραατοπεδα. Εγω ποτε δεν "πολεμησα" κανεναν, το αντιθετο συνέβει απο την 1η μερα που μπηκα στο φορουμ, μεχρι που ειπα οτι δεν παει αλλο... Αν συνεχιστει πάντως αυτο, σιγουρα πολλα μελη δεν θα ειναι διατεθιμενα να μπουν και οχι γιατι δεν εχει χρησιμες πληροφοριες το Φορουμ, το αντιθετο για μενα ειναι το καλυτερο και το πληρέστερο οσον αφορα το στρατο, αλλα γιατι υπάρχουν ανθρωποι που επιδιωκουν ή να στο "βουλώσουν (επειδη δεν τους αρεσουν αυτα που λες) ή και να σε διωξουν (γιατι απλα δεν σε πανε). Και εκει πρεπει ο "δημιουργός" του να επέμβει!
Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Velerefontis έγραψε:Δεν επιθυμω να εμπλακω σε διαλογο μαζι σου (στον Μιραζ απευθυνομαι)
Mα εσύ ξεκίνησες σχολιάζοντας τα λόγια μου και είπες "θα περιμένεις πολύ ακόμα". Εσύ σχολίασες και άρχισες διάλογο και εσύ τον κλείνεις. Εξάλλου τα αισθήματα πάντα είναι αμοιβαία. Τους βαθμούς εδώ τους έχουμε για την πλάκα μας. Ένα απλό φόρουμ είμαστε. Εξάλλου βλέπεις κανένα στρατόπεδο με μονάδα επιπέδου τάγματος για να είμαι εγώ "ταγματάρχης" και εσύ "στρατοπεδάρχης"; ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Marina2 »

MIRAGE έγραψε:
Velerefontis έγραψε:Δεν επιθυμω να εμπλακω σε διαλογο μαζι σου (στον Μιραζ απευθυνομαι)
Mα εσύ ξεκίνησες σχολιάζοντας τα λόγια μου και είπες "θα περιμένεις πολύ ακόμα". Εσύ σχολίασες και άρχισες διάλογο και εσύ τον κλείνεις. Εξάλλου τα αισθήματα πάντα είναι αμοιβαία. Τους βαθμούς εδώ τους έχουμε για την πλάκα μας. Ένα απλό φόρουμ είμαστε. Εξάλλου βλέπεις κανένα στρατόπεδο με μονάδα επιπέδου τάγματος για να είμαι εγώ "ταγματάρχης" και εσύ "στρατοπεδάρχης";ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Μιραζ επειδη εγω ειμαι λιγο πιο "παλια" απο εσενα εδω, να ξερεις οτι ο Βελερεφόντης ειναι απο τους πιο σοβαρους και υπευθυνους "στρατοπεδαρχες". Αν δεν πρεπει να "καταλογησεις" ευθυνες σε κάποιον, ειναι αυτος. Ειναι απο τα καλυτερα παιδια εδω μεσα, προθυμος πάντα να βοηθησει. Πιστεψε με.
Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαρίνα1 έγραψε:
MIRAGE έγραψε:
Velerefontis έγραψε:Δεν επιθυμω να εμπλακω σε διαλογο μαζι σου (στον Μιραζ απευθυνομαι)
Mα εσύ ξεκίνησες σχολιάζοντας τα λόγια μου και είπες "θα περιμένεις πολύ ακόμα". Εσύ σχολίασες και άρχισες διάλογο και εσύ τον κλείνεις. Εξάλλου τα αισθήματα πάντα είναι αμοιβαία. Τους βαθμούς εδώ τους έχουμε για την πλάκα μας. Ένα απλό φόρουμ είμαστε. Εξάλλου βλέπεις κανένα στρατόπεδο με μονάδα επιπέδου τάγματος για να είμαι εγώ "ταγματάρχης" και εσύ "στρατοπεδάρχης";ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Μιραζ επειδη εγω ειμαι λιγο πιο "παλια" απο εσενα εδω, να ξερεις οτι ο Βελερεφόντης ειναι απο τους πιο σοβαρους και υπευθυνους "στρατοπεδαρχες". Αν δεν πρεπει να "καταλογησεις" ευθυνες σε κάποιον, ειναι αυτος. Ειναι απο τα καλυτερα παιδια εδω μεσα, προθυμος πάντα να βοηθησει. Πιστεψε με.
kοίτα δεν θέλω να σχολιάσω αλλά τώρα θα σου πω γιατί έκανες σχόλιο. Και εγώ το ίδιο νόμιζα αλλά μετά από κάτι έχω διαφορετική άποψη και η αλήθεια είναι ότι οι σχεσεις μας αν και ήταν άριστες (βελερεφοντι και εμου) τώρα δεν είναι καθόλου. Για μένα ο καλύτερος στρατοπεδάρχης είναι ο Νασσος. Ο καθένας μας έχει διαφορετική άποψη και του καθενός η άποψη είναι σεβαστή. Ας μην σχολιάσουμε ως Άτομο Ο ένας τον ξανά (σαν χαρακτήρες).

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Marina2 »

Ναι καταλαβαινω οτι εινααι υποκειμενικό το ποιον συμπαθει ο καθενας και εχεις δικιο. Ελπιζω να τα "βρειτε"...
Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαρίνα1 έγραψε:Ναι καταλαβαινω οτι εινααι υποκειμενικό το ποιον συμπαθει ο καθενας και εχεις δικιο. Ελπιζω να τα "βρειτε"...
Κοίτα. Εγώ ούτε παρακαλάω ούτε προσκυνάω. Δηλώσεις όμως εμπρηστικές του τύπου "θα περιμένεις πολύ ακόμα" δεν βοηθάνε νομίζω. Κατά την ταπεινή μου άποψη. Αν κάποιος μου φερθεί σκάρτα (γενικώς το λεω για να μην παρεξηγούμαι) τον διαγράφω από την σκέψη μου και δεν δίνω σημασία. Αυτό δεν το είπα για τον Βερελεφόντι επαναλαμβάνω για μην παρεξηγηθώ άδικα.

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Marina2 »

Καταλαβαινω τι λες, αλλα ολοι πρεπει να ριξουν λιγο νερο στο κρασι τους. Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη. Κοιτα οσο για αυτο που ειπε ο Βλερεφόντης επειδη ειναι γραπτος λόγος, μην βγαζεις ευκολα συμπερασματα για το υφος. Καμια φορα δεν εινααι αυτο που βλέπουμε, χωρις να ξερω βέβαια πως το εννοει ο καθενας μας.

Anonymous

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαρίνα1 έγραψε: Καταλαβαινω τι λες, αλλα ολοι πρεπει να ριξουν λιγο νερο στο κρασι τους. Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη. Κοιτα οσο για αυτο που ειπε ο Βλερεφόντης επειδη ειναι γραπτος λόγος, μην βγαζεις ευκολα συμπερασματα για το υφος. Καμια φορα δεν εινααι αυτο που βλέπουμε, χωρις να ξερω βέβαια πως το εννοει ο καθενας μας.

Νομίζω ότι ξέρω να διακρίνω τι εννοεί ο συνομιλητής μου Μαρίνα. Αντιλαμβάνομαι και το υφος και το μήνυμα στο 100%. Το νερό είναι για ξεδιψάς και το κρασί για να γλεντάς. Είναι σαν η Τουρκία να πραγματοποιεί απόβαση στο Φαρμακονήσι και εγώ είμαι πρωθυπουργός της Ελλάδος. Και πίστεψε με εγώ είμαι της άποψης "ούτε τουρκική μύγα στο Φαρμακονήσι". Μπορείς να φανταστείς οπότε τι θα διέταζα να κάνει η αεροπορία στο νησάκι.

Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Marina2 »

MIRAGE έγραψε:
Μαρίνα1 έγραψε: Καταλαβαινω τι λες, αλλα ολοι πρεπει να ριξουν λιγο νερο στο κρασι τους. Αυτη ειναι η προσωπικη μου γνωμη. Κοιτα οσο για αυτο που ειπε ο Βλερεφόντης επειδη ειναι γραπτος λόγος, μην βγαζεις ευκολα συμπερασματα για το υφος. Καμια φορα δεν εινααι αυτο που βλέπουμε, χωρις να ξερω βέβαια πως το εννοει ο καθενας μας.

Νομίζω ότι ξέρω να διακρίνω τι εννοεί ο συνομιλητής μου Μαρίνα. Αντιλαμβάνομαι και το υφος και το μήνυμα στο 100%. Το νερό είναι για ξεδιψάς και το κρασί για να γλεντάς. Είναι σαν η Τουρκία να πραγματοποιεί απόβαση στο Φαρμακονήσι και εγώ είμαι πρωθυπουργός της Ελλάδος. Και πίστεψε με εγώ είμαι της άποψης "ούτε τουρκική μύγα στο Φαρμακονήσι". Μπορείς να φανταστείς οπότε τι θα διέταζα να κάνει η αεροπορία στο νησάκι.

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα. Μου αρεσει που κάνεις πλακιτσα!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11240
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από yandr »

Μαρίνα θα μου επιτρέψεις να απαντήσω στο μήνυμά σου.

Μαρίνα1 έγραψε:1) συνεχως να δημιουργουνται θεματα και να καθομαι να κανω post και να κλειδονονται, επειδη δεν ενδιαφερουν καποιους ουτε 2) να προσπαθουν να επαναφερουν εμας στο θεμα, οταν οι ιδιοι (και δεν μιλαω για ους, ξερουνα αυτοι) εκατομυριες φορες τους εχω πιασει να ξεφευγουν Απο το θεμα και να οδηγουν τη συζητηση αλλου,


Μαρίνα, έχω δώσει σαφείς οδηγίες στους στρατοπεδάρχες να μετακινούν μηνύματα στις σωστές συζητήσεις, να διαγράφουν μηνύματα με greeklish, να κλειδώνουν θέματα που έχουν απαντηθεί 100-άδες φορές στο φόρουμ κ. Λπ.

Ο λόγος είναι ότι πιστεύω στην οργάνωση. Όταν ψάχνεις πληροφορίες για το κέντρο ΚΕΥΠ, θα το βρεις στην σχετική συζήτηση. Αν όλα τα κέντρα εκπαίδευσης συζητιούνταν μαζί δεν θα έβρισκες με τίποτα την πληροφορία που αναζητάς.

Αυτό δημιουργεί ορισμένες φορές προβλήματα, όπως χρήστες που διαμαρτύρονται ότι τα μηνύματά τους διαγράφηκαν όταν στην πραγματικότητα μεταφέρθηκαν στην σωστή συζήτση. Ττα αντιλαμβάνομαι αλλά δεν τα θεωρώ εξίσου σημαντικά με τον στόχο μου που είναι η συγκέντρωση των μηνυμάτων που αναφέρονται στο ίδιο θέμα σε ολοκληρωμένες συζητήσεις.

Μαρίνα1 έγραψε:
3) Εχω εκνευριστει οχι μονο με κάποιους των οποιων τα δικαιωματα ειναι περισσοτερα απο τα δικα μου, αλλα και με μελη τα οποια κανουν συνεχως και ευθεις επιθεσεις, χωρις να με ξερουν


Μαρίνα αυτό γίνεται σε όλα τα φόρουμ. Ούτε εγώ, ούτε και οι στρατοπεδάρχες θέλουμε να γίνεται αυτό, αλλά είναι δύσκολο να επέμβουμε γιατί μετά θα τεθούν θέματα λογοκρισίας (γιατί έσβησες αυτό και όχι εκείνο, γιατί πήρες το μέρος του άλλου και όχι το δικό μου κ. Λπ.).

Για το λόγο αυτό, ελαχιστοποιούμε τις επεμβάσεις λογοκρισίας στις απολύτως απαραίτητες, όπως υβριστικά μηνύματα κ. Λπ. Παράλληλα, στέλνουμε προειδοποιήσεις με Προσωπικά μηνύματα.

Η διαχείριση ενός φόρουμ κάθε άλλο παρά εύκολη είναι.

Προσωπικά θεωρώ ότι όλοι οι στρατοπεδάρχες κάνουν την δουλειά τους όσο καλύτερα μπορούν και επειδή παρακολουθώ τις ενέργειές τους γνωρίζω ότι έχουν συνεισφέρει τα μέγιστα με τις πληροφορίες που δίνουν.

Τώρα αν κάποιες φορές παρασύρονται, όπως και εγώ άλλωστε, νομίζω ότι είναι ανθρώπινο και το συζητάμε μεταξύ μας ώστε να περιορίσουμε τα λάθη.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Marina2 »

Yard μου πολυ ωρααια αυτα που λες και εγω θα ημουν απόλυτα συμφωνη μαζι σου αν ο, τι ισχυει για εμας τα απλα μελη ισχυεε και για τους στρταοπεδαρχες σου. Διοτι καποιοι εξ αυτων, ενω συνεχως καανουν παρατηρησεις στους αλλους. Δυστυχως δεν μπορουν να ελέγξουν τον εαυτό τους. ΄ Που ειναι οι στρατοπεδαρχες οταν γινεται επιθεση λεκτικη ή μη αναμεσα σε 2 μέλη. Ελάχιστες φορες ειδα παρέμβαση και κυριως απο τον Βελερεφόντη, ο οποιος ειναι και απο τους πιο δικαιους.

Να ξερεις οτι εμενα και στρατοπεδαρχες μου εχουν κάνει "επιθεση". Το μονο που καταφερνουν οι περισσοτεροι ει ναι να εκνευρίζουν τα μέλη. Γιατι κάνουν πολλες εξαιρεσεις αναμεσα στα μέλη και κυριως με τον εαυτό τους...

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11240
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από yandr »

Μαρίνα δεν είναι και τόσο πολλοί οι στρατοπεδάρχες.

Τέσσερα άτομα είναι όλοι κι όλοι.

Θα πρέπει να σου πω ότι χωρίς αυτούς το φόρουμ δεν θα μπορούσε να λειτουργήσει και φυσικά δεν αμοίβονται καν για αυτό που κάνουν. Δηλαδή προσφέρουν χωρίς κανένα αντίκρυσμα και αφιερώνουν πολύ προσωπικό χρόνο.

Από εκεί και πέρα, λάθη γίνονται από όλους. Τα συζητάμε μεταξύ μας και με την τριβή (δηλαδή με τον καιρό και μέσα από τα λάθη μας) θα βελτιωνόμαστε συνέχεια.

Εγώ προσωπικές επιθέσεις εναντίον μελών δεν έχω παρατηρήσει από στρατοπεδάρχες και όπως μπορούν οι ίδιοι να διαβεβαιώσουν υπάρχουν ρητές οδηγίες για το θέμα αυτό. Εάν νιώθεις κάτι τέτοιο δεν έχεις παρά να μου επισημανεις το μήνυμα για να δω και εγώ.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Διαγραφές μελών

Δημοσίευση από Marina2 »

yard μου, δεν μπορω να καθησω να ψαχνω για ποστ των στρατοπεδαρχων για να αποδειξω οτι σε πολλες περιπτωσεις υπάρχουν κάποιοι που ναι μεν κανουν πααρατηρησεις (και πολυ καλα κανουν) αλλα κάποιες φορες και οι ιδιοι ξεφευγουν... Σιγουρα και αυτοι ανθρωποι ειναι και σιγουρα δεν εχω προβλημα με ολους. Εσυ πάντως ξερεις καλυτερα απο ολους μας, και γιαυτο τους επέλεξες. Δεν μπορω να σου καταλογισω κατι εσενα. Απλα σε ορισμενες περιπτωσεις εγω τους εχω πιασει να εχουν προσωπικες εμπάθειες, κανοντας εξαιρεσεις και κυριως για τον ευατο τους (και το τονιζω δεν μιλαω και για τους 4). Δεν αξιζει να συνεχισει το θεμα γιατι δεν εχει νοημα. Απλα εγω η ιδια να ξερεις οτι οταν δω κάτι παλι, χωρις βεβαια να εχω κάποιο δικαιωμα να το κανω, θα τους βάλω εγω στην θεση τους.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης