Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Ελληνοτουρκικά θέματα, βαλκάνια, εξωτερική πολιτική και διεθνείς σχέσεις
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Δημοσίευση από illy »

Ναι το καταλαβαίνω, είναι φαύλος κύκλος...
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Δημοσίευση από πειραιωτης »

οι τουρκοι σιγουρα θα τον καλεσουν στην κυπρο και θα του κανουν και μαθηματα ιστοριας κιολας! Τωρα που αρχισε να δουμε πως θα σταματησει!

ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Αύγ 08, 2008 2:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Δημοσίευση από ΥΠΑΣΠΙΣΤΗΣ »

Ειρηνη και ευημερια αλλα με απαιτηση να μας σεβονται αλλα και να τους σεβομαστε (τους γειτονες μας)και οχι στο ονομα της ειρηνης και της ευημεριας να κατευαζουμε με την πρωτη ευκαιρια τα παντελονια μας... Αυτο δηλωνει πραγματικη αδυναμια ς. ς. Βρισκομαστε σε δυσκολη περιοχη περιτρυγιρισμενοι απο αλοθρησκους Και αναδελφους λαους... Δυσκολη περιπτωση... Ναι στο να ξεχαστουν τα μιση και τα παθη των βαλκανιων αλλα με αξιοπρεπεια και επαγρυπνηση...
crow71
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 3:40 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Δημοσίευση από crow71 »

Αφου δεν ξέρουμε την ιστορία του τόπου μας, καλά να πάθουμε! ¨Η μάλλον καλύτερα να το θέσω αλλιώς... Το 1974 όταν ο Κων/νος Καραμανλής ήρθε απο το Παρίσι (που είχε αυτεξοριστεί), για να αναλάβει την εξουσία της χώρας, πήγε στο Σύνταγμα για να δώσει μια ομιλία. Ξέρετε το πρώτο πράγμα που είπε ποίο ήταν; "Ο Ελληνικός λαός έχει το μεγαλύτερο προτέρημα από όλους τους λαόυς παγκοσμίως. ΞΕΧΝΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ! !" Και τελικά αυτό που είπε ήταν, είναι και θα είναι δυστυχώς Παντα η μεγάλη αλήθεια για τον τόπο μας και τον λαό μας. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΠΩς ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑς! ¨Οταν λοιπόν Είχε ακούσει αυτη την ατάκα ο παππούς μου (που ήταν ανάπηρος πολέμου 1940-1941) ξέρετε τι είπε στους γιούς του; "Αυτό δεν είναι προτέρημα, αλλά η μεγαλύτερη κατάρα του λαού μας! Και με τέτοια μυαλά αυτος ο ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟς ΤΟΠΟς ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ! Και σας ρωτω λοιπόν μάγκες,

είναι ποτέ δυνατόν να δέχομαι τον Αλβανό αντιπρόσωπο στην επέτειο του ΟΧΙ, όταν το κράτος του δεν αφήνει το Ελληνικό κράτος, τους συγγενείς των θυμάτων που έπεσαν στο Αλβανικό μέτωπο, να ανοίξουν Ελληνικά νεκροταφεία για αυτούς τους ΗΡΩΕΣ που πέσαν εκεί για το καλό της πατρίδας μας, αλλά και της δικίας τους;

Είναι ποτέ δυνατόν να δέχομαι τον Βούλγαρο εκπρόσωπο, που μέχρι και το 1970 έδινε εντολές στο στρατό του να μπαίνει, να λεηλατεί και να σκοτώνει στις περιοχές της Ανατολικής Μακεδονίας και της Θράκης και που ποτέ δεν ζήτησε ούτε μια επίσημη συγνώμη; Και που συνεχίζει να έχει βλέψεις να βγεί στο Αιγαίο;

Ασε από την άλλη μεριά τον Τούρκο που αιώνες τώρα καραδοκεί να μπει και να μας γαμ@$@#σει όλους Σε κάποια στιγμή αδυναμίας του Ελληνικού κρατους; Και αν παραγματικά θέλει κανείς να καταλάβει πως με τον Τούρκο ο ¨Ελληνας φίλος δεν πρόκειτε να γίνει ποτέ, ας κάνει μια βόλτα στην δοξασμένη ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ τον μήνα Μάιο, που γιορτάζουν την Κατάκτηση της και θα καταλάβει πολλά.

(¨Ετυχε να είμαι στην Πόλη τον Μάη του 2006, και ένιωσα ΤΟΣΗ ΛΥΠΗ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ που πήρα το πρώτο αεροπλάνο και γύρισα Αθήνα)

Η τέλος να πάρουμε τον Σκοπιανό εκπρόσωπο που τολμάει να πατάει το πόδι του στην Θεσ/κη;

ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΦΙΛΙΑ ΜΙΛΑΜΕ;

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟς ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΣΑς ΠΑΙΔΙΑ!!! ΠΟΝΑΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟΥς ΤΟΥς "ΦΙΛΟΥς ΜΑΣ"!!! ΠΟΝΑΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΥΘΕΙ ΤΟΣΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΙΜΑ, ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕς ΗΡΩΕς (ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΑΝΩΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΑΣ) ΚΑΙ ΠΑΤΩΝΤΑς ΣΤΑ ΠΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥς ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ "ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ"!!!

ΛΥΠΑΜΑΙ!!! ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΑΛΛΑ ΘΥΜΩΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΥς ΜΑ@#$#ΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΛΕΞΕΙ ΝΑ ΜΑς ΕΞΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑς ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ! !ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Anonymous

Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν επιτρέπεται να καλούν τους υποργούς εξωτερικών των χωρών που μας κατακρεούργησαν σε μιά τόσο σημαντική μέρα Για την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ της πατρίδος για καμιά καλή γειτονία. Το καλύτερο είναι να μην μας ενοχλούν, να μην τους ενοχλούμε, να μην μας καλούν να μην μας καλούνε. "Στο νύχι"στέκονται οι τούρκοι να φάνε έλληνα όπως έγινε στα ΙΜΙΑ και με τον Κ. ΗΛΙΑΚΗ. Ας είμαστε μιά φορά ΜΗ ΜΟΥ ΑΠΤΟΥ
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Η αλωση τις Κωνσταντνουπολης, η καταστροφη τις Σμυρνης, τα Ιμια και ενα σωρο ακομα γεγονοτα... Και εμεις μονο τα παντελονια δεν τους εχουμε ακομη κατεβασει για να μας γ@... Εικόνα Εικόνα Εικόνα ...
Βάσω!!
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 05, 2008 2:05 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Βάσω!! »

Ηλέλτρα άν κάτσεις και τα πείς όλα αυτά θα σε πούν εθνικίστρια και ότι μένεις στο παρελθόν και δεν θέλεις να κοιτάξεις μπροστά και να προοδεύσεις. Συμμερίζομαι τα όσα λές, άλλωστε άν λησμονήσουμε θα λησμονηθούμε. Αυτές τις νεοτερίστικες ιδέες βγαίνουν στα κανάλια και τις λένε κατι δημοσιγραφίσκοι, δεν έχουν συζητήσει ποτέ με Έναν νοήμων άνθρωπο γιατί ξέρουν ότι θα τους εξαλείψουν όλα τα επιχηρήματα. Πές τους κάτι πολύ πιό απλό. "ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΚΟΘΟΔΗΓΟΥΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΟΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ ΕΚΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΤΑΞΗΣ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΘΝΙΚΙΣΤΗΣ ΠΑΡΑ ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΙΔΑ" γιατί εγώ ντρέπομαι που είναι Έλληνες όλα αυτά τα σκουπίδια που υπηρετουν την παγκοσμιοποίση και την αλοίωση της ιστορίας. Και κάτι που είχα ακούσει απ'τον Χριστόδουλο. "Άν αντισταθούμε μείνουμε κρέας χωρίς να μας πλάθει ο δυαντότερος και να μας κάνει ότι θέλει τότε καλά, άν όμως αφήσουμε να μας κάνουν κυμά τότε θα μας πλάθουν και θα μας κάνουν όπως θέλουν και θα μας καθοδηγούν εκεί που θέλουν"
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Εννοειται πως δεν θα μεινουμε ''κολλημενοι''στο παρελθον αλλα μην τα ισοπεδωνουμε κι ολα... Και στο κατω-κατω καλυτερα εθνικιστες που δεν χειροκρωτουμε τα χαλια τους παρα μ@... ς!
πειραιωτης
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 494
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 28, 2008 8:21 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πρόσκληση επισήμων για 28η Οκτωβρίου

Δημοσίευση από πειραιωτης »

Βασω δεν εχει νοημα να μιλαμε για την ιστορια που ειναι γραμμενη στα περισσοτερα βιβλια διοτι αποτελει την συμβατικη! Εχουν γινει πολλες συμφωνιες για να γραφτουν ολα αυτα τα βιβλια! Και κατι αλλο! Αν εθνικιστης ειναι αυτος που υπερασπιζεται τα ηθη, τα εθιμα, τις ιδεες, την ιστορια του τοπου του, σεβεται τον εαυτο του και την πατριδα του ε, ναι! Τοτε ειμαι εθνικιστης!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες