Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Velerefontis »

Oχι φιλε μου δε συμπεριλαμβανεσαι σε ειδικη κατηγορια
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

μακαρι να το αναθεωρησουν... Γιατι με βλεπω να δινω τον επομενο χρονο... Οριακα ειμαι...

Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Jimmy »

Elisabeth έγραψε: Παιδιά, ζητάω τα φώτα σας. Σε όλες τις προκηρύξεις, υπήρχε μία κατηγορία για Παιδιά ή Αδέρφια Θυμάτων Εθνικής Αντίστασης την οποία φέτος και απέσυραν. Τυχαίνει να δίνω πανελλήνιες και φέτος που μπορώ να μπω σε κάποια στρατιωτική σχολή σε αυτή την κατηγορία λόγω του παππού και της μαμάς μου, αντιμετωπίζω πρόβλημα. Τηλεφώνησα Στην πρώτη σχολή προτίμησής που με ενδιαφέρει δύο φορές το πρωί και μου είπαν την πρώτη φορά να περιμένω Δέκα μέρες μεχρί να ξαναβγεί η προκήρυξη Λόγω του γεγονότος ότι μπορεί να υπάρχει Κάποια διαφοροποίηση Πανώ στην πρώτη έκδοση και τη δεύτερη φορά ότι εφ'όσον Αποσύρθηκε αυτή η κατηγορία τότε και να στείλω τα χαρτιά δεν ξέρουν αν θα ληφθούν υπόψη. Τι γίνεται ρε παιδιά; Τι να κάνω; Αν πάρω και τρίτη φορά τηλέφωνο, μπορεί να με βρίσουν και ντρέπομαι κιόλας να τους ενοχλώ για ένα ασήμαντο ζήτημα. Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο; Δεν έχω ιδέα τώρα τι να κάνω.
Καταρχας δεν υπαρχει λογος να ντρεπεσαι να ξαναπαρεις τηλεφωνω γιατι εσυ και εγω και ολοι μας τους πληρωνουμε ολους αυτους και οφειλουν να σε πληροφορησουν οσο καλυτερα γινεται. Τωρα οσο αφορα τις πανελληνιες θα σου ελεγα να δωσεις με τη γενικη κατηγορια γιατι μαλλον απο φετος οι ειδικες κατηγοριες θα υπαρχουν μονο για τους πολυτεκνους. Καλη επιτυχια σου ευχομαι.

peny
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 15, 2009 6:42 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από peny »

Γιατι απο φετος μονο για τους πολυτεκνους; Αφου και οι 3τεκνοι ανηκουν στις ειδικες κατηγοριες
Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Jimmy »

Απο φετος ανηκουνε μονο οι τριτεκνες οικογενειες στις οποιες και τα 3 παιδια ειναι κατω απο 24 χρονων αν δεν κανω λαθος. Αλλιως δεν μπορουν να μπουν στην ειδικη κατηγορια. Σορρυ εγραψα λαθος παραπανω. Απλα απο φετος οι τριτεκνοι εχουν αυτο τον περιορισμο
HellenicEagle
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 11:13 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από HellenicEagle »

Φίλε kallitexni... Είμαι προστάτης και είμαι ένας διότι έχω μία αδερφή. Δεν παίζει να είμαι δηλαδή Ε. Κ;
Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια παω 3η λυκειου... Και θελω να μαθω για τα ορια των αγωνισματων και για το αν ισχυει η τριτεκνια στην ευελπιδων... Ευχαριστω
Π_α_Ν_ο_Σ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 08, 2009 1:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Π_α_Ν_ο_Σ »

Για το 10%; Υπαρχουν καποιες πληροφοριες;
Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

Τι χαρτια χρειαζονται και ποιες διαδικασιες για να δηλωσει κανεις ειδ κατ τριτεκνων;

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Velerefontis »

Θα το δηλωσεις στην αιτηση που θα κανεις για στρατιωτικες σχολες και θα συμπεριλαβεις και ενα πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασεως, οπου θα αναγραφεται η τριτεκνια. Επισης εαν ειστε εγγγραμενοι στην Ανωτατη Συνομοσπονδια Πολυτεκνων Ελλαδος θα παρεις και απο εκει επικυρωμενη βεβαιωση
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγώ έχω 17800 μόρια και είμαι απο πολύτεκνη οικογένεια. σήμερα έκανα τα χαρτια μου για την σχολή ναυτικών δοκιμων με το 10%. λέτε να τα καταφέρω

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από D.Y.K »

γιαννης έγραψε:Εγώ έχω 17800 μόρια και είμαι απο πολύτεκνη οικογένεια. Σήμερα έκανα τα χαρτια μου για την σχολή ναυτικών δοκιμων με το 10%. Λέτε να τα καταφέρω



Πολυ πιθανον φιλε.

Καλη επιτυχια να εχεις Εικόνα
Anonymous

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν καταλαβαινω την λογικη του ποσοστου. Δλδ στους 100 γενικους εισακτεους οι 20 θα μπουν με ειδ κατ. Μ αυτη τη λογικη αυτους που περισευουν τους κατατασσουν στη γενικη κατ; Αν ειναι δλδ παραπανω τριτεκνοι δεν εχουν προσβαση στην ειδ κατ;

peny
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 15, 2009 6:42 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από peny »

Αυτο το εχω και εγω απορια...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές κατηγορίες Στρατιωτικών Σχολών

Δημοσίευση από D.Y.K »

nikosss έγραψε:Δεν καταλαβαινω την λογικη του ποσοστου. Δλδ στους 100 γενικους εισακτεους οι 20 θα μπουν με ειδ κατ. Μ αυτη τη λογικη αυτους που περισευουν τους κατατασσουν στη γενικη κατ; Αν ειναι δλδ παραπανω τριτεκνοι δεν εχουν προσβαση στην ειδ κατ;


Στην ειδικη κατηγορια εφοσον πληρουν τις προυποθεσεις εχουν προσβαση ετσι κ αλλιως.

Απλως εχω την εντυπωση πως μετα εχει να κανει καθαρα με τα μορια που πιανει στις εξετασεις ο καθενας.

Δηλαδη εαν ας πουμε εγω ειμαι 20ος σε βαθμολογια με 18.000 μορια και εσυ εχεις γραψει 18.001 τοτε περνας εσυ αφου συγκεντρωνεις περισσοτερα μορια.

Ειναι καθαρος ανταγωνισμος.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης