Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Το ΓΕΣ ζητα φωτο για εμθ ταξη 1992 και ΣΜΥ ταξη 1998. Οι δευτεροι το 2010 γινονται ανθυπασπιστες. Οι πρωτοι; Εχει αλλαξει κατι και δεν το γνωριζουμε;
Anonymous

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδες παιζει τιποτα με την βαθμολογηκη μας εξελιξη εχετε μαθει κατι;
Anonymous

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειμαι εμθ του 1990. με μας τι γινεται με τα πρωτα 5 χρονια;
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Lxias »

Συνάδελφε ακόμα δεν σας τα αναγνωρίζουν θα τα πάρετε απο το ΙΚΑ στα 65, είμαστε μπουρδέλο.
Anonymous

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

ΦΩΤΕΙΝΗ έγραψε:Ειμαι εμθ του 1990. Με μας τι γινεται με τα πρωτα 5 χρονια;
Anonymous

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Για να δουμε και αυτους που καναν επερωτησεις στην βουλη για μας, θα κανουν κατι ο κ καρχιμακης η κ μανολια και καποιοι αλλοι του πασοκ ελπιζουμε γιατι θα φανε και αυτοι μαυρο απο 20.000 χιλ οικογενειες των εμθ ελπιζουμε αλλα δεν ξεχναμε να το θυμουνται εκει στο πασοκ και να δωσουν την λυση που χρειαζεται πλεων η οργη μας ξεχιλιζει ακομη και τωρα που μιλαμε καποιοι δικοι μας εχουν βγει στην συνταξη μειωμενη κατα 350 ευρο περιπου ντροπη και αισχοσ
Anonymous

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Αντε να δουμε θα δωσουν λυση και αυτοι του πασοκ που μας υποσχεθηκαν πολλα, παλικαρια πιεστε ολοι σας τους βουλευτες του πασοκ να δωσουν λυση σε ενα προβλημα που τυραναει 20000 συναδελφους μας
Anonymous

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Κ υπουργε ξερετε οτι με αυτα που ειπατε για των στρατο περι συνταξεως στα 42 εχετε αναστατωση ολο το στρατευμα ποιοι βγαινουν στην συνταξη κ βενιζελο ξερετε ! μυκ-ουκ καταδρομης πεζοναυτες πιλοτοι και τα τενξ εχουν δικαιομα να βγουν σε αυτα τα χρονια κ υπουργε και αυτοι αυτα τα χρονια τα εχουν δουλεψει διπλα κ υπουργε και ας πιασουμε και των υπολοιπο στρατο που βγενει στα 25 χρονια στην συνταξη ξερετε κ υπουργε οτι πχ εγω ειμαι στων στρατο απο τα 17 μου χρονια οταν ολοι σασς εξω εισασταν στα καφενεια μεχρι τα 35 σας και παιζατε μπιριμπα και το παιζατε φοιτητες εγω ειχα 18 χρονια τα καλυτερα μου χρονια στην υπηρεσια κ υπουργε και ετρεχα απο νησι σε εβρο και αντιστροφα κ υπουργε αφηστε που εγω δουλευω 75 ωρες την εβδομαδα με υπηρεσιες 12ημερα σκηνακια και τριτες νυχτερινες κ υπουργε οταν στων υπολοιπο δημωσιο φορεα κανουν 35ωρω και αν κανουν δηλ. εγω ειμαι μεσα 75ωρες καθε βδομαδα και τρεχω στα βουνα και στα λαγκαδια κ βενιζελο γ αυτο πριν ξεστομισετε κατιο απο το στομα σας να ρωτατε εμας τους υπαξιωματικους και οχι τους καρεκλοκενταυρους γαλωναδες που εχετε διπλα σας και δεν ξερουν τη θα πει μοναδα στα νησια και στην θρακη κ υπουργε που κανουν τριγωνακια μεταθεσεις απο το ΓΕΣ στο ΓΕΕΘΑ και αντιστροφα κ υπουργε ρωτηστε και κανενα υπαξιωματικο να σας πει ποσες ωρες κανει καθε βδομαδα μεσα στα στρατοπεδα γ αυτο προσεξτε τη λετε κ υπουργε γιατι σας ειχαμε για ποιο σοβαρο οταν λετε κατι εκτος και αν θελετε ενα στρατο 50αριδων που θα μπενει μεσα στα στρατοπεδα με μπαστουνια κ υπουργε
92seira
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 17, 2009 3:25 pm
Επικοινωνία:

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από 92seira »

Καλως σας βρηκα κατ αρχας

ενημερωτικα ξερω επιβεβεωμενα οτι εχει κατατεθει αναφορα στην αεροπορια επι αυτου του θεματος αλλα και ολων των παρεμφερη.
Ξερω επισης οτι το θεμα ΠΗΓΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ 20 ΕΥΡΩ για τα δικαστικα εξοδα ο καθε ενας μας περιμενω νεοτερα και θα σας ενημερωσω

αναφερω επισης οτι απο την πρωτη σειρα ΕΠΥ που πηγαν να παρουν το εφαπαξ επρεπε να πληρωσουν πρωτα 2100 για να παρουν το μερισμα που τους αντοιστιχουσε επειδη τα 5 πρωτα χρονια που ημασταν ΙΚΑ δεν μας δοθηκαν μερισματα προτεινω αν και εφοσον θελετε και ο webmaster Της σελιδας εδω να ανοιξουμε ενα ποστ οπου να μαζευτουν ολες αυτες οι ερωτησεις συνγκερωτικα και να αποσταλουν σε ολα τα πρωτοκλασατα ατομα των εκαστοτε κοματων ακομα και ανα ειναι στο ΛΑΟΣ πχ Και να περιμενουμε απαντησεις

κατι τελαυταιο εχει κανεις απο την 92 σειρα της ΠΑ την προκυρηξη μας; Την ψαχνω
Anonymous

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Για να δουμε θα καθαριση αυτο το θεμα με τα ενσημα χανουμε 250 ευρω απο την συνταξη
ΘΩΜΑΣ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:24 pm
Επικοινωνία:

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από ΘΩΜΑΣ »

Τι θα γινει επιτελους με τους εμθ στις ενοπλες δυναμεις ; μηπως γνωριζει κανεις κατι; ειμαστε οι μονοι που δεν εχουμε μονιμοποιηθει και οχι μονο... συνταξιοδοτικα... βαθμοι... βλεπετε οι αξιωματικοι που στελεχωνουν τις επιτελικες θεσεις ενδιαφερονται μονο για τα δικα τουσ συμφεροντα και των υπξκων προερχομενων απο παραγωγικες σχολεσ... εμεις μονο για να βγαζουμε την δουλεια ειμαστε. ευχαριστω!
Giorgos

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Giorgos »

Ψάχνω ΕΜΘ απόφοιτους ΑΕΙ ή ΤΕΙ. Το e-mail μου είναι myrodato@in.gr
ΤΟR

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από ΤΟR »

Ας μου πληρωση το πασοκ και τα αλλα λαμογια που ρημαξαν αυτο το κρατος τα 21 χρονια που εχω στων στρατο ολες μου της υπερωριες που εχω κανει ασκησης υπηρεσιες νυχτερινες παλιοτερα επιθεωρηση παρασκευης και προπαρασκευη της επιθεωρησης την πεμπτη τα εβδομαδος που εκανα ολα αυτα τα χρονια (περιπου 100 ωρες την εβδομαδα και οχι 35 οπως ολοι οι δημοσιουπαλληλοι και αν κανουν 35 βλεπε καθηγητες και δασκαλοι περιπου 15 ωρες την εβδομαδα χαχαχαχαχαα) και ολα αυτα που λεω ειναι γραμμενα στης ημερισιες διαταγες μοναδων που περασαμε και τοτε κ βενιζελο κ λοβερδο κ κουτρουμανη και τελος κ πρωθυπουργε και αφου μου δωσετε και το αμεταθετο οπως ισχυει για ολους τους αλλους εγω θα κανω 40 χρονια υπηρεσιας και οχι τριανταπεντε βρεε ουστ θα φατε γιαουρτια που θα πανε συννεφο και οι δικηγοροι απο δω και περα θα ανοιξουν χρυσες δουλειες με μας γιατι δεν προκειτε να σας χαρισουμε τιποτα κουφαλεσσσ θα τα πληρωσετε ολα αναδρομικα τολμιστε να αγγιξετε αυτο το κομματι και τοτε θα μας βρητε και εξω απο την βουλη με της στολες μας τα παρασημα μας και της οικογενειες μας της οποιες της εχετε ταλιαπωρηση δεκαετιες τωρα με της μεταθεσεις σε ολα τα νησια και εβρο αυτα τα λιγα και οποιος καταλαβε καταλαβε
vagelis7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 21, 2010 3:22 am
Επικοινωνία:

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από vagelis7 »

Είμαι ΕΜΘ στην Αεροπορία και μπήκα το 1994.
Είμαι από αυτούς που πλήρωσα τα 20 ευρώ για το δικαστήριο σχετικά για τα 5 πρώτα χρόνια.
Ακόμα δεν γνωρίζω κάτι, αλλά μόλις μ΄θω θα σας ενημερώσω.
Πάντως είμαστε σε καλό δρόμο από ότι ακούω.
Panos

Συνταξιοδότηση των ΕΜΘ

Δημοσίευση από Panos »

Υπαρχει η διαδοχικη συνταξη
εχει γινει και σε αλλες υπηρεσιες

αν δεν τους τα αναγνωρισουν τοτε θα παρουν διαδοχικη συνταξη
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες