Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ... ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ... ΜΕ ΕΚΟΨΑΝ ΣΤΟ Κ. Α. Ι. ΚΑΙ ΞΕΡΩ... ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ikaros_83@hotmail.com

Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Χαιρεται παιδες! Ειμαι υποψηφιος για ιπταμενος και εχω 16000 μορια! Ειμαι με ειδικη κατηγορια! Θελω να ρωτησω, οι τριτεκνοι μονο ενα πιστωποιητικο οικογενειακης καταστασης δεν επρεπε να στειλουμε; Και επισης, τα μορια ειναι καλα ωστε να ξερω οτι περναω σιγουρα;
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας! ειμαι 17 και σκεφτομαι που να προσανατολιστω. η σχολη τεχνικων υπαξιωματικων αεροποριας μου κινισε το ενδιαφερον γιατι μ αρεσου τα αεροπλανα και γενικα η στρατιωτικη κατασταση. ξερετε μηπωσ απο μισθουσ τι λεει;

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από kallitexnis »

Μπορείς να τα δεις όλα όσον αφορά τα μισθολογικά στο www.haf.gr που είναι η επίσημη ιστιοσελίδα της Ελληνικής Πολεμικής Αεροπορίας. Ευχαριστώ.
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

ποσα μοροια χρειαζεται για ιπταμενος; Εικόνα

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από kallitexnis »

γιώργος έγραψε: ποσα μοροια χρειαζεται για ιπταμενος; Εικόνα

μπες στο www.ypepth.gr και δες αναλυτικά τις βαθμολογίες.
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Giannis91 »

Καλα εγραψα μια φοβερη εκθεση για τον διαγωνισμο της Π. Α. με θεμα για τον Ελληνα Ιπταμενο και ελπιζω να κερδισω το επαθλο... Αυτη η πτηση με μαχιτικο ειναι ονειρο ζωης επειδη χανω την ικαρων λογω ελαχιστης μειωπιας... το χρηματικο επαθλο παροτι ειναι ικανοποιητικο το βαζω σε δευτερη μοιρα αφου την πτηση δεν μπορεις να την ξαναεπαναλαβεις ενω τα χρηματα τα βρισκεις...
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από kallitexnis »

Giannis91 έγραψε: Καλα εγραψα μια φοβερη εκθεση για τον διαγωνισμο της Π. Α. με θεμα για τον Ελληνα Ιπταμενο και ελπιζω να κερδισω το επαθλο... Αυτη η πτηση με μαχιτικο ειναι ονειρο ζωης επειδη χανω την ικαρων λογω ελαχιστης μειωπιας... το χρηματικο επαθλο παροτι ειναι ικανοποιητικο το βαζω σε δευτερη μοιρα αφου την πτηση δεν μπορεις να την ξαναεπαναλαβεις ενω τα χρηματα τα βρισκεις...
Μπράβο σου. Εύχομαι να κερδίσεις το πρώτο βραβείο και να κάνεις την πτήση σου.
Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Jimmy »

κι εγω ς ευχομαι τ ιδιο γιατι εχω κι εγω εναν αδερφο που ηθελε τρελα ικαρων, οχι για μυωπια αλλα για ελαχιστα μορια(30 για την ακριβεια)και ξερω περιπου πως ειναι να χανεις το ονειρο ς...

Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

καλη ς επιτυχια ευχομαι... Νκ γι μεν καλυτερα π δεν μπηκες γτ στν αερα ποτε δεν ξερεις...

Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

ειμαι μαθητης 3 λυκειου κ επιθυμω να μπω στην Σχολη Ικαρων, στο Τμημα ιπταμενων. Θα ηθελα να μαθω στην περιπτωση που καποιος σπουδαστης παρουσιασει προβλημα στα ματια του κατα την διαρκεια της φοιτησης του κοβεται απο το αεροπλανο ή παραμενει ιπταμενος;

Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Velerefontis »

Δυστυχως φιλε μου κοβεσαι απο ιπταμενος. Ειδικα αν το προβλημα σου παρουσιαστει στο πρωτο ετος φευγεις τελειως απο τη σχολη και βασει νομου εγγραφεσαι στην επομενη σχολ που εχεις δηλωσει στο μηχανογραφικο σου ανεξαρτητως θεσεων. Τωρα, αν το προβλημα σου παρουσιαστει στο 2ο ή 3ο ετος τοτε παραμενεις στη σχολη, αλλα χανεις την ειδικοτητα του ιπταμενου και μεταπηδας στην ειδικοτητα του ελεγκτη αεραμυνας. Επισης χανεις ενα ετος απο τη σχολη και αντι για τεσσερα η φοιτηση σου παρατεινεται για ενα ακομα ετος
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Rafael
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2009 11:47 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Πολεμικη Αεροπορια
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Rafael »

Καλημέρα σας.
Ονομάζομαι Ραφαήλ είμαι 17 χρονών και είμαι νέο μέλος στο site. Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα και χρειάζομαι την βοήθεια σας. Έχω την ίδια απορεία με τον παναγιώτη που ρώτησε αν γίνεται να περάσεις στην σχολή ικάρων μέσα απο την Θεωρητική κατέυθυνση. Αναφίμβολα θα δηλώσω του χρόνου μάθημα επιλογής τα μαθηματικά. Αυτο που με απασχολεί όμως είναι η ακαδημική εκπαίδευση μέσα στην σχολή. (Αν πέφτει παρα πολύ φυσική και έτσι... )
Πιστέυεται πως κάποιος μέσω της θεωρητικής κατέυθυνσης μπορεί να την βγάλει; Και επίσης μήπως υπάρχει κάποιος μέσα στο forum που είναι πιλότος για να εποικινωνήσω μαζί του;
Ευχαριστώ
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από kallitexnis »

Rafael έγραψε:Καλημέρα σας.
Ονομάζομαι Ραφαήλ είμαι 17 χρονών και είμαι νέο μέλος στο site. Έχω ένα μεγάλο πρόβλημα και χρειάζομαι την βοήθεια σας. Έχω την ίδια απορεία με τον παναγιώτη που ρώτησε αν γίνεται να περάσεις στην σχολή ικάρων μέσα απο την Θεωρητική κατέυθυνση. Αναφίμβολα θα δηλώσω του χρόνου μάθημα επιλογής τα μαθηματικά. Αυτο που με απασχολεί όμως είναι η ακαδημική εκπαίδευση μέσα στην σχολή.(Αν πέφτει παρα πολύ φυσική και έτσι...)
Πιστέυεται πως κάποιος μέσω της θεωρητικής κατέυθυνσης μπορεί να την βγάλει; Και επίσης μήπως υπάρχει κάποιος μέσα στο forum που είναι πιλότος για να εποικινωνήσω μαζί του;
Ευχαριστώ
Κατά την άποψή μου αν έχεις την τρέλα να γίνεις Ίκαρος μην νοιάζεσαι για το θέμα φυσικής. Σίγουρα θα διαβάζεις περισσότερο μέσα στη Σχολή αλλά θα κατακτήσεις το όνειρό σου. Μπορείς να επισκευθείς την επίσημη ιστιοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων στο link που θα σου δώσω και συγκεκριμένα στον τομέα που αναφέρεται στο Εικόνα Ενημέρωση μαθητών της τελευταίας τάξης ΓΕΛ http://www.ypepth.gr/el_ec_categoryssm93.htm
Anonymous

Σχολή Ικάρων - Ιπτάμενοι

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι αλλα οποιος ειναι πραγματικα πορομενος οπως εγω για ικαρων, δεν τον νοιαζουν ουτε τα λεφτα αλλα ουτε και φοβατε τον αερα. Καποιοι σαν εμας θα προτιμουσαν να πεθανουν στον αερα παρα εδω κατω. Καθε μερα, καθε ωρα και καθε δευτερολεπτο που πετας ειναι τιμη. Παω 3η λυκειου και ειμαι τριτεκνος. Ευχομαι να περασω ικαρων γιατι αμα οχι δεν ξερω και εγω τι θα κανω.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης